Elyurias

4 body

<< předchozí 1 2
    • 14.8.2014  23:06
    Sex Tape (2014)

ˇučel splnilo, kino se řezalo smíchy a to stačí k dobré atmosféře:) větší propagandu Applu jsem v životě neviděla, ale i to se dá brát jako vtipná složka, Segela mám opravdu ráda a bez něj by film stál vážně za starou belu.

• 14.8.2014  23:03
    Lucy (2014)

Po vcelku zajímavé dynamice první poloviny filmu, druhá poněkud zklame... Člověk se neubrání myšlenkám na J. Deppa a Trascendenci, a celý závěr je tak trochu zklamáním, nicméně poměrně zajímavý snímek , se slušnými hereckými výkony , ve kterém Freeman konečně dostal víc řádek scénáře, než jeho obvyklé dvě věty následované mohutnými titulky v závěru filmu ...

• 6.2.2014  23:20
    Enderova hra (2013)

Bez knižní předlohy se divák poněkud ztrácí v kolotoči zmateného dějového vývoje, zajména pak závěr působí dojmem totální nepatřičnosti. Osekat knižní předlohu musí skoro každý filmový tvůrce, ale dá se to udělat i s elegancí a inteligencí.

• 9.8.2013  20:48

takže abych držela krok s filmem...pozitivum: Bruce Willis je fakt vtipnej s tím dlouhým hárem a Pfeifferová s houkačkou na hlavě negativum: no asi většina včetně dlouhých 95minut z čehož snad dvě třetiny tvoří flashbacky, když zapnete film a pak překliknete na konec hned je vše jasné bez toho aby bylo nutné vidět zbytek Ale ta realitní agentkka mě fakt dostala :D

• 9.8.2013  20:42
    Wolverine (2013)

Asie jako taková mě sice fascinuje, nicméně k wolverinovi mi jaksi nesedlo. A ten způsob jakým mu "odebírali schopnost " skrze useknuté drápy se mi jevil pochybným, každopádne Hugh Jackman je skvélý herec a vizuálně to bylo dobře zpracováno takže 3,8 :)

• 7.6.2013  10:26

Natočit film podle Irvinga je úkol nelehký a myslím si, že si tvůrci "ukousli moc velké sousto" . Atmosféra je naprosto odlišná od knižní předlohy a postavy jakoby byly mnohem plošší.Z filmu vyzařuje uspěchanost a snaha nacpat přes 500 stránek do dvou hodin, přičemž je vynechán prolog i epilog. Herci se snaží seč můžou ,ale ani dobré obsazení nemůže zachránit špatný scénář.

• 13.5.2013  11:35
    Saturnin (TV seriál) (1994)

Je pravda, že postavy příliš nesplnily mou původní představu, ale to neubírá jejich představitelům na zásluhách za herecký výkon. O. Vízner mě nejednou rozesmál, ačkoliv jsem zábavné scény znala předem z knihy, stejně mě vždy mile překvapily :) Jsem moc ráda, že do filmu zařadily alespoň zkrácené verze teorií doktora Vlacha, protože patří v knize mezi mé nejoblíbenější pasáže (zejména teorie koblihová :D )

• 18.4.2013  20:57

Měli by se trochu poučit od Nebezpečných známostí, pokud budou příště chtít převádět klasiku do moderní doby... neříkám že je to ideální, ale alespoň dobře zpracované, narozdíl od této frašky:)

• 9.4.2013  15:06

Zasmála jsem se u toho dost a dost :D Sympatická komedie s nevtíravým humorem, už volba jmen hlavních postav je vtipnou hříčkou . Jedna skvělá hláška střídá druhou:) Co se týče do sofistikovanosti zápletky - no comment, ale kvůli tomu jsem si to nepouštěla takže žádné zklamání.

• 2.4.2013  16:16
    Air (TV seriál) (2005)

Nějak si neumím ujasnit jestli to byl happy end či ne... každopádně celkový dojem je příznivý:) ještě mi zbývá zkouknout OVA a speciály tak se těším:)

• 2.4.2013  15:48

Ať žije stupidita! Každopádně, vzhledem k tomu, co jsem očekávala za katastrofu, to mé očekávání předčilo (sice nepatrně a výsledek je mizerný, ale počítá se to:D ) takže jedna za ehm hodinu odpočinku unaveného mozku:D

• 1.4.2013  01:34

Možná je to tím, že se mi v podstatě hnusí hlavní hrdinka a to už od přečtení ( podobně to mám s paní Bovaryovou), nicméně se mi tato verze příliš nezamlouvala. Nehledě na krásné kostýmy a choreografii, film příliš sází na obecnou znalost příběhu, kompozice je roztříštěná a člověk se snadno ztrácí...

• 1.4.2013  01:29

Po tomthle filmu si vždycky říkám "sakra, taky bych chtěla kamaráda gaye" , když to s láskou nevyjde, tak je snad i lepší než normální kmarádka:) Jinak co se filmu týče, Julia je prostě třída a atmosféra filmu je krásná. Je příjemné se, vždycky jednou za pár let, podívat znovu:)

• 1.4.2013  01:24
    Hostitel (2013)

Líbila se mi dva roky zpátky knížka, tak by bylo špatné, kdybych na filmu nenašla nic pozitivního, trochu to přehnali s futuristickou stříbrnou výbavičkou, taky pokud si správně vzpomínám tak Mel i druhá verze Wandy měly být poměrně hezké holky, ale co už. Líbí se mi, že narozdíl od většiny pro pány "nudných příběhů" ,z tohoto se při zfilmování nepokusili udělat neuvěřitelně vykonstruovanou "akčňárnu". Takže proč ne.... na večer s kamarádkami ideální. Soundtrack na jedničku :)

• 29.3.2013  20:09
    Sabrina (1954)

krásná hudba, pohádkový příběh, herci kteří podávají výborné výkony.... prostě klasika, která nestárne :) a nevíc mě asi nikdy nepřestanou bavit všechny ty futuristické knoflíky:)

• 27.3.2013  20:46

Nazývat ten film romatickým bych se asi neodvážila. Druuhá půlka mi přišla co do scénáře tak do výkonů herců poněkud slabší...

• 26.3.2013  21:04

Nj, není nic lepšího, než si to pustit v jednu ráno, úplně sama v bytě:) tuším, že jsem měla husinu i ve spaní:) takže učel vyděsit k smrti byl hádám splněn:) Jinak mě moc na tento žánr neužije, ale myslím, že je to jeden z lepších filmů tohoto typu. Ale znovu už se asi v životě nepodívám a pokud ano, tak jedině za bílého světla a s velkou kopou jídla coby nervového otupovadla:D

• 15.3.2013  22:07
    My Fair Lady (1964)

Dávám pouze tři hvězdičky, protože porovnávám s filmem Pygmalion (1938), který mě oslovvil mnohem více:)

• 8.3.2013  20:50

Krásné po vizuální stránce, ale asi bych si to užila víc, kdybych celý film někde v hlavě neuvažovala, jak naprosto nefunguje veškerá logika, co se smyšlených fyzikýlních zákonů týče....

• 1.3.2013  14:30

Jeníček s cukrovkou? tuna nechutnýho bunce, rozšplíchaná krev, orgáný co lítaj vzduchem, usekaný hlavy.....super:) Všechny bílý čarodějky pomřou (Mařenku fakt mezi ně moc nepatří), ke konci jsou ty souboje trochu nudný, ale přežít se to dá...balící hláška dne: "You have....my pumpkin" :D

• 1.3.2013  12:45

Velmi realisticky ztvárněná historická událost. Z Dánské produkce jsem toho zatím moc neviděla, ale asi si po dnešku něco dohlledám:) Víte jak malé holčičky chtějí být pronceznami? Myslím, že po tomto filmu je jasné, že by nikdo nepřál malé holčičce být opravdovou pronceznou. Někde jsem se kdysi dočetla, že dánský král Frederik unikl neštovicím a byl tak schopný vládnout...alespoň už vím proč :) Téma pokrytectví církve zdá se býti nevyčerpatelným.

• 24.1.2013  08:16

Průměrná nudná podívaná, třetí hvězdu dávám za závěr:)

• 8.1.2013  17:50

Nepatřím sice k nějakým fanatikům, ale musím přiznat, že jsem se na Hobita velmi těšila, zvlášť po přečtení Tolkienovy předlohy. Jediné v čem mě film zklamal bylo, že bylpouze jednou částí, klidně bych zvládla maraton obou částí dohromady kdyby to šlo:) Líbí se mi hravá atmosféra oproti Pánovi prstenů, i když mám pocit, že filmaři se snažili o co nejakčnější podívanou:) a samozřejmě krásné novozélandské scény doprovázené typickou hudbou nikdy nezklamou:D už se těším na pokačování...

• 8.1.2013  17:44

První třetinu jsem zabila úvahami nad tím, jestli bych taky radši neumřela, kdyby mě někdo požádal o ruku tímhle stylem, druhá třetina byla v celku zábavná, ale závěr naprosto zlikvidoval jakkýkoliv můj příznivý dojem z předchozích částí... opravdu? všichni spolu žili šťastně ve vězení až do smrti? a podplatili soudce mixérem? to už na mě bylo moc...

• 3.12.2012  13:04
    Equilibrium (2002)

Nechutně useknutej konec samozřejmě s happy endem, neuvěřitelně předvídatelný vývoj a velmi přehnaný pohled na společnost...

• 3.12.2012  13:00

Nikdy jsem si nepotrpěla na tyhle přeplácené, infantilní, rádoby surrealistické směsice počítačových triků a šíleného nalíčení. Je to jeden ze slabších Deppových filmů. Možná jsem trochu zaujatá, jelikož ani knižní předloha mě nijak neuchvátila. MAle myslím,že pro většinu dětí by to mohlo být použitelné.

• 20.11.2012  18:19

Trochu přespříliš feministický snímek, který mi evokuje Johanku z Arku... Nevím kde to zrcadlo došlo k závěru, že "Sněhurka" je krásnější než královna, pravděpodobně to bude mít nějaký skrytý symbolický význam.... Jediné sympatické aspekty pro mě byly některé postavy trpaslíků a lovec (ale ten za to asi vděčí mým ženským hormonům)

• 15.11.2012  13:23
    Gokinjo monogatari (TV seriál) (1995)

Jako anime mám radši pokračování Paradise Kiss, ale tuhle sérii jsem si oblíbila spíše jako mangu...

• 15.11.2012  13:18
    Nodame cantabile (TV seriál) (2006)

myslím, že Nodame je dobře obsazená:) Hudba jako vždy skvělá a oproti anime podstatně živější.... "gyabo" scény bych s klidem vynechala, ale to je drobná vada na kráse.... škoda jen, že není natočená Opera Hen

• 15.11.2012  13:12
    Samsara (2001)

Krásně natočeno, příběh trochu rozvleklý - člověk se musí prokousat první polovinou, ale stojí to za to:)

<< předchozí 1 2