Cervenak

človek, ktorý píše

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 27.4.2017  23:27

Škaredý detektív chodí z jednej štúdiovej dekorácie do druhej a hľadá čierneho vtáka v niečom, čo je z dnešného pohľadu nanajvýš tak priemerná detektívka. Má to štýl a v tej dobe to muselo byť cool, ale dnes už je to pomerne únavné.

• 27.4.2017  23:25

Westernová väzenská dramédia. Dobre napísaná aj zrežírovaná, herci si to vyložene užívali, akurát Fonda tu hral iba svojho tradičného sošného muža, čo sa na všetko významne díva prenikavo modrými očami. :)

• 27.4.2017  16:45

Fajn príbeh. Naivný a moralizujúci, ale na tú dobu úplne v pohode, má to hlavu a pätu a solídne vykreslené postavy. Akčné scény sú trochu navyše, ale zato sú parádne natočené so super kaskadérskymi kúskami. A veľmi dobrá hudba.

• 25.4.2017  22:43

Excelentný western, v dobovom kontexte veľmi originálny a aj dosť drsný a špinavý. Navyše nabitý výbornými akčnými scénami.

• 25.4.2017  22:41

Čudesný film, v ktorom zručný béčkar Burt Kennedy neodhadol svoje schopnosti a neúspešne sa pokúsil o umenie podľa vážnej artovej predlohy. Nie je to celkom márne, ale pocit celkom nezasiahnutého cieľa prevláda.

• 23.4.2017  19:47

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.

• 23.4.2017  19:44

Ten vzácny okamih, keď vám v kine ponúknu PRÍBEH. Epický, ale veľmi pochmúrny film s utlmeným svetlom, farbami aj emóciami. Nečakane dobre hrajúci Charlie Hunnam a sústredená réžia. A kanibali. Zvláštny atmosférický film, miestami pripomínajúci Malicka či Herzoga.

• 23.4.2017  19:43
    Mimi šéf (2017)

Výborný animák. Ten nápad je vyťažený dokonale, svet funkčný, k tomu kopy dobrých gagov a hlášok. Teda... hlavne v tej druhej polovici, ktorá už nepripomína variáciu na Detskú hru a Chuckyho. :) Navyše nemôžete nemilovať film, ktorý vtipne cituje Dobyvateľov stratenej archy. Aj slovenský dabing slušný - Maroš Kramár už druhýkrát tento rok v úlohe veľkého bossa.

• 19.4.2017  00:35
    Dodge City (1939)

Na tú dobu výborný výpravný western s veľmi temným zvratom uprostred a takmer detektívnou zápletkou v druhej polovici. Finále vo vlaku bolo vtedy jednou z najväčších akčných scén. Toto mám od Curtisa rád, nie kasablanky. :)

• 19.4.2017  00:32
    Will Penny (1968)

Nečudo, že si Heston tento film zo svojej tvorby cenil najviac, hral tam naozaj výborne. Pomohlo mu, že to bola parádne napísaná postava. A aj celkovo je to fajn špinavá, realistická záležitosť.

• 16.4.2017  21:22

Huston to nemal rád, ale to nič nemení na tom, že ide o veľmi dobrý western s myšlienkou, výbornými hercami, niekoľkými veľmi atmosférickými scénami a parádnym akčným finále.

• 14.4.2017  16:16

Ford ten film neznášal už v štádiu scenára a je pomerne jasne vidieť, prečo. Je to hrozná zlátanina s hroznými postavami, úplne nudne natočená. Nezachránili to ani snaživí Stewart a Widmark.

• 14.4.2017  16:14

Neznesiteľne afektovaná hysterická fľandra v hlavnej úlohe inak výborne natočeného epického westernu.

• 11.4.2017  14:38
    Cardinal (TV seriál) (2017)

Kvalitná "severská" detektívka, hoci z Kanady.

• 10.4.2017  00:30

Najprv cválali doľava, potom doprava, potom dopredu a dozadu a aj hore kopcom a zase do údolia. Do toho sa 40-ročný Wayne tváril ako niekto, kto už je "too old for this shit". Napokon sa strhla jedna vtipná krčmová bitka, z ktorej neskôr Hill a Spencer žili 20 rokov a zrazu bol koniec. Oproti vrstevnatému Fort Apache pomerne slabotka...

• 10.4.2017  00:28
    Život (2017)

Obstojné béčko s áčkovým obsadením (božská Rebecca), dobrým tempom a slušnou porciou napätia. Finálny zvrat je dosť predvídateľný.

• 4.4.2017  21:19
    Přepadení (1939)

Wow. Má to pomaly 80 rokov a furt je to dokonalá westernová krasojazda. Výborný scenár s dobre prekreslenými postavami a vzťahmi, na svoju dobu super herci, skvelá outsiderská love story štvanca a pobehlice a Fordova nadčasová réžia - samotné prepadnutie má stále grády, dynamiku, super kaskadérske výkony a režijné finty, ktoré sa používajú dodnes. Takisto finále jeden proti trom je dodnes napínavé a je v ňom scéna so zdanlivým víťazstvom zloducha, často citovaná aj v moderných filmoch.

• 4.4.2017  21:15

Špičková dráma o dvojsečnosti samozvanej spravodlivosti s tradične vynikajúcim Henry Fondom.

• 2.4.2017  12:53

Výpravný, očividne veľmi drahý "zlatokopecký muzikál" (najmenej polovicu filmu tvoria davové scény), v ktorom sa Clint Eastwood nielen smeje, ale dokonca spieva stromom. V skutočnosti je to dosť zábavná záležitosť s dobre napísanými dialógmi a sranda pesničkami. Len je to príliš dlhé, odporúčam sledovať v prestávkou, ktorá tam naozaj uprostred filmu je "intemission".

• 2.4.2017  10:47

Tvári sa to ako hlbokomyseľné sci-fi, ale tieto témy boli "in" a prevratné niekedy v 90. rokoch, zhruba v čase vzniku pôvodného filmu. Dnes je to už len otrepaná báchorka a film celkovo na úrovni trochu drahšieho Resident Evil. S tým rozdielom, že Resident Evil je väčšia zábava a Milke verím tú killerku omnoho viac Šarlotke. Celkovo u mňa zbytočný a miestami dosť nudný film, ktorý zachraňuje úderné finále s tankom a Kitanovou pištoľníckou scénou (ktorá má väčšie gule ako všetky tie trikové ohňostroje). 5/10

• 29.3.2017  14:54

Vinnetou by asi valil buľvy, keby videl toto spodobenie Apačov ako sadistických beštií, ktoré čerpajú silu z čo najhoršieho utrpenia svojich protivníkov. Až peckinpahovsky krvavý, úderný western plný presvedčivej dobovej krutosti a bezohľadnosti.

• 28.3.2017  22:17

Výborný western, v US zlatá klasika, u nás pomerne málo známa vec. Skvelý Henry Fonda ako potulný lovec ľudí robí mentora mladému šerifovi Anthonymu "Psycho" Perkinsovi a obaja to hrajú na posranie dobre. Skvele napísané dialógy, výživné postavy a primeraná porcia prestreliek.

• 24.3.2017  01:49

Démonická Jessica Walter vo výborne natočenom stalkerskom thrilleri, ktorý stále bezchybne funguje, takže v dobe svojho vzniku to musela byť naozaj nervydrásajúca záležitosť.

• 23.3.2017  21:16

Dobrí herci, dobrý príbeh, ale je to aj na tú dobu príliš statické a divadelné.

• 23.3.2017  21:14

Toto fest zostarlo. Zostala len nechcene smiešna "horolezecká bondovka", v ktorej všetky ženy lezú na Clinta, ale on chce liezť na kopec, aby tam odhalil nepriateľského špióna. Prekvapivé rozuzlenie je poriadne absurdné - a to som si celý film vravel, že dúfam, že nevytiahnu práve niečo takéto. Urobili to. Inak vizuál na svoju dobu veľmi solídny, aj to lezenie na horu je natočené veľmi presvedčivo, ale čo z toho, keď je to taká nuda?

• 20.3.2017  23:17

Ešte o čosi stupídnejšie ako jednotka, ale stále zábavná redneck komédia. Clyde nadobro zatienil Clinta. "Sešrotuj to auto!"

• 20.3.2017  17:09

Zaujímalo by ma, čo mal Clint proti motorkárom. V 70. rokoch ich likvidoval v najmenej štyroch filmoch. :) V tomto prípade len päsťou do zubov, pretože ide o priamočiaru road-trip komédiu. V tej dobe šok, dnes stále celkom bizarný úkaz, vidieť Eastwooda v takej pohodovej polohe. Orangutan na záletoch v zoo, G. Lewis s šiltovkou naopak, mamka s brokovnicou a komickí neonacisti? Skoro chápem, prečo je to jeden z najúspešnejších CE filmov.

• 19.3.2017  00:26
    Hondo (1953)

Dávno pred Johnom Wickom zabili psa inému JW. Jedna z najlepších waynoviek s výborným príbehom - úvod je pomalší, ale potom to naberie ostré tempo plné zvratov a akcie. Na svoju dobu je to výborne natočené, pomerne zaprášené, s realisticky zobrazenými Indiánmi. Veľmi dobré bojové scény a kaskadérske a jazdecké výkony. Western ako lusk.

• 18.3.2017  00:15
    Brimstone (2016)

Vynikajúca záležitosť. Príbeh o biednom postavení žien v minulých storočiach rozpovedaný ako mimoriadne hutná, intenzívna dráma / thriller / podobenstvo. Odohráva sa to na Divokom západe, ale rozhodne žiadna kovbojka, aj keď sa tam aj strieľa a ľudia umierajú zrážkou na prasce alebo zamotaní vo vlastných črevách. Rozvrstvenie do troch nechronologicky usporiadaných kapitol funguje bezchybne, každá časť filmu je dobre vygradovaná a vypointovaná. Má to skvelé obsadenie na čele s južnou Dakotou Fanning a diabolským Guyom Pearcom, ktorý tu bičuje všetkých od seba samého až po 6-ročné dievčatká.

• 10.3.2017  20:36

Zlátanina, zo začiatku aspoň zábavná a super nasnímaná, ale niekde za polovicou to dosť tragicky stratí dych a človek už potom iba čaká na finálny fight Konga so šéfom jašteríc, ktorý je fajn, ale tiež nič extra. Ľudia sa celý čas správajú ako totálni kreténi, takže im človek praje rýchlu smrť.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50