Míň je víc (2015) (pořad)

Honza Smetana mi velmi připomíná postavu (Luděk Bajgr) z pořadu Pečený Sněhulák, která uvádí písňový blok ("Vaše chmury zahání, naše píseň na přání.") - jak se dycky natočí trochu bokem ke kameře a přihmouří oči - to se dycky nemůžu smíchy udržet. Otázky jsou dobré, ale na půlhodinový formát je jich příliš málo. Vraťte AZ Kvíz před Televizní noviny !!!

Thor: Temný svět (2013)

Hollywood znásilnil severskou mitologii... humus. 3D 1080p

Zběsilost v srdci (1990)

Dost nuda. Na to, že je to Lynch a má to vysoké hodnocení, nazaujalo mě to. Hodně sexu, hodně divných scén, ale nic moc se neděje. Snad jen dobře úchylná role pro Willema Defoa. 720p

Hořící Mississippi (1988)

FBI vs KKK. Je to prdel, jak sto let po konci války Severu proti Jihu, černí dostávají na prdel kdesi v zapadákově ve státě Mississippi. Gene Hackman a Willem Dafoe jako muži v černém, co se snaží přijít na kloub vraždě aktivistů boje za lidská práva. A místní policie jim v tom zrovna nepomáhá :-) 720p

Dobrej policajt (2012) (seriál)

BBC a seriály, tady by se měla inspirovat ČT. A ne německýma detektivkama z 90. let. Škoda jen té nedotaženosti / otevřenosti. Čtyři díly jsou na jednu stranu docela krátká platforma, na druhou je to přesně to pravé pro ty, které nebaví sledovat čtyři série po dvanácti dílech u jiných seriálů. Warren Brown mi sednul. Na jednu stranu poctivej 'bobík', na druhou nasranej chlap a mstitel, co mu zabili parťáka. Pokud bude další série, určitě do ní půjdu. HDTV

Nonstop párty (2002)

Můj oblíbený 'Madchester' a jeho hudební scéna - to jsou především A Certain Ration, The Durutti Column, Joy Division, New Order a Happy Mondays (seřazeno chronologicky). Skvělý Dave Coogan coby Tony Wilson a další známé postavy historie: Martin Hannet (produkoval Joy Division), Rob Gretton (manažer Joy Division), Ian Curtis (ten, co se mu stal ten karambol s prádelní šňůrou) a další. Kdo má rád post punk a novou vlnu a obzvlášť hudbu z okolí Manchesteru, pro toho je tento film ten pravý. Pro neznalce asi mnoho nepřinese. 720p

Moneyball (2011)

I když v našich evropských končinách není basseball nějak zvlášť oblíbený, film tento sport odkrývá z trochu jiné stránky než pouze jako americkou popcornovou zábavu na stadionech. Tady se jedná o zapojení exaktních metod při sestavování týmu a výběru hráčů. Brad Pitt zase ukázal, že není jenom hezoun, ale umí taky zahrát charakterní role. 720p

Zloba - Královna černé magie (2014)

Fajnová pohádka. Napřed jsem byl zklamán, protože jsem si myslel, že půjde o vykrádačku klasické šípkové růženky, ale nakonec se tak nestalo. I když Branjelinu jako herečku nemám v oblibě, tady se celkem předvedla a dalo se na ni dívat. 1080p

Zuřivá salsa (2014)

Ale jo. I když se žádnej zázrak nekonal, zhlédl jsem vcelku pohodovou komedii o tančení salsy (což mi teda moc neříká). Ale britské herce mám rád. Žádné drama, žádné velké zvraty a to jsem na včerejší večer potřeboval. 3,5* 720p

Expremiéři (2014) (seriál)

1. díl: **** Petr Pithart 2. díl: * Václav Klaus