• Thriller

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

a mne sa to páčilo. čakal som niečo trošku iné, ale bol som príjemne prekvapený. Príjemné predvianočné zamyslelnie na smutné a vážne témy.

Grimsby (2016) odpad!

análno-fekálny porno uchyl hnus vytiahnutý z útrob hrubého čreva. Čudujem sa takým hercom ako Mark Strong, Penelope Cruz, Ian McShane... že sa na to dali. Ako pár hlášok tam bolo fajn (Potter, D. Trump...) ale.. fuj hnus.

Fúsi (2015)

pomalé filmy mi v podstate nevadia, ale tento... nemal čím zaujať. Inak u severských filmov zaradenie do komédie absolútne ignorujem.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

***Spoiler**** S trochou nadsázky sfilmovaný Toten Hosen - 10 kleine Jägermeister :-) Séria má spád, atmosféru, skvelý dej, skvelú pointu... Druhýkrát asi nepozerateľné, keďže poznám koniec, ale aj tak... 5* ako vyšitých.

Šermíř (2015)

Klaus Härö natočil ďalší skvelý film. Komorná atmosféra, charakteristické zábery - režisérov rukopis je jednoznačný. Narozdiel od Mojej matky alebo Eliny ale chýba výraznejší príbeh. Na druhej strane mu a scenáristovi slúži ku cti, že nič neprifarboval, zbytočne nedramatizoval. Celkovo veľmi príjemná záležitosť a zároveň okno do bežných povojnových praktík v Sovietskom zväze.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Prvá časť ma uchvátila a kvalita každým ďalším dielom stúpala. Jasný rukopis BBC. Teším sa na nejakú ďalšiu historickú minisériu....

Královna Kristýna (2015)

Celkom príjemný film vhodný skôr na TV/DVD než do kín. Narozdiel od iných, strohé kulisy mi nevadia. Ono tie švédske hrady nie sú ani v súčasnej dobe ako Bojnický zámok; sú to skôr pevnosti (okrem súčasného kráľovského zámku). V období 30ročnej vojny a nadvláde puritánskych luteránskych panovníkov tam asi moc výzdoby nebolo, najmä ak jedli z cínových tanierov. Herecké výkony tak akurát. Akurát, že scenárista si mohol dať trošku viac záležať... Ja so znalosťami histórie som si niektoré veci automaticky domyslel, ale niekto, kto nemá taký prehľad sa môže v historických súvislostiach trochu stratiť.. Ale celkovo fajn.

Malý princ (2015)

Film o tom, aby rodičia nerobili z detí malých dospelákov. Malý princ je potom protiváha k správaniu sa matky voči svojej dcérke. Nečakajte plné prerozprávanie útlej dokonalej knižočky. Kto to očakáva, dočká sa.. sklamania. Inak poňatie (animácia) super. Vizuálne oddeľuje "realitu" od príbehu Malého princa.

V srdci moře (2015)

úplná nuda. Jediné, čo stálo ako tak za zmienku bol výkon Hemswortha, ale ten to z biedy nevytrhol. Mali to zosekať na 90 minút. Ale nie som si istý, či by to pomohlo.

Dítě číslo 44 (2015)

Film som začal po miestnej kritike pozerať s obavami a s pocitom, že za desať minút ho vypnem. To by bola ale chyba. Dobre, viedel som už lepšie v danom žánri, ale... Remeselná práca dobrá, herecké výkony (možno okrem Noomi) dobré, dejová linka dobrá, pár nečakaných zvratov a odbočiek, ktoré ale neboli odtržité.... keby bolo desaťhviezdičkové hodnotenie, tak by som dal 7/10, takto 4/5.