V Bruggách (2008)

Osobitá gangsterka, která genius loci zachytila ještě suvereněji než Manahattan.

Občan Havel (2007)

Čím dýl bude padat prach na ty hodiny nepoužitého materiálu, tím víc se mi bude Občan Havel jevit jako nevyužitá šance. Tenhle dokument totiž dělá hlavně exkluzivita materiálu, Kouteckého jedinečná šance být při tom. Přesto není finální tvar zdaleka tak inspirativní a strhující a od jiných časosběrů dokonce dostává na zadek. S Občanem Havlem se poněkud nevzrušivě projdete zákulisím, bez odvahy tvůrců vtisknout materiálu vlastní vizi a autorsky sevřenější jednotící linii. Prakticky veškerou atraktivitu Občana Havla zajišťuje fakt, že léta zavřené dveře do prezidentské kuchyně konečně někdo otevřel. 70%

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Dobře udělaná, střemhlavá změť skečů, která mě osobně naprosto míjí. Zasmál jsem se asi jen dvakrát, ale na rozdíl od jiných animovaných průplachů jsem alespoň chápal, proč se osazenstvo sálu směje poměrně pravidelně a proč si spokojeně podupává. "Objektivních" 50%.

Česká RAPublika (2008)

70% podobných Českému snu. Hodina a půl výborné zábavy - jen čím větší odstup po projekci a čím víc rozmýšlení, tím spíš se Česká rapublika jeví jako nedoťuknutej a místy hodně povrchní vhled do jednoho hudebního stylu. Nicméně každej čekej film, kterej není tématem a formou zasekanej v minulým století, se musí ocenit.

Oni (2008)

Klasická žánrová práce bez větších ambicí. Ale i bez zadrhnutí. Nahoru Je (jak se ten název skloňuje?:-) táhne hlavně Bertinovo suverénní využití ruční kamery. Liv Tyler překvapivě hodně sluší večerní šaty i pozice neanorektické scream-queen.

Rallye smrti (2008)

Masakr z doby plné paradoxů. Brutální béčko s naprosto vypulírovným a nejen po finační stránce skrz naskrz áčkovým vizuálem. Škoda jistý monotónnosti. Tři s plusem.

Labyrint lží (2008)

Obdivuju v jak krátkém čase dokáže Ridley Scott pořídit hromadu vyšperkovaného materiálu. V Labyrintu jej ale hrne monotónně před sebou, bez pauz, pomlk i bez akcentů. Někdo to může interpretovat jako zběsilou sondu do zběsilého světa hi-tech špionáže, kde se prostě nedá zastavit, kde není ani sekunda na zvolnění a odpočinek. Ale mnohem spíš to zavání dvouhodinovou reklamu na mobily a hands-free sady, které absolutně selhal cit pro vyprávění a až v úplném finále se "našla". Spin-off s panem Strongem by každopádně plátnům slušel!

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Miluju uši pošťáka Ondry. Nenávidím ten chápavý a konejšivý pohled Esterky. A rád si pouštím nejlepší scénky na YouTube. Nehodnotitelné.

Travička zelená (2008)

Velmi důsledná adaptace zhuleneckých paranoií, o dvou cápcích, co se propálili do akčního béčka. Dokonce snad až příliš důsledná, pročež ji leckdo (zvlášť publikum nezasažené poetikou zeleného listu) snadno odsoudí na základě těch "nudných" a "bezpointových" slovních výměn. 70%

Ženy (2008)

50%. Skrz naskrz průměrný, uštěbetaný a mě osobně ničím neurážející dámská jízda, která má několik svých momentů (útoky na milenku, Pomstychtivá Eva ve spodním prádle, porodní finále), jinak ale jen klouže po klišé a rodinném sentimentu, v němž výrazně potěší vlastně jen důsledné míjení chlapů a to, že všechny ženštiny mají větší než malé množství osobního kouzla. Mimochodem POMO by už měl zavést tu desetidílnou hodnotící stupnici, páč poslední dobou jsem pořád někde mezi a musím zaokrouhlovat :-(