ScarPoul

just the guy

ICQ: 419-320-650

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119
    • 21.5.2017  23:47

Elégia za Lauru Moonovú. Temné, úsmevné a kupodivu romantické. American Gods sa s každým dielom stávajú lepšou a lepšou záležitosťou.

• 20.5.2017  22:53

Miikeho cielený deštruktívny mikrokozmos stratených generácií - časť tretia. Ley Lines je zase o niečom inom ako jeho predchodcovia. Spojovací prvok je množstvo režijných Miikeho nápadov, ktoré sú znakom nielen novátorského prístupu k látke, ale aj perfekcionizmu ktorý sa pretavuje do výsledných emócií skrze detaily. Nie je to príjemný svet. Ale je fascinujúci. Je to svet, kde morálka a ľudskosť ustupuje skazenosti. A všetko je to vykreslené s pôsobivou dávkou utopistických a fatalických postáv. Ďalšia exkurzia do Japonského podsvetia, ktorá zanechá dojem.

• 19.5.2017  06:47

Mám pocit, že tieto prológy sú nejaké útržky, ktoré budú spojené do jedného celku. Takto samostatne ale hodnotím priemerne. O postavách sa dozvedáme pramálo a celé to pôsobí ako ďalšia drobná časť úvodnej polhodiny z normálneho filmu.

• 19.5.2017  00:41

Ridleyho moc nemusím. Na druhú stranu odoprieť mu vytvorenie jednej z najikonickejších bad ass motherfucker robotických záporných rolí ever, by bol značný alibizmus. To čo v pôvodnej sérií spájala Ripleyová v tejto spája David. Je to temné, je to brutálne a je to atmosférické. Dažďová planéta stvoriteľov a rôzne variácie xenomorfa sú len čerešničkou na torte. Postavy nerozvité ale plniace účel. Potešil hlavne Crudup. Postupné spájanie popretŕhaných nitiek z Promethea sa začína spájať a má to nábeh na svojskú sériu, ktorá posunie hranice a význam Aliena k novému storočiu, divákovi a k novým interpretačným presahom. Nie je to dokonalé. Koniec je odbitý dosť rýchlo a niektoré scény mi nedávajú veľkú logiku ( ak stratíte niekoho koho naozaj milujete, tak smútite podstatne dlhšie ako pár sekúnd), ale ostatné zložky tieto chyby utlmujú. Pevne verím, že sa to posunie ďalej. Potenciál to má veľký. A pre mňa po dlhom čase veľmi príjemné prekvapenie od Scotta. 80%

• 17.5.2017  23:48

Veľmi pekný film. Krásne vykreslené charaktery postáv a ústredné duo chlapec - vrah krásne kulminuje k dramatickému finále. Bez rozdielu ako sa na film pozeráte, je podaný ľudsky. Postavám rozumieme. Dostávame sa im pod kožu a skryté nuansy, ktoré definujú kauzálnosť a motiváciu sa nám odkrývajú, hoci nikdy nie explicitne. Koniec je dojemný a na nič sa nehrajúci. Skrátka typický príklad toho, ako sa so sentimentom pracovalo v 90 rokoch. Funkčne a s istotou. Má to svoje chyby. Až v druhej polovici sa to premostí a začne to naberať istejšie kontúry. Ale to neznamená že sa to neradí spolu s Medisonskými mostami a Nezmierieľnými k trojici najsilnejších Clintových filmov 90 rokov.

• 17.5.2017  23:11

Uvidíme, ako povedal ten slepý.

• 17.5.2017  00:14

Slušne spravený film. Nevadili my ani dlhšie pasáže v mestečku. Hoci by celý príbeh viacej sedel na 10 dielny seriál. Premyslenosť postáv je na veľmi vysokej úrovni a každého z ústrednej štvorice sa nedá nezamilovať. Hlavne Jenkins podáva jeden zo svojich vrcholných výkonov. Na konci riadne krvavé. Vo svojej nepravdepodobnosti čo sa týka záveru, aj správne atmosférické. NIektoré scény sú zvládnuté výborne. Tie v interiéroch ( ktorých je viacej) sú trochu kostrbaté. Stále ale žánrovka ako víno. S časom bude naberať na chuti.

• 16.5.2017  19:47
    Rozpolcený (2016)

Ako film o zrode zloducha je film v určitých rovinách veľmi osviežujúci čo do novátorských prístupov, ale inak sa jedná o prevažne prázdny film bez jedinej skvelej, alebo vypätej scény. McAvoy sa ukorisťuje na tri rôzne postavy, ktoré hrá priemerne bez výraznejšieho presahu. Všetky mi prídu rovnaké, len trochu upravuje pauzy medzi vetami. Hrdinka takmer nepoužitá. Či už v rámci retrospektív alebo samotného úniku. Shyamalan vyplňuje miesta vatou, kde len tá s terapeutkou ako tak funguje. Najlepšie na tom filme je koniec, ktorý odkazuje na niečo zaujímavejšie a väčšie. Ale som na pochybách. Dokázal by tvorca spojiť svoj priemerný rukopis súčasnosti s tým svojim originálnym, ktorý ho spravil slávnym? Som zvedavý. Každopádne pozerateľný priemer, čo je pri posledných režisérových filmoch lepšie, ale stále nedosahujúce kvalitám Shyamalanovho formátu.

• 15.5.2017  18:49

V zásade si to drží svoju úroveň. Ale nie je to niečo z čoho by som vyslovene padal na zadok. Gaiman je pre mňa v prvom rade autor, ktorý stvoril Sandmana. Všetko ostatné je okej, ale určite nie také komplexné a dobré ako Sandman. V zásade ale spokojnosť. Ian McShane rules :)

• 15.5.2017  16:21
    Fist Fight (2017)

Infantilná nezaujímavá a nevtipná zbytočnosť. X- krát variované myšlienky a postrehy, ktoré sa dajú vidieť viac menej v každom jednom predstaviteľovi podobného žánru. A ani Charlie Day to nezachráni. Vtipy sú asi pre zúčastnených a ľahkosť komédie s akou narába Will Farrell je v tomto úplne neprítomná. Nenudí to, ale načo to pozerať?

• 14.5.2017  15:54
    Catastrophe - Série 3 (série) (2017)

• 12.5.2017  20:09
    Catastrophe (TV seriál) (2015)

Plné pamätných postavičiek. Veľa fuckov. Trocha toho náhľadu ako to funguje vo vzťahoch, ktoré sú trocha menej tradičné, je tam princezna Leia a má to sympatické duo. Príjemná vzťahovka, ktorá sa systematicky dostáva pod kožu pričom to hraje na tradičný vzťahový humor. 1. séria - 90% Sympatický pár zostáva ale údernosť vtipov a charakterové posuny sú tentokrát miestami kostrbatejšie. Možno je to len tým, že si ten manželský život s deťmi ešte neviem predstaviť. Každopádne stále vysoká kvalitka. 2. séria 80% Nemá to už ľahkosť prvej série. Mám pocit, že sa to viacej zamotáva a rozuzlenie nejakých vedľajších vzťahových línií stále v nedohľadne. Delaney a Horgan sú ale vo svojich úlohách výborný. A samozrejme aj Carrie Fisher. Podobne ako druhá séria. 3 séria - 80%

• 12.5.2017  20:08
    Catastrophe - Série 2 (série) (2015)

• 9.5.2017  20:11
    Sense8 - Série 2 (série) (2017)

Rovnaké tempo ako pri prvej sérií. Dostávame sa k viacerým informáciám, určité hmlisté skutočnosti sa začínajú vyjasňovať a zároveň sa z pasívnych charakterov stávajú aktívne. Zločinci sú naozaj veľký bad motherfuckers. A dobrákom sa dostáva v celej tej zmesi problémov aj akési zadosťučinenie. Seriál, ktorý stiera hranice medzi každou jednou frakciou, vytvárajúcou nenávisť a neznášanlivosť. Rúcanie bariér a posúvanie hraníc filmárčiny v rámci seriálovej, ale aj scenáristickej tvorby robia zo Sense8 jednu z najlepších udalostí na poli existenčnej, významovej, politickej a informačnej aká sa v súčasnosti mohla vôbec dostať do povedomia širšej verejnosti. Wachowski už nemajú Matrix, ale učia a posúvajú hranice. A ja im to žeriem zase raz s navijákom. Strašne moc si želám, aby som na tretiu sériu nemusel čakať tak dlho. 2. séria - 100%

• 9.5.2017  20:07
    Sense8 - Série 1 (série) (2015)

Po debilnom Jupiter Ascending prichádzajú Wachowski v plnej zbroji. Straczynski rehabilitoval už Spider-mana a preto sa od neho nedalo čakať nič iné, len nabúchaný príbeh. Po Atlase Mrakov, ktorí tvorcom značne ulahodil, prichádza seriál v podobnom duchu. Ale omnoho osobitejší. Hlavne Lana sa tu očividne vysporiadala s množstvom vecí. Výhodou seriálu sú výborne napísané a zahrané postavy. V tomto prípade sa nedá povedať ktorá je lepšia, alebo horšia. Každá zastupuje rovnocenné miesto v príbehovej štruktúre. Samostatné príbehy akokoľvek banálne fungujú rovnako dobre ako ústredná zápletka, ktorá všetko prepája. Jedná sa o scenáristicky a dramaturgicky veľmi premyslené a funkčné dielo. Nesie sa to v tej najlepšej tradícií súčasných seriálov a ja som len rád, že Netflix to vydal na jednu šupu. Prišlo by mi neznesiteľné čakať na ďalší diel týždeň. Doslova a do písmena som každý diel hltal a teším sa neuveriteľne na ďalšiu sériu. Možno nie pre každého, ale ten, kto sa úplne otvorí - uvidí ako precízne stierajú tvorcovia politické, genderové, rasové a náboženské hranice a vytvárajú jednotný morálny kódex o šťastí a vzájomnej pomoci. Teda niečo, čo tu ešte v takejto miere nebolo a preto tomu držím neuveriteľne palce. 1 séria - 100%.

• 8.5.2017  11:31

Now we´re talking! Černoboh je pán. A oproti rozpačitej prvej časti silný posun dopredu.

• 8.5.2017  00:08

Film, ktorému dávam plný počet, kvôli tomu dažďu. Ten je hustý, chladný a dotvára atmosféru samoty a očakávania smrti lepšie než čokoľvek iné. Miikeho prostredný diel jeho Black Society Trilogy sa nesie v prozaickom duchu. Jakuzák bez domova, berie robotu ako nájomný zabiják.. zistí že má nemého syna a zároveň zabije bossa, ktorého brat sa vydá na cestu pomsty. Do toho prirátame jednu prostitútku a tiež fakt, že nikomu sa neoplatí veriť, pretože každý má v krutom svete tendenciu zrádzať. Je to taká iná verzia čohokoľvek, čo robil Woo ešte za svojich Hong Kongských čias. Pre mňa, ale chuťovka.

• 6.5.2017  17:54

Taká oddychová pohodička. Rating pre najmenších, niekoľko podarených vtipov, niekoľko skvelých lokácií. Digitálnych aj normálnych a niekoľko fajn cameo rolí ako Stallone, Hasselhoff. Gunn stavia na istotu. Zabáva sa. Dokonca je na konci aj patrične emotívny a ako celok to funguje. Možno len tá prostredná časť medzi Russellom a Prattom mohla byť trošku dynamickejšia. V zásade ďalšia Marvelovka kde je všetko jupí a všetko je hej, aj keď vlastne jupí a hej nič nie je. Hudobný motív poteší a ako výplň Marvel Universa je to slušné. Ale takú poriadnu galaktickú pecku som nedostal. Úvodné titulky sú ale dokonalé.

• 4.5.2017  18:00
    Catastrophe - Série 1 (série) (2015)

• 2.5.2017  20:59

Bolo by divné napísať, že sa ako učiteľ stotožňujem? Ale blbosti bokom. Poitna Miikeho filmu je na začiatku v zavádzaní. V nesúrodosti informácií, ktoré Miike veľmi umne podáva kúskovito. A potom z toho spraví prvotriednu vyvraždovačku v štýle Battle Royale. Funkčné v mnohých ohľadoch. Hoci si to vyžaduje trochu divákovej pozornosti a tiež určité prižmúrenia. Miike klasicky tlačí na pílu ( čo považujem za viditeľné hlavne pri brokovnici s okom dávno mŕtveho kamaráta), ale to neznamená že je to nie je zábavné. Psychothriller je možno prehnané označenie, pretože sa jedná o mix rôznych žánrov a každý má určitú dominantu počas trvania filmu. Ale nemôžem hodnotiť inak, ako plným počtom, lebo ma to jednak pobavilo a jednak v rámci rozprávačských postupov nadchlo.

• 1.5.2017  23:40
    Sils Maria (2014)

Takéto filmy idú často mimo mňa. Neviem sa veľmi stotožniť so ženskými hrdinkami, ak sa tam vyslovene nejedná o akési stieranie hraníc medzi pohlaviami a problém je univerzálny. Súťaživosť staršieho s mladším sa síce dá považovať za univerzálnu, ale prístup k látke je skrze oči hlavnej hrdinky chtiac nechtiac veľmi osobitý. Čím to ale neodsudzujem. Assayas veľmi prekvapilo vsadil na komornú drámu vo veľmi vyprázdnenom, ale veľkolepom prostredí Švajčiarských Álp. A hoci je film skôr úvahou nad pozíciou herca v neustále meniacej sa dobe a veľmi trefne odzrkadľuje prístup k písanej látke aj vrtošivosť herečiek, zostáva po ňom akási katarzná pachuť toho, že nie všetci sú úplne debilný a že dakedy sa do modernej doby dá dostať aj skrze vnímanie starých hodnôt. Nie je to zlé. Binoche exceluje. Stewart ešte viac. Kupodivu príjemné a na zamyslenie, hoci by som si to asi druhý krát už nepozrel.

• 1.5.2017  18:27

Trochu nekonzistentné.. a umiestnené v takmer divadelných stretnutiach a rozhovoroch. Celé to pôsobí ako výňatok z akejsi statickej konverzačky. Poďme dať postavy na toto miesto a nech sa chvíľu rozprávajú. Na druhú stranu atmosféra ako sviňa a poteší vidieť postavy zhmotnené cez fasádu známych hercov. Som zvedavý čo bude ďalej. Zatiaľ som v miernej neistote. Ale nechcem dať úplne priemer.

• 30.4.2017  19:16
    Rio Bravo (1959)

Môj prvý western s Johnom Waynom. Hawks stavia príbeh na klasickej schéme. Film nestojí na prešpekulovaných dejových zvratoch, fantastických prestrelkách a antihrdinoch. Je to o parte nesúrodej štvorici kamarátov, ktorý dávajú na seba pozor. Majú cit pre spravodlivosť a neboja sa nebojácne postaviť buzerácií a zločincom hoci šance na výhru sú často krát malé. Dean Martin a Wayne si skvelo sekundujú a starček Stumpy je postavou na nezaplatenie. Uvoľnuje napätie a zároveň je dobrák od kosti. Tak dobre napísanú postavu som vo westerne už dlho nevidel. A každý jeho vtip funguje. V zásade Hawks natočil veľmi inšpiratívny western, kde to poctivou filmárskou prácou úplne presakuje. Teším sa na zvyšné časti trilógie.

• 29.4.2017  13:01
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Prequel k parádnej prvej sérií je síce iný, temnejší, bez výraznejších humorných prvkov a plný war stories, ale funguje. Iný prístup, ale rovnaká genéza kauzality a náhod, ktoré systematicky posúvajú dej k finále. Postavy znova hutné a uveriteľné. Najlepšie z toho vychádza dou Wilson a Danson v úlohe dvoch policajtov. Alebo teda prvý veľký prípad Solversonovej rodiny. Atmosféra hutná, krvi sa to neštíti a zároveň si celá séria užíva rozpravy trochu filozofickejšieho rázu hlavne podané cez černocha Milligana. Zabijácky indián je potom už len bonusom. Herecky vyspelé, scenáristicky vypyplané a hoci je to oproti prvej sérií rozdiel, stále to funguje. Dokonca aj línia s lietajúcim tanierom, ktorou som si na začiatku vôbec nebol istý. 2.Séria - 100%

• 25.4.2017  23:09
    Predátoři (2010)

V zásade nezaujímavé béčko, ktoré každým ďalším dňom pôsobí staršie a staršie. Na to aká poživeň z toho mohla byť sa to až trestuhodne drží v hraniciach znesiteľnej formy. Márovačka medzi Predátormi a ľuďmi nulová. Postavy ťažkopádne a hlúpe. Dejové zvraty zbytočné. Omnoho viacej by obohatil žáner fakt, ak by režisér a tvorcovia nesnažili spraviť film akým nič nepokazia, a skúsili by nechať zabíjať hlavné postavy od začiatku. Brody je ako ťahúň v akčnom filme dosť nepresvedčivý. Ako znesiteľná jednohubka okej. Ale ikona ako Predátor by si zaslúžila aj lepšie filmy od svojho debutu, než to čo nám neustále servírujú. Slabé 3*

• 24.4.2017  22:04
    Kokuhaku (2010)

Atmosférické ako sviňa. Nakašima veľmi umne skĺbil akúsi poetiku pomsty a aplikoval ju na pokašľane vykonštruovaný svet plný dažďa, deckej zmätenosti a premyslenej pomsty. Funkčné po všetkých stránkach. Z odstupom stále rezonujúce. Pritom sa to nesnaží šokovať ako kórejská thrillerová tvorba, ale rozhodne si to nesie atribúty filmu s ktorým sa našinec nestretáva až tak často. Chladné, zároveň funkčné zmotivované a kameramansky a hudobne vyšperkované. Takako Macu démonická a všetci ostatných až na drobné výnimky rovnako.

• 23.4.2017  15:53

Chutná žánrovka bez výraznejšieho finále. Trochu ma to mrzí, že atmosféry a logickosť určitých hororov sa mení ako sa blížime ku koncu. Dovtedy je tu skvelé herecké duo Hirsch a Cox. Skvelo si sekundujú a prevádzajú nás úžasným svetom pitevne, ktoré je desivé a stiesňujúce. A hoci to do určitej miery hrá na to čo nevidíme, žiadal sa mi strašne moc výraznejší koniec. Ale aj napriek tomu to funguje a na jedno pozrietie v noci to pekne zabrnká na nervy.

• 22.4.2017  23:49
    Housefull 3 (2016)

Neskutočná, nelogická a hlavne nevtipná kravina, kde fungujú len referencie na iné Bollywoodske filmy a na osobné životy hlavných hercov. Po obstojných prvých dvoch dielov je toto neskonalá kravina. Sám som prekvapený, že som to dopozeral úplne až do konca. A mám nutkanie dať odpad.

• 22.4.2017  20:02

Uvedomujem si, že tu každý filmu vyčíta povrchnosť a absenciu napätia. Toto sú ale veci, ktoré mne na Kongovi vôbec nevadili. Vizuálne je dychberúci. Fong vytvára jednu perfektnú kompozíciu za druhou a postupne vytvára ďalší pohľad( vychádzajúci zo žánrových pravidiel, ale zároveň meniaci svoju charakteristiku podľa významu monštra), ktorý možno nie je taký tajomný a temný akým bola prvá Godzilla ale Soundtrack alá rock´n ´ roll , prehliadka monštier a sympatické postavy, ktoré síce nerozvíjajú vzťahy medzi sebou do takej miery, aby sme si ich obľúbili, ale sprevádzajú nás ako postavičky ďalším svetom, ktorý príde k nevyhnutnej kolízií v ďalších filmoch, pre mňa funguje dokonale. Retro atmosféra, príšery, hudba, kamera a parádny Kong s malou predstavovačkou ďalších monštier v potitulkovej sekvencií, robia z tohto filmu parádnu chuťovku. Som spokojný a nebojím sa vpáliť plný počet. Tento druh filmov mám totiž strašne moc rád.

• 19.4.2017  22:06
    Procedura (2016)

Veľmi čisté, bez atmosféry... prd je v pohode.. ale je to taký mind fuck že prečo vlastne.

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119