• Krátkometrážní

Zhoubné zlo (2021)

Človek sa u Jamesa teší na poriadnu duchárčinu a miesto dostane také "Wodafak", že ide skontrolovať, či to fakt režíroval James Wan :) Ale vôbec by som nehneval, kebyže svoju tvorbu preorientuje na "toto" FunkyShlasherGoreHorror multižánrové všeličo. Predsa len duchárčin je všade plná riť (ikeď možno nie takých dobrých, ako Jamesových). 85 % a mohlo byť aj viac, nebyť nudnejšieho rozbehu.

Leaving Neverland (2019)

Jednostranný dokument bez akéhokoľvek dôkazu, točiaci sa okolo dvoch výpovedi ľudí, ktorí už v minulosti svoju výpoveď niekoľkokrát menili. Nehovorím, že to nieje pravda , ale takto sa dokumenty nerobia, obzvlášť keď už sa druhá strana obvineniam nemôže brániť.

Wild Wild Country (2018) (seriál)

6 dielny dokument o tom, ako si Osho a jeho voľnomyšlienkársky kult postaví v bigotne-kresťanskom americkom štáte Oregon vlastné mesto s vlastnou políciou obchodmi atd. Využijú medzery v USA zákonoch a tak tu máme komunitu, ktorá začína veľmi nevinne a končí s desiatkami poloautomatických zbraní, podozrením z otrávenia pol mesta atd atd.. Do toho sa Ošino po okolí premáva na 93 rolls roycoch, vrtulníku a máme národný škandál na svete :) Samozrejme nieje všetko čierne alebo biele. Dokument zachytáva pohľady snáď zo všetkých strán, či už sú to domáci sedláci z Oregonu, členovia kultu, súdy, armáda, a dokonca aj samotné vedenie kultu. Obzvlášť dievčina Sheela - pravá ruka Osha je asi najzaujímavejšia osobnosť kultu vôbec (ikeď miestami evil as fuck). Netflix sa zase raz prekonal..

One Punch Man (2015) (seriál)

Príbeh Saitamu (one punch man) - godlike hrdinu, ktorý akéhokoľvek nepriateľa zloží na jednu ranu a tak celý znudený hľadá vo svete výzvu. A že sa tých záporákov rodí v svete viac ako v power rangers, ale Saitama nieje na nich sám (niežeby v podstate aj niekoho iného potreboval). Vo svete funguje asociácia hrdinov, ktorí su rozdelení podľa heroických výkonov a superschopností do rankov. Od S ranku (najsilnejší super hrdinovia) až po C rank - chyť zlodeja hrdinov, kde je na začiatku aj hlavný hrdina (nakoľko si všetci o ňom myslia, že je podvodník a ešte k tomu aj holohlavý v nudnom kostýme). Rozličnosť hrdinov a záporákov, ktorú môže marvel len závidieť v ktorej si nájdete v každom ranku kopec obľúbencov (dokonca aj niektorí lamáci v C-ranku majú svoje čaro). Animácia neskutočná, hudba parádna a do toho to celé zaváňa paródiou na superhrdinov ako takých. Oficiálne moje najobľúbenejšie anime vôbec..Jediný mínus (a to myslím smrteľne vážne) je len JEDNA séria, kde som vlastne ani nestihol zistiť, čo niektorí z tých zaujímavo vyzerajúcich herov majú za príbeh a superschopnosti.. Príbeh rozohratý na najmenej tri série.. takže.. neserte ma.. chceme ďalšie série ! 100% Mumen rider je uplne super - C rank hrdina s chráničmi a bicyklom, ktorý bez akýchkoľvek schopností všade bicykluje a občas ten svoj bicykel aj na niekoho hodí (väčšinou skončí Mumen rider s výsmechom zmasakrovaný v nemocnici, ale snaha sa cení )

Pokoj (2003)

Súhlasím s každým "odpadom", čo tu kto dal.. ale toto je jednoducho KULT. Oproti tomuto sú dialogy v porne vysoko inteligentná záležitosť.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

a že z hovna bič neupletieš..alebo 13 dôvodov, prečo je tento seriál lepší, ako jeho knižná predloha.. Tvorcom seriálu veľké Bravó.. Funny fact : Executive producer of 13 Reasons Why : Selena Gomez :D

Warcraft: První střet (2016)

Ďalší Pán Prsteňov to síce (zatiaľ?) nieje, ale ako rozbeh na ďalšie (lepšie) diely určite môže byť. Fanúšikovia sveta Warcraftu nech si k trom hviezdám kľudne jednu pridajú..

Hardcore Henry (2015)

Inteligentný, duchaplný, plný hlbokých myšlienok.. Je presne to, čo tento film nieje.. Čistá 1st person akcia, ktorá sa nezastaví ani na minútu. Do toho niekoľko fakt podarených žartíkov a samozrejme nechýba ani správne-nesprávny "ívl" záporák. Čosi tomu predsalen chýba, ale niekedy takáto adrenalínová akcia naozaj padne vhod.

Mafiáni (2015) (seriál)

Kvalitný slovenský dokumentárny seriál? No čoho som sa to dožil - koniec sveta sa blíži.. Každý diel si berie na mušku inú zločineckú organizáciu na Slovensku (čo diel, to iný mafián) a prostredníctvom výpovedi svedkov, správ, polície, vyšetrovateľov a znalcov sa divák dozvie až niekedy neuveriteľné skutočnosti zo života podsvetia po nežnej revolúcii. Možno by som si odpustil to posolstvo na konci každého dielu, ale tak je to RTVS takže im to odpúšťam. Premiérový vysielací čas (piatky večer) je taktiež dosť nešťastný, ale online archív RTVS to istí.. Celkovo bravó - vzplanula nádej na kvalitnú sk dokumentárnu scénu..