• Krátkometrážní
  • Pohádka

One Direction 3D: This Is Us (2013)

Ach ta ironie, že nám reklama před filmem říká, abychom film nezapomněli ohodnotit na ČSFD, když se polovina uživatelů neobtěžuje před hodnocením se na film skutečně podívat a/nebo přistupovat k hodnocení s náznakem vážnosti. Zdá se mi, že všechna tahle "vyspělá" hubební snobárna, kde lidé automaticky považují za sračku něco, co jiným lidem přináší radost, je více nevyspělá a ovečkovitá než ty "dvanáctileté holky", co tak rádi šikanujete. Dobrá práce! Jste CHLAPÁK! (/Jste dobrá, ti CHLAPÁCI vás teď budou brát vážně!) Jste cool v očích dalších lidí, co se neobtěžují zjistit, proč může One Direction zaujmout jiné! P.S. Ale co, pokud je pro vás v pořádku nerespektovat náctileté dívky nebo používat homofobní nadávky, váš názor pro mě stejně nemá velkou váhu.

Sbohem Berlíne (2011) (TV film)

Film má šanci zaujmout především ty, co chtějí vidět Doctora (Who) muchlovat se s mužem, i proto, že Christopher (Isherwood) není v česko-slovenské kotlině asi zrovna nejznámnější. Taková aspoň byla situace pro mě a výmluvný fakt, že si po třech týdnech od shlédnutí nevybavuji žádnou významnější scénu, tomu moc nepomáhá. Z Hitlerova Německa mě jen zákonitě zamrazilo.

Cigán (2011)

K filmu přistupuji s opatrností, která mě přepadla ve chvíli, kdy jsem si dohledala, že byl napsán i režírován bílými tvůrci, (gadži, chcete-li) (i když ti samí tvůrci mají na svědomí i jeden z mých nejoblíbenějších snímků Záhrada). Ne že by to nešlo, chce to ale cit, a já můžu jen doufat, že nějaká konzultace s diskutovanou stranou proběhla. Navenek to ale cit má, a já jen prosím ~filmového boha~ o víc podobných projektů (a víc rolí pro začínající herce; až mi ~filmový bůh~ nadělí vlastní seriál, Martina Kotlárová může hrát jednu z hlavních rolí /wishful thinking). Protože jsem zůstala v několika místech rozpačitá (závěr, chvílemi scénář), možná bych i klesla na tři*, cítím ale potřebu napravit svinčík v hodnocení po místním diváctvu, které se v reakcích k tomuto filmu projevuje jako naprostá karikatura sama sebe (až na pár světlých výjimek, za jejichž existenci jsem vděčná). (Pokud vám zbývá špetka lidské slušnosti, varuji, z "diskuze" vám bude psychicky špatně.)

Skins (2007) (seriál)

1. generace (1./2. série): Když začnete sledovat tenhle seriál, tak po pilotu působí hrozně pitomě. Naštěstí se Skins nachází již v druhém díle a v podobně citlivém a zároveň hravém stylu pokračuje nadále. Největším problémem této generace pak je, že některé postavy jsou odsunuty stranou ústředním čtyřúhelníkem, což je škoda, protože mám všechny postavy upřímně ráda. V čele s výborným Tonym Stonemem, kterého jestli máte od začátku skutečně rádi, tak o vás asi začnu pochybovat, ale díky jeho komplexní povaze (a zvrácenosti) a výborné heterosexuální bromanci se Sidem se jedná o moji nejoblíbenější postavu této generace. Druhá série nabírá na obrátkách co se temnosti týče a já této partě jen nerada dávám sbohem. 2. generace (3./4. série): Řeknu to na rovinu - své pětihvězdičkové hodnocení můžu dát jen za předpokladu, že ignoruji dvě série s ~touhle~ partou. Zatímco chlapci a děvčata (plusem Skins je mimochodem to, že šestnáctileté postavy hrajou skutečně šestnáctiletí herci) z první gen byli znatelní přátelé, aspekt přátelství a opravdivosti mi u jejich následovníků chybí. Nenalézám zde jedinou mně vyloženě sympatickou postavu (a to jsem poctivě shlédla obě dvě série, což ani pro pochopení děje není nutné - stačí si počkat na další generaci, a je to) a z dosud perfektních scénářů se stal naprostý mess. Bye bye, and don't come back. 3. generace (5. série): Po zkušenosti z předchozích dvou sérií jsem se bála, ALE ZBYTEČNĚ, protože po první sérii nového obsazení jsem se do Skins opět zamilovala. Ubylo sexu a drog (ale ne úplně, nebojte), přibylo plynulého vývoje postav a přátelství a mou novou královnou se stává bezchybná (a přitom velice nedokonalá) MINI. We are a mess, we are failures, AND WE LOVE IT.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Harry, you wonderfull boy, you brave, brave man. Poslední filmový Harry Potter nebyl bez chyby, podobně jako jeho předloha, ale já za sebe můžu s klidným srdcem prohlásit, že Yates s Klovesem z Relikvií vytěžili, co se vytěžit dalo, a napravili, co se napravit dalo. Na rozdíl od většiny (?) zdejšího diváctva mi bylo milejší poklidné tempo první části, mně sympatická všeobjímající válečná atmosféra je ale přítomná nadále, a vzpomínky na konec své stále nejmilejší série si nenechám zkazit lehce awkward předzávěrečnou scénou mezi Harrym a Voldemortem nebo vážně-to-musí-být epilogem (uklidňuje mě fakt, že si při domácích shlédnutích si můžu film zastavit před ním), ale bude to to, že Ron a Hermiona konečně překonali svou emocionální idiocii, Freddie a Georgie, to, že McGonagallová vždycky chtěla tohle kouzlo vyzkoušet, a především můj baby-boy Harry kráčející na smrt (oh my cryes), kvůli čemu vím, že se k tomuto (dvoj)dílu budu ráda vracet. After all this time? Always.

Ajťáci (2006) (seriál)

1. série: 4/5.