Kdo přežije - Palau (2005) (série)

Pokud jde o průběh, poměrně nudná řada bez zvláštních zvratů. I přesto však sympatická. Najdeme tu spoustu sympatických soutěžících, a naopak zase žádného vyloženě nesympatického (alespoň pro mě). Můžeme pozorovat, jak se kmen Ulong potápí a potápí a dočkáme se pár zajímavých momentů (žralok, Ianovo gesto). To všechno mě na téhle sérii bavilo a ani mi moc nevadila absence zloducha a to, že kromě Gregga nebylo žádné nečekané vyřazení. Vítěze hodnotím kladně, opravdu si to zasloužil. Oblíbenci: Stephenie, Coby, trochu Tom Prudičitrochu Caryn, ale jinak nikdo. Možná ti špatní byli hned vyřazeni.

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

Řada, která pro mne byla mírným zklamáním. Začátek byl vážně hrozný a vypadalo to, že se tam neobjeví žádní zajímaví soutěžící. V průběhu hry se jich naštěstí pár našlo. Za nejlepší část považuji prostředek soutěže, protože ke konci tam zůstali jen ti, kteří mi pili krev od začátku. Oblíbenci: Ami, Eliza, July. Prudiči: Mužatka Twila, Scout a trochu Chris. Ačkoliv Chris hrál dobře, byl mi strašně nesympatický a jako vítěže jsem si představovala někoho jiného. 50%

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série)

Tahle série dopadla lehce pod moje očekávání. Ačkoliv obsazení bylo docela dobré (pár lidí mi tam sice vadilo a někteří zase chyběli, ale o tom až později), spousta zajímavých hráčů opustila soutěž příliš brzy a někteří se naprosto znemožnili. Bylo tam ovšem i pár takových, kteří se zase vyšvihli - podle mého názoru např. Jenna z Bornea, od které jsem nic nečekala, a nakonec hrála docela dobře a ani by mi nevadilo, kdyby vyhrála. Celou řadu bezkonkurenčně ovládl Boston Rob, který hrál skvěle a výhru by si zaloužil, nebýt toho, že někteří zakomplexovaní soutěžící prostě nepřekousli, že byli poraženi. Vítězka se spíš vezla a dala by se ohodnotit jako uspokojivá. Moji oblíbenci: Rob, Jenna, Rupert Prudiči: Lex, Tom, Sue. Sue tu podle mě neměla co dělat, byla megera už na Borneu a jak vidno se moc nezměnila. Stejně tam Amber a Shii-Ann tu vůbec být nemuseli (i když Amber nakonec překvapila). Lex a Tom si zase hodně pohoršili, naprosto se zemožnili. FTC - hrůza. Celkově pořád jedna z lepších řad, ale na minulé Pearl Islands a Amazonii nemá. 4*

Les Misérables - koncert z Londýna (2010) (divadelní záznam)

Skvělé, plné emocí a s dokonalou hudbou, ale přece jen o něco málo slabší, než koncert k desátému výročí. Velice se mi líbil a Ramin Karimloo (dokonalý Enjolras), který předčil svého kolegu z roku 1995. Rozhodně nezklamal Alfie Boe, ač není mým nejoblíbenějším Valjeanem (Colma Wilkinsona je opravdu těžké překonat), Norm Lewis mě jako poněkud netypický Javert příjemně překvapil a ani zbytku obsazení nelze nic vytknout. Vyjímkou je Nick Jonas, jehož jméno jakožto představitele Maria mě šokovalo už před koncertem a dopadlo to ještě hůř, než jsem očekávala. Kromě toho, že neumí hrát, neumí ani zpívat a to mezi zbylými dokonalými pěveckými výkony poněkud rušilo. Kvůli jednomu herci/neherci ale není třeba strhávat hvězdičku, Bídníci budou pravděpodobně navždy mým nejoblíbenějším muzikálem a tahle verze si pět hvězdiček zaslouží.

Tenkrát na Západě (1968)

Western není právě můj nejoblíbenější žánr a to je možná důvod, proč jsem tak dlouho Once Upon a Time in the West ignorovala. Když jsem se k tomuto geniálnímu počinu před nějakou dobou konečně dostala, došlo mi, že ne všechny westerny jsou 'na jedno brdo'. Po dlouhé době velice silný filmový zážitek (ne-li jeden z nejsilnějších). Výborní herci, dokonalá atmosféra a naprosto geniální hudba, to všechno dělá z tohoto díla nový přírůstek do mé TOP10. 100%

Muž od Sněžné řeky (1982)

Není to až tak western, jako spíš dobrodružný romantický film z prostředí australské buše. Bylo to hodně rozvláčné a zápletka nebyla prakticky žádná. I přesto se na to hezky koukalo, záběry krajiny překrásné, romantické momenty potěšily. Nic to ale nemění na tom, že ačkoliv nemám žádné velké výhrady (snad jen hudba na konci se mi k ději vůbec nehodila), nenašla jsem ani nic, co by tento film odlišovalo od ostatních jeho žánru. 60%

Bídníci (1998)

Popravdě nějak nechápu zdejší nadšení z tohoto snímku. Nejsem žádný znalec filmových verzí Bídníků (kromě této jsem měla možnost vidět pouze tu s Jeanem Gabinem a muzikálovou verzi z roku 2012), ale tohle mi přišlo hodně průměrné. Žádný herec vyloženě nezářil, chvílemi jsem se i nudila a po skončení jsem z filmu neměla prakticky žádný zážitek. 50%

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Špatné Markézy, příšerné Thajsko, skvělá Amazonie a nyní naprosto fenomenální Perlové ostrovy. Hned první den, kdy Rupert ukradl druhému týmu všechny boty, naznačoval, že tahle řada bude hodně zajímavá. Už dlouho tu nebylo tolik zvratů, neočekávatelných rozhodnutí a originálních charakterů. Potěšil mě i vítěz, z finálové dvojky rozhodně ten lepší a navíc můj oblíbenec. Nejlepší moment: "How's grandma?" "She died, dude." Fairplay a jeho babička navždy vstoupili do historie Survivrou. Oblíbenci: Hláškující Jonny Fairplay, který byl sice naprosto příšerný charakter, ale naprosto geniální hráč; Sandra, která mi byla sympatická už od prvního dne; Rupert, pirát, sympaťák a skvělý protipól k Jonovi. Prudiči: Chcípák Osten; Bláznivá skautka Lill; moralizující Andrew (tyhle typy lidí mi nikdy nějak neseděli) Celkové hodnocení: 100%

Vzpomínky na lásku (2004)

V době, kdy jsem viděla A Moment to Remember jsem neměla téměř žádnou zkušenost s jihokorejskými filmy. Tím pádem jsem nebyla ani trochu připravená na to, co mě čekalo. Je neuvěřitelné, kolik emocí dokáže tento snímek z diváka vyždímat, aniž by jakýmkoliv způsobem tlačil na pilu nebo nějak okatě citově vydíral. Všechno bylo neskutečně čisté, upřímné a tak nějak skutečné. "Jsme v nebi?" - ano, tenhle film umožní divákovi, aby se tam na malou chvíli ocitl. Kvůli podobným zážitkům se vyplatí sledovat filmy. Jednoznačně jedno z nejlepších romantických dramat, které jsem kdy viděla. 100%

Milionář z chatrče (2008)

Taková pohádka z prostředí současné Indie. Velké plus vidím v hereckém obsazení - je vidět, že i s neznámými herci se dá udělat skvělý film (obzvlášť ti malí kluci jsou úžasní). I když je konec dost předvídatelný (znění poslední otázky mě napadlo asi po dvaceti minutách filmu), v tomhle filmu vlastně není vůbec důležitý, tady jde o ten průběh. A ten byl skvělý! Otázky střídají vzpomínky, najdeme tu strhující, vtipné i dojemné momenty a když k tomu přidáme exotickou atmosféru dálné Indie, vůbec mi nevadil kýčovitý happyend. Dokonce mi tam v tu chvíli i seděl. K tomu všemu skvělý soundrack. 90%