• Thriller

The Royal Hotel (2023)

No, a ďalej? To je otázka, ktorú by ste sa nemali pýtať na konci thrilleru. Moja chyba, tu som si dopredu nezistil, kto to režíroval. Hviezda za to, že to je iba poloodpad.

Oppenheimer (2023)

Dobrý den. Máte atomofku? A mohl bych ji vidět? Dráma: minimum. Historický: trochu. Životopisný: kde? Trojhodinová lobotómia: 100%. Že to tu má 80+ percent nechápem. Hviezda za to, že to vyzerá ako naozajstný film.

1899 (2022) (seriál)

Nein !!!  Ani po 100 minútach sa to nikaj nepohlo. To si radšej zo záznamu pozriem prípravný zápas Katar vs Domaniža.

Angličanka (2022) (seriál)

Silne nadhodnotené. Tá otravná hudba s ešte otravnejšími textami to strašne zabíja. Pre mňa tam bolo až moc vaty, taký 90 minút film by tomu dal znesiteľné tempo. Ale postavičky tam boli vskutku zaujímavé. Celkovo taký lepší priemer.

Deadstream (2022)

Bolo to labůžo. Ísť do domu - ok. Ale ešte k tomu sa tam zamknúť a zahodiť kľúče, to by neurobil ani Homer Simpson. No držal som mu palce, debilovi. Až do konca.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Bolo to lepšie než som očakával podľa miestneho hodnotenia, a to sa ani nepočítam medzi fanúšikov G. del Tora. A tie tmavé chodby, všade tie chodby...

Pačinko - Kapitola první (2022) (epizoda)

(Videl som približne jeden a pol epizódy). Zaujímalo by ma, že ak by bola teraz dostupná nejaká technológia, ktorá by predĺžila vek dožitia človeka na takých 130 rokov, že či by automaticky scenáristi a stream služby predĺžili jednu epizódu na 105 minút a pridávali ďalšiu vatu a piliny do už tak chabého deja. Prvý diel má okrem strašnej nudy už len asitak 2-3 zaujímavé statické scény. Ale keď si pustím film/seriál, očakávam predsa hlavne pohyblivé obrázky. Hviezda za snahu, a že do odpadu tomu predsa len kúsok chýba. Pá pá pačinko.

Sandman (2022) (seriál)

Sci-Fi a Horror ani náhodou. Dráma veľmi málo - za pol nehtu. Priemer + pol hviezdy za to, že je to akotak dopozerateľné. Je to hlavne Fantasy a to pre fanúšikov predlohy, ktorí sa ale musia pravidelne zúčastňovať bubupride pochodu. Bolo to homopanoptikum, aké ste ešte nevideli. Niektorí "herci" sa tam dostali asi len preto, že sú súčasťou komunity a to sú úplne zbytočný krok, ktorý celý seriál degraduje. Príbehy sú dosť nedotiahnuté na to, že je pod tým podpísaný Gaiman. Neviem, či je z výsledku nadšený, ale asi áno, pretože pri takomto obsadení je to jeho povinnosť, ak nechce skončiť ako nenávidený autor.

Dědicové země (2022) (seriál)

Už to nie je ako La Catedral del Mar. Je to len taká polopovinná druhá séria. Máme tam skoro rovnaké zápletky, ale s inými postavami a dosť tam chýbajú veci, ktoré dokázali diváka vtiahnuť v prvej sérii: 1. Virchen María a jej katedrála, ktoré spojovali dokopy celý príbeh a 2. postavy detí , u ktorých ste mohli sledovať život od narodenia až do...  No a samozrejme u Los Herederos nejde nespomenúť hlavnú postavu Huga Llora, ktorý na všetko zvysoka prdí, ak sa práve v príbehu dostaví nejaká dráma, tak si povie "ta hej, dobre, šak to nejako dopadne". Emócie ma zasunuté niekde ďaleko hlboko (či to bol zámer alebo chyba castingu, to si netrúfam určiť). Najlepšia sranda je, vždy keď vyťahuje dýku, každému je jasné, že zámer nedokončí a zase si povie "ta co budzem, serem na to, idzem spac".

Sin límites (2022) (seriál)

3* len preto, že je to perfektná téma-stredoveký boatrip :) Škoda, že produkcia bola v len kvalite Hallmark2007. Chcelo to pridať aspoň na dramatičnosti a na historickej presnosti, lebo takto z toho vyšiel seriál typu "len aby bol" a o zbytok sa má postarať námet. Kto nie je odnarodenia fanúšik moreplavby, bude to považovať za podpriemer.

Ovládací panel

Fanklub