Sebevražedný oddíl (2016)

Príbeh mal isté medzery a logické chyby, no vďaka zážitku zo 4Dx kina dávam štyri hviezdičky.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Odporúčam pozrieť si to v originálnom švédskom znení. Určite lepšie ako český dabing, aj keď to asi patrí k detstvu mnohých ľudí. Inak, oceňujem krásne obrazy švédskej prírody, kvôli ktorým táto rozprávka patrí k švédskej klasike. Tak ako pre nás Popoluška a pod. pre Švédov Ronja alebo Pipi.

LEGO® příběh (2014)

Skvelé vizuálne spracovanie, no neoplatí sa ísť na 3D. Dobré hlášky a narážky, ale čakala som ich trochu viac. Väčšina filmu bola pre mňa na 3*, záverečná pointa to trochu vyzdvihla, tak celkové hodnotenie pre mňa 3,5*

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Keby ostali len pri prvej sérii, tak by to na slovenské pomery ešte celkom ušlo. No čím ďalej, tým horšie a viac zbytočne zamotané, a pri tom každý vie, ako to celé skončí. 1.séria - 2,5/5, 2.séria - 1/5, 3.séria - odpad!

Most (2011) (seriál)

Švédsko-dánsky seriál, ktorý je asi najlepším krimiserálom, aký som kedy videla. Ten nápad, zápletka, postavy... Hneď prvý diel ma dostal a hneď som chcela vidieť ďalšie. Som naozaj zvedavá na druhú sériu, či si udrží svoju kvalitu. Páči sa mi na tomto seriály, že zobrazuje reálne problémy spoločnosti a takýmto spôsobom na ne poukazuje.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Nie som žiadnym obrovským fanúšikom upírskych príbehov, ale ani nimi nepohrdnem. Tento seriál mám rada, je podľa mňa kvalitne spracovaný a pri porovnaní s Twighliht ságou je milónkrát lepší. Veľa ľudí v komentároch porovnáva tento seriál s Twighligt ságou, akoby sa Upírske denníky snažili kopírovať Twighligt. Pri tom predloha k Upírskym denníkom vznikla už v roku 1991 (teda aspoň jej prvá časť) a Twighligt od Meyerovej bol napísany až v roku 2005. Videla som zatiaľ všetky série a čím ďalej sa to viac zamotáva a komplikuje, niekedy až príliš, ale aspoň človek nemá núdzu o prekvapenia a zvraty v seriály.