Transcendence (2014)

Částečně chápu, proč tento film spousta lidí haní. Je to většinou kvůli tomu, že v průběhu děje si divák není jistý, komu má fandit. Jiným vadí, že Johnny nedostal více prostoru. Ostatním vadil konec. ____ Ale chceme snad od filmů, abychom od začátku do konce měli hlavního hrdinu, kterému budeme fandit a o kterém budeme vědět, že zvítězí? Chceme od filmů předvídatelný, přijatelný konec? Pokud ano, film není pro vás! Transcendence je jiný. Nabádá vás zamyslet se a rozhodnout se, co je podle vás konkrétně správné, a přináší zajímavý konec, který je svým způsobem pro podobné převratnosti typický.

Zrození LSD (2011)

Tento původem švýcarský, pohledově americko/švýcarsko/český dokument na mě působil jako taková velmi objektivní mezinárodní odborná přednáška napříč časem. Ocenil jsem především autentické záběry z výzkumů a rozhovory s mnohými konzumenty od pacientů po hippies. Zajímavý komentář: mcleod

Dexter (2006) (seriál)

Zamýšlím se nad závěrem celého tohoto seriálu. Už od první řady jsem přemýšlel, jak by mohl příběh postavy jako je Dexter dopadnout. Kdyby skončil klasickým happyendem, vsadím se, že by ho většina lidí ''odsoudila''. Takhle většinu zase ''zklamal''. Přijde mi to směšné. Víte co? Mě se celý seriál včetně závěru samého nadchl. 100%

Star Trek: Do temnoty (2013)

J.J. Abrams čaroděj. Michael Giacchino mág. Zachary Quinto mystik. A Star Trek Into Darkness film roku 2013. ( ZATÍM !!! )

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Ze starých filmů o Kirkově posádce ( díly 1 - 6 ) je tento pro mě druhým nejlepším v pořadí ( na první příčce bude na vždy díl 1 z roku 1979! ). Co mě mile překvapilo, byla hudba. Cliff Eidelman, pro mě do teď neznámý skladatel, obstál paradoxně lépe než na příklad James Horner ( hudba k dílům 2 a 3 ). Na Jerryho Goldsmithe nemá, ale to ostatně nikdo. Závěrem bych vutknul možná nějaké humorné kostýmy. 95%

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

V porovnání s prvním dílem značný pokles kvality. Už i co se týče hudby ( proti Hornerovi nic nemám, ale není to Jerry Goldsmith! ). 60%

Plán 9 (1959)

Ed Wood byl génius a Tim Burton to ví!

Vedlejší účinky (2013)

Nemáte co dělat. Chcete se podívat na nějaký film, ale nic vás nenapadá. Když najednou narazíte na film ''Side Effects''. Neočekáváte nic převratného, koukáte, koukáte... A děj vás vtáhne. Skvělý Jude Law, ještě lepší Rooney Mara, dokonce i Channing vás baví. Čím více se toho ve filmu dozvídáte, tím méně toho víte. A na závěr, neočekávaný zvrat. Co dodat? 100%

Travička zelená (2008)

Naprosto skvělý ''stoner movie''! James Franco a Seth Rogen v tomto filmu s hereckými výkony rozhodně nešetřili. Dialogy k popukání a hlavně absurdní situace, do kterých se postavy ve filmu dostávají. Jediné negativum tohoto filmu je to, že převážnou většinu vtipů a zápletek pochopí jen ten, kdo má již nějaké zkušenosti s ''travičkou zelenou'' a nejlépe pokud prožívá její účinky právě při sledování filmu. To mi ovšem nezabrání udělit zasloužených zhulených 100%.

Ti druzí (2001)

Skvělý film disponující především úžasnou atmosférou, ze které mrazí v zádech. Vynikající výkon Nicole Kidman lze popsat snad jen anglickým slovem ''creepy''. Neočekávatelný zvrat, který zcela obrátí děj. A na závěr taková ''hlubší'' myšlenka, která proti sobě staví křesťanskou víru a nadpřirozené jevy. Pro mě jasná volba: 100%