Tomb Raider (2018)

Hru síce nepoznám ale ako prvé som videla klasickú Laru Croft s Angeline Jolie. Na jednej strane mi chýba fantastickosť na druhej viacej akčných scén. Veľa sa dej rýchlo a bez poriadnej pointy. Dostávame len útržky, ktoré nas nasýtia len "z povrchu". Obsadenie veľmi dobre len škoda scenáru. Ak by malo vzniknúť pokračovanie by som sa nebránila. veľmi dobrý štart a pokračovanie by mohlo byť veľmi sľubné.

Avengers: Infinity War (2018)

Kto má rad Avangerov, že sú aký sú tak nech film nepozerá. Epické zakončenie sa skutočné koná. Bratia Russovci sa do toho obuli s celou parádou. Celých 10 rokov spojených do jedného filmu, ktorý všetky ilúzie a pekné konce zmaže s lusknutím prsta. Polovicu filmu som mla otvorené ústa (to sa nestáva nikdy). Rýchlosť deja sa prehráva a vy sa nemáte ani čas sa nadýchnuť medzi jednotlivými scénami. A ten koniec! WTF?! dúfam sa v marvelovkách do A4 dozvieme ako také informácie. Ale už teraz viem, že šťastných koncov bolo v marvelovkcáh dosť. Infinity War prichádza s očakávano neočakavaným. S takým mindifuckom som ešte z kina nešla... ****

Captain America: Občanská válka (2016)

V tejto časti mi prišlo Tonyho skutočne ľúto. Film má výbornú zápletkú a aj marvelovské bojové scény nepôsobia takým klišé ako to býva. Dobrý nábeh na Black Pantera žiadne blbosti okolo. Za mňa ****

Most (2011) (seriál)

Prvá polovica seriálu sa deje prekvapivo rýchlo. Postavu Ságy som sa dá hneď zvyknúž, taktiež aj na jej chladnosť v určitých prípadoch. Vypadnutie Martina z dejovej linky prinieslo otázky či ho vie niekto zopakovať. Nie nevie. No Henrik prišiel s vlastným príbehom a postavou čo povzbudí každého diváka. Neprišiel sa opičiť ale prišiel ukázať Ságe inú tvár života. U tvorcov treba oceniť kreativitu s postavami a ich príbehmi. Dokázali za celý seriál využiť osudy a príbehy maximálne a nepôsobilo to umelo. Je škoda,že seriál má "len" 4 série. No Most prišiel s poukázaním na to, že na dobrý seriál sa musí čakať. Sága, Martin a Henrik sú príbehy a nie len jediné, ktoré treba rozhodne vidieť. Za mňa *****.

Most - Epizoda 8 (2018) (epizoda)

Neskutočné vyvrcholenie seriálu! Už od počiatku som si myslela kto je vrah ale tvorcovia dobre zamiešali karty. Posledná epizóda priniesla opäť rozuzlenie vraždy no čo sa týka Ságy.... Ten je osobitný. Skončil a začal druhý. Mrzí ma že seriál skončil no koniec nie je aspoň veľmi otvorený ako býva. Pokračuje ďalej ale nie už do tohto seriálu.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

V HBO sa zrejme roztrhlo vrece s kvalitnými seriálmi. Big Little Lies prinášajú doslova pôžitok pre každého diváka. Prvé časti privedú diváka fo mestečka Monterey kde si obyvatelia žijú spokojným životom. No ich životy naruší vražda. Tvorcovia do konca seriálu dokonale zatajili kto je obeť. Počas všetkých častí ale oboznámujú o živote jednotlivých hlavných postáv. Treba uznať, že Laura Der v spojení s Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley vytvorili dokonalú príbeh "šťastných" mamičiek. Seriál sa zaoberá, taktiež akutálnou témou "Me Too" kde treba ukázaň na bravúrny výkon Alexandra Skarsgårda a Nicole Kidman. Obaja zaslúžené ocenia za zobrazenie perfektnej bohatej rodiny. Do svojích úloh sa vžili na 100% a divák im dokáže ľahko uveriť. Tvorcovia vytvorili skvelý scenár s výborným obsadením, ktoré zobrazili v "obyčajnom" mestečku. Seriálu sa nedá nič vytknúť. Možno len fakt, že treba čakať na druhú sériu kde sa má ukázať Meryl Streep.

Dívka ve vlaku (2016)

dievča vo vlaku neprinieslo nič nové. Celkovo film pôsobí prázdno. Zobrazenie závislej Emily Blunt pôsobilo až príliš obyčajne. Film pôsobí depresívnym dojmom kde sa snaží navodiť vraždu tehotnej ženy. No prázdne pasáže. Nesúvislé scény a chaotiské prostredie vytvárajú elen dojem "kedy ten film už skončí?". Kniha podľa recenzí je výborná no ako to býva pri sfilmovaných adaptáciách v tejto tvorcovia šľapli vedľa.

Thor: Ragnarok (2017)

Tvorcovia chceli skúsiť risk po menej úspešnej druhej časti. Začiatok filmu má rýchly spád od užasného, najsilnejšieho Thora po zobrazenie totálnej trosky Thora. Farebné prostredie a štýl Strážcov Galaxie vyvolávalo dojem chaosu. Prvé dve časti ukázali Thorov svet v jeho farbách no nechápem prečo ho chceli meniť. Zmena prostredia a celková hodba vo filme vytvárali dojem, že sa jedná o Strážcov a nie o Thora. Ďalším kameňom úrazu je slabé využitie hlavnej záporačky Hely. Ako záporná postava bola zatiaľ v celej trilógií najlepšia no v celkovom filme chýbalo jej väčšie využitie. Cate blanchett patrí medzi prvotriedne herečky do úlohy sa vžila prvotriedne. No je tu otázka pre tvorcov prečo ju nevyužili? Na druhej strane sa zaoberali vývojom Thora bez kladiva. Jeho vývoj od prvej po tretiu časť bol dlhodobý (využívať kladovi na dobro, Avangers, vzťah s Jane, strata kladiva a nájsť novú silu) a bude zaujímavé ho sledovať v Infinity War. Thor zo všetkých troch častí prichádza s novou tvárou a nie všetci dokážu vstrebať túto zmenu.

Chatrč (2017)

Dlho tu nebol film tohto žánra. Sam Worthinton zmenil môj postoj v tejto role. Vo väčšine filmov je ako jednotvárny herec. Nedá sa povedať, že by išlo o najlepšieho herca no pasujú mu len niektoré role. Film môže v niektorých scénach pôsobiť gýčovo (jedná sa o low cost film). No dokáže navodiť v dováckovi potrebnú atmosféru. Okrem uplakaného kina dokázal aj rozosmiať hlavne vďaka Božskej Octavie Spencer, ktorá bola perfektnou voľbou pre túto úlohu. Diváka a Macka sprevádza problémami života a vtipne ich komentuje. Tvorcovia nezakomonovali všetky dôležité scény z knihy (tu mám prečítanú) ale jadro okolo vraždy a príbehu odpustia zobrazili doslovne. treba uznať, že s citlivými scénami pracovali opatrne a nepôsobia silene na diváka. Worthington obrazil postavu odpúšťajúceho otca bravúrne. Pôsobi realisticky a prenáša svoje emócie na diváka. Kameňom úrazu sa stáva zopár scén, ktoré pre prostredie vytvárajú dojem umelosti. Dejová linka zostáva po konci filmu neozodpovedaná a to či dostali vraha. Na to, že sa jedná o film kresťanského zamerania je dobre spracovaný a kvalitne obsadený.