Mlčení (2016)

Tento hĺbavý kúsok mi (ne)prekvapivo sadol. Páči sa mi, že Scorsese ukázal popkorňákom prostredník a natočil si svoje filozofické dielko. O technickej precíznosti sa baviť ani nemusíme, tá je samozrejmosťou. Škoda len, že Neeson nepobudol pred kamerou trochu dlhšie a stopáž predsa len mohla byť o čosi kratšia 4*(7/10)

Liga spravedlnosti (2017)

Neočakával som veľa a dostal som zhruba to čo som chcel. Toľko zbytočného shitstormu okolo tohto filmu. Je to klasický komixový výplach so slabším scenárom. Oproti man of steel a batman v. supermanan má film jasne čitateľný "marvelovský" kabátik, čo možno niekomu prekáža, ale ja som to fakt neriešil. Negatívum je absencia osudovosti, epickosti a fakt, že to je "zostrihané" až na kosť. Rozšírená verzia (ak bude) to možno u mňa vytiahne ešte o hviezdičku viac. Suma sumárum je to zatiaľ najslabší DC film (Suicide Squade som nevidel), ale v rámci možností som sa bavil, takže 3* sú myslím tak akurát. Potešili aj potitulkové scény. (6/10)

James White (2015)

Veľmi zaujímavý film. V prvom rade by som ho ale nerád škatulkoval iba ako "cancer movie", aj keď sa celý odohráva na pozadí rakoviny blízkej osoby hlavného hrdinu. Už len kvôli úvodnej sekvencii a scénke v kúpelni v závere filmu sa ho oplatí pozrieť. Každopádne výborná kamera a herecký výkon Christophera Abbotta, ktorého budem určite ďalej sledovať. Škoda absencie údernejšieho úplného záveru, ktorý na základe toho tak nejak vyšumel do prázdna. Celkovo 4* (8/10). Tento film si podľa mňa zaslúži byť v červených číslach.

Ztracené město Z (2016)

Charlie Hunman je v pohode a takto starosvetsky natočený dobrodružňák je mi po chuti. Takže s čistým svedomím 4 hviezdy.(7/10)

Příslib (2016)

3 hviezdy za výbornú výpravu, fajn kasting a snahu priblížiť pre niektorých možno menej známejšiu genocídu. Ináč je to priemer až do morku kostí, ktorý zhadzuje hlavne zbytočné tlačenie romantickej linky do popredia. A vzhľadom na tému mi tu celkovo chýbalo drsnejšie a naturalistickejšie uchopenie. (6/10)

Polosvět (2015)

Príjemné maďarské prekvápko. Minimalistická historická drámička, ktorá svojmu žánru neostáva nič dlžná. K tomu si pridajte hutný scenár, fajn atmošku a najmä výborné ženské herecké trio. Určite odporúčam. 4* (8/10)

Orel Eddie (2016)

Najlepší feel-good movie v roku 2016 a pre mňa aj celkovo jedným z top. Už dávno ma takto nejaký film nedojal. Proste krásny film plný radosti a pohody. 5*(9/10)

Trumbo (2015)

Určite jeden z tých lepších životopisných filmov posledných rokov. Dlhšie mi trvalo kým som filmu prišiel na chuť, no o to viac ma to od druhej polovice pohltilo. Určite odporúčam už len kvôli skvelému Cranstonovi. 4* (8/10)

Správní chlapi (2016)

Je to fajn akčná komédia. Na letný večer ideálna. Duo Crowe - Gosiling vcelku šlape a niektoré vtípky sú fakt podarané. Má to svoje slabšie momenty a aj tá stopáž mohla byť kratšia, ale tie 4* si film určite zaslúži. (7/10)