Help (2015)

Technicky prepracovaný a zaujímavý sci-fi počin.

Akira (1988)

Tí Japonci sú naozaj šialenci. Podivnosť najhrubšieho zrna. 60%

Bohatství chudých 2 (2017)

Kvalita druhého dielu klesla rapídne dolu. Varí sa tu z vody a ťaží sa na akej takej popularite prvého dielu. Menej vtipu a nudnejší dej, ale stále sa na to dá pozerať a pre veľmi nenáročného diváka to môže byť fajn oddychovka. 45%

Seržant Bilko (1996)

Solídna vtákovina s prehnaným Stevom Martinom. Kupodivu sa na tom dalo naozaj zasmiať aj keď dosť vpípkov bolo na hranici znesiteľnosti. Celkový dojem je o dosť lepší ako som čakal, preto hodnotím pomerne pozitívne. 65%

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85%

Tajemné kočky (2014) (seriál)

Zaujímavý pohľad do tajov mačacej ríše. Pre mňa ako milovníka mačiek povinnosť. Dozvedáme sa množstvo informácií, ktoré sú podané pútavo a bez zbytočnej odbornej terminológie. Dokument sa skladá z troch dielov cca po 50 minút. Takže spolu dve a pol hodiny čírej radosti pre každého cico-mico-fila. 80%

Rivalové (1996)

Adam Sandler ma nikdy nevedel poriadne rozosmiať, ale tentokrát sa mu to pomerne dobre darilo. Je to naozaj streštená komédia, ktorá ani na chvíľu nenudí. Bláznivý námet, bláznivo podaný. Pre mňa jedna z TOP sandleroviek. Carl Weathers ako bonus. 70%

Země oceli (2018)

Napriek svojej krátkej stopáži sa film príliš vlečie. Nezaujímavý dej aj herci. Po druhý krát určite nie. Na druhý deň nebudem vedieť , že som tento film vôbec videl. 45%

Strýček Buck (1989)

Strýko Buck je taká tá klasická americká komédia, tentokrát nijak zvlášť výnimočná. Uplynie to celkom rýchlo a nájde sa aj zopár úsmevných scén. Celkom dobrá úloha pre Johna Candyho, ktorého až tak nemusím. Culkin bol vtedy naozaj úžasný detský objav. 60%

Páni kluci (1975)

Pár desiatok rokov dozadu bol skutočne iný život a toto je ideálna ukážka. Film inak nie je ničím výnimočný. Je síce natočený s ľahkosťou a nadhľadom, ale v konečnom dôsledku vyšumí do prázdna. Zopár úsmevných scén sa nájde, no ani raz viac nerozosmeje.Neviem si predstaviť, že by som mal udeliť viac ako priemerné hodnotenie a tunajšie hodnotenie je príliš nadnesené. Je pravda, že tento film môže mať svojich fanúšikov, ale predpokladám, že len z nostalgických dôvodov. 50%