Ztracena v pustině (2010)

Klasický štandardný thriller, kde je všetko len priemerné, ale aj tak film baví. Navyše Karl Urban, ten ma vždy poteší. 56%

Rubber (2010)

Čo k tomuto dielu dodať ? Každopádne neskutočne originálne, nápad, ktorý môže napadnúť len úplneho magora a nápad zrealizovať toto je ešte absurdnejší. Ja som rád, že to vzniklo, sú to skvosty vo filmografii. Vždy som za niečo originálne, aj keď sa dopredu vie, že to nemôže dopadnúť dobre. Guma dopadla priemerne a myslím, že to je obrovský úspech. Je to síce hovadina na eNtú a netreba sa nad tým zamýšľať. Tvorcovia to zobrali vážne a vložili do projektu nejaké peniaze. Scény pôsobili skôr úsmevne, ale to sa aj očakávalo, veď už z traileru bolo cítiť, že pôjde o niečo maximálne absurdné. Žijúca pneumatika, čo viac si môže fanúšik originality priať. Rozhodne som sa pobavil. 55%

Megamysl (2010)

Megamozog mi osobne príliš nesadol. Podľa mňa má len priemerný dej, pripečené postavy, pripečenú animáciu postáv. Zase je to zbesilé a neviem, či je to viac pre menšie publikum alebo to stredné. Nie je to zlé, no môže si to podať ruku s Ja zloduch, ktorý ma osobne tiež sklamal. Megamozog šiel mimo mňa. 65%

Let's Dance 3D (2010)

Čo som prepáčil dvojke a kde všade som prižmúril oko, tu sa už jednoducho nedá. Je to najslabší diel, to je očividné. Slabší herci a toho brčkatého v hlavnej úlohe dosť nemusím. Dej obyčajný, podpriemerný natiahnutý na vyše 100 minút. Nech mi niekto povie, prečo to nemá nejakých 80 minút. V kine som to nevidel, takže 3D ide mimo mňa, ale počúvam, že to 3D tiež nedopadlo moc dobre. Tanečné scénky mohli byť aj lepšie, postavy zaujímavejšie. Nejaký výraznejší herec/herečka. No proste slabota. Pozitívom bola jedine originálna hudba. Teda konkrétne fakt, že použili klasickú hudbu a spojili s ,,Letsdensovským,, moderným štýlom. Zaujímavé, že táto séria ešte stále zarába pomerne veľké peniaze, takže sa asi dočkáme aj štvorky, no dúfam, že bude kvalitnejšia po všetkých stránkach. 45%

Čivava z Beverly Hills 2 (2011)

Čo všetko som odpustil jednotke, tu už sa nedá odpustiť. Všetko bolo prehnané a viac detinskejšie. Je to zábavka hlavne pre to najmenšie publikum. Keby som mal okolo 7 rokov, úplne by som to žral. Čivava, ktorá hrá na klavíri, alebo pes, ktorý maľuje na plátno packou ? To si snáď robia prdel. Bolo to tak stupídne, až som sa na tom zasmial. Hovadinka na eNtú, ale pre decká božie. Súcitim s menším publikom a dávam za nich o hviezdu viac. 40%

Střelci (2002)

Nesympatický herci, nie príliš príťažlivý film. Gerard Butler potešil, ale to je tak všetko. Nuda to ani nie je, ale že by som sa niak bavil sa nedá povedať. Malý bezvýznamný film s potenciálom, ktorý by využil možno lepší, známejší a skúsenejší režisér. 45%

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Tekken aj Street Fighter dopadli podobne katastrofálne, no rozdiel je, že pri Tekkenovi sa mi chcelo plakať a Street Fighter mi bol viac ukradnutý. V obidvoch projektoch boli aké také peniaze, ktoré ani jeden z nich nedokázal zúročiť a zarobiť si aspoň na seba. Opäť slabý herci, debilné scény, občasná nuda, hrozné súboje, málo akcie, debilné dialógy, dlhá stopáž a tak ďalej. Proste nič, čo by stálo za zmienku. Že tam bol M.C. Duncan a McDonough, to nestačí. Bartowiak ma naštval aj s DOOMom, ale tam som ako tak prižmúril oko, no Street Fighter je už očividne úbohejší film, ktorý podľa mňa s hrou nemá takmer nič spoločné. Tie dve hviezdy je asi fakt moc a filmu veľmi lichotím, ale bol som menej naštvaný ako pri Tekken. 35%

Fotři jsou lotři (2010)

Predošlé dva diely boli určite lepšie, zaujímavejšie a scenáristicky plnšie. Trojka varí dá sa povedať, že z vody. Hviezdne mená síce nabrali to treba uznať, ale film to nezachránilo. Nudiť som sa nestihol, nie je to zlá komédia, no už nemá tú pravú jebalovskú atmosféru. Zopár vecí prehnali (vtípky, situácie). Ja som sa celkom pobavil a je to na štandardnej úrovni, no škoda že iba na štandardnej. Film zarobil, takže očakávam, že bude aj ďalší diel. Trojka dostáva priemer. 60%

Satánek (2003)

Katastrofa v pravom slova zmysle. Satánek je vrchol nevkusu, absolútne nemožná komédia, pri ktorej som sa vôbec nezasmial, aj keď film mal aký taký námet. Maximum trápností vyvýšených do úplnych výšin. Je to výsmech žánru komédia, ako keby to bola nevydarená paródia na žáner komédia alebo naopak až moc vydarená paródia. 22%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Prvá časť posledného dielu je síce dobrým filmom, ktorý samostatne príliš nefunguje, teda ako celok sa nedá tak úplne brať. Všetky postavy vyspeli, film je na toľko temný, že malé deti z toho môžu mať menšie nočné mory. Je to už dospelý film, ktorý je po technickej stránke na veľmi vysokej úrovni. Dej bohužiaľ až toľko nebaví, nikomu neberiem názor, že sa nudil. Akcie je pomerne málo, ale zopár týchto scén sa veľmi dobre pozerá. Efekty sú fajn, hudba, kamera, strih skvelé. Pracuje aj atmosféra, ktorá je miestami dosť temná. Réžia je dobrá a Yates vôbec nie je zlá voľba. Samozrejme, že Cuaróna by som uvítal viac. Dary smrti part 1 beriem skôr ako predboj pred veľkým finále, od ktorého očakávam oveľa viac a keďže som ani na jednom Potterovi v kine nebol, posledný diel si už nenechám ujsť. 80%