Bílá smrt (2009)

Klasická tuctovka, ktoré nám Amerika chŕli každú chvíľu. Rozhodne žiadna sláva, ale nakoniec kto nečakal veľa, film ako tak poteší. Keď už nič, tak aspoň že to vizuálne spracovanie celkom ušlo. Drsné chladné prostredie bolo zachytené veľmi dobre. Herci sa príliš nepredviedli, no hlavným lákadlom bola opäť Kate Beckinsale. Po zhodnotení ostávam pri 3 hviezdach. 50%

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Podpriemerný americký thriller, ktorý nemá čím zaujať. Tupý príbeh, nelogickosti a divné chovanie postáv. Priemerní herci, kamera aj vizuálne spracovanie. Scenár je strašný a prázdny. Nie, že by film vyslovene nudil, ale rozhodne zrovna nebaví. Ťažba na momentálnej sláve Megan Fox je v tomto prípade až trápna. 40%

Merlin a válka draků (2008)

Dlho som nevidel také hrozné béčko, ako je toto fantasy. Dračia tematika je moja obľúbená, no toto je fakt skvost. Neuveritelne stupidné. Priblblý príbeh, celý film nudil, nulová atmosféra, slabučké napätie, žiadna spojitosť diváka s postavami, hrozní herci, kameru a strih netreba spomínať, no a vraví sa, že efekty sú polovica úspechu, no aj tie nestáli za povšimnutie. Keď už aj akčné scény nudia, tak je to fakt stratené. Čakal som aspoň lepších drakov, ale zasa sklamanie. Naozaj hrozné všetko do radu. 15%

Terminator Salvation: Temný počátek (2009) (seriál)

Celkom dobrý príspevok k Terminator Salvation. Dej nie je vôbec zlý, akcie je tu dosť, možno až moc, ale to neprekáža veď Terminátor má byť hlavne akčný. Postavy celkom fajn. Napasovanie do 6 krátkych epizódiek vcelku ušlo. Technická stránka je síce priemerná, ale škoda hlavne príšernej grafike, v ktorej je seriál natočený. Pohyby, osoby sú strašné a ani okolie príliš nevyniká. Keby bola trocha náročnejšia grafika, bolo by to určite lepšie. Takto to vypadá moc sucho až amatérsky. 50%

Frigo a strážníci (1922)

Frigo a strážnici ma pobavilo na velkej úrovni. Skvelá groteska, ktorá rozhodne nenudí. Dobrá kamera a zábery, množstvo výborných scénok. Naháňačka so strážnikmi je skvelá. Akrobatické kúsky zvláda Keaton na výbornú. Filmík vyvolá úsmev na tvári. 75%

Frigo v balóně (1923)

Buster Keaton v ďalšej groteske, ktorá ma po dejovej stránke oslovila iba minimálne. Vtipu bolo tiež pomenej. 60%

Frigo na mašině (1926)

Tento slávny snímok ma nedostal tak, ako som očakával. Kvalitu jednoznačne priznávam. Vo svojej dobe to muselo byť niečo nehorázne. Mňa dokonca teraz zopár scén ohúrilo. Scény, kde sa naháňajú vlaky sú skvelé. Scéna na horiacom moste taktiež. Výborné kamerové zábery. Dobrý scenár a námet. Buster Keaton bol na svoju dobu naozaj borec. Výborná groteska s vyváženou vážnosťou aj humorom. 80%

Cirkus (1928)

Ďalší úžasný Chaplin a jeho skvelá groteska. Film naozaj dokáže pobaviť aj v tejto dobe, je tu množstvo dobrých gagov a vtipných situácií, ale samozrejme aj menej úsmevných scén. Film funguje aj ako dráma. Dej nie je zložitý, je priamočiari, kvalitný a hlavne nenudí. Scéna v klietke s levom je nezabudnuteľná, podobne aj scéna na lane v cirkuse. Je to slabších 5*, ale predsa. 85%

3-iron (2004)

Ďalší z pozoruhodných a podivných filmov. Tentokrát ma to celé pekne vtiahlo až som si prial aby film nekončil, ale stále pokračoval. Naozaj neobvyklý zážitok a po skončení dobrý pocit z filmu. Samozrejme sa vyskytlo kopec scén, kde sa divím chovaniu postáv, proste nechápem, ale všetko to malo svoje kúzlo a vôbec mi to neprekážalo. Navyše herci hrali nadpomeri a réžia tiež nezaostávala. Z ázijskej tvorby patrí 3 Iron k poprednejším dielam. Dalo by sa ešte trocha pritvrdiť, viac vygradovať dej a možno vizuálne vyčačkať, ale inak nemám väčších výhrad, no k plnému hodnoteniu niečo málo ešte cstále chýbalo. Možno by to chcelo aj poriadnejší hodobný doprovod. 85%

Úkryt (2002)

Rozhodne silno nadpriemerný thriller, ktorý diváka vtiahne. David Fincher zase skvelý a herci tiež skvelo zahrali. Jodie Foster je skvelá, objavila sa aj mladá Kristen Stewart. Vyskytlo sa zopár mrazivých a napínavých scén. Niektoré sa možno zdajú byť prehnané. Atmosféra určite nechýbala. Jared Leto bol fajn záporák, Whitaker zahral síce fajn, ale ako záporák mi moc nesedel. Dobre natočený thriller a fakt dobrá kamera. 78%