Princezna zakletá v čase (2020)

Konečně po dlouhé době pěkná česká pohádka, která má spád a nedělá ostudu. Pobavili mě i Black panter v podání Piuse Okaby, Gandalf šedý jako Roman Zach nebo Doctor Strange v podání Simony Zmrzlé 😀

Černobyl (2014) (TV film)

Ušetřete si 2h času a raději koukněte na pětidílnou sérii Černobyl z produkce HBO, která je na rozdíl od tohoto romanticko-milostného příběhu na pozadí výbuchu jaderné elektrárny naprosto luxusní!

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Poté, co jsem si přečetl kritiku od naší asi nejznámější filmové kritičky (ohodnotila 50% s mnoha negativy) musím přispět i já svojí troškou. Sice je brzy na objektivní hodnocení (seriál má 13 dílů a ČT1 odvysílala teprve 1. díl). Švehlík hraje výborně a vkusné mi připadají i jeho komentáře během přelíčení, schůzek adpod. Určitě se najde spousta kritiky na faktické chyby, ale nevím, co už by český divák chtěl. 1.díl - 78%.

ZOH 2014 Soči: Slavnostní zahájení (2014) (pořad)

Snad bude oficiální zahajovací ceremoniál bez větších nedostaků, které jsou jinak každý den publikovány v médiích,...ale ne...5 sněhových vloček mělo vytvořit 5 olympijských kruhů,...chybička se vloudila, byly jenom 4 :-) Asi nebude mít jeden kontinent zastoupení :-( O olympiádu je v Rusku obrovský zájem,..hm a proč jsou tedy v záběrech při slavnostním zahájení zabírány hlavně prázdné sedačky ?? že by zájem nakonec opadl ?...naštěstí tyto sedačky byly určeny sportovcům, takže vše v pořádku. Ale proč je zabírat ? hm

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Film si jednoduše zamilujete a pozvedne Vám náladu. V jednom kuse zasněný editor dokáže, že zkrátka nic není nemožné, když chceme. Jen se člověk nesmí bát a prostě to zkusit. Krásné scenérie na Islandu jen dodávají na půvabu. Budu se tam muset vydat co nejdřív :-) Hodnocení 87%

Major (2013)

Rusové skvěle rozjeli příběh, kterému zpočátku nic nechybí. Výborná kamera spolu se střihem a do toho mrazivé ruské prosředí dodává ještě více na napětí. Postupně ale filmu filmu dochází dech. I tak se jedná o velmi příjemné překvapení. Jen bych závěrečných 30min. směroval jiným směrem.. Hodnocení 75%

Jasmíniny slzy (2013)

Naprosto vynikající Cate Blanchett v roli Jasmine, které budu při Oskarech moc držet palce. Kluci její sestry Ginger to vystihli přesně: "Mom said you used to be okay, but you got crazy. Yeah, and then you talked to yourself" Hodnocení 80%

12 let v řetězech (2013)

Úžasné drama natočené podle skutečné události, které nabízí pohled do americké historie 19. století. Myslím, že je zde celkem přesně vylíčeno obchodování s otroky (negry) a následné zacházení na jednotlivých plantážích. Výborní herci v hlavních rolích Chiwetel Ejiofor(Solomon Northup) a Michael Fassbender (Edwin Epps). Žhavý kandidát na Oskara. Hodnocení 87%

Vše je ztraceno (2013)

Redford je frajer, ač mu táhne na osmdesátku, v klidu utáhne celý film. One man show mořského vlka, kterého jen tak něco na moři nerozhází. Silná vůle a nezdolná touha přeprat oceán se všemi jeho nástrahami. Hodnocení 74%

Jackpot (2011)

I na severu umí udělat černé komedie. Chvilku trvá, než se akce rozjede, ale poté děj plný šílených situací chytne a nepustí. Hodnocení 73%