96 hodin: Zúčtování (2014)

Nudný a pomerne klišoidný akčák neskutočne preprachatý product placementom a to až do takej miery, že je jasné, kto celý film financoval. Ďalšia vec, ktorá mi neskutočne vadila bola roztrasená rýchla kamera, kde bolo miestami nemožné zachytiť všetky momenty, ktoré sa v scéne odohrali.V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac a zlý scenár nevytrhne z biedy ani nestarnúci a stále dobrý Liam Nesson.

Zmizelá (2014)

Najkvalitnejší a najstrhujúcejší režisérsky počin z Fincherovej dielne, ktorý sa u mňa vyrovná jeho legendárnej Sedmičke.

Zejtra napořád (2014) odpad!

Film tak neskutočne zlý, a to po všetkých stránkach. 98 minút blbých dialógov, nezmyselných scén a hrania nasilu. Presne o tomto celý film je. Počas sledovania som sa neustále pozeral na hodinky, kedy to už skončí a myslím, že podobných ľudí bolo v sále oveľa viac. Viac k tomu nie je čo dodať.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Seriál tak prepracovaný po všetkých stránkach, že vás doslova pohltí. Realistické spracovanie, skvelé herecké výkony a dramatické prostredie gangami preplneného L.A. dotiahli túto sedem sériovú lahôdku k úplnej dokonalosti. Jednoznačne najlepšie a najrealistickejšie filmové spracovanie z policajného prostredia, ktoré som doteraz videl. Vic Mackey v podaní geniálneho M.Chiklisa diváka jednoducho schmatne a nepustí, od začiatku až po poslednú časť. Sledovanie posledných dielov doslova bolí, no stojí za to. 100 %

Godzilla (2014)

Ničím výnimočný, viac menej priemerný remake, v ktorom herci akosi pozabudli hrať. POZOR SPOILER: Dejovo nedotiahnuté, vizuálne priemerné, možno miestami nadpriemer, no sociálne cítiaca Godzilla na konci filmu, ktorá vpodstate všetko zachráni svojim propán-butánovym dychom, to dotiahla nakoniec iba ku trom hviedzam. Aspoň u mňa za 50 %.

LEGO® příběh (2014)

Rozprávka so skvelým príbehom a ešte lepším odkazom. Pre mnohých štipka nostalgie, keďže na Legu vyrastali. Pri filme som si oddýchol, a tiež sa skvelo pobavil a to je najpodstatnejšia vec na dobrom animáku. Známe filmové postavy v podobe malých lego panáčikov celý príbeh výborne oživili, Batman bezkonkurenčne. Režiséri znova nakopli legendu a bude to aj skvelý marketingový ťah pre výrobcov, ktorí sa zrejme po úspechu filmu poriadne zapotia,.. ale radi. 90 %

Vlk z Wall Street (2013)

Na film som išiel s veľkými očakávaniami a môžem povedať, že film ich aj naplnil, no nie v plnom rozsahu. Tri hodiny pozerať na kolotoč sex-drogy-ženy-peniaze, začínalo byť miestami naozaj vyčerpávajúce. Film vykresľuje špecifické prostredie Wall Street, no mal som pocit, že miestami sa zrážal s absurdnosťami a jeho vierohodnosť skĺzla do marginálnych čísel. Film bol cítiť Scoreseseho jedinečnosťou, a tiež skvelým humorom a za DiCapriov brilantný výkon, si film 4 kapitánske hviezdy určite zaslúži.

Oldboy (2013)

Po prvých 30 minútach sledovania snímku som mal chuť odísť z kinosály. No v tom sa objavili herecké esá S. L. Jackson a Sharlto Copley (ktorý podal neuveriteľný výkon) a film začal naberať úplne iný spád, samozrejme tým správnym smerom. Dych berúce mysteriózne scény kombinované s absurdnými "one man against thousand" scénami začali do seba zapadať ako veľká skladačka. Z fádneho začiatku, sa postupne dostáva na svet dokonalý snímok s brilantným zakončením.

Metallica: Through the Never (2013)

Dejovo nedotiahnuté, no audiovizuálne brilantné. To čo predvádza Metallica na koncerte v kombináciíí s druhou dejovou línou záhadného mládika, tvorí veľmi zaujímavú snímku, ktorá sa stala jedinou svojho druhu. Film som videl v kine a kvalitné audio vybavenie + 3D formát docielili excelentné vtiahnutie diváka na samotné pódium koncertu. Legenda ostala legendou a mne neostáva nič iné len dať 100%.