misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 28.4.2017  10:09

Priznám sa, po pár minútach pozerania som si myslel, že to asi bude trápenie, no postupom času, ako sa začali odkrývať karty a ako sa do príbehu celkom nenápadne začala vkrádať mysterióznosť, tak nastal obrat... Obsahová stránka s príbehom sú zaujímavo vyskladané a jednotlivé dieliky dejovej linky do seba zapadajú logickým spôsobom. Len škoda, že niektoré scény, hlavne zo začiatku a zo stredu snímku, sú úplne zbytočne hrozne naťahované. Možno to malo budiť umelecký dojem, neviem, no u mňa to pôsobilo skôr opačne, v niektorých momentoch je skrátka dôležité pridať švih a energiu. Čiastočne to našťastie kompenzovali výborní herci a hlavne na pohľad zaujímavá Vanessa Paradis. A ten záver? Páni, to bolo niečo, len málokedy sa vidí tak geniálne premyslené rozuzlenie, mysteriózne no pritom racionálne a navyše aj emotívne krásne podfarbené. Nádhera. Posledný záber kamery ma totálne rozbil. Mám veľmi rád pointu na báze akejsi osudovosti, prípadne na báze karmy a toto bolo presne ono čo vo filmoch s týmto námetom hľadám. Keby nie tých pár slabších miest a chybičiek tak idem do plna. 80/100

• 28.4.2017  08:12

Smutná téma, navyše mne pomerne blízka. O hereckých výkonoch sa je škoda baviť, pre to existuje len jedno slovo - dokonalosť. Hlavne u A. Bening a N. Watts. Čo sa týka samotného príbehu a obsahovej skladby, prvá polovica bola geniálna, emotívne pekne podfarbená a s výborne rozohranými ženskými charaktermi hlavných postáv. Od G. Cukora to síce ešte malo ďaleko, no pre potreby uchopenia myšlienky to bohato stačilo. V druhej polovici a hlavne k záveru sa tu už málinko prejavila typická americká, násilná sentimentalita - útok na city diváka. Našťastie neišlo o nič hrozné, tá prvá polovica filmu bola taká výborná a mal som z nej v hlave toľko dojmov, že mi to ani moc nedošlo. Samozrejme, najviac sa mi páčili časti dejovej linky, ktoré sa venovali matke a adoptovanej dcére, časť o dvojici, ktorá si chcela adoptovať dieťa už nebola pre mňa až taká zaujímavá. No vzhľadom k pointe a uzavretiu príbehu bola potrebná, chápem. Silný nadpriemer. 85/100

• 28.4.2017  07:58
    Soumrak dne (1993)

Krásna ukážka toho, že upútať divákovu pozornosť nedokáže iba film s úžasne zaujímavým príbehom, alebo super filmovou formou. Niekedy ku šťastiu stačia len skvelí herci a podmanivá atmosféra, ktorá dokáže vyťažiť to najlepšie z hercov a prostredia, ktoré ich obklopuje. To je presne tento prípad. Dejová linka je hrozne jednoduchá - jeden muž skalopevných zásad s jediným životným poslaním (slúžiť pánovi) a jedna žena podobných hodnôt, ktorá však zatúži vyskúšať aj niečo iné... Od hereckého koncertu oboch postáv nešlo odtrhnúť oči. Pre mňa jednoznačne najlepšia postava A. Hopkinsa, hotové majstrovské stelesnenie anglického gentlemana. Tu sa tento herec našiel. 85/100

• 27.4.2017  06:43
    Řek Zorba (1964)

Všetko riešiť s úsmevom, tancom a užívaním si života plnými dúškami? Áno, aj to je spôsob ako sa preniesť cez veľké životné trápenie a problémy, ktoré nedajú spávať... Samozrejme, A. Quinn bol excelentný, priam majstrovské herectvo, no mňa zaujalo aj to, čo bolo medzi riadkami. A síce dobová, rustikálna naturela krétskeho vidieka - zvyky a obyčaje obyčajných ľudí, ktoré mi neraz pripravili nejaké to prekvapenie. Slušný nadpriemer. 80/100

• 27.4.2017  06:41

Mierne sklamanie. Kamera s výpravou boli celkom slušné, ale ten príbeh ma teda vôbec neoslnil. Prišlo mi to také obyčajné a ničím zaujímavé. Podobné retrospektívne príbehy sa vo filmoch z historického prostredia vyskytujú pomerne často, avšak väčšina z nich je aj podstatne zaujímavejšie spracovaná a podaná divákovi pútavejším spôsobom. Možno tu trocha uškodila aj dĺžka, keby to bolo o pár minút kratšie čo ja viem.... asi by to zanechalo lepší dojem. Priemer. 60/100

• 26.4.2017  09:41
    Dueljant (2016)

Fantastická, výborná výprava a pekné kostýmy - to bolo prvé čo mi udrelo do očí a čo ma potešilo, pretože hneď od začiatku bolo jasné, že je tu základ pre slušnú dobovú atmosféru, a ako sa neskôr ukázalo, nemýlil som sa. Musím tiež sňať klobúk pred jednotlivými súbojmi, ktoré boli napínavé a slušne dramaticky zvládnuté (škoda, že ich nebolo viac). Na druhú stranu ale nie som celkom spokojný s obsahovou stránkou snímku. Hlavná os a spôsob skladby dejovej linky ešte ušli, avšak spájanie jednotlivých dielikov mozaikovitého príbehu mi prišlo pomerne chaotické a zbytočne komplikované. Chýbala tomu ľahkosť a jednoduchosť, ktoré by sa tak stali lepším základom pre pútavosť deja a po prípade aj emocionálnu stránku filmu. Slabší nadpriemer. 70/100

• 26.4.2017  07:51
    Nová země (2011)

Veľmi príjemné prekvapenie. Nečakal som nič extra, no dostal som celkom vydarenú historickú drámu o človeku, ktorý dokázal prekonať sám seba a všetkých tak prekvapiť. Kto by to bol povedal, že taká sivá, resp. ryšavá myška, sa dokáže vo vypätých chvíľach tak vzmužiť. Stará známa pravda, len v krajných situáciách sa pravdivo ukáže, čo sa v každom z nás naozaj ukrýva, preto neradno nikoho hneď podceňovať. Navyše film ponúkol aj na pohľad príjemnú a slušne zvládnutú výpravu. Škoda niektorých situácií, ktoré by si snáď žiadali väčšiu dramatickú hĺbku. Vo výsledku tak emotívna stránka mohla byť ešte lepšia. Nadpriemer. 75/100

• 25.4.2017  09:22
    Truth (2015)

Rešpektujem názor väčšiny, no nemôžem si pomôcť. U mňa sa tento film stal synonymom nudy a nezáživných politických táranín. Uź chýbalo len aby tu hral Clúnyj a pohroma mohla byť dokonaná. Len hrozná, mne nič nehovoriaca hŕba politických žvatlanín, v ktorých som sa občas strácal - ten povedal hento, ten zas hento, ten urobil to, henten napísal hento.... a tak stále dokola. Ako keby sme už dávno nevedeli, že pred zákonom sme si nie všetci rovní, niektorí sú rovnejší, hlavne ak ide o toho najrovnejšieho. To ma malo akože šokovať? Jediné čo ma šokovalo bola kardinálna hlúposť pani Mary Mapes, tá bola vskutku trestuhodná. Prečo si to lepšie nenačasovala? Vyjsť s tým pár týždňov pred voľbami bola teda riadna konina, bolo jasné, že s ňou moc zametie, čo čakala? Pulitzerovu cenu? V tomto a tiež v inom vidím rozdiel napr. s takým Spotlightom (2015), ktorý narozdiel od tejto nudy ponúkol aj slušnú dramatizáciu deja, záživnejšie udalosti okolo postáv, rozumnejšie konanie postáv zbavené hlúpej naivity a určite aj lepšie herecké výkony. Dve hviezdy z úcty k R. Redfordovi a C. Blanchett, ale aj tak je to taký drôt do oka. 30/100

• 25.4.2017  07:58
    2 zbraně (2013)

Klasická krimi akčná komédia, ktorá sa v rámci tohto žánru drží osvedčenej schémy zábavy a akcie. Nepriniesla síce so sebou nič nové, no aspoň to nenudilo - akcie tu bolo požehnane a dokonca by sa tu našlo aj pár hlášok, ktoré mi mierne zvlnili brucho. Inak Marky Mark sa mi do komédií hodí viac ako D. Washington, aj keď im to tu spolu celkom šlapalo. Priemer. 60/100

• 25.4.2017  07:57

Po hereckej a technickej stránke rovnaký štandard ako jednotka. Len v tejto časti si divák užije viac súbojov a dobývania, ktoré nastupujú trochu na úkor intrigánstva. No romantická zložka sa pretavila do pekného záveru. Nadpriemer. 75/100

• 24.4.2017  08:34
    Doctor Foster (TV seriál) (2015)

Strhujúci miniserál, ktorý som pozrel takmer jedným dychom. Nešlo sa skrátka odtrhnúť. Máme tu pútavý príbeh jedného manželstva, ktoré navonok vyzerá ako ukážkové, no žiaľ ako to už často býva, postupom času tu vyplávajú na povrch rôzne nepríjemné tajomstvá a žena-manželka je tak zrazu nútená čeliť ťažkej situácii... Takéto niečo mám rád, sledovať rôzne spôsoby riešenia ťaživých životných situácií, ktoré sú žiaľ bežnejšie ako by si človek želal. A to ako to nakoniec vyriešila malo úroveň, klobúk dole. Scéna finálneho odhalenia pri večeri bola geniálna, ide o jednu z najlepšie dramaticky a emotívne spracovaných scén za posledné roky. Tá nepríjemná dusnota sa dala krájať. Výborná záležitosť a veľmi, veľmi návyková.

• 24.4.2017  07:29

Po správnosti by tento snímok ani nemal byť označovaný za sandál, pretože celý dej sa odohráva v čase po páde Rímskej ríše a antiky, začiatkom 6. st., kedy veľkú časť dnešného Talianska ovládali Ostrogóti a myšlienka na jednotnú Rímsku ríšu bola na míle vzdialená a nanajvýš už len tak v hlavách Byzantíncov. Čiže ocitli sme sa na samom začiatku doby temna - ranného stredoveku. Inak moje veľmi obľúbené obdobie. Čo sa týka spracovania, na svoju dobu je výborné, výpravne i kostýmovo. K tomu navrch nejaká tá intriga, trpaslík, Orson Welles a čas uplynul ani som nevedel ako. Veľká spokojnosť. 75/100

• 23.4.2017  09:07
    Skryté zlo (2017)

Totálne premárnený potenciál inak skvelého nápadu. Bye Bye Man mohol byť perfektný mysteriózny horor so slušným mytologickým základom no nie je to v podstate nič. Úvod a navodenie atmosféry záhady okolo tajomného vraždiaceho besnenia ešte ušiel, no ďalšie postupné odkrývanie legendy o Bye Bye Manovi mi prišlo také až moc teenegerovské a naivné. Hororové prvky radšej nespomínam, CGI psík mi skoro vypálil žltú škvrnu na sietnici. Hlavný bubák bol tiež len na smiech, svojho času napr. Alice Cooper bol strašidelnejší. Celkovo to nestačí ani na ten priemer. 40/100

• 23.4.2017  08:39

Aj napriek zachovaným historickým reáliám, slušnej výprave a perfektnej Malin Buske ma to moc nechytilo. Jednotlivé scénky, vrátane tých dôležitých, mi prišli ako pomerne sterilné a po dramatickej stránke dosť odbité. Začiatok v tomto smere ešte ušiel, no potom sa z toho stala už len rutina. Priemer. 60/100

• 22.4.2017  09:48

Čistokrvný pukanec a príjemná konzumná zábava. Príbeh, ako to už zvyčajne u peniazmi napumpovaných blockbusterov býva, nebol žiaden lumen, no zato tu stále niečo poletovalo, pobehovalo, hryzalo, požieralo, vybuchovalo, naháňalo... no proste akcie a napätia tu bolo požehnane. A zvieracia naturela tiež vizuálne potešila - veľmi dobre spracované. Navyše sa tu zišlo celkom sympatické herecké osadenstvo. Ja som celkom spokojný, neviem čo všetci remcajú. 75/100

• 22.4.2017  08:28

Ach to dospievanie. Niekedy dokáže mladého človiečika riadne potrápiť, hlavne keď nemá tie správne informácie o sexe a o partnerskom živote... Winona Ryder bola skvelá, Cher zase očarujúco podmanivá a sympatickým dojmom na mňa pôsobil aj Bob Hoskins, ktorému kladné postavičky idú veľmi dobre. Dejová linka ma síce nejak zvlášť nenadchla, ale celé to pôsobilo príjemným dojmom, hlavne vďaka atmosfére, ktorú herci a prostredie dokázali navodiť. Silný priemer. 65/100

• 21.4.2017  11:06

Opäť sa raz nestačím čudovať nad Chabrolovou schopnosťou predať divákovi akoby z pozadia a medzi riadkami, s využitím len jednoduchého príbehu, jasné morálne posolstvo, prípadne ostrú kritiku vtedajšej spoločnosti. Na prvý pohľad len obyčajný príbeh o nevere a milostnom trojuholníku, no keď nad tým človek popremýšľa, má možnosť v ňom nájsť aj veľa skrytých významov a odkazov na vtedajšie sociálne podhubie. Zaujímavé bolo sledovať aj vývoj postáv, hlavne toho chudáka podvádzaného pána. O tom čo sa mu honilo hlavou by sa dala napísať kniha. Ktohovie akoby to celé skončilo, keby tam v miestnosti u Don Juana nenašiel ten zapaľovač. To bola podľa mňa tá povestná posledná kvapka... 80/100

• 21.4.2017  09:20
    Mindwalk (1990)

Pekné prostredie, sympatickí herci a jeden veľký dialóg. Hutný a obohacujúci film v mnohých smeroch. Bez nadsádzky sa dá povedať, že vlastne ide o akýsi výťah kníh Fritjofa Capru - jedného z popredných predstaviteľov holizmu a systémovej teórie. Odhliadnuc od hlavnej filozofickej zložky filmu sú jednotlivé dialógy ústrednej trojice prešpikované aj základnými poznatkami z oblasti teoretickej a kvantovej fyziky (ale nájde sa tu niečo aj z historického myslenia, biológie...). A čo je hlavné, tieto poznatky sú podané takým odľahčeným spôsobom, že na principálne pochopenie problematiky má nárok každý (kiežby som tento film videl pred každou semestrálnou skúškou z fyziky). Vnímavejšiemu divákovi navyše veľmi rýchlo docvakne, že výber profesií všetkých zúčastnených nie je vôbec náhodný - politik, fyzik-vedec a básnik. Všetko tu tak dáva svoj zmyslel a všetko tu má význam. Treba si tiež uvedomiť, že aj keď sa možno niekomu myšlienky holizmu a systémovej teórie živých organizmov možno nepáčia a považuje ich za hlúposť (napr. z náboženského presvedčenia), v súčasnosti sa len veľmi ťažko hľadajú protiargumenty, ktoré by zneli v oponencii aspoň rovnako rozumne. Špičková záležitosť s obrovským myšlienkovým presahom.

• 21.4.2017  08:55
    Viking (2016)

Bohatý rozpočet je tu poznať. Po technickej a výpravnej stránke ide naozaj o výborne odvedenú prácu. Nadchli ma aj jednotlivé bitky a naturálne dobové zobrazenie života vtedajšej spoločnosti - špina, krv, surovosť... Čo sa týka dejovej linky, autori sa tu miestami nepochopiteľne a úplne zbytočne odkláňajú od historických reálií, ich zachovanie by nijak neuškodilo atraktivite samotného príbehu. Veď väčšinou je aj tak skutočnosť dostatočne zaujímavá aj bez rôznych prikrášlení. Len ako perlička, Vladimír I. bol celkom kanec. Mal 6 manželiek, ktorých mená sa poznajú a ešte niekoľko ďalších, o ktorých nie sú žiadne záznamy (ale ich deti sú známe). Dokonca podľa viacerých prameňov jedna z nich mala byť Češka. Celkovo veľká spokojnosť, za poslednú dobu v tomto žánri to najlepšie z Ruska. Nechápem to nízke hodnotenie, snímok si červené čísla s prehľadom zaslúži. 80/100

• 20.4.2017  09:34

Film o umení a vzniku jedného výtvarného diela na pozadí vzťahovej drámy, ktorý stavia na hereckej charizme ústredných postáv. Aj napriek tomu, že sa v podstate vo filme nedeje nič prevratné, žiaden vyšperkovaný príbeh, to na mňa po celý ten dlhý čas pôsobilo totálne podmanivo. Akoby som nebol schopný ničoho iného, len hltavo sledovať obe hlavné postavy - M. Piccoliho a E. Béart, ktorá sa tu nadôvažok väčšinu času promenádovala nahá, čo oko chlapa nesmierne tešilo :). Tiež tie dlhé, statické zábery na umelcovu ruku pri kreslení skíc a obrazov nemali chybu. Aj napriek tomu, že obyčajne trvali hrozne dlho mi to prišlo len ako chvíľa, pretože veľmi rýchlo som sa dostal do akejsi hladiny alfa, v ktorej som stratil pojem o priestore a čase. Neexistovalo nič, len štetec, papier a majstrova ruka, ktorá zázračne behala sem a tam, tvoriac tak nádherné skice. Mimo plátno bolo zase zaujímavé sledovať vzájomný dialóg oboch postáv a tiež ako sa postupne časom vyvíjajú a ako spolu spolupracujú, prípadne súperia. Asi najlepší film o umení čo som videl. 89/100

• 20.4.2017  08:49
    Nicota (2016)

Síce som si pred projekciou dosť dobre nevedel predstaviť, čo sú to tie makabrózne brachetické monštrá, ale musím uznať, že vizuálny výsledok bol parádny. Ozaj perfektná triková a maskérska práca, pričom niektoré tie príšery mi pripomenuli Carpenterovu Vec (1982) - takže celkom príjemné nostalgické zaspomínanie. Od príbehu a atmosféry som však čakal viac. Vzhľadom na výborné prostredie nemocnice a aj samotných bubákov by šikovnejší režisér z toho vydoloval prvotriednu záležitosť, v tomto smere podobnú už zmienenému snímku od Capentera. Takto sa mi to na ten nadpriemer zdá predsa len málo, aj keď samotný záver sa pokúsil o akúsi pointu, no nemalo to dobré mytologické základy. 65/100

• 19.4.2017  09:37

Filmová séria o bojovníkovi vo voľnom štýle Boykovi patrí neoddiskutovateľne k tým najlepším a najatraktívnejšie zvládnutým spomedzi všetkých ostatných snímkov z podobného ringového prostredia. Takú precízne a pritom divácky pútavo zvládnutú bojovú choreografiu už nenájdete v žiadnom inom filme tohto rangu. A to, že je to z pohľadu úderov a kopancov nereálne neriešim. Čo by ste chceli? Realitu? Aby po dvoch kopoch do hlavy už bol koniec a protivník K.O.? To by potom predsa nikoho nebavilo. Všetkým sa skrátka vyhovieť nedá... Jediné, v čom tento film z môjho pohľadu stráca je slabučké príbehové premostenie medzi jednotlivými zápasmi, avšak to čo sa odohrávalo v ringu nemá zatiaľ žiadnu konkurenciu. Dúfam, že príde aj päťka. 80/100

• 19.4.2017  09:35
    Merlin (TV film) (1998)

V súčasnosti existuje mnoho verziíí legendy o Merlinovi, v priebehu storočí bol tento príbeh často prepisovaný a dopĺňaný rôznymi autormi. Musím ale priznať, že verzia, ktorú ponúklo toto filmové spracovanie, nebola vôbec zlá (aj keď niektoré postavy a udalosti okolo nich boli pomotané). Príbeh bol zaujímavý, epický, napínavý a čo je hlavné, pekne sa zahralo na strunu aj romantickej zložke tohto príbehu. Škoda, že výprava spolu s trikovými efektmi neboli na vyššej úrovni, aj v rámci svojej doby sa v tomto smere dalo urobiť predsa len viac. Solídny nadpriemer. 80/100

• 18.4.2017  08:26

Zvláštny deň ma nedostal ani tak svojim príbehom, ten je vo svojej podstate hrozne jednoduchý a priamočiary, ako skôr svojim dokumentárnym prístupom k téme a veľkolepým hereckým divadlom ústrednej dvojice. Na minimálnom priestore odviedli kus poctivej práce, za čo si zaslúžia obdiv. A to nehovorím o duševnom pokrme - ich dialógy boli par excellance, myšlienkovo podnetné a dumavé. Navyše koniec, aj keď ho divák už dlho tušil, priniesol so sebou poriadny náklad emócií. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100

• 18.4.2017  07:19
    Tlouštík (1995)

O maličkostiach, ktoré utvárajú ľudský život. Tiež o krehkosti bytia a o tom, ako sa náhle môže všetko zmeniť. No netreba sa báť tú zmenu prijať a zmieriť sa s tým... Škoda, že sú tu postavy tak málo rozobraté, vôbec sa tu nešlo do hĺbky a v jednotlivých problémoch sa tu len skĺzlo po povrchu. Nakuknutie do Viktorovej hlavy mohlo byť omnoho zaujímavejšie. Takto len priemer. 60/100

• 17.4.2017  21:03

Vzhľadom na silnú tému som čakal väčší filmový zážitok. Nevadila mi ani tak tá televízna vizáž ako skôr obsahová stránka a podanie témy divákovi. Príliš mdlé, ploché a dramaticky nezáživné. Anna Paquin sa snažila čo mohla a celkový dojem aj trochu napravila, ale aj tak to nebolo ono. Chcelo to viac sa povenovať dôležitým postavám a ísť do väčšej hĺbky udalostí okolo nich. Priemer. 60/100

• 17.4.2017  21:02

Pôvodne som chcel dať tri hviezdy, pretože sú tu celkom pekné akčné scény a je tu tej akcie dosť, no nemôžem. Z tých patetických, smiešne trotlovsky karikatúrnych patriotických rečí, čo vytekali protagonistom z úst plnými dúškami, sa mi chcelo vracať. To vážne niekto myslel vážne? No a k tomu ten SK dabing, to skazu len dovŕšilo. Na hranici podpriemeru a smetného koša. 30/100

• 16.4.2017  23:45
    Lakota Moon (TV film) (1992)

Krásna oslava života v lone prírody. Normálne som dostal chuť narodiť sa v budúcom živote ako indián. Len tak si behať po planinách, loviť bizóny, chrániť si blízkych, hrať hry s deťmi a riešiť bežné zaláskované problémy. Príbeh sám o sebe síce nie je žiadne terno, ale celkový dojem z filmu a jeho pocitové vyznenie je veľmi pozitívne. 75/100

• 15.4.2017  19:17
    Pán kouzel (1995)

Film trochu potiahli obstojné masky a slušné trikové efekty. Dejová linka však za moc nestála. Zo začiatku nudné, stred síce potešil akousi snahou o pátranie, pričom sa zlepšila aj mysteriózna atmosféra, no záver so sebou priniesol predvídateľnosť, banalitu a nudu. To vážne nešlo vymyslieť niečo lepšie? Naviac hlavný bubák trepal samé trápne koniny. Ledva priemer. 50/100

• 15.4.2017  19:16
    Casper (1995)

Ani po rokoch ma Casper nesklamal - veľmi pohodové, príjemné a s dojemným záverom. Na nedeľné popoludnie alebo na čas strávený s deckami pri telke ako stvorené. 80/100

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95