Devs (2020) (seriál)

Málokedy človek narazí na niečo takto hĺbavé, vôbec neviem čo k tomu napísať do komentára. To si treba len pozrieť a urobiť vlastný názor. Netvrdím, že so všetkým vo filme súhlasím, no aj tak je to také milé pohladenie duše gnostika. Silný nadpriemer. 85/100

Nemrkej (2014)

Ten úvod bol výborný - nikde nikto, všade ticho, atmosféra hustne.... Ale keď sa začalo vo filme niečo diať, tak kvalita snímku išla rapídne dole. Chýbala tomu "hororová" šťava. A tiež by sa patrilo nejaké to vysvetlenie, že čo sa vlastne deje. Aj kvôli tomu som pri filme vydržal až do konca, no záver ma v tomto smere riadne nahneval. Proste nič, kde sa vzalo, tu sa vzalo, bola jedna anomália kde všetci mizli. Asi. Podpriemer za ten úvod a nastolenie mysterióznej atmosféry, ktorá sa však rýchlo rozplynula ako prd vo vetre. 40/100

Sviňa (2020)

Konečne aj u nás sa môže natočiť dobrý film, a nemyslím si, že by si zaslúžil tak nízke hodnotenie. Na červené čísla rozhodne má. Pomerne jasne poukazuje na princíp fungovania našej politiky, za čo veľké plus. Myslím, že pred pár rokmi by niečo takéto ani nevyšlo. Netvrdím, že všetky fakty sú kóšer, minimálne jedna dejová linka bola nafúknutá, ale to len preto aby sa dej mohol lepšie zlepiť a zlepšila dramatizácia už aj tak ľudsky odporných udalostí. A Vajda... no ten bol perfektný, s tým brušiskom a v nafukovacej kačici... to nemalo chybu. A Kočnera zahral vynikajúco, i napriek tým vulgarizmom, aj keď na druhú stranu je jasné, že tam patrili. Za mňa veľká spokojnosť, nadpriemer. 75/100

Labyrint (1986)

Čas mojej mladosti a pekné spomienky na to obdobie. No na tomto snímku je veľmi dobre vidno, ako sa na niektorých filmoch dokáže podpísať zub času. V tých časoch by som to hodnotil ako takmer dokonalé dielko, dnes už iba slabším priemerom. Štandardný fantasy príbeh, v ktorom to najzaujímavejšie bolo sledovanie mladých hercov, no a samozrejme... David Bowie, ten mal charizmy vždy dosť na rozdávanie. Slabší priemer. 55/100

Pašerák (2018)

Clint Eastwood je priam nehynúci herec, ktorý ma obrovskú charizmu aj v pokročilom veku. A na tom stavia aj celý film. Obsahovo iba priemerný príbeh, no aspoň s pekným odkazom v závere. Formálna stránka je však dokonalá, postava Earla Stonea si ma získala veľmi ľahko. Nadpriemer. 75/100

Daleko do nebe (2002)

Jediné pozitívum tu je hudba od Elmera Bernsteina a výprava, ktorá pekne načrtla atmosféru 50. rokov. To ostatné nuda až strach. Hlavné postavy mi prišli nerozvinuté a dramaticky ploché, čo podčiarklo aj to more prázdnych a šedivých dialógov. Celkovo to na mňa vonkoncom nezapôsobilo, ani po emocionálnej, ani po obsahovej stránke. Veľmi slabý priemer, za hudbu a výpravu. 50/100

Most u Remagenu (1969)

Štandardný vojnový film z toho obdobia, ničím zvláštny a ničím výnimočný. To jediné, čo zostane v pamäti je hlavne charizmatický výkon George Segala a bojová akcia, ktorá tu je v skutku nadpriemerná, no s minimom emócií či dramatickým presahom. Slabší nadpriemer. 70/100

Mesiáš (2020) (seriál)

Áno, pointu a nejakú tú snahu o odkaz to malo, ale nič viac. Toľko vágnych akože múdrostí a ďalších kecov ako v tomto projekte, len tak ľahko inde nenájdete. Spoločensko aktuálne, no obsahovo totálne vyprázdnené. Našťastie aspoňže formálna stránka ušla. A ten záver chápem, veď trebalo si nechať pootvorené dvierka pre prípadnú druhú sériu. A to znamená, že sa divák nedozvie nič o tom, ako to vlastne bolo s tým záhadným mesiášom. Veľmi slabý priemer. 50/100

Zlatá střední cesta (2017)

Ani Pán Boh nevie, o čom to vlastne bolo. Iba reťazec hrozne nudných a banálnych kecov, ktoré sa zlievali do jednotvárnej masy ničotnosti s cieľom poslať diváka do spánkovej kómy. A k tomu tá hudba, tá to iba potvrdzuje. Len pre tých, čo trpia abnormálnou nespavosťou. 20/100

Vyproštění (2020)

Tak konečne po dlhej dobe akčný film, ktorý za to stojí. A bez trápneho amerického patriotického pátosu. Iba čistokrvná, zbesilá akcia od začiatku až do konca, ktorá nedá divákovi vydýchnuť. Tiež milo prekvapila brutalita, aj keď väčšinou sa tam iba strieľalo a občas mi vadilo terminátorovanie hlavných postáv. No pozeralo sa na to výborne - špinavé, drsné a hutné až na kosť. Slušný nadpriemer. 80/100