Zimní prázdniny (2023)

Nikdy jsem neviděl v Sašovi Paynovi nějaké zázračné dítě Hollywoodu, ale zcela určitě mají jeho filmy velmi rádi oscaroví porotci. Zimní prázdniny se určitě povedly, je to takový ten film, který nám ukazuje na začátku zamračené postavy abychom je ke konci milovali a chtěli s nimi trávit veškerý svůj volný čas. Ač se nejedná o kdovíjaký zázrak, filmu kvality minimálně pokud jde o jistou dojímavost prostě přiznat musím. Paul Giamatti dlouho nehrál podobně skvělou roli. Kuchařčino vítězství v kategorii Nejlepší vedlejší role je pro mě absolutní úlet. 75%

Chudáčci (2023)

Dokonalé ať už se týče zvolené obrazové formy i v postupném vývoji postav. Herecký výkon Emmy Stone se dá rozhodně považovat za galapředstavení a Oscar pro ni je jediný možný výsledek. Věřím že tímto filmem se Yorgos dostane mnohem více do mainstreamu, takže lidi zpětně docení jeho předchozí tvorbu, která je rozhodně zajímavá. Poor Things stojí bez debat hlavně na skvělé ústřední myšlence. 80%

To se mi snad zdá (2023)

To že Nicolas Cage nebyl za svou roli nominovaný na Oscara prostě nechápu. Ten chlap sveřepě táhne tuhle podivnost s takovou tou svojí suverenitou, s kterou se dokáže napasovat do rolí, ve kterých by si připadali všichni ostatní absolutně mimo. On to dává na první dobrou. Rozhodně jeden z nejlepších a nejzajímavějších herců historie. To v čem kolikrát hraje, je samozřejmě na dlouhou debatu a minimálně svůj speciál by si tento borec na Moviezone zasloužil. Dream Scenario je přesně ten typ filmu, který od studia A24 nejen chceme, ale potřebujeme. 70%

Kosmonaut z Čech (2024)

I pro našince velmi nudný film, který se točí kolem dilematu, že hlavní hrdina opustí svou těhotnou lásku a vydá se do širého vesmíru. Věřím že se Sandler na tohle poctivě připravoval několik měsíců, ale zcela zbytečně. 40%

Není král jako král (2000)

Neřekl bych, že mě nějaký povedený kousek za posledních 30 let unikl, aniž bych o něm minimálně neslyšel nebo nešel kolem mě. A přesně to se stalo. O tomhle animáku jsem neměl vůbec tušení a přitom je to neuvěřitelně vtipná záležitost. Těším se na další projekce. 80% prozatím.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Kdysi dávno jsem snímek viděl a to hlavně kvůli účasti v té době naprosto neotřesitelného Mr. Beana, zklamalo mě jak málo dostal prostoru a jak je film zoufale nudný. Po x letech nicméně dostal šanci na reparát a mé nové poznatky jsou. Humoru se zde vyskytuje přeci jen o něco více, Andie MacDowell je ve své podstatě velmi nerozhodné a nezodpovědné děvče, které vůbec netuší co vlastně chce, přesto jí to samozřejmě jako vždy velmi sluší. Hugh Grant hrál počínaje tímto snímkem dlouhé roky vlastně stále stejnou roli. Z Curtisovek bych řekl, že je rozhodně mnohem lepší Notting Hill, kterého si tím pádem považuji zase o kus víc. 70%

Land of Bad (2024)

Na konci jsem se tedy upřímně obával, že místo sledování vojáků, kterak se snaží dostat z bunkru, budeme sledovat jak si Russell Crowe zajel koupit něco k snědku. Přestože jeho chraplák funguje stále na výbornou, ve váhové kategorii by směle mohl vyzvat Seagala. Akčňák je takový nevyrovnaný, má to své velmi dobré chvilky, kdy si člověk dost přeje aby se zavzpomínalo na Ramba a pobíhalo se džunglí. 60%

Parta snů (1989)

Keaton s regulérním mulletem vede partičku státem uznaných bláznů v povedené komedii, která je ryzím osmdesátkovým produktem, tedy máme zde sympatické postavy až na půdu, duo záporáků, absolutně nepravděpodobný a zábavný příběh s dobrým koncem. Keaton se pro mě stává abnormálně sympatickým hercem, jehož filmografii si moc rád časem doplním. 65%

Aftersun (2022)

Ke konci stále nepříjemnější sonda o počátcích dospívání Sophie během dovolené v Turecku. Skvěle je zachycena jistá osamělost dívky mezi ostatními návštěvníky. Krásně je zachycen její vztah s tátou, ale přesto všechno je ve své podstatě vlastně smutný film, který si raději znovu pouštět nechci. I přesto že se v něm vlastně nic špatného nestane. 70%

Doktor Živago (1965)

Jeden ze dvou světoznámých kolosů režisérského velikána Davida Leana. Tentokráte se na počátku 20. století podíváme do Ruska. Jurij Živágo jako postava, se kterou si osud docela pohrál. Opravdu jen o chloupek slabší než slavnější Lawrence. 75%

Ovládací panel
199. nej uživatel Česko