Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Pôvodne som chcel dať 4*, ale bral to čert. Úsmev na tvári počas celého filmu a do Lily James som sa stihol zamilovať asi päťkrát.

Jason Bourne (2016)

*slight spoiler alert* Veľmi som dúfal, že návrat môjho obľúbeného filmového špióna(sorry, James) bude dôstojným pokračovaním fantastickej trilógie. Bohužiaľ, nestalo sa. Tento film trpí podobným syndrómom ako Smrtonosná pasca 4 - sú tu staré postavy, niektoré vychytávky z minulých dielov ale už to skrátka nie je ono. Napätie a inteligetný príbeh vystriedala nuda a WTF hackerská story ktorá mi k postave Bourna absolútne nepasuje, napokon aj sám hlavný hrdina sa dostáva do diania tak akoby mimochodom. Námet na dejovú linku s Bournovým otcom beriem, ale jej vyvrcholenie a odhalenie pôsobí príšerne lacno a ja som sa počas sledovania tej scény nevedel ubrániť pocitu, ktorému som sa chcel pri tomto filme vyhnúť, a síce že toto už bolo robené fakt len kvôli prachom. Druhý pocit ktorému som sa nevedel vyhnúť nie počas jednej scény ale počas celého filmu bol ten, že to bolo robené strašne narýchlo a na kolene. Veľa postáv, málo priestoru, nedotiahnté dejové linky, proste to niekde začne a len tak skončí. Na Bourna sakramentsky málo. Vzhľadom na moje extrémne sympatie k pôvodnej trilógii tomuto filmu ešte určite dám šancu, avšak nateraz je to pre mňa veľmi tvrdý náraz zo špičky na zem, a napokon aj kritické dve hviezdičky namiesto troch, keďže kvalita jeho predchodcov ma núti hodnotiť o to prísnejšie.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

*SPOILER ALERT* Tak sme sa dočkali a dlho očakávaný BastardBowl napokon predsa len prišiel. Prvých 50 minút tejto časti je jednoznačne za 100%, príprava na bitku, bitka samotná, a dokonca aj "tell me a joke" Mereen boli fantastické, človek by na nich hľadal akýkoľvek kaz len ťažko. AVŠAK...to že posledných 10 minút bude čistý fan service v podobe Ramsayho smrti a nadobudnutia nadvlády Starkovcov nad Winterfellom sa dalo čakať. Ale že scenáristi totálne pochovajú tri a pol série budovaný charakter bezkonkurenčne najlepšieho záporaka akého tento seriál mal proste neviem prehĺtnuť. Viac ako tri roky sme sledovali Ramsayho, totálneho psychopata a sadistu(pre mňa bol GoT obdobou Jokera), ktorý sa nebojí nikoho a ničoho(pamätáte, ako v štvrtej sérii nabehol do žalára len v nohaviciach a so šialeným úsmevom sa vrhol do boja s po zuby ozborjenými vojakmi?) a nič mu nie je sväté. Bolo jasné že skôr či neskôr bude musieť zomrieť, ale od seriálu ako je GoT by som čakal smrť hodnú takejto postavy, a nie jeho premenu na totálneho zbabelca. Prvý WTF moment prišiel keď sa na scéne zjavili Littlefingerove vojská. Keď som videl ten pohľad v Ramsayho očiach keď si uvedomil že práve prehral, napoly som očakával že úplne pokojne zosadne z koňa a s úsmevom aký vie nahodiť iba Iwan Rheon(ten herec je neuveriteľný, pre porovnanie si pozrite seriál Misfits) sa vrhne do posledného boja s Jonom, a nie že zavelí na ústup. To by sa však ešte dalo, Ramsay to aj sám vcelku logicky odôvodnil(''We have Winterfell, and they don't have enough men for a siege. All we have to do is wait."). Avšak posledná scéna v žalári, keď už bolo jasné akým spôsobom Ramsay zomrie ma totálne dorazila. Ukázať Ramsayho v poslednej chvíli ako zbabelca ktorý sa bojí smrti bol pre mňa jeden veľký krok vedľa. Ramsay ako sme ho poznali tam mal sedieť a bez slova sa šialene usmievať na Sansu, zatiaľ čo by pomaly zomieral(niečo ako Kevin v Sin City). To by bolo absolútne v súlade s jeho charakterom ktorý sa vyžíva v tom že môže iným ľudom ničiť životy, takýto posledný vzdor by skrátka ukázal Sanse že ho nedostala. Takto sa bohužial pomaly, ale isto, začína GoT meniť z nepredvídateľnej ságy na seriál ktorý splní fanúšikom každe prianie(čo nie je vždy dobre). Štyri hviezdičky za neskutočnú bitku, ktorá bola filmársky na neuveriteľnej úrovni. Mám však trochu strach čo bude ďalej, keďže je to prvýkrat od začiatku seriálu, kedy neexistuje postava ktorú môžete z duše nenávidieť.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tri série zhltnuté ako nič za dva dni, už sa klepem na štvrtú. Ak to bude takto pokračovať ďalej tak budem priasť blahom. Na TV produkciu skutočne luxusné efekty, aj keď seriál stojí oveľa viac na hereckých výkonoch, ktorým nemám čo dodať. Postavám som veril všetky emócie a dôvody ich správania, niektoré mi hneď prirástli k srdcu, niektorými som zasa pohŕdal s planúcou nenávisťou(Governor). A tri-štyri hviezdičky si to zaslúži sa samotnú postavu Daryla Dixona, taký sympatický bad-ass tu už dávno nebol.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Tak debilný a stupídny film až sa pri ňom nejde nebaviť. Tvorcovia si zrejme ešte pred nakrúcaním povedali že z tak dementného scenára sa toho veľa vytrieskať nedá a správne sa rozhodli urobiť si z neho aspoň srandu. Zápletka tak nereálna až z toho bolí hlava, toľko klišé až to miestami prestáva byť vtipné, postavy nechutne jednorozmerné, toto jednoducho nemohlo byť myslené vážne. Hlavný hrdina vystrúha za celý film dokopy tri grimasy, a aj to má potom svalovku na ksichte, hlavný záporák a jeho na blond odfarbený poskok vyslovene na smiech, jediná postava ktorá má čo ponúknuť je Han. Zlatým klincom celého tohoto diela sú však pre mňa samotné autá a naháňačky. To že séria FF si s fyzikou nikdy ťažkú hlavu nerobila je nám všetkým jasné, ale tu sa nachádzajú skvosty nad ktorými skutočné ostáva rozum stáť(za všetky spomeniem zrážku auta ktoré v cca 250km rýchlosti narazilo do iného stojaceho auta, ktoré ho samozrejme zabrzdilo akoby to bola stena). Nad malichernosťami ako to že väčšina aút ma zhruba 30stupňovú prevodovku alebo že zo zhrdzavenej kostry nejakého šrotu sa dá urobiť ''král silnic'' sa ani netreba pozastavovať, to už pomaly beriem ako trademark série(aj keď, pravda, tu to bolo dohnané do extrému). Ak teda plánujete pozerať tento film s tým že pri tom budete používať hlavu tak dopredu varujem, na viac ako jednu hviezdičku to pre vás nebude. Ak však ste ochotní vypnúť mozog s tým že sa chcete len zabaviť, môžem túto, aj keď ultradebilnú, ale napriek tomu skvelú zábavu odporúčať. 5* nedám len preto lebo by ma škrelo svedomie že som dal tento film na rovnakú úroveň ako je Shawshank alebo The Green Mile.

Mulholland Drive (2001)

Mám pocit, že tento film sa hrá na niečo čím nie je, a ľudia mu to ochotne žerú. Ide úplne mimo mňa, ako je možné že film o ktorého deji a pointe neviem v podstate takmer nič má všade také vysoké hodnotenia. Nie, nebol som fascinovaný, a nevidím dôvod viesť hlboké filozofické úvahy o tomto snímku, o ktorom si myslím že ani sám režisér nemá potuchy o čom vlastne je. 2 hviezdičky za Naomi Watts, Lauru Harring a za skvelý soundtrack, a ak niekto tento film pochopil, pokojne mi to napíšte, celkom by ma to zaujímalo.

Oasis:... There and Then (1996) (koncert)

Najlepší oficiálny záznam živého vystúpenia mojej obľúbenej kapely Oasis. Záznamy z koncertov pochádzajú z londýnskeho Earls Courtu z '95 a z futbalového štadiónu Maine Road v Manchestri z '96. Oba koncerty boli súčasťou koncertného turné k albumu (What's The Story) Morning Glory, ktorý kapelu vystrelil medzi vtedajšiu hudobnú špičku a z chlapcov z Manchestru, ktorí pár rokov predtým žili na podpore, razom boli celosvetové hviezdy. Tieto koncerty patria medzi to najlepšie čo kedy kapela spáchala, k pesničkám a setlistu nemám jedinej výhrady. Špeciálnu pozornosť by som chcel upriamiť na skladby Champagne Supernova, Cast No Shadow, a napokon na môjho favorita Morning Glory, ktorú Noel hrá sám s akustickou gitarou a je to neskutočný zážitok :)

Ovládací panel