Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Pre mňa veľké prekvapenie, aj keď Marvelovky milujem. Strážcovia boli vtipní, emočne nabití a musím sa priznať, že mi aj slza vyšla. Niektoré momenty sa dali predpovedať, ale vôbec mi to neprekážalo. Moja najobľúbenejšia postava po tomto je Rocket. Vzala by som si ho normálne domov a ten pohľad, keď bol ešte "dieťa", ma dostal do kolien. Pozrite si.

Princezna (2022)

Mám dosť zmiešané pocity. Joey King je dobrá herečka, ale v tomto filme sa v podstate nonstop bojuje, na môj vkus až zbytočne nasilu. Humor ok, ale málo... také nijaké. Raz stačilo.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Veľmi milý vianočný film. Nečakajte žiadnu oscarovku, ale pre mňa to účel splnilo. Príjemný film na hociktorý pohodový večer :) Hlavne teda vianočný.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Nemyslím si, že film využil všetok potenciál, napriek tomu ma veľmi zaujal. Možno sčasti aj preto, lebo ma prekvapil herecký výkon Zaca Efrona, ktorý zahral Bundyho podľa mňa super. Na to, o akého psychopata išlo, bol ten psychopatizmus vykreslený vo filme dosť slabo... a aj záver by sa dalo vylepšiť, no boli tam scény, ktoré stoja za to a rozhodne som sa pri tomto filme nenudila. Prekvapila aj Lily Collins, ktorú ale mohli trochu zamaskovať, keď hrala "staršiu"... lebo stále vyzerala na 15 rokov. Inak veľmi fajn, pozriem si určite znova.

Black Panther (2018)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Black Panther bol asi posledný Avenger, ktorého by som chcela vidieť a týmto filmom sa to všetko zmenilo. Skvelí herci! Do posledného, každému jeho rola sedela ako zadok na šerblík a naozaj som nečakala, že sa tento film vyšplhá na moju aktuálnu TOPku snímkov. Výborné efekty, humor tak akurát, jedine keby to bolo o 30-40 min kratšie, nič by sa nestalo. Hoci MARVEL nikdy nesklame, pre mňa prekvapenie roka. Pozitívne, samozrejme.

Sněhulák (2017)

Vau! Vau, ale v tom negatívnom zmysle. Nehovorím, že sa to malo držať knižnej predlohy, ale aspoň si tvorcovia tú knihu mohli prečítať. Začnem s tým, čo sa mi páčilo. Prostredie skvelé, len je ho málo, skvelý Michael Fassbender (toho je primerane), celkom fajn Rebecca Ferguson a tu to moje pozitívne hodnotenie končí. Dej podľa mňa úplne mimo, nudila som sa, skoro som si pustila pesničky na YouTube popri filme, ale povedala som si, že nebudem zlá, že predsa tomu dám šancu. A tú som dávala až do chvíle, kedy sa spustili záverečné titulky. Ak ste videli film, chcete si prečítať knihu a myslíte si, že teraz už vás v nej nič neprekvapí, nasleduje miniSPOILER: záver knihy je úplne iný. V podstate aj dej.Teraz ale už v tom pozitívnom zmysle.

Nezvěstná (2017) (seriál)

Hoci som na Stanu Katic zvyknutá trochu inak (Vtierka Castle), rozhodne nesklamala. Je pravda, že som si musela zvykať na atmosféru tohto seriálu, ale do posledného momentu som nevedela, ako to celé je. Obviňovala som raz jednu postavu, potom druhú, tretiu... Nehovorím, že je to topka, ale podĺa mňa viac ako fajn.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Veľmi dlho som rozmýšľala, či dám dve alebo tri hviezdičky. Je pravdou, že to nie je žiadne veľdielo, je to predvídateľné a, áno, mnohí máte pravdu, možno až detské. Ale potom som sa zamyslela a povedala si, že veď to také aj malo byť. Herci ok, skôr by som vylepšila scenár a celkové spracovanie, no až taká katastrofa to nebola a moja láska k sci-fi a fantasy je taká silná, že sa mi to viac páčilo, než aby som sa zamýľala nad podrobnosťami. Ale musím dodať, že drobnosti tvoria veľdielo. A toto ním rozhodne nie je, ale fajn vec, ktorú sa oplatí vidieť. Ale tak raz, možno dvakrát a potom opäť o pár rokov.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Nj, fajn vec pre mladé, väčšinou asi ženské publikum. Dopozerala som aj poslenú siedmu sériu preto, lebo som uź vážne nemala čo nové pozerať. Bola som rada, že bude koniec a musím povedať, že ma posledná séria veľmi milo prekvapila. Nehovorím, že bola potrebná, ale prekvapenie na konci a vážne dobrý herecký výkon Troian Bellisario, ktorej som zožrala maximálne že všetko, stáli za to.

Po zániku Země (2013)

Už chápem všetky tie komentáre o tom, ako vám prekážal malý Smith. Pridávam sa do tejto skupiny ľudí, hoci efekty super, ale to už beriem v tejto dobe viac-menej ako samozrejmosť. Aj myšlienka fajn, len to spracovanie a výber hlavného hrdinu by som rozhodne prehodnotila.