Na život a na smrt (2013)

Cakal som viac, no mozno aj preto ze som mal vopred precitanu knizku. Ani zdaleka som necitil s postavami tak, ako som si to predstavoval. A mimochodom, to vazne si ujo reziser myslel ze mu uverim ze sa to cele odohravalo v Afganistane? V celom Afganistane niet tolko stromov ako je v v tomto filme v jednom zabere, a k pohohoriam sa uz ani nevyjadrujem, mal som pocit ze sa divam na Krkonoše, a nie na Hindukush.

Klondike (2014) (seriál)

Bolo to rozbehnute celkom slubne, no postupne to stratilo grady. Nedoslo k ziadnemu prekvapeniu, ziadnej super akcii, vsetko plynulo dost pomaly, az som cakal kym to cele skonci. Co ale jednoznacne stoji za to, su nadherne scenerie na Aljasku, kde sa mi zakazdym zastavil dych.

Vlk z Wall Street (2013)

Po prvej hodke som to videl na silnych 100%, no neskor to preslo do typickych problemov zbohatlikov: drogy, sex, fizli v patach a zburane manzelstva. Nechyba tu humor, akcie, party, jachty, nahota, super motivacne prihovory Leonarda, ktory predviedol dalsi famozny vykon, za co by som mu uz doprial tu sosku, na ktoru tak dlho caka :) A hoci je to na moj vkus extremne natiahnute, Martin Scorsese ostava aj nadalej na trone mojich reziserov, nech zije kral :)

Špinavý trik (2013)

Druhy rok po sebe rovnake herecke duo Bradley-Jennifer pod taktovkou rovnakeho rezisera, druhy rok pre mna iba priemerna zalezitost, o ktorej sa spievaju rok dopredu sice velkolepe ody, no okrem hereckych vykonov a pekne zachytenie danej doby, som sa zas a znova sklamal v ocakavaniach. Nuda to nebola, no na zadok nepadam, a Jennifer mi uz zacina pomaly liezt na nervy.

Frajeři ve Vegas (2013)

Uz sa mozno nehybu najrychlejsie a maju viac sedin na hlave, no tieto legendy nestratili nic zo svojho umenia a prinesu vam usmev na tvar jednoduchou frazou, uskrnom, ci gestom. De Niro ukazal, ze pravacku ma stale silnu, Morgan v cervenom saku len potvrdil ze cernosi tancuju proste bozsky, Majkl Dagles lame zenam srdcia aj nadalej a Kevin Kline mi inteligentnym humorom pripominal nasho Milanka :) Ak chcete stravit prijemnu chvilu, myslim ze nie je co riesit :)

Lásky čas (2013)

Je pravda ze od polovice filmu som sa pozeral na hodinky castejsie ako je zdrave, nic to ale nemeni na fakte, ze tento film odporucim uplne vsetkym, uz len kvoli tejto mudrej vete: '' Zime svoj zivot kazdy den tak, aby sme sa nikdy nechceli vratit v case spat a prezit ho este raz a lepsie''.

Má odpoledne s Margueritte (2010)

In love stories, there is't always just love. Sometimes there is't a single "I love you". Yet, we do love.

Kapitán Phillips (2013)

Vynikajuce spracovanie skutocneho pribehu unosu americkej lode somalskymi piratmi v Indickom oceane v roku 2009. Pre mna jednoznacne megaprekvapko silneho kalibru. Cakal som nieco pomale ako Kapringen, ale toto je ina trieda, kde napatie sa da krajat uz od zaciatku a ku koncu filmu si zelate, nech to ma Kapitan Phillips za sebou este skor, nez vas postihne srdcova prihoda.

Zlo mezi námi (2003)

Dalsie bravurne dielo z kôlničky severanov, pri ktorom budete mat nervy nasponovene po celu dobu. Erik Ponti je konfliktny ziak, bitkar, ktory strieda skoly ako ponozky, az kym ho rodicia neposlu do internatnej skoly daleko od domova, s nadejou v lepsiu buducnost. Nanestastie, na skole panuje silna drezura a caste telesne tresty su tam na dennom poriadku. Dokaze nas hlavny hrdina vzdorovat nasiliu, ponizeniu aby ochranil svoju cest, alebo porusi pravidla a riskuje svoju buducnost?

Gravitace (2013)

Od zaciatku do konca dokonale vybruseny diamant. Kazda sekunda, kazdy zaber z vesmiru bol pre mna orgazmicky, chvile napatia sa striedali s chvilami absolutneho ticha okorenene emociami a malou zatulanou slzou v zavere. Jednoznacne povinna zalezitost pre milovnikov filmu, bez ohladu na zaner, mate sa na co tesit.