Game Story (2024) (seriál)

Pustil jsem si sedmý díl Pán jeskyně, protože KCD mám opravdu rád, takže mě to nejvíc zajímalo ale místo toho jsem během dvou minut dostal neskutečný cringe. Rádoby cool střihy, které se snaží být vtipné, nejsou vtipné a okamžitě mě odradily. Takhle to bohužel bylo skoro celých 15 minut a ty se vůbec nevyužili, protože jsem se dozvěděl veliké hovno. Koukat se na tohle dvě hodiny, tak bych asi raději chcípnul hlavně přes ten špatně zvolený formát cílený na děti. EDIT: měl jsem na tomhle 2* jako hodnocení ale já blbec jsem se podíval na ty " HOLKI" a je to ještě horší, než jsem si myslel. Hned na úvod jsou zobrazeny klobásy a "vtipně" se tam musí uvést, že se jedná o sausage párty a cituji následující "uplynulých 122 minut našeho pořadu obsahovalo přesně 18 mužů a 0 žen" Co to do prdele práce má společného s videohrami, koho kurva tohle zajímá? já jsem fakt blbec, že jsem o tuhle sračku zavadil.

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Do prdele práce z Bratrstva Neohrožených jsem měl pomalu i deprese, jak výtečně jednotlivé díly byli natočené. Z Master of Airs mám spíš noční Můry ze špatného CGI a všude smrdícího zeleného plátna. Většinou i posraná scéna z runwaye je plně digitální. Bitvy samotné jsou o hovně a je jich méně, než by člověk čekal. Tvůrci zašli tak daleko že si dovolí udělat i "bojovou" scénu která má pouze 3 minuty a vypadá jako totální umělé hovno. Nestačí, že to má hnusné CGI, ale má to i debilní střih. Chvíli jsme v Bombardéru, něco vybuchne, chaotický střih a pak náhle jsem na runwayi a zase se slaví, takových příkladu je tam opravdu spousty. Občas to na mně působilo že postavy se teleportují a fakt to nedělalo dobrý dojem. Překvapily mě, ale samotní herci ty se fakt snaží a byl to takový můj důvod to hlavně dokoukat, protože ty si to fakt dávali a přišlo by mi nefér to dropnout vůči nim. Přemýšlel jsem, jak to vlastně ohodnotit, když to vesměs selhává ve svém základu a chaotickém vyprávění. Já opravdu nejsem typ člověka, co si bude ustříkávat nad digitálním průjmem, ale za to dokážu ocenit kvalitní herecké výkony a nějakou tu snahu která jde určitě vidět. Klady to má, závěr byl příjemný, nějaký scenérie nejsou na škodu, ale hlavně herci to tahají, přesto to není na 3* když ten základ stojí za velký prd. Angelina Jolie se jen směje se svojí 7 minutovou scénou která je lepší, než celý “Masters of Farts” takže 2* podle mě tomu víc sluší.

Argylle: Tajný agent (2024)

Odmítám uvěřit tomu, že scénář napsala lidská bytost jménem Jason Fuchs. Mám takový pocit, že scénář napsala AI a vydává se to za Jasona Fuchse, ale nesmí se to oznámit veřejnosti, což zní jako docela dobrý námět pro další film. Ale teď vážně, takové random "twisty" by nenapadli snad ani nějakého školáka. Scénář je opravdu špatný, ale i Vaughn stále není ve své formě a filmu chybí svižnost a hravost. Hlavně CGI tomu opravdu nepomáhali a jsou opravdu viditelné a špatné. Je sice pravda, že nějaké scény jsou určitě nápadité ale i tak mi připadalo že to tam není i přes dobře zvolenou hudbu. Takže i kdyby scénář nepsala "AI" nejspíš by se i tak nejednalo o nijak skvělou záležitost. Postavy nejsou moc dobré a nemají dobrou chemii a záporák je slabý i když ho hraje Bryan Cranston. Tak snad příště už to bude lepší, a prosil bych méně digitálního zvěrstva. Mám ale i tak takový pocit, že to opět nedopadne a Vaughn zase natočí něco slabšího, snad tomu ale tak nebude, slabé 3*

Lady Ballers (2023)

Jo... tahle doba je určitě svinstvo ale dá se určitě lépe narážet, jak je stupidní a zvrácená. Lady Ballers je hlavně pro lidi, co si tak předplatí Daily Wire + ale pro ty ostatní se bude jednat o retardovanou (ne)komedii u které se nedá moc zasmát, protože celý to je prostě trapný. Hádám že na papíře, a hlavně někde v hospodě to mohlo být asi fajn ale režie je tragická a všechno kolem toho. Není se čeho chytit, žádná chytřejší metafora ani gag neexistuje a selhává to na všech místech. Prozíval jsem to a občas surfoval po netu, jak cringove to bylo. Takhle určitě za mě tedy ne, jak je doba retardovaná se dá mnohem chytřejším způsobem vyhrát. Série Grand Theft Auto a South Park jdou na to mnohem hravějším způsobem, ale tohle je jen prázdné kopnutí do ničeho.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

"Recenze" Obsahuje Záběry Tabák... počkat, myslel jsem vulgarity. Jo, už první sekunda si mě u nového Ne-Indyho získala, když na mně vyskočilo že ve filmu je tabák. Jako vážně? ve filmu se zabijí, kluk tam krade, a to je všechno v pořádku? Co takhle Disney, upozornění že v animacích pro děti se vyskytují lidé, co si rádi navzájem pokuřují 🍆? ale to už odbíhám. Prvních třicet minut i přes digitální hrůzu se mi líbily, nebylo to úžasné, ale bylo to v pořádku. A pak to panečku začalo to peklíčko. Tak nějak je jasné, že Kathleen Kennedy zkurvila Star Wars a chce ho nadále kurvit (The Force is Female) svojí feministickou režisérkou, (snad ten další SW film do té doby zruší) ale očividně jí to ještě nestačilo. Nejspíše jí svrběla pička tak moc že si vzala na paškál i nejnovějšího Indyho. Co fungovalo v předešlých dílech tu vůbec nefunguje. Ani bych to nenazýval jako Indiana Jones, protože se jedná přesně o takové pokračování, které na svoji postavu sere, a to přesně jako fanoušek chcete. Indy tu je prostě totálně k hovnu, je to dědek s tím se dalo počítat, ale to že si z něho film bude celou dobu vytírat prdel a zesměšňovat jsem opravdu nečekal. Jestli někdo čekal skvělou chemii jako u Poslední křížové výpravy, kde by Indy zastával roli svého Tatíka a byl by mentorem Heleny, (na její jméno jsem zapomněl a musel jsem si ho vygooglit) tak ať na to honem rychle zapomene. Na rovinu píšu, je to totálně nesnesitelná postava, která si v každém záběru zaslouží dostat na přes držku po celý film. Ostatní postavy jsou taky tragické, samotný Indy není ve většině případě Indy, ale starý dědek na dovolené, který šel za dobrodružstvím. Já jsem ale žádný pocit dobrodružství neměl. Když měl Indy z něčeho radost tak Helen to hned musela okamžitě zkazit svojí nevymáchnou držkou. Abych byl trochu pozitivnější, když jsem dal 2* a né 1* nebo odpad! tak můžu říct, že záporák není marný, bohužel je dost nevyužitý ale Mikkelsen ho hraje dobře a byl mi sympatičtější než Helen. Soundtrack od Johna Williamse je přesně takový, jaký bych očekával, a to je asi jediná věc která je "Indiana Jones" prostě přesně to k tomu sedlo a je to ta nejlepší věc na celém filmu. Líbila se mi i zvolená paleta barev, někde i celková atmosféra a samozřejmě i ten začátek nebyl marný. Co se mi nelíbilo, že je film tak nějak moc digitální, ale to už šlo poznat z traileru, že se o moc pěkné CGI jednat nebude. O scénáři asi nemá smysl psát, mám takový pocit, že s tímhle textem si dávám větší práci než samotný scénáristé tohohle filmu. Za tu dobu se vystřídalo na tom několik scénáristů, ale aby takovou sračku nakonec vyplodili to už jsem vůbec nechápal. Některé scény jsem si musel stopnout, co že se to tam kurva vlastně děje za nesmysl. Všechno na mně působilo že se děje na náhodu. Film má tolik nelogických scén, že jsem si říkal, jestli si náhodou scénáristi nevysrali svůj mozek při sraní a "omylem" si ho nespláchli. Když to tak vezmu kolem, jmenuje se to Indiana Jones ale nejvíc na tom filmu je "Indiana Jones" jen soundtrack. Zbytek je prostě masturbační dílo pro Kathleen Kennedy jak krásně to zkurvila, nic víc.

Sisu (2022)

Předem bych rád upozornil, že se o žádného Johna Wicka nejedná, jak nám původně trailery prezentovaly nebo média. Zkrátka film na to nemá jak po režisérské stránce, tak ničím. Problém by to nebyl, kdyby to aspoň bylo dobře natočeno s něčím zajímavým. Prvně si to hraje na kapitoly ve stylu Tarantina ale většina toho je k ničemu, a jedná se pouze o výcuc aby to působilo zajímavěji. Při první kapitole jsem se začal nudit, když si jen tak dědek “táboří” ale mělo to celkem slušnou atmosféru. Říkal jsem si, že při akční scéně se to zlepší ale jakmile přišla tak jsem měl chuť oslepnout, jak neplynule taková jednoduchá scéna působila. Zbytek se nesl v podobném duchu, jen s tím rozdílem že to začalo být blbější, a ještě náhodnější. Je to docela škoda, film má dobře zvolenou délku, ale absolutně jí neumí využít, protože se tam nic moc neděje nebo to je úplně o ničem a akční scény nemají žádný náboj. Dvě hvězdy za celkem slušnou atmosféru, kreativní zabíjení, a celkem ucházející finále, jinak bych šel níže. Tohle mělo zůstat jen u traileru, který je mnohem zábavnější než celý film.

Servant - Season 4 (2023) (série)

Od roku 2019 jsem začal sledovat Servant ale takový podvod na lidi co to sledovali, jsem opravdu nečekal. První série byla nápaditá. Druhá série byla o dost horší ale hlavně nudná. Třetí série se docela vykoupila a přišla mi celkem fajn tak jsem byl, zvědavý s čím přijdou se čtvrtou sérii. Čtvrtá série začínala první epizodou slibně, pak se postupně ztrácela kvalita, ale to nejhorší přichází v pozdějších epizodách kde je jakýsi podvod na diváka a začne se projevovat neschopnost celého tvůrčího týmu. Osobně nesnáším, když tvůrci si začínají vymýšlet obkličky pro nějaký zvraty, ale dokážu to nějak přehlédnout, pokud to je promyšlené a tvůrci to myslí dobře. Co nedokážu přehlédnout je přepisování všech charakteru a jejich chování a v zásadě spláchnutí celé třetí série a všeho do záchoda. Všichni se chovají jako totální dementi a jejich chování postrádá smysl hlavně proto, co se dělo dříve takže zkrátka jejich vývoj se hodil do koše. Scénáristi všechen vývoj zakopaly a narychlo to ukončily, že je prostě konec. Odpověď na otázky nebo rozvinutí z předešlých sérii neexistuje, stejně tak neexistuje nějaká konzistence mezi předešlýma sériemi, všechno se děje čistě jen náhodně aby byl konec. Tvůrci už nemyslí na postavy a dokonce už ani na dění co se tam děje, prostě se to děje a hotovo i když tam jsou čistě stupidní a nelogické scény. Toto docela považuji jako vyjebávku pro lidi co to sledovali a poslední epizody, jsem sledoval se znechucením, jak to mají ty impotenti v úmyslu zakončit. Věřím, že i v těch nejstupidnějších teoriích se určitě najde více nápadu, než co samotné tvůrce napadlo. Poslední série jako taková byla klasicky ve většině případech až na finále dobře natočená, měla svojí atmosféru a většina scén dávala smysl, pak se to ale pomalu a jistě sesype jak domeček z karet. Příběh přestává dávat smysl, motivace postav se spláchla, ošklivé CGI se objevují, scény mají spoustu chyb a chybí logika v dění. Co jí ale zlomilo vaz je scénář, který jasně ukázal, že tvůrci na tohle neměli. Ve výsledku, předcházející série ani nebyli potřeba a celý Servant by vystačil jako Celovečerní film.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Šnuška hoven od aktivistu kteří netočí nic pro zábavu, ale zároveň nejsou, tak moc talentovaní aby si udělali vlastní svět, protože nikoho by nezajímala jejich přehlídka diagnóz. V Prstění Moci se znásilňovala a prznila předloha a podobně to schytává i svět Zaklínače. Tvůrci (aktivisti) kteří se snaží být moderní tak moc moderní že si dva cápci ve druhé epizodě strkají svoje mlsné jazýčky do svých úst protože to je přesně ono proč se tohle točí, jsem tak nějak věděl že mi dvě epizody stačí a byl to jasný signál že se mám přestat dívat. Tvůrcům (aktivistům) nejde o nic jiného než propagovat svojí inkluzivnost a na příběh a postavy se už zapomnělo. (Tohle podtrhuje fakt na jejich videu, kde máte deset důvodu proč se na to podívat a ano, většina z toho je inkluzivita a polibek dvou mužů) Jsem sice rád, že to je o dvě epizody kratší ale stále jsem to nedokázal dokoukat do konce, a dvě epizody mi bohatě stačily. Tohle není Zaklínač ani, kdyby mi to někdo začal mlátit o kebuly, tohle je jen znásilnění a přednáška diagnóz. Budu doufat že už tohle znásilňování předloh brzy skončí a tyhle značky budou dostávat lidé, co rozumí předloze a nesnaží se prosazovat svojí zvrácenou ideologii. Tohle řemeslo má bavit diváky, nemá sloužit k aktivistickým účelům. Na samotným seriálu se hodně šetřilo, protože někdo tak nějak tušil, že tohle nemůže dopadnout dobře, a proto to taky vypadá strašně levně, že i amatérské filmy jsou na tom lépe. Budu doufat v brzký konec celé téhle propagandy, se Zaklínačem to má maximálně tak společného jen název. PS: šetřilo se tak moc že nějaké Armory vypadají jako seskládané z LEGA nebo vystřižené rovnou z ABCčka a kameraman nejspíš chytal epileptický záchvat při natáčení akčních scén.

Westworld - The Choice (2022) (série)

Škoda, kdyby Nolan a Lisa se více nevěnovaly svému Falloutu a nesraly na čtvrtou řadu Westworldu tak to mohla být opravdu skvělá řada, protože on ten scénář fakt není marný. Když necháš ale svoje dílo nějakým loutkám a konzultuješ přes Skype co mají dělat, tak je jasné že to dopadne jako čtvrtá řada, která má prostě svoje momenty ale, když většina lidí neví ani pořádně co dělají a nechápou smysl díla tak pecka z toho být nemůže. Mohlo být ale hůře, nějaké epizody jsou opravdu skvělé hlavně díky výbornému scénáři, kde horší režie tolik neškodí, pak jsou ale epizody kde je už scénář horší a i režie díky čemuž to vypadá jako přechytralá blbost která je spíše dementní a hlavně nedotažená jako poslední epizoda, kde opravdu měl být někdo z tvůrců a dohlížet na to, protože tam jde jasně vidět, že ten dohled tam chybí a ta nedomyšlenost už je opravdu nesnesitelná. Pokud bude pátá série, která má být poslední, tak doufám, že opět s tvůrcema na place a ne někde na Skypu, jinak to může skončit tím nejhorším způsobem a hlavně ostudou a zklamáním.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Kde pak, tohle už mělo dávno skončit. Tvůrci vykrádají všechno, co se dá a nějak to splácávají dohromady, někdy jim to funguje, ale někdy to je až k posrání jak ten scénář je debilní a chování postav taky. K tomu příšerná délka jednotlivých epizod, kde by se dalo stříhat ostošest protože, většinou se děje hovno. Bratři nejsou tak dobří režiséři jde to vidět hlavně na posledních epizodách, kde to je dramatické až nechutně, chyběl tomu cit, aby to nepůsobilo směšně což se jim nepodařilo a jednotlivé scény vyšuměly do prázdna, protože se přehánělo a moc. Pátá série už ať je poslední, tady už neví čím zaujmout, tak zkouší všechno možný krást a zkombinovat, a já už cítím, že jsem z toho vykrádání unavený, tak už to zabalte, pátou sérii děkuji.