PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 19.2.2017  13:46
    Donnie Darko (2001)

V podstatě banální historka o narušení časoprostorového kontinua a osudu. Zažívám to téměř každý den, třeba zítra jsem přejel naše psy při nájezdu do garáže, protože včera večer zapomenu zavřít boční dveře ze dvora. Ale jsem naprosto v klidu, když jsem je totiž přejel, tak ty dveře zavřu. Jmenuju se totiž pan Wolf a řeším problémy. P.S. Až budu psát tento komentář, evidentně jsem vysadil ty prášky....

• 17.2.2017  19:48
    Svatý boj (2001)

Krize identity a vzpoura proti Bohu aneb puberta je dlouhá a zlá. Téma mě minulo o světelná léta, celý život jsem totiž jen člověkem a nikdy jsem nepřemýšlel nad mentalitou svého národa, natož abych se vzpouzel proti Nejvyššímu, s nímž mám uzavřen pakt o neútočení. Nedokázal jsem se, a pravděpodobně ani nikdy nedokážu, zamyslet nad všemi nuancemi Dannyho vnitřního konfliktu a celou dobu jsem si jen říkal, blbeček zničený z ničeho, nudy a nedostatku ráznější výchovy. Vím, že podobný odsudek je příliš jednoduchý, nicméně Svatý boj má jeden zásadní problém, hlubšího ponoru do příčin a motivace hlavního hrdiny se nedočkáme. A při tak mohutné eskalaci za tím prostě muselo být mnohem víc. A tak i když se v těchto pocitech mohu přes všechno naprosto mýlit, dám na ně. Ostatně jako téměř vždy. Zabejčená trojka.

• 17.2.2017  12:52

Až poslední třetina mi připomněla, že koukám na de facto kultovní snímek o vlkodlacích. To předtím bylo téměř k uzoufání. Nepovedené potácení se od ničeho k ničemu se zoufalou nánou, které se místo dychtivě očekávaného znásilnění neznámým úchylem v pornokabince, dostalo něčeho jiného. Hodinu stopáže si pak nebyla štond vzpomenout, čím se o ni nakonec vlastně otřel a proč to bylo tak chlupaté. Nakonec i s manželem odjede na tábor pro magory a konečně začíná pořádná šou. Poctivé a vynikající masky, slušná porce krve a povedená, leč očekávaná tečka. Tři důvody ke třem pěkným hvězdám. P.S. Obsah od distributora opět sepsaný debilem. Je to jinak.

• 15.2.2017  21:29

Láska jako řvavé heslo na transparentu v prvomájovém průvodu, otravně všudypřítomná a vševysvětlující, přesto na mě Světlo mezi oceány působilo jako frigidní výpověď o intimních věcech člověka. Jediný světlý okamžik nastává, když se hlavní hrdina zachová jako kretén, na chvíli jsem si totiž připadal jako mezi lidmi. Ale jen na chvíli. Filmový zážitek rovnající se survivalu, dvě hvězdy za výdrž. Mou vlastní.

• 14.2.2017  19:30
    Robot Overlords (2014)

Výplach pro týnejdžry. Kingsley už je ve výběru filmů lepší než Cage a se Scullyovou evidentně mlátí menopauza. Po zhlédnutí téhle britské sračky uznávám, že brexit je naprostou nutností!

• 13.2.2017  16:30
    Vysvobození (1972)

Praotec všech hor a pachů. A samozřejmě ten nejlepší.

• 9.2.2017  20:13
    Domov (2013)

Obyčejný romantický sladkobol zneužívající k útoku na city Aspergerův syndrom. Sociální fobie uvedená v obsahu je zcela mimo. Stačí-li vám jen povrchní nástin toho, co tato porucha obnáší, jste vyznavači červené knihovny a SPOILER: máte rádi dobré konce, rozhodně po Domovu sáhněte, přes veškerou jalovost škodí v rámci "žánru autistických filmů" pořád míň než Rain Man. Na skutečně pravdivého Aspergera ale mrkněte na tohle

• 8.2.2017  16:43
    Černé ovce (2006)

Zlatá ovce - výjeb Věnováno snílkovi

• 7.2.2017  20:03

Nevím, odkud čerpal informace autor obsahu, z filmu to však patrně nebude. Hlavní hrdinka totiž nepřichází do komunity mladých lidí, protože tam žádná taková není. Jessica, její manžel a jejich kamarád (mimochodem zvláštní trojice, že?) se stěhují z New Yorku na venkov, kde za poslední peníze koupili farmu. Snaží se utéct před shonem velkoměsta a zejména pomoci Jessice při její rekonvalescenci po propuštění z ústavu pro duševně nemocné. Na místě se potkávají s krásnou neznámou ženou, která tu dle svých slov přespává a nabídnou jí, že může zůstat... A velmi pomalu se začíná roztáčet kolotoč podivných událostí. Vražedně pomalé tempo a slušná atmosféra podivna, která mi nevím proč připomněla detektivky P. D. Jamesové. Až na několik zdařilých "scary" okamžiků (koupání Jessicy s Emily v jezeře či hrozivý futrál na basu pod schody) se ničeho horrorovějšího příliš nedočkáme, snad jen děsivý šepot, který slýchá uvnitř své hlavy Jessica, může vyvolat mrazení v zádech. Zde několikrát skloňovanou skřípavě třaskavou hudbu považuji spíš za otravnou a v tomto ohledu pak za přímo nesnesitelné obyvatele vesnice s jejich prázdnými úsměvy. SPOILER: Dostane se nám sice vysvětlení jejich podivného chování, ale nedaří se mi ztotožnit s představou, že po kousnutím upírem se z vás stane vypatlaný debil. Za lidovku.

• 7.2.2017  16:40

Podívejte se sami

• 6.2.2017  20:53
    Kruhy (2017)

Pippi dlouhý vlas opět zasahuje. Povyrostla v záhrobí podobně jako Jason Voorhees v Křišťálovém jezeře a z obrazovky místo subtilní dívenky (opět?) vylézá čapatá bréca. Kdo se na ni koukne, ten v tu ránu zcepení. Videokazety už jsou navíc dávno pasé, je tedy třeba se upgradovat a digitalizovat. Díkybohu ji cestu zkříží prudce inteligentní profesor parabiologických věd a stoupenec pyramidových schémat pan Šustr z Ronova nad Doubravou a přijde na to, že jeden film s ní je málo, a že je to škoda, udělá si tedy digitální kopii a se svými studenty si zahraje na „letadlo“. A už to funguje ten film, Samara normálně zabíjí… Nu, pokud by Kruhy byly jen blbý, pořád bych jim dokázal odpustit, jenže Guttiérez tupost scénáře vhodně doplnil i nesnesitelnou dávkou nenapětí, neatmosféry a prosté a křišťálově čisté nudy. A nic bohužel nezachrání ani rovnou tři twisty. Odpad a další díl už prosím ne.

• 5.2.2017  13:19
    Chvění (1990)

Těžko říct, nakolik byly některé repliky míněny skutečně s nadsázkou, ale ve výsledku je to jedno. Chvění je parádní nevážný horor s neméně parádními monstry s mnoha jazýčky ve tvaru Muppetů. A když vás kousne maňásek, není to žádná prdel! Roztomilá a kultovní blbinka.

• 4.2.2017  14:34

Nikam nespěchající vyprávěnka s naprosto padnoucím Cohenovic soundtrackem se za klasický western dá považovat možná až tak v poslední půlhodince, a to kdo ví jestli. Máte-li rádi kolty proklatě nízko, rozhodně ruce pryč. Příběh obchodníka McCaba a bordelmamá paní Millerové je totiž "pouze" výbornou a skutečně pomalou baladou, baladou o osamělosti a touze po lásce. A právě tenhle motiv mě ve svém výsledku ponechal chladnějším než bych potřeboval, byť jeden nádherně upřímný okamžik mezi dvěma hlavními postavami opravdu zazářil. A aby bylo jasno, nečekal jsem ani nechtěl tklivou melodrámu, ale stačilo jemné drnkání na struny emocí. I když koneckonců to vlastně obstaral ten Cohen, tak co tu řeším. Ať nežeru, za čtyři.

• 4.2.2017  14:05

Žádné kříže, rakve a mlhy na blatech. Near Dark představuje upíry zbavené veškeré mytologie, dokonce necení ani tesáky, bestie s lidskou tváří, pocity i touhami. Pod maskou jejich cynismu se však skrývá jen bolest z věčného života, jehož jediným smyslem je ukojení sžíravého hladu po krvi. Když do smečky nedobrovolně přichází nový člen a svým dosud nepřetrženým poutem k lidskosti naruší její křehkou rovnováhu, vše nabere rychlý spád. Snaha o podrobení vzpouzejícího se mladíka vyeskaluje v explozi násilí a demonstraci síly, která nezůstane bez následků ani pro jednoho z nich. Parádní horrorové drama, vynikající upírská romance (s vyprázdněným Stmíváním nesnese srovnání) se závěrem, který mnohým může připadat přehnaný. Mně však jen příznačný, když odchází králové, tak s veškerou pompou. "Ale stálo to za to, že jo?"

• 3.2.2017  16:55
    Whiplash (2014)

Taky bych potřeboval svého "fletchera", abych konečně napsal komentář, jenž vstoupí do dějin jako ta nejlepší recenze, jaká kdy byla napsána. Jednou ho najdu a toho tygra ve mně probudí . V rachotu mé klávesnice se pak zrodí TEXT a nic už nebude jako dřív... Do té doby se musím spokojit s plácáním po zádech za dobře odvedenou práci a psát své obvyklé žvásty. Tak jako teď, kdy dva dny po projekci nejsem s to vyplodit alespoň smysluplnou větu. Všechny ty vířící myšlenky, všechny ty emoce, které ve mně Whiplash vyvolal, se ztrácejí v okamžiku, kdy rozkliknu Přidat komentář a já hledím do prázdného rámečku s blikajícím kurzorem. Nevzdávám to a rvu se se slovy, přeformulovávám již několikrát přeformulované, mažu již několikrát smazané, buším do kláves jako smyslů zbavený, ale je to málo, kurva, je to pořád málo! Rychleji! Smazal jsem první větu a nahradil ji, nesedí to. Bože! Rychleji! Pořád to není ono! Potím se a bolí mě zápěstí, nemůžu to ale vzdát! Myšlenka. Chyť ji! Jo! Klid, hlavně klid, klid..... Teď: Skvělý film.

• 2.2.2017  16:28

Hořkost

• 2.2.2017  11:37
    Velký šéf (1971)

Bruce Lee točil kraviny, ale zapsaly se do dějin světové kinematografie zlatým písmem. Film se dá zhlédnout s rychloposuvem a mrknout pouze na vymazlené a nesmírně tvrdé souboje, z kterých nečouhají dráty ani taneční kreace. S realitou bych byl ale velmi opatrný, prim hraje jako téměř vždy choreografie. Pouliční bitka by se neodehrávala ve stylu: Počkám až zbije kámoše, pak nastupuju já. Na skutečnou řežbu se podívejte v Serbuan Maut nebo si vemte špatnou šálu na fotbal. Tři, na mě té pitomosti bylo přes veškerou úctu moc a soubojů málo.

• 1.2.2017  16:36
    Jelena (2011)

"Mnozí první budou poslední a poslední první." Marek 10,31...... Nasrat. Film v Rusku vyvolal velké nepokoje a po několika demonstracích dostal Andrej Zvjagincev příkaz přímo od Vladimira Putina k natočení druhého dílu. Jelena 2 se bude opět odehrávat v bytě bohatého Vladimira a znovu se setkáme jak s Jelenou, tak i Sergejem a jeho rodinou. Nově pak dostane velký prostor jedna banda zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou.

• 31.1.2017  11:40

Muž a žena aneb prase a slepice. Vynikající hříčka se na konci zadrhne v surrealistické pasti a vyšumí do ztracena, ovšem ta cesta do prázdna, je naprosto kouzelná. Vizuální obžerské orgie a duo Menšík a Bohdalová ve svých typických rolích zesměšňujících tradiční role obou pohlaví. "Nemá cenu, aby se profesor zahazoval se služkou..... A to řekl Nýče.....Nýče? Co to je?...No, to je, on psal, víš...."

• 31.1.2017  11:10

Dobrej rock 'n' roll, rychlý fáro a trapní křupani.

• 30.1.2017  18:18

Tak na vypouštění obskuriálů to zas není. Při srovnání s Harrym je to stejný, jen se tu víc vyřádil animátor a lítáme sem a tam, protože spád se skrývá v bžum a fí, to ví každej mudla. Nějak mě ta "imaginace" paní Rohlíkové s vazbou na Svatý úd a loztomiloučkými hrabáky asi nebere, jak by měla, no. Tři slabší hvězdy.

• 30.1.2017  00:52

Ve své podstatě vcelku nekorektní prasárna, což se mi nemůže nelíbit. Komedie založená na incestním vztahu strýčka a jeho neteře, kde nikdo není až tak úplně normální a jednotivé detaily vytváří nádherně úchylný obrázek. Porno, v kterém není třeba nahoty, paráda! Původně jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, ale Panenství a kriminál patří k těm filmům, které je dobré nechat uzrát. Plný počet.

• 29.1.2017  21:25
    Sanctum (2011)

Prolézačka zatopenou jeskyní převracející naruby postulát Raymonda Babbitta. A tak když prší, musíme ven. Skupina speleologů i přes varování, že fakt přichází déšť, zůstává v jámě a pak je nemile překvapena, že když do jámy prší, plní se vodou. Dobrodružství může začít. Když je východ zavalen několikatunovým kamenem, je třeba najít jinou cestu na povrch. Slušně napínavý, ale téměř ničím výjimečný survival s naturalistickým přístupem ke smrti, rovněž ale s velmi klišoidní spojovací vycpávkou v podobě narušených rodinných pout mezi otcem a synem. Můžete hádat, jestli nabral překvapivých obrátek. Klasická oddechová trojka

• 28.1.2017  14:16

Sick, dirty and mean! Těm, kteří četli má doporučení po zhlédnutí téhle bezohledné a nekompromisní pecky, se omlouvám, ale ta tři anglická slova Cani arrabbiati vystihují naprosto dokonale a netřeba nic dodávat. Snad jen, že zážitek dokonale umocňuje všudypřítomný hudební motiv.

• 27.1.2017  20:06
    Podobizna (1947)

Pomalý pád do šílenství v noirovém kabátku.

• 27.1.2017  15:02
    In America (2002)

Čistota

• 27.1.2017  14:53

Nákupní seznam, kde si Norris soustředěně obtahuje jednu položku za druhou a na okraj kreslí srdíčka a smajlíky. V pečlivě zvolených okamžicích se pak na jednu z nich zaměří a zakříčí: Koukej, to je bolest! Vidíš! Koukej to je láska! Vidíš! Upravená cestička s umělým štěrkem bolestné lásky, která je alfou i omegou, v závěru eskaluje tím největším klišé ze všech. Návrat z tunelu se světlem už byl na kýbl. Jednu hvězdu za bolest, která je skutečně skutečná.

• 26.1.2017  16:49
    Found (2012)

Tak ten bowling klukovi zase zatrhnu, a to jsem mu chtěl koupit tašku na kouli. Kulový! Na ty jeho mrtvý zvířátka mu stačí aktovka, ještě aby mi domů začal nosit hlavy. Nízkorozpočtový skvost aneb jak minimálními prostředky dosáhnout maximálního účinku. Pět krví potřísněných hvězd a jen škoda, že nebyli na návštěvě i děda s babičkou.

• 25.1.2017  13:43

Místo promyšlené hry kočky s myší klade tahle sovětská verze důraz na pocity viny. Psychologický exkurz od thrilleru však ve výsledku ničemu neškodí. Pomalé propadání postav do beznaděje a uvědomování si vlastní nelidskosti dává černouškům příjemně depresivní tvář. Celkově dobrý dojem mi však pokazila přece jen nižší míra rafinovanosti v provedení jednotlivých vražd či spíš jejich provádění, tedy ne jak, to bylo dáno předlohou, ale jak jak, což znamená, zda se to takhle vůbec mohlo odehrát, aniž by byl pachatel odhalen. Do rozborů o jak jak jak už se pouštět nehodlám, to jsem přijal jako fakt. Závěrem bych už jen rád vyzvedl ňadro Taťjany Drubičové, jenž se nějakým nedopatřením, navíc v roce 1987 a v sovětském filmu, odhalilo. Bylo odvážné!

• 24.1.2017  10:50
    Viy (2014)

Filmová častuška. Děj uhání vpřed jako splašené stádo koní a zadupává veškerou možnou poetiku, která by mohla tu a tam vyrašit. Nedokázal jsem držet krok a tak jsem jen tak znuděně kráčel po stopách v blátě. Teprve když jsem po hodině dorazil do chýše démonů a pohlédl do očí Vije, na chvíli jsem pocítil i lehké vzrušení. Bohužel velmi rychle opadlo a já se zase šoural dál. Konec téhlé bláznivé show už byl naštěstí na dohled.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77