• Krátkometrážní

Bojovníci ze Šaolinu (1978)

Tak tady jsem se dlouho rozmýšlel jaký dám vlastně hodnocení.Co se týká akčních scén tak jsem byl mile překvapen.Sice tu nejsou žádné legendární souboje na které bych se byl schopen dívat pořád dokola,ale Jackie tu nebyl za chudáčka a předváděl slušné efektivni kung-fu.To byl asi jediný důvod proč jsem uvažoval i o výšším hodnocení.Zbytek už byl ale docela bídný.Zápletka by se ještě s přimhouřením očí dala,ale to zpracování děje bylo fakt hrozný,často jsem kroutil hlavou co to tam zase vymysleli,scénáristi asi měli při psaní slabší chvilku a plno věcí jim nepřišlo poměrně nelogických.A závěrečné zklamaní na konec byla bitka s třema kloboučníkama,kteří se mi vizáží fakt líbili a vypadalo to že to budou pořádní bossové,ale nakonec nepředvedli téměř nic.Jako demonstrační film Jackieho tvorby pro neznalé určitě nebrat.

Černá Dahlia (2006)

Nemůžu si pomoct,ale pro mě byl tento film,navzdory velice slušnému obsazení, poměrně velkým zklamáním.Absolutně nevyužil svůj potenciál a zajímavou zápletku úplně zabil.Měl jsem často pocit,že tam kus chybí,který by mi osvětlil proč jak co,jelikož mi jednotlivé scény občas nedávaly smysl.Od Briana de Palmy bych rozhodně čekal víc než nedotaženou nezáživnou detektivku.

Jutský princ (1994)

Pro mě docela zklamání.Díky docela hvězdnému obsazení a slušnému hodnocení jsem čekal víc než poměrně amatérský film,který mi připomínal spíše nějaký levný seriál datovaný ještě o pár let dále do minulosti.

Marie Antoinetta (2006)

Mě tento film přišel docela nezáživný.Spíše jen taková reklama na šaty,boty,účesy a dorty ještě k tomu podbarvena,na tento druh filmu,poměrně nevhodnou hudbou.A nezachránila to v mých očích ani velice roztomilá Kirsten Dunst.Pořád jsem čekal kdy se to aspoň trochu rozjede,ale jaksi jsem se nedočkal a ten konec mě úplně zklamal.

Sametová extáze (1998)

Tento film jsem si pustil kvůli mému oblíbenému Ch.Baleovi,ale musím říct že tentokrát zrovna moc zajímavou roli nedostal a film svými výkony táhnou vynikající Rhys-Meyers a McGregor a že je opravdu na co se dívat.Brilantní herecké výkony podtržené výbornou hudbou se mi postaraly o velice příjemný večer.Dá se říct že britský glam rock mi do této doby nic moc neříkal a o to víc jsem byl unešen a okouzlen.Po hudební stránce si nevybavuji film který by mě takto zaujal. 85%

Nový svět (2005)

Tak tenhle film se do mého vkusu netrefil bohužel ani trochu.Koukal jsem na něj kvůli Christianu Baleovi a ten jedinej mě nezklamal,sympaťák jako vyšitej.Ale ve zbytku filmu jsem vůbec neviděl nic z toho co tady ostatní vyzdvihují.Pro mě absolutně nezáživný děj,styl vyprávění mi ani trochu neseděl a ze střihu sem byl fakt na prášky.Scény se tam střídaly bez vetší návaznosti,plno věcí mi vůbec nedávalo smysl,nebylo tam často vysvětleno,proč,jak,kde,kdy.Kdyby to aspoň nebylo tak strááášně dlouhý.A to jsem neměl prodlouženou režisérskou verzi,to bych to snad ani celý nedal,ty neskutečně dlouhé a nudné pasáže mě doslova ubíjely.Pro mě zatím jednoznačně nejslabší Baleův film.

Pentatonix: Daft Punk (2013) (hudební videoklip)

Na tenhle klip jsem narazil úplnou náhodou,když se mi začal na Youtube automaticky spouštět poté co jsem dokoukal jiný klip od této pro mě dosud neznámé skupiny,kde jim sekunduje Lindsey Stirling,kvůli které jsem si to vůbec pouštěl.A musím říct že mě na první pohled zaujal a dlouho jsem neviděl takhle zajímavý zpracovaní.Velký plus za dokonalej look,hlavně ta baba vypadá fakt cool :-)

Don's Plum Bar (2001)

No,žádný zázrak to opravdu není,ale aspoň tam byli pěkný holky :-)

Česká soda (1998)

V době vzniku mi to taky přišlo zábavné,ale s odstupem času,při shlédnutí po mnoha letech,už mi to tak vtipný nepřišlo a myslím,že současní mladí,kteří už tehdejší politickou špičku,kterou tento pořad paroduje,vůbec neznají,už to neocení tuplem.Ale třeba se pletu.

Revolver (2005)

Tak trochu schizofrenní film.A dvojitý pocity jsem z něho měl i já. Chvílemi mě bavil,chvílemi zase ne,ale celkově zatím nejslabší Ritchieho film co jsem dosud viděl.A taky další film u kterého by bylo určitě možné vymyslet více odpovídající název.Jo a Statham a vlasy-to mi nějak k sobě nejde.