• Fantasy

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Posledné 2 diely sa snažia odkazovať na svoje staré.. taký nápad je napr. pri sérii F&f zúfalý, no tu na to funguje perfektne. Vlastne, v tomto dieli funguje úplne všetko! Po dlhom čase som bol totálne vtiahnutý do deja. (100%)

Vyproštění 2 (2023)

Dlhodobá akčná scéna bez strihu tu dobre exceluje ale stále nie tak ako tempo thrilleru prvého dielu. A je to ešte aj hlúpejšie po prvej polovici..

Flash (2023)

Pre mňa výborne stráviteľný komiks vo filme. Herci, postavy, scenár..nič mi tam nevadilo. To sa ale o posledných DC už nedalo povedať. V rámci dccu ide o tretí najlepší najlepsí film doteraz odkedy to započal muž z ocele. Fungovalo tu všetko. Čakal som flashpoint v širšom kruhu hrdinov ale tak dostali sme tento jednoduhší a aspoň tu všetko dobre navezovalo a malo zmysel scéna po scéne. Další film dajte už len týmto rukám!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

V podstate sa jedná o part II tretej kapitoly. Tentoraz ale na Johna si pritlačí vrchný stôl ešte viac. Za mňa najviac temný diel, nakoľko jeho svet a poslední priatelia sa nachádzajú v doteraz najväčšej skáze. Milujem ako napriek tomu majú postavy vo scenári kopec výborných citátov z múdrých slov filozofov ako to už bolo aj zvykom pred tým. Inovácia akčných scén nechýba, pohľad z hornej kamery ako z videohry radostne prekvapil. Za mňa spokojnosť ako vždy. Stopáž bola v poriadku kedže každá pasáž a destinácia ma bavila. Škoda že nepritlačili viac ako to dokáže Indonézia. Za tie zbytočné pády ktoré tam ani nemuseli byť a zároveň nebolo možné rozchodit 10 bodov dole. (90%)

Matrix Resurrections (2021)

Pravda je že ma to bavilo, i ked síce príbeh je slabý a zbytočný, spojiť a dopriať obom protagonistom šťastný koniec. Ono na papieri to znie ešte horšie ale vo finálnej verzii ked som to pozeral tak som tie scény a herecké výkony trávil príjemne. Čo ma jedine skutočne zaráža je motivácia hlavného záporáka, uskutočniť zmrtvychstanie Nea a Trinity aby mohol čerpať energiu z ich nedostatku a túžby byť spolu. Skutočne tu nápady neboli ale musím povedať že sa na to nepozeralo zle a postavy ma bavili. Za tú hlášku agenta smitha a následnú akčnú pasáž som bol milo potešený. Alebo celý ten dlhý úvod kedy sa Neo snaží dostať z Matrixu bol úplne v pohode spracovaný. "Vieš aký je medzi nami rozdiel, Tom? Ktokoľvek mohol byť tebou, zatiaľ čo ja som bol vždy kýmkoľvek." (65%)

V/H/S/94 (2021)

Takýto found footage nikdy nepreskočím..cením tvorcovské nápady a fakt som sa bavil celý čas!

Kolos (2016)

Z počiatku zaujímavé guilty pleasure no potom to vyústi do ešte väčšej hovadiny. Anne Hathaway je tu úžasná a bez nej by to bol otras. (50%)

Čas (2021)

Tentokrát ma Shyamalan prekvapil a to pozitívne. Je to originálne, dajú sa tam nájsť myšlienky, má to dobré tempo, nenudí, slušný chaos a žiadny nevkusný cringe. Pri takomto koncepte nápadov sa po využití chyby nájdu stále, no nestoja za to vytknúť. Som rád že je náš malý vizionár späť! (80%)

Reminiscence (2021)

Škoda. Ked som sa dozvedel o tomto filme tak som mal dosť silné očakávania. Nakoniec som dostal tragický príbeh zúfalého protagonistu. Hrdina ktorý dokazuje že je tiež len človek a stratená duša až do úplného konca. Ked už sme pri sci-fi, spomenul som si na Babylon A.D. s Vin Dieselom. Film sa sám nebral vážne a vdaka tomu bol lepšie strávitelný než táto hrôza. Takže ja sa už len na konci pýtam, prečo? I ked to bolo relatívne zmysluplné samo o sebe, je to zbytočný film. (45%)

Soused (2021)

Myslím si že tento menej nápadný ale dobrý herec sa skvelo popasoval s námetom scenára a tú réžiu zvládol skvelo. Je to skôr psychologická dráma/komédia kde nám umožní tvorca nazrieť do dvoch odlišných svetov ľudí, známeho herca a nenápadne obyčajného človeka strednej vrstvy. Ich svety sa skrížia veľmi zaujímavým spôsobom ktorý sa rozuzluje pomalým ale efektívnym tempom. Čo by som mínusol je ten záver. Prišiel mi tak narýchlo zhotovený a jednoznačne odfláknutý zo strany scenáru. Dva hlavné charektery postáv ktoré vystupujú 90% celkovo vo filme (s hlavnou postavou sme pocelý čas) boli veľmi uveriteľné a určite si to rád pozriem znovu ak sa naskytne možnosť. (70%) Videné na Art Film Feste v Košiciach, 25.6.2021