• Krátkometrážní

Znovu a jinak (2011)

Charlize šupuje do mojej topky (a to som nevidel Monster a North Country) a Reitman ostáva tam kde bol. Jemne nad mainstremom, ako zručný rejža ktorý stále nedokáže nahmatať tie gule, ktoré mu Diablo CoDy vo svojich scénaroch pravidelne servíruje. 70%

Paralelní světy (2012)

Obrazy to má fantastické. Je to presne ten typ gýču, ktorý ľúbim aj cez tie lacné lens flare efekty (podobným zverstvom trpel aj nový Total Recall). Na plátne to musí byť pecka. Keď ale odmyslím vizuál, tak vidím nedopoečenú romantiku, ktorá by potrebovala aspoň 20 minút navyše, aby začala ako tak fungovať. To čo sa deje na plátne je absolútne podriadené tomu ako sa to deje. Škoda preveliká, mohla to byť epická vec v štýle Cloud Atlasu, ale to by musel niekto nechcieť narvať paralelné svety do hodiny a pol. Λǝlıɔǝ ʌlɐzuʎɔɥ 70%˙

Muž na Měsíci (1999)

"It's better to be absolutely ridiculous than to be absolutely boring." Andy stihol obe a trvalo to hodinu a pol než na to prišli aj diváci vo filme a navalili mu 28%. Toto proste nedávam a je to fail jak Formana, ktorý úplne odignoroval podstatu Kaufmanovej geniality, tak aj Carreyho, ktorý si proste strihol ďalšieho Ace Venturu. Po filme som Andyho nenávidel (nehovoriac o Cliftonovi), ale stačili mi tri minúty Lettermanovej show, aby som pochopil, že na ňom niečo bude. Niečo čo Forman and company proste neposunuli ďalej. Fakt som mal problém to dopozerať a záver ma veľmi nepotešil. 40%

Sinister (2012)

Keď sa Scott Derrickson naučí gradovať plné stopáže a nielen scénky, tak bude phán. Finále bol vážne len taký dojazd z nutnosti. Dosť škoda. 70%

Mother's Day (2010)

Výživné, intenzívne. Ku koncu už to začalo byť na hrane aj logika dostala dosť zabrať, ale skôr než s to stihlo preklopiť do škatuľky, to zaklincovala fajna pointa. Aj bez ktorej by sa mi to ľúbilo. 75%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Je to tam. To, že je Hobit oproti LOTR-ovi oveľa menej dejovejší má zásadnú výhodu. Nemusí predstavovať starých známych, zoznamovať diváka s pravidlami Stredozeme, ani pripravovať pôdu pre košatý epos. Áno tučnú stopáž totiž treba niečim naplniť a je to hustá akcia, funkčné gagy a či malé epizódky. Pritom ale z každého momentu je cítiť, že je Jackson nohami pevne za zemi, vie čo robí, a že ho to mrte baví. A bavilo to aj mňa a ak v tomto tempe (tak svižných 169 minút dlho nepamätám) bude trilógia pokračovať, tak to raz dám na jeden záťah. Kľudne s hranolkami na bruchu a bažantom medzi nohami. Paráda. 90%

Madagaskar 3 (2012)

Ta ta tararara ta ta tada, ta ta tararara ta ta tada, circus afro circus afro, ta ta tatatatatata ta tada. 80%

Pařmeni (2011)

Pohoda, hlavne ak sa to dáva v skupine a s drinkami. Trailer presne napovie čo čakať, akurát to nieje tak nahusto. Olivia Newton-John je na svoj vek neskutočne krásna. 60%

TT3D: Closer to the Edge (2011)

Nebavia ma motorky, všetkých zúčastnených mám za menších/vacsich bláznov a vôbec nerozumiem prečo sa tam idú každý rok pozabíjať. Vlastne teraz už aj hej, trochu. Dokument ma každopádne pohltil a v jednom momente aj celkom zasiahol. 80%

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Lowcostovy junkfood, ale napečený z láskou. Neškodná stopáž, pár milých fórikov (jeden geniálny) a fuckujúci Brick Top ako bonus. Stvorené pre radosť, nielen hercom na place, ale aj divákovi. Želal by som podobným projektom väčšie budgety. 70%