• Krátkometrážní

Rampage (2009)

Jediná paralela s Falling Down je, že sa Uwe vracia (maskujúc otravnou "shaky" kamerou) k svojím filmárskym začiatkom. Pochybná myšlienka, technicky nulové, nič provokatívne, brutálne ani sexy cool ... Boll-free. Druha polička od spoda, tam kde sa nikto nepozerá. 30%

Talentmania (2010) (pořad)

Čo mám hodnotiť? Moderátora, (šlohnutý) model, alebo snaď súťažiacich? Ostáva snáď len porota, ktorej česká zostava je bohužial jeden veľký fail. Že bude Troška motať jedno cez druhe sme šeci vedeli, ale čo tam predvádza ta Šeredová, z toho by aj Kelišová blinkala? Byť producentom tak od talinov žiadam odškodné a Gigiho pravú nohu.

Repo Men (2010)

Po Legion a Daybreakers som myslel, že tohtoročné akčné béčko je mŕtve. A potom prišiel Remy, vytrhol mi chrbticu, rarazil do ľavého oka a vytiahol cez hrtan. A to ma celkom prebralo. "It itches like a madafaka". 90%

Souboj Titánů (2010)

Zmyslový relax s čiernym koníkom, nasraným božstvom a modrookým Terminátorom. 60%

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Umelina. Dva krát som to rozpozeral a ani raz nedokončil. Síce nedobrovoľne, ale who cares? I dont care.

Combo (2009)

Prípravka na BIG BANG BIG BOOM. 70%

Kick-Ass (2010)

LUXUS! Dokonalý žánrový (aj hudobný) crossover, ktorý aktuálnu vlnu comixovej popkultúry ždíma do poslednej nitky. Kick-ass má 150 prísad a ja smekám pred šéfkuchárom Vaughnom, ako precízne z nich dokázal namixovať koktejl roka, bez jedinej pachuti. Po druhej projekcii s prehľadom top 2010 a X-Menov sa už teraz neviem dočkať. 100%

Zakletý v čase (2009)

Málo skutočnej osudovosti, len vizuálne čačané plávanie pekne naaranžovanými lokáciami a nevyhnutnými peripetiami. Otázniky nad cestovaním v čase by som rád zahodil ak by ma zbytok strhol, ale nestalo sa. 70%

Počátek (2010)

Fascinujúce svojou premyslenosťou, vnútorným vesmírom a že cez niekoľkonásobné vrstvenie nestráca s pozorným divákom ani na sekundu kontakt. Nolan je macher, pán formy akou dokáže pojať v podstate triviálny heist. Ale aj teraz platí, že jeho scenaristiské skilly prevyšujú nad režisérkymi (hlavne akcia), ktoré nedávajú emóciam veľa šancí. Prípadnú hviezdu šetrím na repete. 85%

Fantasma (2006) odpad!

Vargas stojí v hale cinemakomplexu v Buenos Aires a pozerá. Pozerá vľavo, vpravo. Prejde k plagátu a pozerá. Otočí sa a pozerá, pozerá, pozerá a pozerá. Sem tam sa mihnú ďalšie figúrky, ktoré pozerajú. Doľava, doprava, z okna, do zrkada ... na seba. Pozerajú a pozerajú. Stretnú s v sále a pozerajú, na plátno, na seba. Le_Chuck sedí ve Slováckom, drtí nechtami sedačku a pozerá, na plátno, okolo seba, na hodinky, na miesto kde pred projekciou stál vysmiaty Lisandro Alonso a z ktorého velebil plné kino. Vraj na to nie je zvyknutý... nedivím sa. 10% za kameru.

Ovládací panel
24. nej uživatel Slovensko