• Krátkometrážní

OKTAGON MMA ZÁPASENIE (2016) (pořad)

Fajne, fajne. Pre fanúšikov bojových športov je to silná namotávka. Celé to samozrejme stojí a padá na fighteroch, ale zatiaľ som so všetkými troma sériami spoko. Škondrič sám o sebe (aj s Attilom) sú na +1 hviezdu a ich tréningy, sú pre mňa úplne to najzaujímavejšie. 80%

Děsivé dědictví (2018)

Rollercoaster. V silných momentoch som sa dostával silno mimo komfortnú zónu (=pozitívum) v slabších ma film strácal a myšlienkami som odlietaval kade tade. Dramturgicky to proste nie je veľmi odladené. Čo je celkom škoda, lebo psycho je to luxusné. 70%

Geniální průšvih (2017)

Veľka pecka. Ešte nikdy nebolo odpisovanie v škole také napínavé. 90%

A Prayer Before Dawn (2017)

Žáner, ktorý vládne béčkovým produkciám nasadil hutnú artovku a rovno na premiéru do Cannes. Naozaj nečakajte zbesilé tempo, strhujúce bitky a klišoidný happy end. Toto je pomalý a surový boj zničeného človeka, ktorý jediné čo má sú ruky a nohy. Pre fanúšikov dlhých záberov a bojových športov povinnosť, ostatným radšej odporučim sériu Undisputed. 70%

Rampage Ničitelé (2018)

Ja mám slabosť na demoličné monsterflicky kde obludy likvidujú mrakodrapy a zmätených vojačikov, čiže spokojnosť. Je to taká Emmerichovina, bez ikonického vizuálu (Kong: Skull Island), ale v pohode vodsejpá a na nič hlboké sa chválabohu nehrá. 75%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spielberg natočil film pre mňa. Ďakujem Steven, legenda si už dávno, ale teraz definitívne number one. 100%

Thor: Ragnarok (2017)

"Are you Thor: God of Hammers?" ...oka, asi takto. S prehľadom najlepšia sólovka, nielen Thora ale šetkých Avengerov. Totálne mi sadol mix akcie, humoru, postavičiek (Korg, Hela) a nadupaného audio-vizuálu (útok Valkýr). Príbehovo je to prosté, ale fuck it ... je to jazda, kde šlape úplne všetko. 95%

Žádná volba (2017)

Smutné zistenie, ani Samo Hung nie je úplne vo forme a strihá tu akciu viac, ako by sa na Hong Kong patrilo. Mňa to inač celý čas dosť bavilo (detektívna časť, sic bez prekvapenia, ale plne funkčná), ale záver bol taký nejaký rozpatlaný a zanechal pachuť nedotiahnutého. Že si to požičalo značku SPL mi príde úplne odveci. 70%

Lesní rituál (2017)

Atmosférická žánrová špička, ktorá neskutočne dobre pracuje s obrazom a zvukom. Technicky je to fámózne, príbehovo prosté, ale namiešané tak aby to tú hoďku a pol nenudilo. 80%

Hrdinové ohně (2017)

Televízna Bergovina, ktorá vačšinu stopáže tak trochu varí z vody (because of reasons), aby sa na konc silno vykúpila. 4-tá hviezda viac menej zo súcitu a rešpektu, ale s kľudným svedomím. 70%