silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 23.4.2017  21:48

"The Lost City Of Z" je pre mňa výnimočným filmom. Určite hneď v úvode odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické, dobrodružné a možno aj jemne dramatické filmy. Myslím si, že film veľmi dobre opisuje život zaujímavého človeka, ktorý venoval celý život len jedinému. Aby našiel mesto, o ktorého existencii veril. A musím povedať, že film má veľmi dobrú charizmu. V prvom rade za to môže veľmi dobrá voľba hercov do týchto rolí. A to aj takí, kde som bol dokonca aj jemne prekvapený. Charlie Hunnam ako Major Percy Fawcett je veľmi dobrý, Robert Pattinson ako jeho asistent Henry Costin je absolútne vynikajúci (inak sa musím priznaž, že som ho tu ani nespoznal. A jednoznačne tu bol mojou najobľúbenejšou postavou. Každá scénka kde je mám pocit, že sledujem skutočného človeka a maximálne lojálnemu svojmu vedúcemu. Nevyhneme sa ale ani prvej svetovej vojne, ktorú som vidieť asi nemusel a uvažoval som aj, či sme potrebovali vidieť hnev syna na svojho otca. Ale nakoniec si myslím, že to veľmi dobre zapasovalo do záverečného aktu filmu. Príroda Amazonky v tomto filme je stvárnené nádherne a v tejto prírode by človek skutočne rád prežil celý život. Krása. No súčasne tam cítiť aj to nebezpečenstvo. Ak by som mal možno nejakú výtku, tak by som povedal asi to, že reálne ako diváci mesto Z nikdy neuvidíme. A pokiaľ idete na film s tým, že očakávate mesto plné zlata a podobne... budete sklamaní. Ako pár divákov z nášho kina, čo som začul. Ale to by vás odradiť nemalo. Film je podľa mňa výborne napísaný, krásne natočený a určite je hodný vášho času. Jednoznačne hovorím, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: A-

• 23.4.2017  10:03
    iBoy (2017)

Nie som s filmom vyslovene nespokojný, no jednoznačne si je treba niečo povedať. V prvom rade je pravda, že nápad filmu a schopnosti s ním spojené sú skvelé. Je to kreatívne, využíva to dnešnú modernú technológiu vynikajúco a celkovo mám pocit,, že vo filme sa dočkáme skutočne dobre využitých momentiek, ktoré ukazujú boj hrdinu proti zloduchom a súčasne aj využitie jeho schopností, ktoré funguje skvele. Toto ma bavilo. Herci sú na môj vkus možno trošku kostrbatí, ale na druhú stranu je tu toľko tínedžerov, že ich neobviňujem nejako moc. Myslím si, že bolo to celkom okey, no rozhodne by mali na sebe do budúcnosti viac zapracovať. To však nie je ten hlavný problém s filmom. Najväčší problém filmu je fakt, že je to film. Čo tým chcem povedať? Môj názor je, že keby bol "IBoy" spracovaný ako Netflix seriál na spôsob "Jessica Jones" alebo "Daredevil". Dôvod je ten, že tempo filmu je neskutočne rýchle. A všetko čo sa udeje pôsobí veľmi zrýchlene podané bez nejakého hlbšieho alebo silnejšieho významu. Veci sa udejú a rýchlo bežíme k ďalšej scénke, lebo to potrebujeme spraviť ako hodinu a pol trvajúci film. Ako 13-dielny seriál by sme mohli viac ísť do využitia schopností, spoznania zloduchov, psychických stránok našich hrdinov a mohli by sme sa s nimi viac stotožniť a viac ich spoznať. Všetko je tu strašne zrýchlené a nič nepôsobí ako keby malo správne tempo. Viem si predstaviť pokračovanie filmu, kde by sme možno niektoré veci podali do budúcnosti lepšie, no môj názor je, že by sa mal nájsť niekto, kto by si zobral potenciál a nápad tohto filmu a spracoval z neho seriál. Fungovalo by to oveľa oveľa lepšie. Ako celkom je to podľa mňa okey a má to celkom dobré nápady a vizuálnu stránku, no ako celok to malo ísť trošku inou cestou. Hodnotenie: C+

• 22.4.2017  21:18

"Cuky Luky Film." Vyzerá to tak, že film bude mať opäť svojich odporcov. Ale ja poviem iba toľko. Pokiaľ ste od toho čakali "Forrest Gump", tak ste tu na absolútne nesprávnej adrese a určite si nemyslím, že by film bol zlou komédiou. Mnoho gagov funguje, humor je plynulý a pre každý zlý vtip, ktorý nevyjde to o chvíľu napravia fórom, ktorý skutočne pobaví. Dokonca do toho dali aj dej a čuduj sa svete, dáva to zmysel, má to pointu a celkom to funguje. A pravdu povedia, Cuky a Luky to ani tak neafektujú ako vo svojich skečoch a dokonca si z toho na konci robia aj srandu. A vnímam to pozitívne. Ak bol niekto afektovaný, tak to bola Cruela DeVil skrížená s Erikou Judíniovou v podaní Diany Mórovej. A ako zloduch filmu mám pocit, že nefunguje úplne najpredsvedčivejšie. Je tu aj kopec známych osobností v úplne prekvapivých rolách, ale musím povedať, že nikto ma v tom filme neiritoval. Možno pár vecí by som našiel ako mínusy. V prvom rade úplne jednoznačná reklama pre KFC, ktoré má asi pobočku iba v Bratislave. Nie je mi jasné, prečo tam musel mať toľko miesta. Potom je tu trošku tradičný dej, kde vieme niektoré veci predpokladať, ale na druhú stranu má film aj vcelku dobrý zvrat, ktorý nebudem spoilovať. Lebo prekvapivo... toto mi nenapadlo. Myšlienka filmu znie: "Nech má každý na svete svoj šnicel." Polnišová je dobrá, Šebová rovnako a spolu fungujú skvele. Paródia na Hriešny Tanec je fajn, no miestami mám pocit, že už to trvalo dlhšie než bolo nutné. Ale ako ľahkú komédiu s pár dobrými gagmi a humorom, ktorý funguje toto doporučujem. Ak chcete Cuky a Luky, tak v tomto filme ich obe dostanete. A ak chcete dobrú komédiu, dočkáte sa podľa mňa aj tej. Čeknite si film a zabavte sa tiež. Hodnotenie: B+

• 21.4.2017  17:27
    V nejistotě (2016)

Ako môžem mať také "šťastie"? Čím to je, že sa mi podarí natrafiť na filmy, ktoré by normálne asi nikto nikdy neobjavil, no musím prísť ja, musia ma nejakým spôsobom zaujať a rozhodnem sa na ne pozrieť? A potom mi ostane len priestor na obrovskú frustráciu. "Claire In Motion" je ďalším filmom tohto roku, ktorý by som ohodnotil ako jeden z najhorších. Prečo? Lebo počas celého filmu sa neudeje absolútne, ale absolútne nič. Postavy sú divné, dialógy sú slabé a atmosféra vo filme ani reálne nie je. Dokonca mám pocit, že ani scenáristi nevedeli čo s tým filmom už spraviť a tak sa ho nasilu rozhodli nejako uzavrieť a nedozvieme sa nič. Film je neskutočne otravný, monotónny, falošný jak švajčiarske hodinky za 10€ a nemá ani len náznak nejakej kvality. Betsy Brandt sa snaží ako najlepšie vie, aby tento film nejako spravila dobre, no mám pocit, že niekedy v polovici filmu to vzdala a rozhodla sa ísť spolu s nimi už len do konca vediac, že ten scenár nijakým spôsbom nezachráni. Pre mňa nemá tento film žiadnu hodnotu. Je to bod mrazu. 0. Nič. Úprimný názor znie - filmu sa vyhnite a ignorujte ho Hodnotenie: F

• 20.4.2017  21:55

Mám pocit, že aj druhé dobrodružstvo Petronela a Uriáša má stále svoje vtipné a kreatívne momentky, no tentokrát mám pocit, že je to o trošku slabšie. Dvořák a Trojan sú vynikajúci, no situácie, do ktorých sa dostanú v tomto filme nie sú až také veľmi zaujímavé. Vizuálne a humorne to ale stále funguje. Ako rozprávka a komédia to funguje a zabavil som sa pri tom. A osobne si myslím, že to stačí. Hodnotenie: B-

• 20.4.2017  18:55

"Dear Diary, I Died" je podľa mňa maximálne nevyužitý film, ktorý by sa chcel stať v inom živote thrillerom. Myslím si, že keby tento film dostal do rúk niekto, kto vie budovať atmosféru a nechceli by z toho robiť tínedžerský film, ktorý budú hrať v telke v sobotu o 10:00, tak to mohlo byť zaujímavejšie, no takto tu máme film, ktorý nemá žiadnu atmosféru, žiadny dobrý nápad a celkovo pôsobí maximálne odfláknuto v budovaní akéhokoľvek príbehu. Nakoľko ide o thriller, malo by sa niečo diať. Mali by sme mať o našu hlavnú hrdinku Beccu nejaké obavy, no reálne sa nič také nikdy neudeje. Pretože film má neustále strach byť niečím iným. Toto by mohlo mať pokojne iba PG rating a mohli by to pozerať aj 10-ročné decká a nemali by pocit, že sa dívajú na nejaký zaujímavý thriller. Takže by som tam asi pridal kategóriu rodinný. A to je veľmi veľký problém, pokiaľ chcete robiť film s takouto témou. Čo je tu dobré? Myslím si, že Whitney Rose Pynn je okey aa nakoľko ona drží tento film, tak je fajn, že človeka aspoň neirituje. A snaží sa svoju postavu nejako predať. No reálne to nefunguje. Odhadol som, kto bude zloduch filmu (a nie je to podľa mňa vôbec ťažké). Nebudem ale spoilovať. James je podľa mňa tiež celkom okey, no jeho herecký výkon je trošku plytký. Ale tiež človeka neirituje. Marissa je tu vo funkcii svedomia a osoby, ktorá potrebuje mať inteligentné monológy na všetko a rodičia sú tu vo funkcii rodičov. A ešte je tu Christian, o ktorom sa toho moc nedozvieme. Len to, že je bývalým frajerom Diane. Názov filmu je dobrý, no absolútne nevyužíva svoj potenciál. Dokonca ani len to, že aj sama Becca bude podozrivá z vraždy. Neviem čo viac by som povedal. Nakoľko má aj v názve film 3 déčka, tak mu udelím ja ešte jedno na záver. Pretože presne to si aj zasluhuje. Hodnotenie: D

• 19.4.2017  21:49
    Comfort (2016)

Neviem kedy a kde som to povedal, no mám rád, keď vzniknú dobré romantické filmy. Pretože dokážu navodiť atmosféru a my ako diváci dokážeme prežiť všetko spolu s nimi. A dá sa to urobiť dobre ako to bolo napríklad v "The Beauty Inside" alebo vrcholne iritujúco ako napríklad "The Choice". "Comfort" vstupuje do prvej kategórie a musím sa priznať, že som veľmi šťastný z tohto filmu. Nepotrebuje mať veľa času, na nič sa nehrá a máme tu len úprimné romantické momentky medzi našimi dvoma hlavnými hrdinami, medzi ktorými chémia skutočne funguje a dialógy príjemne prekvitajú. Má to humor, má to skutočný šarm a hlavne to pôsobí úprimne, príjemne a uveriteľne. Rád som sa na to díval, hlavní hrdinovia boli skvelí a aj ostatné postavy to dokázali posúvať správnym smerom. Plus sa do toho pripája aj veľmi láskavý a príjemný humor, ktorý z toho robí skvelý film na pozeranie so svojou polovičkou. Pre milovníkov romantických filmov musím "Comfort" vyslovene odporúčať a dúfam, že nebudme jediný, kto tento film uvidí. Pretože si myslím, že viac ľudí by mohlo prežiť príjemný a láskavý romantický film ako je tento. Sú tu využité klišé? "Áno." Sú tu scénky, ktoré na míle vieme odhadnúť? "Jasné." Ale vo filme ako je tento ich človek aj chce vidieť, pretože verí, že ich tam dobre zapracuje. A je to skutočne tak. Podľa mňa romantický film, ktorý rozhodne je hodný vášho času. Hodnotenie: A

• 19.4.2017  19:18

Žeby sa dnes už ručné animované 2D filmy točili viac pre dospelých a počítačové 3D animácie sú určené pre deti? Vyzerá to tak. "April And The Extraordinary World" je podľa mňa veľmi zaujímavým, inteligentným, vtipným a zaujímavým filmom z alternatívnej reality vývoja Zeme, ktorý rozhodne stojí za Vašu pozornosť. Má to skvelé nápady, ukazuje nám ako by vyzeral svet, keby sme ostali zmrazení v storočí pary navždy a aké sú naše najhoršie vlastnosti. Funguje to skvele. Humor to má dobrý, atmosféra filmu je skvelá, postavy sú dobré a myslím si, že každého si tu nejako zapamätáme. Nemôžeme sa zaobísť bez nejakých tých klišé, no na druhú stranu je tu tak zaujímavý koncept, že človek to dokáže prijať a užíva si film, lebo všetko naokolo je veľmi zaujímavé. Film som si užil a pre fanúšikov animákov odporúčam. Hodnotenie: B+

• 18.4.2017  20:04

Už dlho som nevidel tak zbytočný film ako "Bleeding Heart." Je to nuda bez štipky nápadu a najmä mám pocit, že film neustále ide od nikiaľ nikam a vôbec nevie ako to celé na konci spracovať. Myslím si, že všetky zvraty dokážete v pokoji odhadnúť, mnohé scénky sú strašne nasilu, príbeh nie je zaujímavý a postavy nám nie sú sympatické. Jediné čo tento film podľa mňa aspoň trošku ťahá sú dve hlavné hrdinky, ktoré sú uspokojivé herecké kolegyne a vedia spolu správne komunikovať. Chémia tam je. Ostatné podľa mňa nefunguje ani v najmenšom. Plagát dokonca podľa mňa veľkú dávku filmu spoiluje a nemôžem si pomôcť, ale neskutočne ma to nudilo. Keď to zhrniem, tak výkony dvoch hlavných hrdiniek sú dobré a Shiva je podľa mňa ako jediná aspoň okey vyprofilovaná a celkom ju dokážeme chápať. Napriek tomu, že film sa neustále snaží otáčať všetko opačným smerom a zmiasť nás všetkých. Zvyšok je nuda bez originality a chuti. Hodnotenie: D

• 17.4.2017  19:36

Myslím si, že s výnimkou toho ako je tento film kategorizovaný ide pre mňa o skutočne príjemné filmové dielko, ktoré som si užil. Má to podľa mňa dobrú atmosféru, postavy, s ktorými sa dokážem stotožniť a veľmi uveriteľné situácie. Celkovo som nevedel, čo môžem od filmu čakať, no dočkal som sa filmu, ktorý je podľa mňa oveľa lepší, než mu ľudia dávajú kredit. Najmä vďaka Kohákovi, ktorý sa do tejto role skutočne hodil. Holubová je tu podľa mňa tiež príjemná a to nie som zrovna jej fanúšikom. Myslím si, že je to film, ktorému som rád venoval svoj čas a priznávam sa, že aj so záverom som veľmi spokojný. Občas sa šťastie usmeje na každého. Niekedy to príde dokonca aj absolútne najmnej očakávaným spôsobom. Hodnotenie: B

• 17.4.2017  15:51
    Ochránci (2017)

Prečo sa v roku 2017 dožijeme takto zlého komixového filmu? Chápem, že Rusi to vyskúšali prvýkrát, no toto je zlyhanie na plnej čiare. A možno sa budete diviť, no nemyslím si, že za to môžu efekty alebo nejaká zaujatosť z mojej strany. Môže za to neschopnosť rozprávania príbehu, absolútne nevyprofilovaných postáv a nulovej razancie v prípade, že sa niečo udeje. Všetko čo sa dialo mi bolo úplne ukradnuté, postavy ma nebrali a najmä som nemal ani pocit, že by som ich za ten krátky čas stihol spoznať. A iróniou je, že na to aký je tento film krátky, tak jeho tempo spôsobí, že pôsobí absolútne natiahnuto a nekonečne. Efekty sú trochu mix, no to by som dokázal odpustiť. No nemôžem filmu odpustiť pokusy o kópie dizajnov postáv alebo zbraní z Marvel filmov. Dokonca tu máme aj scénku medzi titulkami, ktorá má asi indikovať sequel. Kvalitatívne by som tento film asi prirovnal k Fant4stic z roku 2015. Mám pocit, že tvorcovia asi netušili v čom sú dobré filmy od spoločnosti Marvel a rozhodli sa spraviť svoju vlastnú verziu akčných hrdinov a výbuchov. Ale pokiaľ nie som zaujatý našimi postavami a pokiaľ mám pocit, že celý ich príbeh bol neskutočne skrátený, pretože sme sa museli rýchlo hrnúť do akcie, tak niečo zlyháva. Je mi to ľúto, ale "Zaščitniki" je pre mňa jeden z najhorších filmov so superhrdinami, aký som kedy videl. Absolútne nevie podať svoj príbeh a predstaviť svoje postavy. Plus Knah vyzerá ako Winter Soldier a zbraň Lera pôsobí ako elektrický bič Ivana Vanka z Iron Man 2. Film ma nebavil, tie pokusy o kópie Marvelu ma iritovali a výsledne je to len pre mňa mizerný komixový film, ktorý sa tvári, že je niečím, na čo reálne nemá a je míle vzadu oproti filmom, ktorým sa snaží vyrovnať. Hodnotenie: F

• 17.4.2017  01:34

"Fate Of The Furious" je ďalším filmom do série "Fast & Furious." Už ôsmy. Nie veľa sérii to dotiahli až sem a stále mali čo ponúknuť. A musím povedať, že tento film som si úprimne užil. V rámci fyziky a realistickosti však nie. Je tu kopec momentov, ktoré by reálne vypálili určite úplne inak, no na druhú stranu to v tejto sérii netreba riešiť, a človek si to užije. Ako už len prvý filmový závod a rovnako aj všetky akčné scénky a hacknuté autá s počítačmi, ktoré naháňajú limuzínu a padajú samé od seba zo strechy. Sú to všetko blbosti, ale na druhú stranu to vyzerá neskutočne bohovsky. Plus musím povedať, že je super, že tento film sa vracia do týchto sfér, lebo naposledy to chceli poňať aj veľmi vážne a miestami to trošku nefungovalo. Tu je to proste non-stop zábava plná skvelých efektov a rýchlych áut a vtipných hlášok, ktoré skutočne pobavia. Za seba hovorím, že od toho netreba čakať reálny film plný skutočných realizácií niektorých scénok, lebo fyzika v týchto filmoch absolútne nefunguje. No ako zábavný pop-cornový film na večer je to podľa mňa úplne ideálne. A ja som si to v kine nadmieru užil. Dokonca by som sa nebránil ani si film zopakovať, alebo aj pokračovaniu. Pretože záver podľa mňa aj pokračovanie trošku indikuje. Uvidíme. Hodnotenie: B

• 16.4.2017  15:42
    Sezn@mka (2016)

"Sezn@mka" patrí medzi české komédie, ktoré asi nikto neuvidí viac ako raz. Má to pramálo dobrých myšlienok, kopec otravných stereotypov a okrem toho sa to snaží do toho dávať humor, ktorý miestami funguje, no na iných miestach zase skoro vôbec. Herci sú okey a celkom svoje role dávajú, no film nemá dobré tempo, pôsobí veľmi dlho a častokrát absolútne nevieme kam to bude smerovať (a nemyslím to v dobrom) pretože to neustále mení smer a ide od jednej témy k ďalšej a nevie to vyvážiť. Nie je to hrozné, ale rozhodne toto nie je komédia, ktorú by som mal dôvod púšťať niekedy znovu. Sem-tam som sa zasmial, no väčšinou som si kládol pri filme jedinú otázku. - Koľko "To Vážne?" momentov sa do tohoto filmu zmestí. Hodnotenie: D+

• 16.4.2017  09:24

"A Little Game" by som asi zaradil do kategórie naivných a trošku pritiahnutých za vlasy rodinných filmov, ktorý ale má svoju vlastnú dávku šarmu a láskavosti, ktoré z neho robia celkom príjemné pozeranie. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadny problém, dokonca je ich tu aj pomerne dosť. Mám pocit, že film chcel byť aj komédiou a väčšina humoru tu podľa mňa zlyháva a tempo filmu by mohlo utekať lepšie, lebo často to ide strašne pomaly. Ale na druhú stranu sú tu veci, ktoré z toho robia celkom príjemné dielko s hrou šachu. A ja som si to celkom užil. Naša hlavná protagonistka je celkom sympatická, Oona Laurence ako najlepšia kamarátka je fajn a ani dospelí nie sú najhorší a padne tu pár dobrých hlášok. Ja som si film v rámci možností užil. Neviem, či by som si ho pozrel znovu... určite nie sám. Možno keď budem mať deti a bude to v telke, tak by som si s nimi k tomu sadol. Malý, naivný a trochu hlúpy film, ale na druhú stranu má svoje príjemné momentky, ktoré ma držali. Takže asi tak by som ho ohodnotil. Hodnotenie: B-

• 15.4.2017  22:09

Neviem prečo som tento film ešte nekomentoval, ale napravíme to. Pre mňa je "Bella A Sebastián" veľmi peknými zimným rodinným filmom z obdobia druhej svetovej vojny. Má jednoduchý príbeh, ktorý ale skvele dopĺňa vzťah chlapca so psom, ktorého sa ujme. A ktorého celá dedina považuje za príšeru z hôr. A spôsob, akým si vybudujú svoje puto rozhodne stojí za to. Plus tu máme vtipné, zaujímavé a hlavne dobre spracované postavy, na ktoré sa dobre pozerá. Má to peknú zimnú atmosféru a súčasne to má aj dobrú hlavnú myšlienku. Rozhodne ide o rodinný film, ktorý odporúčam vidieť a má veľa dobrých momentiek, ktoré stoja za to. Hodnotenie: B+

• 15.4.2017  22:06

Kvalitatívne to ide o niekoľko tried nižšie oproti prvému filmu. Kým tam sme mali veľmi jednoduchý príbeh s dobrými postavami a putom medi Bellou a Sebastiánom, ktorý ho ťahal, tu máme relatívne komplikovaný príbeh s postavami, ktoré veľmi zaujímavé nie sú. Pretože sa točíme v množstve klišé, ktoré sme videli veľakrát a filmu podľa mňa moc nepridávajú. Postavy sme videli miliónkrát, vieme čím si prejdú, vieme ako to nakoniec dopadne, plus miestami film nepôsobí ani veľmi uveriteľne. Nebudem zachádzať do spoilerov, no rozhodne mám pocit, že v reálnom živote, by niektoré scénky vyzerali úplne inak. Ale nakoľko tu máme rodinný film, touto cestou určite nepôjdeme. Mňa to mrzí, lebo prvý film je podľa mňa príjemný, silný a má výborné momentky. Kým tento film pôsobí veľmi mdlo a nezaujímavo. A neustále mám pocit, že sú to veci, ktoré sme videli. Napríklad vzťah Pierra a Sebastiana nie je zaujímavý. Vzťah Sebastiana a Gabriely tiež nie je zaujímavý. Pierrov príbeh o Sebastianovej matke nie je veľmi zaujímavý. To sú všetko veci, ktoré sú staré a už nemajú čo ponúknuť. A ak to chcete mať v príbehu Bella a Sebastian, tak si tento film užijete. Pre mňa okrem peknej prírody, Belly a pár vtipných momentov tento film moc neponúka. Hodnotenie: C-

• 15.4.2017  19:38
    Little Boxes (2016)

Na jednej strane musím film v mnohých aspektoch oceniť, no na druhú stranu je tu kopec vecí, ktoré akosi brnkli na úplne nesprávne struny y mám pocit, že v mnohom som ostal sklamaný. V prvom rade poviem, že je tu kopec hercov, ktorí sa podľa mňa v minulosti už stihli preukázať ako schopné talenty. Melanie Lynskey, Armani Jackson, Jeneane Gerofalo a rovnako aj Oona Laurence. Ale prečo to v tomto filme nefunguje tak, ako som si myslel, že bude? Nuž... pozrime sa najprv na kvality filmu. V prvom rade mám pocit, že postavy a situácie, v ktorých sa ocitajú sú dosť realistické a chcú im dať uveriteľnosť. A celkom to aj funguje. Herecky sú všetci obstojní a musím priznať, že je to dobre vidieť, že postavy majú svoje problémy a akosi nevedia s nimi fungovať. Najmä nie ak prídu do nového domu, ktorý je úplne prázdny a všetky veci sú v kamióne, ktorý má dlhodobé meškanie. A človek tú frustráciu z nich všetkých cíti. Lenže problém je, že potom sa tá frustrácia trošku presúva aj na nás. Pretože jedna vec, ktorú tento film akosi nemá je určitá dávka láskavosti a šarmu. Tej sa dočkáme až v posledných 15-tich minútach, a jednoznačne to malo prísť skôr. Humor akosi nefunguje. Nepamätám sa, že by som sa pri filme nejako výrazne zasmial. A práve to by mu veľmi pomohlo ho dostať z týchto nepríjemných vôd. Kto to ale pre mňa najviac zachraňuje je Nelsan Ellis a Armani Jackson. Obaja sú výborní vo svojich rolách a ich postavy sú podľa mňa najlepšie vykreslené. Melanie Lynskey je miestami dobrá a miestami mám pocit, že sa mala ocitnúť v úplne inej role. A ako matka absolútne nevie svoje dieťa pochopiť a má pocit, že ho treba ochrániť od všetkých negatívnych vplyvov a zadusiť to v zárodku. Nikdy to nebolo dobré riešenie a jej metódy zlyhávajú. A irituje ma, že neustále má pocit o svojej pravde, no odmieta počúvať. Ale ako som povedal, posledných 15 minút filmu to posúva trošku inam a konečne ju uvidíme v trošku inom svetle. A keď si to dám dokopy, dokážem jej postavu pochopiť. Čo sa týka ostatných, tak mám pocit, že Miranda McKeon je celkom fajn ako Julie, no potom tu máme Oonu Laurence v role Ambrozie. A neviem čo mám povedať. Pretože opäť je podľa mňa dobrou herečkou a je relatívne prirodzená, no skutočne sa mi na ňu ťažko pozerá v role, kde sa správa ako stereotypná americká tínedžerka. V každom filme čo som ju videl z nej vznikla veľmi zaujímavá postava a tu nemá absolútne nič, čo by dokázala ponúknuť. Je to proste baba, čo miluje modernú hudbu, chalanov, snaží sa správať ako dospelá a bla bla. Toto nie je rola, v akej som ju chcel vidieť. Pre mňa je to veľký mix. Pretože na jednej strane je to dobre spracované a aj scenár je uveriteľný, no pocitovo to na mňa až tak dobre nepôsobí. Neviem. Čakal som oveľa viac. Rozhodnite sa sami, či je toto niečo, čomu by ste venovali čas a uvidíte. Hodnotenie: C

• 15.4.2017  07:53
    Miss Sloane (2016)

"MIss Sloane" je podľa mňa skutočne ukážkou toho, ako sa robia dobré filmy. Možno má trošku ťažšiu tému na pochopenie pre všetkých, ale na druhú stranu je to podané tak dobre, má to vynikajúce tempo a postavy, ktoré si človek okamžite zamiluje. Nie pre to, aké sú sympatické, ale ako reálne na nás vyplynú. Najmä Jessica Chastain v role Madelaine Elizabeth Sloane. Ona priam žije túto rolu a nebol moment, ktorý som jej v tom neuveril. Natoľko bola presvedčivá. A rovnako musím povedať, že aj ostatní členovia jej tímu a jej oponenti sú zaujímavé postavy. Plus máme tu ľudí, ktorí na jednej strane chcú, aby si ľudia (najmä ženy) kupovali viac zbraní a naopak tí, ktorí nechcú, aby sa zbrane dostávali tak jednoducho k ľuďom. A Elizabeth si zvolí práve tú druhú možnosť. A použije akékoľvek prostriedky, aby vyhrala. Jej postava je veľmi zaujímavá a veľa sa o nej aj dozvieme. A občas ňou človek opovrhuje, no súčasne v nej nachádza niečo zaujímavé. Najlepším momentom filmu je pre mňa ale posledných 10 minút, kde bude mať Elizabeth jeden z najlepších filmových monológov, ktorý som kedy počul a najmä obohatený o jeden z najlepších zvratov vo filmovej histórii. Aspoň z filmov, čo som ja mal možnosť vidieť. Podľa môjho názoru je to tak výborne zvládnuté, že by si to zaslúžilo nejakú cenu. Wow. Prekvapivé, dokonalé a priam cítiť z toho všetko, k čomu sa film staval počas celej doby. Pre fanúšikov drámy a silných ženských osobností je tento film povinnosťou. Ja som si ho užíval naplno celú dobu, hoci téma lobbyzmu je trošku náročnejšia. Ale postupne sa film stáva pochopiteľnejším. Určite stojí za váš čas. Hodnotenie: A

• 14.4.2017  19:31

Neviem kedy som si naposledy takto českú komédiu úprimne užil. Nemyslím niečo ako bolo Celebrity S.r.o. alebo Život Je Život, kde film vedel o svojej hlúposti a rozhodol sa s tým pracovať. Myslím film, ktorý bol podľa mňa úprimne dobrý. Máme tu dobré a sympatické a vtipné postavy, situačný humor, ktorý funguje a veľmi dobré momentky, ktoré stoja za to vidieť. "Bezva Ženská Na Krku" podľa mňa funguje. Dokonca si myslím aj to, že Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý si rozumejú ako hereckí kolegovia a majú medzi sebou dobrú chémiu. Nemyslím si, že ide o vynikajúci film, ktorý by bol v niečom inovatívny, ale funguje ako príjemná ľahká komédia na príjemný deň. Čeknite si to a spravte si vlastný názor. Hodnotenie: B

• 14.4.2017  18:56
    Nevinnost (2011)

Toto je ten typ filmov, kde by som si asi chcel najviac Jana Hřebejka predstaviť. Veľmi dobré drámy zamerané na postavy a ich psychologizáciu. Máme možnosť ich spoznať, vieme ich pochopiť a ku koncu si dokážeme celé to klbko rozmotať. "Nevnnost" je podľa mňa jedným z jeho najlepších filmov, čo som videl. Nesnaží sa nasilu pretlačiť svoje myšlienky, no veľmi dobre sa ukazuje vo svojich postavách a robí maximum pre to, aby to fungovalo. A úprimne, tu to funguje skvele. Neviem povedať postavu, ktorá by nebola zaujímavá, alebo by film neposúvala správnym smerom. Celý čas som si hovoril, že ide o veľmi dobrý počin, no záverečných 20 minút ho robí absolútne fantastický. To skutočne stálo za to vidieť. Prial by som si, aby sme mali v našej českej a slovenskej kinematografii viac takýchto počinov, lebo málokedy mám pocit, že som videl skutočne vynikajúci film. "Nevinnost" by som ale doporučil asi každému. Milovníkom drámy, krimi, či dobrých filmov všeobecne. A preto ho odporúčam aj vám. Čeknite si ho. Hodnotenie: A

• 14.4.2017  09:05
    Tak fajn (2012)

Človek to ani nemusí dopozerať na to, aby si dokázal spraviť o filme obraz. Toto je snáď horšie ako české Panic Je Nanic. Toto je jeden z filmov, pri ktorom sa človek cíti trápne, že vôbec zdieľa svoj čas s týmito "hercami", ktorí podľa mňa absolútne nevedia čo majú robiť. Príšerná réžia, katastrofálne vyzerajúci film a okrem toho to celé pôsobí tak neskutočne lenivo a lacno, ako keby nikto z tímu produkcie nemal ani potuchy o tom, ako vlastne vyzerá dobrý film. Človek z toho nemá ani dobrý dovolenkový pocit, ani sa nezasmeje, ani nič. Je to bezduché, trápne, máme tu dvojminútovú debatu o ružových šlapkách a človeku to len píli uši. A okrem toho po celý čas musí byť nejaká populárna letná skladba, kde mám pocit, že celé to vzniklo len preto, aby si niekto urobil populárny soundtrack s veľkým množstvom slovenských umelcov. Každá scénka je nasilu a maximálne neprirodzená, dialógy sú falošné a bez štipky chuti a Tomáš Palonder je tu tak neskutočne otravný, že človek to musí po polhodine vypnúť a dať si s filmom pauzu, lebo je mu z toho absolútne zle. Nedá sa to počúvať, nedá sa na to dívať a priam sa hanbím, že to je v našej slovenskej kinematografii, a že to existuje. Pozeraním tohto filmu mi bolo maximálne trápne. To je tento film. Je to absolútny trapas akejkoľvek filmovej kvality. Hodnotenie: F

• 13.4.2017  21:32

Nemôžem povedať, že by "La fille de Brest" bol zlým filmom, no rozhodne mám pocit, že sú tu minimálne 2 filmy z minulého roka, ktoré ho spôsobom podania príbehu vedia tromfnúť. A to boli Spotlight a Truth. Viem, že témy sú úplne iné, no na druhú stranu oveľa lepšie svoje témy podali. Ale najprv si povedzme pozitíva. Téma je dostatočne zaujímavá na to, aby to človek odsledoval od začiatku do konca. A chce vedieť ako to všetko nakoniec dopadne. Sidse Babett Knudsen je rovnako vynikajúca v tejto role. Je vidno, že vie dať správnu dávku charizmy a vie byť milá a veselá a niekedy až detinsky milá, no rovnako vie byť aj tvrdá, nekompromisná a rozhodne by som ju chcel mať radšej na svojej strane, než stáť proti nej. Je tu okrem toho skvelá momentka medzi ňou a jej manželom, ktorá skutočne ukáže aj trošku jej ľudskej stránky. No tam prichádzajú už aj moje problémy. V prvom rade tá ľudská stránka filmu je tu strašne málo spracovaná. Máme tu veľké množstvo postáv, no o nikom nevieme dokopy skoro vôbec nič. A prial by som si, aby boli všetci zaujímavejší. Lenže film sa viac venuje centrálnej dejovej línii, než by nám ukazoval vzťahy medzi postavami a aby sme ich mali možnosť spoznať. Potom všetci vo filme pôsobia ako osoby, ktoré len nejakým spôsobom ovplyvňujú príbeh, než by boli reálnymi postavami. Kravaťáci sú tu typickí kravaťáci. V ničom sa neodlišujú od iných, ktorých sme videli v iných filmoch. A celý film pôsobí na mňa veľmi vážne a pomaly. Chýbaj mu nejaké odľahčujúce scénky. Nejaký humor alebo posedenie s priateľmi. Napadnú ma dokopy asi dve scénky. A to je už spomínaná s manželom, kde si Irene po troch mesiacoch všimne, že manžel má nové okuliare a scénka v bare po úspešnom procese, kde Antoine dokonca bude spievať. A to je podľa mňa všetko. Film je rovnako strašne dlhý. A sú tu minimálne 2 miesta, kde som mal pocit, že by sme to mohli zakončiť, no film ide ďalej ešte asi polhodinu. Takže napriek tomu, že niektoré momenty filmu oceňujem, nemám pocit, že by to bol jeden z najlepších filmov. Čakal som oveľa viac. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+

• 12.4.2017  21:25
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Ja nie som až takým veľkým fanúšikom seriálov, ako som filmovým nadšencom, no občas sa pritrafí niečo, čo ma zaujme a rozhodnem sa na to pozrieť. A presne do tejto kategórie spadal seriál "The Night Manager". Veľmi dobrá thrillerová atmosféra, fantastický výber hercov do týchto rol a vynikajúca charizma, ktorú majú tak ako Laurie, rovnako aj Hiddleston. Okrem toho vedia perfektne spolupracovať a veľmi dobre fungujú spolu. Je radosť ich oboch sledovať. Má to vynikajúce otvorenie, ktoré človeka navnadí a absolútne dokonalý záver, ktorý si užijete podľa mňa náramne a budete od radosti kričať - "Paráda!" Atmosféra seriálu je skvelá a neustále človeka fascinuje. Titulky sú podľa mňa jedny z najlepších, čo som mal možnosť vidieť a to je čo povedať. Plus veľmi dobrý thriller s príbehom, ktorý sa neustále posúva dopredu a dopredu a len človek čaká ako to dopadne. Pretože stať sa môže čokoľvek. A máme tu aj skutočne efektnú šou plnú výbuchov, ktoré pôsobia oveľa lepšie, než väčšina výbuchov, ktoré je vidno v seriáloch. Ak ste fanúšikom krimi a thrillerov, tento seriál náležite oceníte a rovnako ho tak oceňujem aj ja. Hodnotenie: A+

• 11.4.2017  21:49
    Aftermath (2017)

Ako sa môžu z niektorých filmov stať také veľké sklamania? Najmä po schopnom rozbehu, ktorý by som bol schopný aj filmu uveriť, no potom príde posledných 15 minút filmu, ktoré doslova celý film pokazia. A z toho čo som si len teraz po dopozeraní naštudoval, tak je to síce podľa skutočných udalostí a viem si potvrdiť, že sa to stalo, ale úprimne to kazí celý tón filmu a rovnako to kazí aj dojem, ktorý máme celý čas z oboch postáv. A potom to ešte musíme úplne na záver okoreniť jednou ďalšou scénkou, ktorá je už maximálne nasilu. Celý čas som s tým bol v pohode. Videl som oboch hrdinov, ako prežívali svoje trápenia a ako ich udalosť zasiahla. A v mnohom to fungovalo celkom dobre. Občas som mal pocit, že film nevedel, ktorej postave sa venovať viac a snažili sa tam dostať do popredia obe, no dokázal som to chápať. Koniec koncov, máme tým pádom rôzne uhly pohľadu. No nie som fanúšikom takýchto koncov a minimálne filmu to podľa mňa nerobí dobre. Lebo ako divák som zrazu nadobudol pocit, že všetko, čo chcel film adresovať v tej momentke absolútne podviedol a rozhodol sa byť niečim iným. A to ma na tom trápi. Pre mňa posledných 15 minút, ktoré síce sú inšpirované skutočnosťou skutočne film dostali o niekoľko levelov nižšie. Pretože sme sa k tomu dopracovali spôsobom, ktorý absolútne nefungoval s tým, čo sme celý čas videli. Vezmite si z toho čo chcete, to je celkovo môj názor na tento film. A mrzí ma to. Hodnotenie: C-

• 11.4.2017  18:42

Som trošku smutný. Pretože tu máme animovaný s veľkým potenciálom, ktorý je ale reálne maximálne nevyužitý. Svet, v ktorom by som ochotne strávil aj viac času. V nejakej animovanej sérii, ktorá by tomu dala trošku viac logiky. Ale čo sa filmu týka, nemám pocit, že by to bolo veľmi vtipné, niektoré postavy sú celkom otravné a animácie sú pre mňa trošku mix. Na jednej strane sa mi páči, že sa kombinujú ručné animácie s počítačovými a dáva to filmu veľmi zaujímavý dizajn, no občas mám pocit, že v počítačovej animácii nevyzerajú úplne všetci okey. Okrem toho miestami neviem prečo niektoré postavy porušujú pravidlá sveta a napriek tomu sa im nič nestane. Najmä Glinn. Neustále premýšľam či by sa nemala v určitých momentoch roztopiť alebo naopak stuhnúť. A nedáva to moc zmysel. No najväčší problém filmu je pre mňa fakt, že film je podľa mňa veľmi komplikovaný a absolútne nevie ako to správne podať. A neustále len ideme od miesta k miestu a komplikuje sa to počas celého filmu, až sa v tom človek občas stráca. Aj ja a to som dospelý. Tak neviem či by sa v tom decká dokázali poriadne orientovať. Z toho titulu sa na neho díva aj veľmi ťažko a neviem mu dať moc pozitívny rating. Animácie sú pekné, fungovanie sveta zaujímavé a dokonca aj niektoré momentky filmu sú zaujímavé. Ale s nudnými postavami, komplikovaným príbehom a slabým humorom to nie je film, ktorý by som odporúčil. Čakal som viac. Hodnotenie: C-

• 10.4.2017  19:53
    Fallen Stars (2017)

Ostal som k záveru filmu veľmi príjemne prekvapený. Držalo sa to dlho v oblasti príjemných dobrých filmov, no ku koncu sa to posunulo predsa len ešte o pár šteblíkov vyššie a som spokojný, že môžem tento film náležite oceniť. "Fallen Stars" je podľa mňa veľmi presvedčivý film, ktorý presne vie čo chce povedať, a ako to chce povedať. A dokázal to len pomocou dvoch hlavných hrdinov, ktorí majú k sebe oveľa bližšie, než by si možno obaja na prvý moment mohli myslieť. A ja osobne filmy tohto typu zbožňujem. Pretože majú v sebe veľmi príjemnú atmosféru, veľmi dobre vedia ako svoje myšlienky podať a najmä majú v sebe dialógy, ktoré sú veľmi uveriteľné a veľmi dobre vytvárajú priateľstvo medzi našimi dvomi hrdinami. Odstránim len jedno drobné negatívum, ktoré k filmu mám a to je fakt, že ku koncu musíme z toho urobiť aj pomer a celé sa to tým pokazí a Cooper to bude potom chcieť napraviť. A je to v prvom rade už miliónkrát obohrané a najmä to filmu ani nič viac nepridáva. Toto mohli z toho vyhodiť, nechať to čisto ako film o priateľstve a strachu zo života a bolo by to podľa mňa perfektné. Pretože pravdou je, že s oboma hrdinami sa dá veľmi dobre stotožniť.Obaja majú svoje problémy a najmä Cooper sa bojí, že keď urobí nesprávne rozhodnutie, tak stratí všetko, čo aj má a rovnako chce svoj život zmeniť a nevie čo reálne od neho chce. Len nie to, čo robí teraz. A niekedy k tomu treba správne nakopnúť. A v tom je tento film podľa mňa výnimočný. A funguje to. Obaja herci sú skvelí, ich podanie postáv je uveriteľné a maximálne to funguje. Takže za mňa dostáva film veľké áno a rozhodne by som si ho niekedy aj rád pozrel znovu. Hodnotenie: A

• 10.4.2017  15:59
    Omar (2013)

Občas sa človek stretne s niečim novým a rozhodne sa na to pozrieť. Napríklad ja som nikdy nevidel predtým film z Palestíny. A preto som bol zvedavý na to, čo nám "Omar" prinesie. A musím spokojne povedať, že rozhodne tu máme zaujímavý thriller v kombinácii s drámou, ktorý človeka nepustí a má veľmi dobré tempo. A v mnohom zvláda svoju prácu rozpovedania zaujímavého príbehu veľmi dobre. Máme tu aj trošku romantiky a trošku tam možno zachádzame do klišé, no minimálne poviem, že sú to zaujímavým spôsobom podané momentky, ktoré rozhodne stoja za to vidieť. Postavy ma zaujali a boli veci, ktoré som vedel odhadnúť, no súčasne tu boli momenty, ktoré veľmi človeka prekvapili. V závere najmä až v poslednej minúte môžeme tušiť ako to celé dopadne, no rozhodne je ešte lepšie spravené to, že film nám neodpovie úplne na všetko. A to je to najlepšie, čo môžeme dostať. Lebo si človek môže všetko domyslieť a predstaviť sám. Film určite stojí za to vidieť, má skvelé momentky a rozhodne neľutujem. Hodnotenie: A-

• 9.4.2017  17:35
    Balerína (2016)

Dnešný druhý animák, na ktorý som sa pozrel bol "Ballerina." A musím povedať, že vyzeralo to byť ako zaujímavé dielko. A hoci je to trošku druhotriedny animák, myslím si, že patrí medzi tie lepšie. Napriek tomu, že má veľmi jednoduchý príbeh a veľmi okukané postavy, tak mám pocit, že si to snažia vynahradiť trošku emóciami, srdcom a dobrými tanečnými animáciami. Dizajny postavičiek sú podľa mňa v pohode, akurát občas na mňa viac pôsobia ako bábiky než ako reálne tanečnice. Trošku animačný problém, ale aj tak mám pocit, že sa snažili tvorcovia z toho urobiť asi to najlepšie čo mohli. Film má charizmu a vie ponúknuť príjemné momentky, no rovnako sa neviem ubrániť pocitom, že dospelým to moc nedá, lebo to videli xy-krát. Rozoberme si teda pár negatívnych momentiek filmu. V prvom rade soundtrack je pre mňa trošku mix. Niektoré skladby tam celkom pasujú, no na druhú stranu prečo máme v záverečnom tanečnom čísle, kde sa má tancovať na Luskáčika popovú skladbu? To absolútne neladí. A občas by som viac chcel, aby film viac používal hudbu, ktorá by pasovala do časového obdobia a rovnako aj témy filmu. A tu to rozhodne neplatí. Zloduch filmu je otrasný. Bez toho, aby som spoiloval, tak poviem, že sme túto zlú matku videli miliónkrát a v záverečnej momentke mám pocit, že to trošku prestrelili. Jej dcéra je tiež dosť otravná, no ku koncu filmu niečo pochopí. A myslím si, že je to celkom v pohode. Možno by som len chcel ešte medzi nimi pred šou záverečnú rezolúciu. Myslím si, že všetci vieme od začiatku kam to pôjde, ako to dopadne aj cez aké situácie sa budeme pretĺkať. A je na tom, aby postavy a srdce filmu fungovalo. A musím povedať, že to tu funguje. A práve to asi zachraňuje tento film pred jeho podpriemernosťou. Pretože hrdinovia sú dobrí, sympatickí a vedia dať tomu dostatok dobrých emócií. A rozhodne to vo filme vidieť. Takže keď si to dám dokopy, dal by som filmu asi C+, ale nakoľko si myslím, že cieľová skupina ten film ocení a nakoľko má srdce na správnom mieste, tak mu ešte jeden bod predsa len pridám. Rozhodnutie, či je to rozprávka, ktorú by ste chceli vidieť nechám na vás. Ale ak máte deti a najmä dievčatá, tie určite tento film ocenia. Hodnotenie: B-

• 9.4.2017  09:41
    Mimi šéf (2017)

"The Boss Baby." Pre tento film som bol asi jeden z mála optimistov, ktorí hovorili, že možno to dopadne dobre. Teda aspoň do prvého traileru. Druhý trailer to začal pre mňa komplikovať a začal som mať obavy, či a ako to vlastne môže fungovať. Ale po tom čo som mal konečne možnosť film vidieť, tak musím povedať, že som si ho celkovo užil. Bude to jeden z najlepších Dreamworks filmov? Určite nie. Ale rozhodne by som ho nedával medzi ich najhoršie. V prvom rade musím povedať, že ma lákal nápad mať vo filme malé bábo, ktoré sa správa ako veľký šéf. Už to samo vo mne evokovalo možnosť dobrej komédie. No hoci som sa nejako moc nezasmial, tak pár dobrých gagov sa tu predsa len objaví. Nebudem ich moc hovoriť, lebo by som bol asi radšej, keby ste to mali možnosť spoznať sami. Celková dejová línia je podľa mňa trošku divná a povedzme si o tom, čo na tomto filme funguje najmenej. A tou je hlavný zloduch filmu. Okamžite som uhádol kto to bude a ani jeho príbeh nie je ničím zaujímavý. Toto sme videli veľakrát a okrem toho nie je ani veľmi desivý alebo vtipný. Bohužiaľ toto sa akosi nepodarilo. Ale na druhú stranu podľa mňa vzťah medzi oboma hlavnými hrdinami (Timothy a Boss Baby) je veľmi dobre spracovaný. Verím im tú rivalitu, no súčasne sa aj veľmi dobrým spôsobom nakoniec naučia spolu fungovať a dostaneme z ich spolupráce aj nejakú tú dobrú komédiu. A rovnako musím povedať, že originálny dabing filmu je tak dobrý, že všetky emócie filmu funguje perfektne. Alec Baldwin je presvedčivý a rovnako aj chalan, ktorý dabuje Timothyho. A dáva to filmu potrebnú charizmu. Takže aj keď si nemyslím, že by išlo o super silný film, rozhodne som si ho v rámci možností užil, nebránil by som sa k nemu vrátiť a jeho srdečné momenty rozhodne fungujú. Ako som povedal, veľká časť komédie nefunguje a je tu veľa trápnych momentov, ale pár dobrých vtipov sa nájde. Nemyslím si, že je to film pre každého, ale najlepšie je asi povedať, aby ste sa na to pozreli sami a zhodnotili, či je toto film pre vás. Hodnotenie: B-

• 8.4.2017  22:05

A je to tu. Jedno z mojich najväčších tohtoročných očakávaní je konečne tu. Nie je žiadnym tajomstvom, že som obrovským fanúšikom Power Rangers a ani trochu sa za to nehanbím. A na tento film som sa veľmi tešil. A spokojne môžem povedať, že sklamaný som neostal. V prvom rade musím pochváliť všetkých hercov, čo boli obsadení do rolí strážcov vesmíru. Myslím si, že všetci odviedli skvelú robotu a každému z nich som tú rolu uveril. Pôsobia ako tínedžeri maximálne uveriteľne, majú každý svoje problémy, svoje črty a to ich robí zaujímavými postavami. Rovnako Zordon je v tomto filme oveľa lepšie spracovaný a tiež má charakter. Plus sa o ňom v úvode filmu dozvieme niečo skutočne zaujímavé. Možno sa k tomu vyjadrím viac vo svojom detailnom názore v denníku, no tu poviem iba toľko, že to dáva na celú sériu úplne nový a unikátny pohľad. A podľa mňa je to vynikajúci nápad. Kostýmy sú skvelé a strážci vyzerajú v nich skutočne skvele. Ich zordy vyzerajú skvele a teší ma, že ich vidíme aj v jednotlivých bojoch. Neskombinujú sa okamžite dokopy na megazord. Ale áno, dôjde aj na to. A rovnako som veľmi spokojný, že je to film, ktorý sa viac sústredí na to, aby nám predstavil našich hrdinov, aby sme sa s nimi dokázali spojiť a film to podľa mňa zvláda skutočne skvele. A teší ma, že sa k morfovaniu dostaneme až v záverečnej časti filmu. A takisto, že môžeme vidieť aj ich emócie v kostýmoch, lebo ich helmy sa môžu zbaviť maskovania. A vidíme to všetko na ich tvárach oveľa lepšie. Film pôsobil na mňa veľmi uveriteľne, plný skvelých efektov a dobrej akcie. K tomuto sa môžem kedykoľvek vrátiť. Dokonca je tu aj jedno skvelé dvojité cameo pôvodných Kimberly a Tommyho. Ku koncu filmu si to skúste všimnúť. A áno, budeme tu mať aj legendárnu Power Rangers skladbu. Teraz ale trošku do mínusov. V prvom rade Rita v podaní Elizabeth Banks je v tomto filme tak neskutočne mimo všetkého, že sa škrabem na čele. Celý film je veľmi uveriteľný a upokojený, tak prečo nemohla byť aj ona serióznejším zloduchom. Miesto toho je neskutočne preafektovaná. A hoci je to miestami vtipné, občas by ma asi tešilo viac, keby sa viac pridala s celkovým tónom filmu. Plus, ako mnohí američania hovorili, product placement v tomto filme je absolútne scestný. Krispy Kreme tu určite veľa zarobili, aby mali takúto reklamu. My ich na Slovensku síce nemáme, ale to nevadí. Miestami to ozaj rušilo. A osobne, to sú moje jediné dva problémy. Inak som si film nadmieru užil a teším sa aj na pokračovania. Hodnotenie: B+

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36