Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

Nutno podotknout, že jsem velký fanoušek ságy vetřelců i pradátora. Nicméně bych chtěl říct, že tohle je totální shit. Při prvním AVP jsem měl jen takové nepříjemné pocity. U tohohle už mi slézaly nehty na nohách... Nebudu to komplexněji rozebírat, nemá to smysl. Tohle dílo je slepá ulička obsahově, herecky i atmosféricky. Vícekrát ne - děkuji

Plán útěku (2013)

Film na pohodu :-) dostal jsem přesně to, pro co jsem si přišel. Nemá cenu se pozastavovat nad propracovaností scénáře, kvůli tomu jsem na tenhle film nešel. Přišel jsem se podívat, jak dvě akční ikony mého mládí opět vystupují z hereckého důchodu a jdou nakopat ještě pár zadelí. A to jsem dostal: akce, krev, zbraně, nesmyslné fyzické výkony na dědky jako jsou oni dva a spousta vtipných hlášek proložené dobrými hereckými výkony (u Jamese Caviezela bych si dovolil říci až brilantní). Přesně tohle jsem v neděli večer v kině hledal a bohudík i našel.

Riddick (2013)

Po zprávě, že studia přidělila tomuto filmu daleko méně peněz než předcházejícím dílům, ale za to dala větší prostor tvůrcům, jsem čekal, že kvalita půjde silně dolu. Bohužel klesla ještě níže. Vine Vine, to jsi to dopracoval. Takhle zkazit dojem z takového charakteru jako je Riddick... Co dodat: levné, hloupé, nudné, jednotvárné, kostrbaté... 45%

Počátek (2010)

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal z jediného důvodu, měl jsem strach z zklamání. Nakonec jsem si ho však pustil. Nemám sice moc rád di Capria, ale pouštěl jsem si to s čistou hlavou a bez předsudků. Bohužel. Film v sobě skrývá neskutečný potenciál, kterého však jeho tvůrci nedokázali plně využít. Leonardo hrál obstojně ostatně asi jako v každém snímku, ale ani on, ani krásná Ellen Page, dokonce ani skvělé filmové efetky (které se opravdu povedly) mě nepřinutí si sám od sebe tenhle film ještě jednou pustit. Zápletka dobrá, vedlejší příběh slabý. Celkově bych řekl - škoda, mohlo to být lepší. 70%

Sám doma (1990)

Vánoční klasika a film, na kterém jsem ujížděl již jako malý. Jelikož mám k tomuto filmu osobní vztah odpustím si hodnocení zápletky a scénáře. Herecké výkony byly v naprostém souladu s tím, co bych od takového filmu očekával. Atmosféra filmu je neustále zábavná. Ze začátku rodinná pohoda, pak malé napětí a pak už jen brečím smíchy, jak se Marv s Harrym neustále, jako každý rok o Vánocích, snaží dostat Kevina a ten jim to neskutečně znepříjemňuje. Vtipné scény jsou provázané jedna na druhou, tudíž divák nemá čas ani chuť si od smíchu odpočinout. Někdo by řekl ohraný nesmysl, já řikám nesmrtelná klasika. 90%

Klub rváčů (1999)

Perfektní. Jedním slovem perfektní film, který obsahuje složitou zápletku a vtáhne diváka na 110% do děje. Od první chvíle jsem prožíval život Jacka: rozčilovala mě jeho práce, fascinoval mě jeho smysl pro uspořádání nábytku, ocenil jsem seznámení s Tylerem, trpěl jsem s ním na hromadných terapiích, dodržoval jsem první zásadu klubu rváčů a tak dále až po zbytek filmu. Ke skvělému scénáři (a zápletce), kameře a režii bych ještě vyzdvihnul dokonalou hudbu. Herecké výkony všech tří hlavních postav byly strhující. U mě jednoznačně nejoblíbenější film. 99%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Jakožto velký fanoušek sci-fi žánru jsem se na toto dílko velmi těšil. Spojení Godzzily a Transformerů přece musí fungovat za každých okolností. Film má skvělé prostředí, atmosféru a relativně i děj. Slabou stránkou byla kamera při soubojích Jaegrů a Kaiju, která tak skákala, že jsem se v soubojích ztrácel. Nejlepší momenty jsou samozřejmě v traileru a zbytek je jen omáčka, kterou tento skvělý trailer natáhli z 2,5 na 132 minut. Nicméně pořád by to jako akční sci-fi ušlo, nebýt toho ucházejícího závěru, kterým pan del Toro zazdil celý dojem z filmu. 65%

Elysium (2013)

Jsem zklamaný. Čekal jsem na tento film poměrně dlouho a těšil jsem se jak mě Matt Daemon omráčí v křesle svým poutavým hereckým výkonem, kterého, jak všichni víme, je schopen. Těšil jsem se i na ponurou atmosféru pozůstalého obyvatelstva planety Země a proti tomu senzační atmosféru lidí na Elysiu... Nedočkal jsem se ničeho z toho. Matt působil celý film, jako kdyby ovládal pouze dva mimické svaly, atmosféra na zemi byla oproti všem očekáváním relativně klidná a naopak lidé na Elysiu nedostali za celý film téměř žádný prostor, aby mi mohli sdělit jestli a jak se jim tam líbí. Zápletka filmu se téměř rovnala nule a přes přehršel filmových efektů a tunningu, kterým Matt prošel, tvůrci nedokázali diváka přesvědčit o tom, že tohle je ten film, na který půjdete do kina klidně dvakrát. 65%

Hrozba v poušti (2008)

Nuda jako už dlouho ne... Zkrátit si volnou chvíli tímhle filmem nijak nedoporučuju. Hodina a půl čekání na nic. Dokud jsem čekal, aspoň jsem měl nadeji, ale konec totálně zabil i těch 20% možné zábavy z filmu. S odřednýma ušima *

TRON: Legacy 3D (2010)

Jeden z mála filmů, u kterého mi nevadí ucházející zápletka a kostrbatý děj. Prostředí je umělecké dílo - skvělé vizuální efekty, to samé platí i pro hudbu od Daft Punk - ta je naprosto znamenitá! Atmosféra přesně odpovídá mojí představě, jak by to asi vypadalo, kdybych se dostal do takové zapeklité situace. A k tomu všemu Olivia Wilde! Vím, že bych neměl slevovat, že bych měl soudit film jako celek, nicméně tohle je film, který si pustím xkrát a pokaždé mě nadchne a tak i přes jeho nedostatky, díky tomu, že oslovil mé srdce, dávám 5*!