bear

Skvělé!

• 26.12.2009  11:36

Je to super!

• 24.7.2009  22:34

Film jsem viděl poprvé v sedmdesátých letech, a stále jsem čekal, kdy ho budou opakovat. Že to bude trvat skoro 40 let bych nečekal, už jsem ani nedoufal. Rád jsem si připomenul některá svěží místa, například prvotní sběr plísní - jak zřízenec házel do pytle kdeco co mu přišlo pod ruku, zatímco odborný asistent s péčí vědce pracoval přísně selektivně.

• 27.6.2006  21:40

Super!!!

• 25.6.2006  19:13
    Volný pád (1993)

Nemrzí vás teď že jste mě nechtěl pustit přes vaše hřiště? Ano, je to vaše hřiště. A teď tu umřete s touhle směšnou čepicí. Jaký je to pocit? Jeden z nejlepších amerických filmů. Když jsem ho viděl před mnoha lety, připadalo mi to přitažené za vlasy. Člověk musí nejdřív v kapitalismu chvíli žít, aby to plně pochopil.

• 17.6.2006  23:07

Tak nevím, z koho udělali většího vola, jestli z Bureše nebo z diváka.

• 28.5.2006  19:26

O filmu se hodně psalo již v době natáčení a byl příliš srovnáván s filmy typu Harry Potter nebo Tolkienovskými ságami, což u mnohých zřejmě vyvolalo mylné očekávání a tudíž i zklamání. Já jakožto čtenář Lewise jsem naopak byl spíše skeptický, a snad proto mě film nezklamal. Kdo zná myšlenkové poselství Lewisovy knížky a chápe tuto velkou alegorii nejen jako infantilní pohádku, pochopí, proč tento film hodnotím kladně. Z pohledu formování dětské duše směrem k pozitivním hodnotám dá jistě víc, než Harry Potter, kde hlavním smyslem je vydělat hodně peněz pro tvůrce a jinak je to celkem bída.

• 11.12.2005  18:28
    Triumf vůle (1935)

Pro historiky to má snad nějakou cenu, já jsem se u toho ale nudil stejně jako kdyby to byl záznam ze XXII. sjezdu KSČ. Člověku z toho ale trochu běhá mráz po zádech a říká si, jak se ti lidi mohli nechat tahle zblbnout. Snad davová hypnóza, nebo co.

• 11.12.2005  18:14

Ještě tak mít Zradu a pomstu, a jsem spokojený člověk :-)

• 17.11.2005  13:46
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Jako kluk jsem tenhle seriál miloval. Docela rád bych ho ještě někdy viděl. Mimo jiné měl výbornou hudbu, melodii z filmu si dokáži vybavit dodnes, i když je to už přes 20 let.

• 13.11.2005  15:22
    Hráči (1982)

Už za svých studií v Londýně se Petr Sís seznámil s výraznou postavou světové animace, Johnem Halasem. Úspěch filmu "Hlavy" otevřel Sísovi i dveře Halasova studia. Film Hráči pak vznikl z jejich vzájemné spolupráce, i když nese typické znaky rukopisu Petra Síse.

• 13.11.2005  15:17
    Hlavy (1979)

Po té, co Petr Sís natočil film "Ostrov pro 6000 budíků", zamířil do Londýna Royal College Of Arts, kde se chtěl něčemu přiučit a zároveň si ověřit, jestli absolvent UMPRUM obstojí na tak prestižní a kvalitní škole, jakou Královská akademie umění bezesporu je. Petr Sís se v Londýně rozhodně neztratil a brzy po návratu natočil zcela nevšední film "Hlavy". Jedním z prvních festivalů, na které tento film zamířil, bylo Berlinale, kde zvítězil a Petr Sís si odvezl hlavní cenu Zlatého medvěda.

• 13.11.2005  15:13

První profesionální film výtvarníka a režiséra Petra Síse, natočený ve studiu Jiřího Trnky.

• 31.10.2005  22:35
    Rána z milosti (TV film) (2005)

Vcelku realistické vykreslení dnešní doby a zvrácených hodnot některých lidí. Velice dobře vystihnuté typy postav. Člověka, jakým je mafián Máša jsem měl možnost v životě poznat a přesně to odpovídá - ubožák, který se nejrůznějšími podvody dopracoval na mafiána a všichni kolem něj jsou jen odpadky, které využívá ve svůj vlastní prospěch. Lidský život pro něj nic neznamená. A také to, jak si ostatní "hrdinové" příběhu zvykli v zájmu pohodlí přivírat oči nad zlem a sklápět hlavy a jak je proti takovým "podnikatelům" obyčejný člověk v podtstatě bezmocný.

• 1.10.2005  18:47
    Buldoci a třešně (1981)

Nechce se skoro věřit, že takovouhle blbost natočil stejný režisér jako Spalovače mrtvol. Holt není každý den posvícení ...

• 25.9.2005  22:00
    Lítost (TV film) (1970)

Pro mě na tomto filmu byl nejzajímavější fakt, že Rudolf Hrušínský a Vlasta Chramostová se zde opět setkali v roli životních partnerů, podobně jako ve filmu Spalovač mrtvol.

• 24.9.2005  17:40
    Zem spieva (1933)

Slovensko je skutečně krásná země a slovenská krajina má svůj specifický charakter. Obrázky z pod Tater s pasoucími se ovečkami a hrajícími se pasáčky působí uklidňujícím a přímo idylickým dojmem. I když folklór a lidové zvyky nejsou jinak mé hobby, musím uznat, že síla tohoto dokumentu je v tom, že autenticky zobrazuje to, co jinak už dnes můžeme vidět jen zprostředkovaně na národopisných slavnostech. To však už jen bývá přehlídka krojů a písní a tanců, kdežto zde můžeme vidět lidi v jejich přirozeném prostředí při práci i lidových zvycích. Jejich život byl prostý, ale šťastný, těsně spojený s přírodou. Kamera pracuje úžasně poeticky a pěkná je i hudba, která film doprovází a která vhodně koloruje obraz.

• 22.9.2005  17:17
    Priehrada (1950)

Typický představitel filmového socialistického realismu a schematismu padesátých let. Boj dobra a zla je reprezentován jako zápas mezi reakčními silami sedláků - zastánců tradičních forem zemědělství, kteří odmítají obětovat své statky a pole vyšší ideji - stavbě přehrady, která by přinesla užitek celému kraji. Na druhé straně stojí zastánci pokroku, kteří opouštějí neúrodná políčka a odcházejí za lepším životem aby se podíleli na kolektivizaci. Je třeba nejen postavit přehradu z železobetonu, která by zkrotila divokou řeku, ale současně musí být zbořena přehrada mezi lidmi, která brání lepší budoucnosti celku!

• 10.4.2005  20:06
    Horem pádem (2004)

Film je docela zajímavým průsečíkem různých etnik, kultur a životních hodnot v realitě naší současnosti. Přitom ale nevyznívá jako laciná agitka proti rasismu a xenofobii, spíš nutí k zamýšlení. Střídají se různé přístupy a názory na tuto problematiku, tak jak se k nim staví rozličné postavy filmu, v různých úhlech pohledu a životních situacích. Přesvědčivé jsou herecké výkony zejména Duška, Lišky a Macháčka a pak toho herce, který hrál už v Pelíškách policistu (bohužel nevím jak se jmenuje). Nevím jestli to byl záměr nebo důsledek použitého materiálu, ale celý film je barevně laděn hodně do zelena, což mi zejména zpočátku, než jsem si na to zvykl, trochu vadilo.

• 9.4.2005  17:50

Viděl jsem toho už hodně, ale u tohoto filmu jsem vůbec nepochopil, co jím chtěli autoři říct. Dokázal jsem se dodívat až do konce jen proto, že jsem byl zvědavý, jestli druhá půlka filmu je stejně blbá jak ta první. Bohužel byla.

• 26.3.2005  18:24
    Golem (1936)

Zajímavá je vizuální podoba Golema, která se dost liší od asi nejznámějšího ztvárnění ve filmu Císařův pekař - Pekařův císař (1951) a která připomíná spíše Frankensteina. Také systém jeho oživování je jiný - nevkládá se šém do čela, ale na čelo se píší zaklínací znaky. Zkáza, kterou Golem působí v císařském paláci je i na tehdejí dobu docela působivě natočena.

• 21.2.2005  20:43

Celou dobu jsem nevěděl, co tím chtěl básník říct. Na komedii příliš nudné, na mysteriosum příliš předvídatelné, asi nejlépe to splňuje zařazení do romantiky, apoň díky až příliš happyendovému konci.

• 21.2.2005  19:34

Skutečná perla světového filmu! Pochopit a ocenit hodnoty tohoto díla je dáno však jen několika vyvoleným.

• 21.2.2005  18:31
    Záhada Blair Witch (1999)

Opět jeden z typických příkladů, že jak se o nějakém filmu mluví jako o "kultovním", obvykle se na to nedá dívat.

• 21.2.2005  17:59
    David Copperfield (TV film) (2000)

Velice zdařilé zpracování, zvláštní pozornost si zaslouží vynikající hudba.

• 19.2.2005  08:57

Takový lepší průměr, který stojí za to vidět, ale člověk si pořád říká, že od komedie s Tomem Hanksem čekal trochu víc. Film je místy docela zdlouhavý a občas se dá docela předvídat, co bude následovat. Párkrát jsem se ale fakt hlasitě zasmál, a to i díky výbornému překladu a dabingu - myslím že vtipy typu "Horalka - Tatranka" snad v originále ani nejsou :-). Ale postavy lupičů jsou fakt originální, např. ten gag kdy Číňan schovává rozkouřenou cigaretu dovnitř úst je perfektní! Laxní přístup šerifa zase důvěrně připomíná naši policii. Občas i docela drsné, zvláště závěr, což pěkně kontrastuje s jižanským poetismem a pomalým tempem filmu.

• 16.1.2005  20:27
    Amadeus (1984)

Společně s filmy "Král tančí" a "Všechna jitra světa" jeden z nejlepších filmů plných nádherné hudby, krásných kostýmů, výborných hereckých výkonů a silného příběhu, u kterých si člověk skutečně vychutná požitek z filmového umění. Film který nestárne.

• 16.1.2005  20:23

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vizuálně naprosto věrné rytinám, které neodmyslitelně patří ke knihám Julese Verna a proto velice stylové. Technicky na svou dobu naprosto precizní. Někdy si tak říkám, kdyby tak měl režisér Karel Zeman možnosti dnešních počítačových triků a moderních studií, jestli by ty jeho filmy měly to jedinečné nezaměnitelné kouzlo?

<< předchozí 1 2