EdaS

Eda Spáčil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 12.3.2017  13:33

Jako jsou tam pěkný místa a Cumberbitch je tradičně boží, neříkám, ale originové schéma je ubíjející. Ale do artrocku trochu hozený soundtrack bych si asi pustil. 70%

• 11.3.2017  18:26
    Hap & Leonard (TV seriál) (2016)

1. série 80% Četl jsem všechny knížky, takže je jasné, že pro Hapa s Leonardem mám slabost (a hodlám jim trochu nadržovat, když bude potřeba). Jim Mickle si s Lansdalem rozumí, jak potvrdil už v Cold in July, a nejinak je tomu tady. Casting se povedl výborně a i když by to celé mohlo být trochu svižnější a sevřenější, bavil jsem se velmi dobře. Už aby tu byla další série.

• 3.3.2017  22:20

Jako kdyby Troška nebo Renč natočili Hanebný pancharty. Tak špatný, až je to dobrý. Díky Otrlci za ty dary.

• 26.2.2017  12:39
    John Wick 2 (2017)

Víc než spokojenost. Dva dny od zhlédnutí mám chuť si pustit jedničku a zajít na dvojku znova do kina. Vytýkat můžu snad jen relativně dlouhou pauzu po brilantním úvodu do okamžiku, než se spustí římské inferno.

• 20.2.2017  20:15
    Past (1999)

70% Průměrný zlodějský film táhne nahoru báječný Connery se sladkou Zetou-Jones. Dokonce dokážou přehrát i prostý fakt, že on je o 40 let starší dědek.

• 11.2.2017  14:00
    Jamaica Inn (1939)

Jamaica Inn není typický Hitchcock, stejně jako není typický Hitchcock Rebecca. Na druhou stranu má tahle adaptace Daphne Du Maurier atmosféru, tempo, napětí a kvalitní herecké obsazení. Laughton často tak trochu přehrával, ale zrovna sem se to hodí. Restaurovaný obraz z Blu-raye od Arrow Academy nemá chybu.

• 4.2.2017  13:58

Seagal nemá moc charismatu ani ve svých nejlepších kouscích. A přehrávání Tommyho Lee Jonese je spíš trapné než cokoliv jiného. V testu času obstál snad jen zadeček a silikony Eriky Eleniak. 50%

• 22.1.2017  23:05
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

1. série 100%

• 1.1.2017  19:26
    Scrotal Recall (TV seriál) (2014)

Nejvtipnější televizní romcom za děsně dlouhou dobu. A díky tomu, že je britský, nemá tolik dílů, aby vás stihl omrzet. Obsah na čsfd je jinak dost dementní.

• 24.12.2016  23:41

Větší rozlišení, víc prudících obětí a víc strašení. Talentovanější režisér. Ale lepší film než originál to bohužel není.

• 17.12.2016  23:29

70% Film studený jako psí čumák. Technicky samozřejmě OK (až na tu ne zrovna přesvědčivou exhumaci Petera Cushinga), ale silné emoce tomu chybějí jako sůl. Tohle by se Abramsovi nestalo.

• 15.10.2016  16:56

Na můj vkus příliš hysterie místo napětí. Docela utrpení to dokoukat.

• 25.8.2016  22:14

Is that classical music I'm hearing?

• 10.8.2016  20:47
    Mělčiny (2016)

Koncept prsatá blondýna versus žralok prostě nemohl zklamat.

• 30.7.2016  23:43
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Nemyslím si, že je to geniální seriál, ale suverénní nostalgický nadprůměr určitě jo.

• 10.6.2016  22:35
    Realita (2014)

Lynch light. 70%

• 21.5.2016  23:09

Velmi stylový retro horor, vyvolávající vzpomínku na další zde velmi podhodnocenou žánrovou záležitost Dům ďábla. Má to atmosféru, slušné herce a umí překvapit a zaskočit - prostě parádní strašidelná jednohubka.

• 28.3.2016  13:51

První adaptace Hammettova románu je zajímavá hlavně z důvodu srovnávání se svým slavnějším mladším bratříčkem: ukazuje, jak se dá ze stejné předlohy získat při zachování stejné zápletky i dialogů o hodně lepší film - "stačí" napsat lepší scénář (který bude důvěřovat silné stránce předlohy, totiž dlouhým dialogům), dát jej lepším hercům (kteří vám vytvoří jednu nezapomenutelnou postavu vedle druhé) a být kreativní při natáčení (použijte rafinované pohyby kamery i zajímavé kompozice postav). Tohle všechno prvnímu Matlézskému sokolovi chybí, ale už jen pro to porovnání s Hustonovým masterpiecem stojí za vidění.

• 27.3.2016  19:45
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

Druhá série je určitě o něco zábavnější a o hodně temnější a násilnější než jednička. Na druhou stranu kdyby se tvůrci drželi stopáže každého dílu kolem 45 minut, měl by Daredevil lepší tah. Takhle se občas postavy zbytečně vykecávají. Mám trochu problém s linií kolem Elektry a Trhače, ehm chci říct Sticka, ale asi hlavně proto, že ani jeden z nich (natožpak množící se ninjové) nesahají Punisherovi po zakrvácené ponožky. Jinak samozřejmě pecka, po které se mi na Supermana s Batmanem chce do kina ještě míň než předtím.

• 22.3.2016  20:43
    Bosch (TV seriál) (2014)

První série se opravdu povedla. Titus Welliver je nejlepší možný Harry Bosch, míchání zápletek z několika románů funguje a i když seriál nedokáže tolik strhnout jako Connelyho knížky, bavil jsem se velmi dobře. Sympatická dávka temné old school kriminálky se zatraceně charismatickým hrdinou - co víc si přát? 80% P.S. Co nejdřív další sérii prosím! Druhá série zvyšuje laťku. A Sedmá z devíti je pořád kus! Chci trojku! 90%

• 11.3.2016  23:19

Otrlec 2016.

• 27.2.2016  15:38

Béčkové pokračování legendárního Tygra a draka, kterému chybí prakticky všechno, co dělalo originál úchvatným. Pryč je poezie, dechberoucí souboje, silný milostný (dvoj)příběh, výborná hudba. Tohle se fakt nepovedlo.

• 20.2.2016  14:28
    Love (TV seriál) (2016)

Pilot mě teda moc nenavnadil k dalšímu sledování - nesympatické postavy, které byste nejradši zabili, humor nikde, celé se to divně táhne... zklamání.

• 15.2.2016  22:57
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Lehká zklamání. Od Scorseseho jsem čekal prostě větší pecku, ne jen nadprůměrný pilot zajímavého seriálu.

• 30.1.2016  18:42
    Dva Jakeové (1990)

Pokračování Čínské čtvrti je slabší už prostě proto, že je na ni vázáno a neustále na ni odkazuje. Jinak jde o vysoce stylovou (krásná Zsigmondova kamera) a atmosférickou záležitost s tradičně parádním Nicholsonem a Keitelem. Částečná zdlouhavost a absence výraznějšího hudebního doprovodu (kde je Goldsmith, když ho nejvíc potřebujete?) se dá přežít. 70%

• 9.1.2016  16:14

Anders 20%, Rockwell 40%, Rodriguez 100%, Tarantino 80%. Už před dvaceti lety bylo jasné, kdo z indies nadějí to někam dotáhne a kdo ne. A konečně si jdu sehnat toho Muže z Ria. P.S. Ta epizoda seriálu Alfred Hitchcock Presents, kterou Tarantino cituje, se jmenuje správně The Man from the South a je zde. Je mimochodem skvělá.

• 30.12.2015  16:45
    Akta X (TV seriál) (1993)

1. série 80% Mytologie se teprve rozjíždí. Ta pravá Akta X přijdou s druhou sérií. 2. série 90% 3. série 100% Přibývá humoru a to Aktům X děsně sluší. 4. série 80% Slabších dílů tam už bylo trochu víc než dřív, ty lepší ale rozhodně pořád stojí zato.

• 17.12.2015  22:12

Star Wars od fanouška pro fanoušky. Je tam prakticky všechno, co na SW miluju a skoro nic z toho, co mě na nich štve. To má být jako špatně? P.S. I napodruhé mě to děsně bavilo.

• 6.12.2015  00:10
    Spectre (2015)

Bondova únava musela padnout i na tvůrce. Oproti Skyfallu mě to nezaujalo ani vizuálně (fanda Van Hoytemaových "vyblitých" barev asi fakt nejsem).

• 4.12.2015  18:12

Bill Murray, Sofia Coppola a vánoční speciál - může to dopadnout špatně? To víte, že nemůže. Ani když vám Tichou noc zpívá Miley Cyrus. V rámci žánru vkusné, milé a atmosférické.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83