• Mysteriózní

Temná okna (2023)

Film, že je neoriginálny a plný klišé, tak na to musí prísť aj nehorororý fanúšik a potom čo môže povedať, ten hororový. Totálne zbytočný film bez nápadu, bez aspoň svižného deja či dramatických momentov. Fakt netuším , načo mal niekto potrebu stvoriť takúto predvídateľnú, hlúpu a nezáživnú vecičku, ktorá svojou obyčajnosťou ma po chvíli začala vytáčať. Keby som bol na tom v kine, tak to by bol prvý film, ktorý by som tam nedopozeral a aj celkom nechapem, ako sa to mohlo stať, že tento brak sa tam ocitol. Na odpad to nie je, ale ani na 2*, tak len silná 1*, viac to už komentovať nemienim.

Prokletá vesnice (2019)

Joko Anwar celkom vie točiť takéto atmosférické vecičky, ale u mna aj tak stále je u jeho tvorby najvyššie Satan's Slaves. Je tu niekoľko vtipných dialogov a ako celok mi to príde trocha chaotické a nekoordinovane. Ale uvedomil som si, že najväčším mojim problémom je Tara Basro, ktorá v každom filme ma jeden a ten istý prihlúply vyraz. U mna je to čistá neherečka s peknou tváričkou, ale celkom bez talentu či odhodlania. Príde aj na prekombinovanú pointu a aj nejaké to gore sa ukáže, ale za mna je tu veľmi veľa vaty a slušných scén je tu tiež veľmi málo. Kvoli tej typickej Indonézskej atmosfére dám tú silnú 3*, ale aj tak s výsledkom nie som celkom spokojný, čakal som oveľa väčšie grády.

Princezna (2022)

K tomuto filmu som sa dostal celkom náhodou, ale keď som ho už zapol , tak ho aj dopozerám. Začiatok bol celkom cool a filmová Fiona to tam celkom dobre zvládala, ale po čase sa film dostal do šedi, klišé a nezáživnosti. Fakt od začiatku som vedel, ako film bude plynúť a čo sa tam bude diať. Nemôžem filmu uprieť snahu urobiť takú ľahko akčnú stredoveku vybíjanú o jednej princeznej, ktorá chcela zachrániť svoje kráľovstvo. Nie je to nič prevratné, ale na jedno pozretie to je postačujúce, ale druhýkrát to už vidieť nebudem mať potrebu. Slabé 3*.

La Chose derrière la porte (2023)

Mal som si pred filmom prečítať najprv komentár kamaráta Pornogrinda, ktorý píše, že je tento film pre okrajove publikum. Keď hororový fanúšik použije túto vetu, tak je jasné, že na film musíte mat nielen náladu, ale aj čakať, že film bude mat nielen pomalé tempo, ale bude i formou ci obsahom odlišný od bežných hororových vôd. A práve na niečo také som až tak náladu nemal. Chcel som si pozrieť niečo krvavé, s veľa postavami a s ľahko plynúcim priebehom. Nič z toho som nedostal, práve naopak, bolo to presne to, čo som nechcel, ale počas pozerania som sa s tým zmieril. Je tu malo dialogov, ale za to je tu ponurosť a masky boli tiež ukážkové. Film pomaly plinie a aj keď počas toho procesu odkrýva svoje karty, tá najdôležitejšia príde na zaver. Bola celkom divná, ale proti gustu žiadny dišputát. Slabé 3*.

Před pikolou, za pikolou (2023)

Nie je žiadnym prekvapením, že príbeh je vsadený do mestečka, ktoré je známe čarodejníckymi procesmi. Je veľa tvorcov, ktorí chceli vsadiť na istotu, ale v tomto prípade, len samotná legenda nestačí, tam bolo potreba schopnosť tvorcov niečím zaujať, ale rozhodne na to nemali. Je tu hnusný strih a aj keď sa aspoň u mna jedná o známych hercov, ktorí hrali vo viacerých slušných hororov, ale tu prehrávali. Ale kde je mizerný scenár, tam ani herci to už nezachránia a toto je ukážkový príklad. Tento film sa podobal na ducha ohňa a prakticky aj tak mizerne dopadol. Filmu by nepomohol ani Chuck Norris, lebo aj keď stopaz je ukážková, tak  remeselne, vizuálne, gore efektne a aj herecky je veľmi slabý. A tak len slabé 2*.

Die Rebellion (1993) (TV film)

Komorne a civilne  ladené dráma o živote vojaka, ktorý je považovaný za hrdinu a na fronte nechal kus seba, tak v živote to aj tak nič neznamená a musí sa svetom pretĺkať, ako vie. Je to smutný príbeh o ľudskej dôstojnosti a o tom, že ani statne vyznamenanie človeku nezaistí kludné prežitie života. Ja som vobec nevedel, že tento film natočil známy režisér deprimujúcich filmov sám Michael Haneke. On točí ponuré a tažké filmy, ale tento mi do jeho konceptu až tak nepasoval aj keď sa tiež dá charakterizovať ako ťažko stráviteľný film. Aj keď plynie pomaly, je spracovaný pútavo až podmaňujúco a divakovi určite osud hlavnej postavy nie je ľahostajný a o to tu asi aj najviac išlo. Že, keď vo filme s nim nikto nesúcití až na jednu výnimku, tak to dostane aspoň od diváka. Silne 4*.

The Frozen Ghost (1945)

Inner Sanctium je séria, ktorá má v sebe veľa stereotipu a klišé. ale zas má celkom solídne kúzlo svojskosti. Neviem celkom kvoli čomu sa tento diel volá zamrznutý duch, ale rozhodne tejto serie neurobil hanbu. Je tu klasická detektívna linka, kde na jednej strane je zase hypnotizér, ktorý ma výčitky svedomia a na strane druhej detektív, ktorý nie je z tých najmúdrejších. Potešila expozícia voskového múzea, ktorá do filmu niesla celkom slušnú ponurosť a neobyčajnosť. Detektívka, to ešte beriem, ale hororových prvkov tu má zase máličko. Silne 3*.

Přišla v noci (2023)

Keby bolo po mojom, tak tento film si tak ľahko nepozriem, lebo som tušil prúser, ale bol som prehlasovaný, že to môže byť celkom sranda, no to rozhodne nebola. Horor to rozhodne bol, ale pre mna, že som túto trápnu a nezáživnú vecičku, ktorá sa hrala na psychologický Home invasion bez psychických následkov dopozeral. Fakt ma to nebavilo, lebo film sa tváril, že chce byť aj vtipný a ani to mu vobec nevychádzalo a tak aj herecké prejavy nestali za nič. Postavy boli podané tak laxne, že celkové dianie vo filme ma začalo po chvíli iritovať kvoli primitívnym rozhodnutiam postav sa z celou situáciou zmieriť a nebojovať. Príbehy píše sám život, ale tu bolo vidieť, že to napísal scenárista. Niekoho tato nudná srajda zaujme, ja do tej kategórie patriť nikdy nebudem, slabá 1*.

Godzilla Minus One (2023)

Godzilla tento rok oslavuje svoje krásne jubileum a to sedemdesiat rokov a stvoril ju Inoshira Honda. Za ten čas bojovala s King Kongom, Anguirusom i s inými príšerami. Bolo natočene s ňou veľa filmov a aj keď som videl len zopár, tento je rozhodne z tých lepších. Príbeh je vsadený do zdecimovaného Japonska a tak príbehovo je fakt veľmi silný, lebo nejde až tak o monštrum, ale o ľudskú dôstojnosť a bojovnosť. Veľmi dobre sa na film pozeralo a to nielen po trikovej, ale aj hereckej či megalomanskej stránke. Statný skoro zabudnutý dinosaurus to tu krásne kosí a je tu naozaj veľa slušných nápadov a som rad, že sa na začiatku príbehu z roku 1954 u tohto monštra neujali chápadla, toto telo jej svedči oveľa viac a je tu aj viac možnosti, ktoré aj v tomto filme ukázala. Bavil som sa a to celkom nečakane, lebo toto monštrum nemám až tak v obľube, ale  tu sa slušne pohrali nielen s príbehom, ale aj zo samotnou Godzillou. Slabé, ale 4*.

Dark Parasite (2023)

S týmto režisérskym duom mám tu česť prvýkrát, ale verím, že nie naposledy. Aj keď je mi jasne, aké filmy točia, tento až tak zlý nebol a to som si myslel, že to bude riadna haluz. Dialógy trhali uši a herci boli riadne neschopný, ale zato sa tvorcovia vyšantili so zrudičkou a páčili sa mi aj premeny ľudí na alienove nádoby. Je tu vidieť snaha ukázať aj za niekoľko dolárov, že kde je cesta, tam je aj ciel a aj keď film nikdy nedosiahne patričný úspech, u mna nedopadol tak, ako som si myslel. V pohode dávam slabé, ale 3*.

Ovládací panel
129. nej uživatel Slovensko