Kořist (2019)

O tejto stupidnej kravine vyhlasil majster Tarrantino, ze je to top film roku? To musel srandovat.

Obžalovaný (1964)

Tak, z tohoto filmoveho diela som padol na prdel. Dokonalost sama.

Dosť dobrí chlapi (1971)

Podla mna vyborny film. Herecke vykony vsetkych posobia velmi prirodzene, moj oblubeny Vlado Muller je proste top. Pribeh ako taky je putavy, zaujimalo ma, ako to napokon vsetko dopadne. Liskova hudba dodala filmu spickovu atmosferu a grady. Skratka, retro jak vysite. V ramci zanru a doby davam rozhodne s kludnym svedomim plny pocet.

Megan is Missing (2011)

Ty vole! Toto nie je žiadna priblblá agitka. Každý otec 13-14 ročnej dcéry (ja tiež) musí toto absolvovať. Ideálne by bolo, keby som sa nebál pozrieť si to s dcérou. Ešte o tom pouvažujem. Možno pozrieme neskôr. Komentáre nevyzretých cynikov, ako sú napr. Hitman_47 neberte vážne, lebo sú úplne neadekvátne. Nezvyknem dávať lacným a béčkovým filmom plný počet, ale toto je výnimka, kde inak nemôžem. Takéto veci by mali byť povinné, ako boli kedysi povinné čitateľské denníky.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Od Alejandra som teda očakával niečo duchaplnejšie a nejakú tú hlbšiu zápletku, ako som už u neho zvyknutý. Namiesto toho sa mi dostal megadrsný survival thriller/dráma/ s trochu simplex zápletkou á la zrada a pomsta. Obrazovo niet čo vytknúť, širokouhlú kameru som si vychutnával a atmoška bola tiež super. Leo podal asi svoj životný výkon. Ochotne by som dal za 4, keby nie toho krátkozrakého scenáristického prešľapu: potom čo (pozor SPOILER!) medvedica velmi slušne Lea rozmrdala a neskôr ťahal svoju neprirodzene vykrútenú dolámanú nohu za sebou ako totálny mrzák, to nejako prirýchlo rozchodil- či priam rozbehal. Toto ma fakt trochu nasralo. Nie že by som mu to neprial, ale v duchu Annie Wilkesovej a jej názoru na ,,nefér" pokračovanie ,,Raketového muža" musím konštatovať, že sa jedná o malý ojeb. Ak sa teda týmto filmom chcel Alejandro vyrovnať Gibsonovmu Apocalyptu, tak to ani náhodou! Tam to bolo ,,fér" a reálne od začiatku až do konca. Takže s ľútosťou dávam ,,len" 3 hviezdy.

Muž na laně (2015)

Bože, ja tie Zemeckisove filmové triky milujem. Človeku zostáva rozum stáť! Film je oslavou dvojičiek a pošahanej francúzskej mentality.

Hanebný pancharti (2009)

Tento film som už videl viackrát a ešte si ho pozriem. Je to ďalší majsterštyk majstra dusných zdĺhavých sku*vene napínavých situácií, vyplnených šachovo taktickými dialógmi, ktoré nemajú vo filmovom kumšte obdobu. Samozrejme, nebol by to Quentin, keby nebol jeho filmový steak poriadne krvavý, ale na to už sme snáď zvyknutí. Plukovník Landa v podaní Christopha Waltza bol jedinečný a dokonalý, jeho gentlemanskú prefíkanú zákernosť som si vychutnával každú sekundu jeho výstupu. Brad Pitt mi tu velmi nesedel, ale rešpektujem Quentinov výber. Taktiež absurdné vyvrcholenie mohlo byť trochu iné, ale v tom je práve sila režisérovho kumštu- urobiť film tak, aby diváka bavil a zároveň ho sral. Atmosféra bola ako vždy dokonalá, scény vypracované do detailu, herecké výkony vrcholné, niet čo dodať. Nemôžem hodnotiť inak ako plný počet.

Osm hrozných (2015)

Kuuurva, to bol zase nárez! Myslel som, že Quentin pomaličky vychádza z formy, ale veru niee. Áno, celý dej je pomalý a simplexne komorný, ale tá zvonka mrazivá a zvnútra dusná atmosféra sa (aj vďaka skvelej hudbe) priamo človeku vpíja do kože. Osobne tento film zaraďujem vedľa takých diel ako je Pulp Fiction alebo Inglorious Basterds (na ktorý zaznel aj odkaz v podobe: ,,daj zbohom svojim guliam!"). Quentin je proste majstrom nenápadných symbolizmov a vybrúsených priam šachových dialógov. Dĺžka filmu mi vôbec neprekážala, som už na to zvyknutý a trpezlivosť diváka určite bude bohato odmenená. Quentin má svojich dvorných hercov už geniálne zabehnutých a viem si živo predstaviť, aká s nimi musela byť pri nakrúcaní prča. :o) Takže moje hodnotenie je nekompromisných 5 klincov do dverí. Bravo!

Kandahár (2010)

Ja neviem ci sme uz tak rozhyckani hollywoodskymi filmami, alebo cim to je. Ale ked zhliadneme takyto rusky film, ktory by mohol byt relativne dobre natoceny, citime cistu nudu. Prvych a poslednych 10 minut celkom nadpriemerne napatie, dokonca aj nejaka hudba, ale zvysok filmu som stravil v alfa spanku.