Divergence (2014)

stokrát ohraná písnička, kombinace Hunger Games a Twilightu, která nepřináší nic nového. natahovaná nuda s dějem děravým jak cedník. víc na blogu

Justin Bieber's Believe (2013)

v hodnocení vidím samé lehce očekávatelné odpady. a nezasloužené. nejsem fanyna ani hater, ale i dokument mě nenudil a našla jsem si v něm vlastní věci k přemýšlení. a ve spojení s bieberfanynama v kinosále to byl celkem zajímavý zážitek. pro mě to nebyla ztráta času. více na blogu

Pojedeme k moři (2014)

Mádl jako režisér a scénárista celkem příjemně překvapil, ale pořád má před sebou ještě kus práce. v rybníčku českých filmů je to příjemné osvěžení. jen si nejsem zcela jistá pro jaké publikum tento film je - rodinná komedie to určitě není a jak film ubírá na tempu a humoru, čím víc se blíží ke konci, tím víc to jde celé do kopru. víc na mém blogu

Přežijí jen milenci (2013)

film, na který se dobře dívá. protože je takový hezký a stylový. ale běda jak člověk začně trochu víc přemýšlet nad dějem. Hiddleston je jako již tradičně super a Tilda zdatně sekunduje. dějová epizodka s Wasikowskou byla ovšem naprosto zbytečná. více k přečtení na blogu.

Zvonilka a piráti (2014)

kdyby mi bylo cca pět let, tak je to za jasné 4. teď je mi o dvacet víc a pocitově je to tak za dvě hvězdy. tak to hezky zprůměrujeme na tři. holčičky budou nadšené, rodiče už asi o dost méně - ke konci jsem měla co dělat, abych neusnula. dávám plusové body za závěrečnou scénu s Hookem a za krokodýla, jinak.... nic moc.

Need for Speed (2014)

roztomile pitoumočký film, kde je (trochu překvapivě) na můj vkus málo aut a málo závodění. zato vrchovatě nám tvůrci dávkují tupoučké dialogy a pohledy hlavních hrdinů do kamery. logiku ve filmu nemá cenu hledat, ale narozdíl od konkurenčního Fast&Furoius všechny podivnost bijí do očí (kladivem). více na blogu, kde závodníci dojeli do cíle se skórem 35%

Philomena (2013)

Příjemný film se dvěma skvělými herci. Dojemný příběh, který ale příliš netlačí na city diváka.Jemně a citlivě použitý humor. Prostě dobrá podíváná, které kraluje Judi Dench. Dávám 80%.

Zachraňte pana Bankse (2013)

příjemný film, který mě překvapil a dojal. a překvapil tím, že je dobrý :) dějem určitě nikoho nepřekvapí, všichni dávno víme, jak to celé dopadlo.... ale i tak si tenhle film může divák dosyta užít. Tom Hanks i Emma Thompson dokazují své kvality. a já si teď musím pořád broukat Let's Go Fly a Kite a brzy se chystám se zase si zopakovat Mary Poppins. Na blogu dávám pěkných 75%.

LEGO® příběh (2014)

tohle je prostě paráda. hravé, zábavné, přitom chytré, svěží...... tvůrci si s tím dali ohromnou práci a výsledek stojí za to. každý, kdo si jako malé děcko hrával s legem, tak bude nadšený. můžete si oddechnout, tu nostalgii nikdo nezprasil. a jisté dojemné poselství na konci není pitomé, ba naopak. prostě takhle by se měli dělat filmy :) na blogu dávám za rovných 100% a nejspíš vyrazím do kina ještě na dabovanou verzi.