robbiee

watchman

ICQ: 270910378

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 1.11.2015  20:47
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

[imdb: 8.9/10] | me: Bob Odenkirk opať dokazuje svoje kvality vo veľmi podarenom prequel spinoff seriály. Po prvej sérii sa teším na ďalšie pokračovanie. Zatiaľ veľká spokojnosť.

• 1.11.2015  20:43
    Narcos (TV seriál) (2015)

[imdb: 9.1/10] | me: WOW. Vynikajúca seriálová záležitosť.Vrelo odporúčam.

• 11.6.2015  21:37
    Kung Fury (2015)

[imdb: 8.4/10] | me: Geniálna záležitosť, ktorá ma všetko, čo od prelomovej pecky tohto typu očakávam. Pre mňa to je snáď pre tento rok najlepšia filmová záležitosť. Milujem tento druh filmu a ak to sa to podá správne (a v tomto prípade sa jedná o úplne ideálny mix), tak potom to proste má gule. Kvalita, ktorá sa dnes už len tak nerobí a nevidí. Your pecs are epic.

• 11.6.2015  21:31
    Ex Machina (2014)

[imdb: 7.8/10] | me: Výborné light sci-fi, ktoré sa na tému AI (umelej inteligencie) pozerá opäť inak a veľmi zaujímavo. Film ma vďaka svojej tajomnosti po celý čas výborný náboj, ktorý sa nevytratí (priam naopak) do samého konca. Tento film nestavia na podstate technologických možností samotnej realizácie výslednej myšlienky (a preto ho tak netreba vnímať), ALE venuje sa práve konceptu umelej inteligencie z ľudsko-umelého pohľadu a práve konfrontácia týchto dvoch svetov je to, čo ho robí veľmi pútavým a zaujímavým. It's funny. You know. No matter how rich you get, shit goes wrong. You can't insulate yourself from it. I used to think it was death and taxes you couldn't avoid, but it's actually death and shit.

• 11.6.2015  21:20

[imdb: 6.3/10] | me: Vizuálna stránka je rovnaká ako v jednotke, no tentokrát bez výrazného hlavného hrdinu a deja. A samozrejme, (veď prečo aj nie?) ešte viac pritiahnuté za vlasy. Prvý film mal všetko, čo sme dovtedy nevideli. Silné heslá, silné telá, krásnu grafiku a hlavne zaujimavú myšlienku. Tento film už nenesie (okrem vizuálu) nič z vyššie menovaných kvalít a miestami stereotypom nudí. Povedal by som, že až na poodhalenú Evu Green to bola krvavá strata času.You fight much harder than you fuck.

• 25.5.2015  10:25
    Focus (2015)

[imdb: 6.6/10] | me: Letný hollowoodsky mainstream s ústredným duom krásnych a šikovných ľudí, ktorí sa do seba zamilujú, no potom sa jeden druhému oddialia, aby mohli k sebe opäť nájsť stratenú cestu. :) Táto premisa nám je všetkým jasná od samého začiatku. To, čo je podstatnejšie je myšlienka filmu o kolo ktorej sa všetko točí, no a v tomto prípade to je HUSTLE. OK. Pozerateľný film, no jeden z mnoha. Neprekvapí, nenadchne, neurazí, ... proste predletná štandardka ako sa na každý rok patrí. Ideálna voľba na jednoduchý jemne úsmevný večer s partnerkou. [2,8 *] It's about distraction. It's about focus. The brain is slow and it can't multitask. Tap him here, take from there.

• 25.5.2015  10:17

[imdb: 8.1/10] | me: Príjemné, svieže ľahko pozerateľné a vtipné sci-fi, pri ktorom sa človek celkom dobre zabaví a bez nutnosti použiť mozog si oddýchne. Je to film, ktorý ma dostatok nedostatkov, no tie vo finále nie su podstatné. Dôležitá je celková atmosféra a tá je svojská a príjemná. [3,5 *] Really? Well, on my planet, we have a legend about people like you. It's called Footloose. And in it, a great hero, named Kevin Bacon, teaches an entire city full of people with sticks up their butts that, dancing, well, is the greatest thing there is.

• 16.5.2015  15:12

[imdb: 4.2/10] | me:Neskutočná nuda bez náboja, ktorá si drží svoje nudné "krivky" po celý čas. Filmu chýba drive, je nepresvedčivý až falošný. Jediným príjemným prvkom tohto tienisteho utrpenia je Dakota Johnson, ktorá sa svojej úlohy zhostila na 110%, zatial čo všetko ostatné chradne, kde sa len dá. Či už sa na to pozerám z pohľadou čisto prvoplánovej záležitosti, ktorá stavia čisto na sexuálnych scénach, alebo z pohľadu filmu, ktorý sa snaží preniknúť do tajomna tmavej osobnosti p. Greya, nenechádzam nič, čo by ma aspoň trošku presvedčilo o tom, že sa jedna o (akýkoľvek) kult. Totálne nezvládnuta záležitosť. Bend over. I'm going to hit you six times and you're going to count with me.

• 16.5.2015  14:23
    Kód Enigmy (2014)

[imdb: 8.1/10] | me: Vynikajúci Cumberbatch v rovnako kvalitnom spracovaní toho algoritmicky najpodstatnejšieho, čo stálo za taktickým víťazstvom spojeneckých vojsk nad fašizmom. Film, ktorý svojou kvalitou vzdáva adekvátny holt jednému z najvplyvnejších vyzionárskych mozgov sveta. Silný smutný príbeh, ktorý núti zamyslieť sa. Respekt Mr. Turing. Do you know why people like violence? It is because it feels good. Humans find violence deeply satisfying. But remove the satisfaction, and the act becomes... hollow.

• 16.5.2015  14:13

[imdb: 6.4/10] | me: Rovnako zábavné ako jednotka, no väčšia divočina než som čakal. To však vôbec nevadí. FIlm má počas celej svojej dĺžky, čo ponúknuť a kontinuálne baví. Ako komédiu ho môžem vrelo doporučiť (nakoľko v poslednej dobe veľa komédií, čo by stalo za zmienku nevyšlo). You got a lot of stuff sticking out; I got a lot of holes going in.

• 16.5.2015  14:06

[imdb: 7.4/10] | me: Bolo by považované za americký hriech, ak by táto téma nebola filmovo spracovaná. A tak tu máme film o tom, čo sa muselo stať na to, aby Usama chytil guľku. Viac než samotný film je zaujimavá hlavná postava (tá reálna), ktorej vytrvalosť a odhodlanie zabezpečili amerike tento protiteroristycký triumf. Film, už ako taký je len jeden z viacerých svojho druhu (Hurt Locker od tej istej režisérky, American Sniper,...) a je otázkou, či tento žáner obľubujete alebo nie. Ak áno, tak ste na správnej adrese, hoci tento kúsok je viac taktický než akčný, čo môže viacero fanúšikov žánru rozladiť :) Mňa nie Can I be honest with you? I am bad fucking news. I'm not your friend. I'm not gonna help you. I'm gonna break you. Any questions?

• 16.5.2015  13:52

[imdb: 7.4/10] | me: Americký ospevný epos o modernom hrdinovy, ktorý realne existoval. Vďaka obsadeniu a réžií sa jedna o kvalitné spracovanie extra priamočiarej filmovej pocty, ktorá mierne ponapína, mierne pobaví a celý čas udrží pozornosť diváka. Nejedná sa však o nič, čo by sme tu už nemali. Mám skôr pocit, že tento typ filmov je už opotrebovaný a som prekvapený, že Clint do toho šiel. Bradleymu sa nečudujem, určite chce Oscara a vie, čo na ľudí (hlavne američanov) zaberie. Pre mňa to bol však ďalší z moderných vojnových filmov, ktorý ničím nevzčnieva nad svojich kolegov (Hurt Locker, Zero Dark Thitry, ...). Proste OK. God, country, family, right?

• 16.5.2015  13:43
    Kronika (2012)

[imdb: 7.1/10] | me: Film pridobrý pre televíziu, no nevybilansovaný pre kino. Má veľmi zaujímavý vývoj a charakter, no neudrží si svoju kvalitnú špecifickosť a skĺzne do opotrebovaných záverov a zvratov. Tak ako ma zaujal na začiatku, tak ma sklamal na konci. Andrew, don't fart. We'll never find you again.

• 16.5.2015  13:38

[imdb: 5.9/10] | me: Stotožňujem sa s myšlienkou, že teno film je úplne zbytočný, hoci celkom vtipný. Obaja to zvládajú tak ako za starých čias. Takmer všetko je totožné, akurat hlavná os sa jemne zmenila. Nič už neprekvapí a tak sa už len čaká na nové gagy, ktoré na to, aby zaujali (po jednotke) musia byť ozaj trefné a nie je ich teda moc. Nie je to zďalake prúser, no tento typ filmu nepotrebuje pokračovania, vôbec im to nesvädčí. You morons! This is the return address. Her's is on the on the side with the stamp.

• 16.5.2015  13:32
    Birdman (2014)

[imdb: 7.9/10] | me: Výborná filmová jazda plná satiry, irónie a čierneho humoru. Vďaka trefnému obsadeniu a kvalitným výkonom zanechal tento film príjemné dojmy. Opäť niečo iné, opäť niečo, čo zaujme. Sixty is the new thirty, mother fucker.

• 10.1.2015  21:53

[imdb: 9.0/10] | me: Na naše pomery to je úplne OK komédia. Hlavné pozitíva filmu sú prave v mikroscénach a dialógoch, ktoré sú jeho nosnou časťou. To kde film stráca je práve nelogickosť konania postáv a diery príbehu, avšak to v tomto žánre a na naše pomery pravdepodobne nie je podstatné :). Ak však človek nemá veľké očakávania a uvedomuje si, že ide na SK-CZ film, tak sa môže stať (to čo sa stalo aj mne), že nebude nijako sklamaný. Takže ja vravím: OK. Taká jednorazová filmová pohodička.

• 10.1.2015  21:20
    Slídil (2014)

[imdb: 8.1/10] | me: Výborná charakterová záležitosť. Jake Gylenhaal ako slizký a bezcitný hajzel na ceste hore. Pre neho netradičná rola, no o to zaujímavejší film. Pokiaľ sa človek stotožní s Jake-om v tejto hereckej polohe (ktorú podľa mňa zvladol vynikajúco), celý film bude vnímať z úplne iného uhla pohľadu. A to je môj prípad :) Do you know what fear stands for? False Evidence Appearing Real.

• 10.1.2015  20:46

[imdb: 7.3/10] | me: Výborná citlivá a pútavá záležitosť, ktorá ma chytila za srdce.Herecky, scenáristicky a dramaturgicky zvládnute na jednotku. If I drop this phone a thousand times, a million times... and one time, it does't fall... just once, it hovers in the air. That is an error that's worth looking at.

• 15.11.2014  20:54
    Interstellar (2014)

[imdb: 9.0/10] | me: Úplne sa stotožnujem s komentárom užívateľa POMO, no hlavne s myšlienkou rozdeliť film do dvoh filmov a ponechať tak špičkovú kvalitu jeho prvej polovice. Tak dobrý koncept s tak výborným hereckým obsadením vo výbornom rozbehu sa veľmi smutne stratí v nesprávne vypracovanej druhej polovici a TO JE ŠKODA. Your daughter's generation will be the last to survive on Earth. You're the best pilot we ever had. Get out there and save the world.

• 15.11.2014  20:37
    Lásky čas (2013)

[imdb: 7.8/10] | me: Pekný britský film s výborným hereckým obsadením a príjemnou atmosférou. Páči sa mi koncept založený na myšlienke cestovania v čase, ktorý vôbec nie je silený a slúži iba ako opora kvalitne vystavaného deja. I'm going to go into the bedroom and put on my new pajamas, and in a minute you can come in and take them off.

• 15.11.2014  20:22
    Teď a tady (2012)

[imdb: 7.3/10] | me: Ťažký film, ktorý vám určite nezlepší náladu. Je to film o zdanlivo nezlučiteľných témach a citových následkoch ich spojenia. Musím priznať, že hoci je film ozaj dobre spracovaný, nie som fanúšik tohto žánru. Nebyť Dakoty a veľmi slušného hodnotenia, určite by som si tento kúsok nepozrel. No napriek obom týmto faktom, nie som rád, že som ho videl. Aj keď sa jedná o dobre herecké výkony, práve jeho reálnosť a náročnosť ústrednej myšlienky stoja za veľmi smutným konceptom a to je práve fakt, ktorý ma nepotešil. Čiže v skratke: Film je fo dobrý, no útoči na tie najbolestivejšie miesta a ja toto nemám vo filmografii rád.Will I still be your brother when you're dead?

• 15.11.2014  19:59

[imdb: 6.3/10] | me: Pohodový film, ktorý sice nie je ničím prelomový, no celkom pobaví vtipom a nadhľadom. Logika nie je sice najsilnejšou stránkou filmu, no Kurt Russell ako známa tvár a humor celý film odľahčujú a dávajú mu príjemný rozmer. Interpol? Fucking Interpol? I'm not going to fucking prison! I'm not cut out for that shit. Have you seen these fucking arms, man? These wet noodles will prevent very few prison rapes.

• 15.11.2014  19:42

[imdb: 7.0/10] | me: Totálne sa stotožňujem s názormi väčšiny userov: krásny vizuál a výborná muzika, no však dejovo prázdne a úplne bez života. Jediný dejovým svetlím bodikom filmu je úplny záver, ktorý ma prekvapil, inak to bol dosť nevýrazny Spider-man. [2,5*] You know what it is I love about being Spider-Man? Everything!

• 15.11.2014  17:14

[imdb: 7.2/10] | me: Nechápem odkiaľ sa tu berie také vysoké hodnotenie. Podľa mňa sa jedná o zbytočný film, kde je hádam všetko pritiahnuté za uši. Film som dopozeral už len z povinnosti, ale celkovo ho radím do kategórie nepotrebných a plytkých blockbusterov. I see your time in the dungeon has made you no less graceful, Loki!

• 15.11.2014  16:57

[imdb: 8.0/10] | me: Po dlhšom čase výborné sci-fi so šikovnou myšlienkou a perfetne ladiacim duom Cruise a Blunt. Hlavne Emily Blunt to aj v tejto pozícii IRON LADY ozaj svedčí. Až na opať veľmi preamerikanizovaný a prehnaný záver to bolo kvalitné akčné a nápadité sci-fi, takže ja som spokojný. Hey Mate! I think there's something wrong with your suit, There's a dead guy in it

• 15.11.2014  16:44
    Lovci hlav (2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Výborné tempo, neočakávané zvraty, čierny severský humor. Proste príjemná neamerická a hlavne špecifická a netradičná záležitosť, ktorá stojí za to.

• 15.11.2014  16:28

[imdb: 7.6/10] | me: 125-minutová reklama na Walt Disney studios, čo však nie je negatívny fakt a to hlavne kvôli dobre fungujúcej dvojici Hanks + Thompson. Celý film sa lepšie pozerá ak človek pozná román Mary Poppins a preto určite odporúčam si niečo o ňom (ak nie celý :)), pred tým ako sa do filmu pustíte, prečítať. Inak ma film nijako výrazne nezasiahlo, no určite patrí medzi to prijemnejšie z aktuálnej filmovej tvorby. Young man, if it is your ambition to handle ladies' garments, may I suggest you take employment in a launderette?

• 15.11.2014  15:57

[imdb: 8.2/10] | me: Výborne spojenie aktuálneho Jackmana s novými tvárami mladých X-menov (Fassbender, McAvoy), ktoré funguje ako sa patrí. Film ma tempo, prináša opať niečo nové, čo sme v X-menoch predtým ešte nevideli a Jackman je opäť o čosi väčší :) Jeden by povedal, že to už ani nebude možne, no ten chlap ma neprestáva prekvapovať. I probably shouldn't be asking this sort of thing... but in the future, do I make it?

• 3.5.2014  11:08
    Rivalové (2013)

[imdb: 8.3/10] | me: Ron Howard natočil skutočný film, ktorý nám presvedčivo podáva situáciu okolo Hunta a Laudu. Kopíruje realitu, je rýchly a zábavný a zaroveň pútavý aj pre formula1 laika. Je to "športový" film ako sa patrí a ja nemám čo vytknúť. Prečo teda nedávam plných 5 hviezd? Pretože téma formule1 nie je mojou životnou láskou a teda film ma po dejovej stránke až tak nestrhol. Všetko ostatné však funguje ako dobre namazaný motor Ferrari. The closer you are to death, the more alive you feel. It's a wonderful way to live. It's the only way to drive.

• 3.5.2014  11:00

[imdb: 7.6/10] | me: Dlhé rozprávanie o tom všetkom čo sme tu už v mnohých pútavejších filmoch o nacistoch mali predtým. Film ťaží z detskej nevinnosti, peknej hudby, srdečnosti, lásky .... a na druhej strane zla a nenávisti nacizmu. Myšlienka nie je nijako inovatívna, prevedenie je milé a to je asi tak všetko. Aj napriek výbornému obsadeniu nemali herci možnosť v tomto (v princípe) jednoduchom filme čo ukázať... Je to ok, ba až moc dlhé. Navrhujem skrátiť a zaradiť do poličky s názvom "dojímavé filmy o nacizme". Bis später. One small fact: you are going to die. Despite every effort, no one lives forever. Sorry to be such a spoiler. My advice is when the time comes, don't panic. It doesn't seem to help.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15