Zajíc v pytli (1984) (pořad)

Pořad Zajíc v pytli má 12 dílů, s tím, že navíc vznikl ještě střihový pořad Zajíci v pytli. Díl 1-4 připravil Miloslav Šimek ještě s Luďkem Sobotou, první tři díly jsou výběrem scének z jejich představení, čtvrtý díl je pak zkrácenou verzí představení Dva pestré týdny v oblastním muzeu, kde se pro jeho natočení vrátil Petr Nárožný, Zajímavostí je, že se Zajíc v pytli natáčel 5 let po derniéře daného představení, a že v době natáčení už v Semaforu nehrál ani Luděk Sobota (poslední představení Šimka a Soboty bylo v červnu 1986). Od 5. dílu připravoval Miloslav Šimek Zajíce v pytli s Jiřím Krampolem. S tím, že Jiří Krampol předtím účinkoval jako host i v prvním dílu (scénka Gum Game Pliving) a třetím dílu (scénka Kurzy první pomoci, která původně patřila do představení Dva pestré týdny v oblastním muzeu a roli, kterou zde hrál Jiří Krampol hrál původně Petr Nárožný). Zajímavostí je 9. díl, který je zkrácenou verzí zájezdového představení Jak jsem se vyučil aneb Spolu s Jiřím Grossmannem a ve kterém vystoupila i řada zpěváků z "grossmannovské éry". Kromě Pavla Bobka, Miluše Voborníkové a manželů Svobodových, kteří účinkovali v Semaforu pravidelně se pro toto natáčení vrátili Naďa Urbánková, Milan Drobný a Eva Olmerová. 11. díl vznikl na začátku roku 1990 a jako jediný nebyl natáčen v Semaforu, ale v Klicperovo divadle v Praze Kobylisích (dnešní Salesiánské divadlo) a závěrečný 12. díl je zkrácenou verzí představení Besídka bývalých žáků zvláštní školy. Natáčel se v červnu 1990 (tedy těsně před odchodem skupiny Miloslava Šimka ze Semaforu) a snad i tím, že šlo o "předrevoluční" představení, působilo už v době natáčení trošku vyčpěle. Na Zajíce v pytli se Miloslav Šimek s Jiřím Krampolem snažili navázat v novém Divadle Jiřího Grossmanna pořadem Kavárna u Uršuly, ten však neměl dlouhé trvání (jsou natočeny pouze 4 díly). Miloslav Šimek se poté vrhnul na politickou satiru společně se Zuzanou Bubílkovou (S politiky netančím, Politické harašení) a Jiří Krampol začal moderovat úspěšný pořad Nikdo není dokonalý. Pro uživatele harycek: Ano, vtip s Amanitinem a počtem mrtvých myší je stejný jako mají Cimrmani ve hře Afrika, nicméně hra Dva pestré týdny v oblastním muzeu vznikla v roce 1977, pořad Zajíc v pytli byl natočen v roce 1987 a cimrmanovská hra Afrika měla premiéru až v roce 2002, takže pokud někdo někoho "vykrádá", tak jsou to v tomhle případě spíš Cimrmnani, ale spíš si myslím, že je to jen náhoda :-)

Dvojčata (1988)

Spojení Arnold Schwarzenegger Danny DeVito napoprvé zafungovalo. Celkem příjemná osmdesátníková komedie. Ale případného pokračování (pokud je ještě ve hře) se dost děsím.

Policajt ze školky (1990)

Kluci mají penis, holky zase vagínu.  Hmm... naučils je to nejdůležitější. Nemůžu si pomoct, ale asi nejlepší Arnoldova "čistá" komedie (do kterých počítám ještě Dvojčata, Rolničky a Juniora).

Pravdivé lži - Veřejná tajemství (2023) (epizoda)

Harry a Helen se ocitnou na první společnou misi. Čili jsme se dostali za děj původní filmu. Bohužel to trpí stejnými neduhy jako Pilot, humoru a nadsázky je pomálu, akce sterilní a průměrná. Dám tomu ještě jednu epizodu, ale už tomu moc nevěřím.

Pravdivé lži - Pilot (2023) (epizoda)

Pilot částečně replikuje film s Arnoldem i s vesměs nepříliš povedenými citacemi známých scén. Na jeho konci se ocitneme ve stejné situaci jako na konci filmu. Což mi připadá zbytečně uspěchané, ta situaci kdy ani vlastní žena neví, že má za muže tajného agenta se dala využít mnohem důkladněji. Největší slabinou seriálové verze je (alespoň prozatím) absence humoru a nadsázky. Uvidím, kam se to posune dál, ale zatím zklamání

Univerzální voják (1992)

Viděno znovu po mnoha a mnoha letech. A užil jsem si to. Možná víc, než když jsem to viděl kdysi poprvé. Asi nejúspěšnější pokus Van Damma a Lundgrena přiblížit se klasické áčkové produkci. Zvyšuju hodnocení ze 3 hvězdiček na 4.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Předpokládám, že Chris Hemsworth přišel o práci. Pokusit se nějak napravit tenhle průšvih je asi nereálné. Thor se zde totálně zdiskreditoval a bude už působit jen jako komická figurka. Takže ho podle mě budou muset nechat pár let odležet, pak ho přeobsadí a pokusí se o restart.

Predátor: Evoluce (2018)

Když měl Predátor: Evoluce premiéru v roce 2018 v kinech, tak jsem ho nestihl. A vzhledem k špatným recenzím jsem si ho nepustil ani později když byl na VOD. Až teď, když sjíždím celou sérii. A je to bohužel nejhorší dosud natočený Predátor (pokud bereme jen samostatné filmy a nepočítáme sérii AvP). Shane Black se pokoušel o něco jiného a je na tom zřetelně vidět jeho rukopis, ale v rámci predátoří série to prostě nefunguje.

Predátoři (2010)

Kdysi jsem viděl v kině a měl jsme v hlavě zasunutý poměrně pozitivní dojem. To mohu po opakovaném shlédnutí potvrdit. A taky jsem zjistil, že si po těch 12 letech z toho filmu nic nepamatuju, což přesně svědčí o jeho úrovni. Příjemně strávené necelé dvě hodinky, ale nic co by vybočovalo z průměru.

Predátor 2 (1990)

Současný hype okolo PREY s sebou přináší názor, že Predátor 2 je dobrý, ve své době nedoceněný film. Není.  1. přesun z džungle do velkoměsta působí zprvu zajímavě, ale není příliš využit 2. Danny Glover (i když ho mám rád) není Arnold a lze těžko věřit, že je Predátorovi důstojným protivníkem. Škoda, že to tenkrát nedopadlo se Stevenem Seagalem, v jeho tehdejší formě (film vznikl rok před Přepadením v Pacifiku) by to mohlo být zajímavé. 3. Moc Predátora. Kouzlo prvního filmu je, že Predátor je většinu filmu skrytý a naplno se projeví až v závěru, takže zůstává tajemný (což mimochodem skvěle využilo i letošní PREY). 4. Místo výborného akčního režiséra nastoupil nudný rutinér. 5. A jak jednička za ty roky nezestárla, tenhle film působí v dnešní době hodně archaicky. Už někdy před 20 lety jsem Predátorovi 2 dal 2 hvězdičky. A není důvod to měnit.