FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál) odpad!

Už dlouho jsem nebyl takhle naštvaný kvůli filmovému průmyslu! Po shlédnutí posledního dílu u mě nastal šok z nedokončení této TV série. Je nutno dodat, že jsem to věděl již když mi byl seriál doporučen, nicméně jsem nevěděl o jak skvělý počin se jedná. Je neuvěřitelné jak moc o sledovanosti seriálu rozhodují drobné detaily jako vysílací přestávky či vysílací čas...no co se dá dělat...Kvalitativně v porovnání s ostatnímy seriály nekabelových televizí se jedná o 5ti hvězdový kousek. Naprosto skvělý námět (ano, adaptace knihy) příběhu, (vyjma pilotního dílu) dobré efekty, skvělá výprava, kamera a dobré herecké výkony. Divák se neseznámí s postavami tak dobře jako v Lost, ale zato je více vidět příběh a ten stojí za to! Bohužel do 7.epizody je tempo v některých dílech příliš pomalé, ale poté je to jízda téměř bez zpomalení. Až na jednu vyjímku sympaticky ztvárněné postavy, konkrétně oblíbené: Demetri, Janis a Simon. Jediná tvář která mi nesedí je herec ústředního agenta Benforda, jeho ksicht se mi tam prostě nehodil - moc věrné ztvárnění ideálního amerického voliče ve středních letech.:) Příběh také obsahuje několik naprosto geniálních zvratů za které by se nemuseli stydět ani tvůrci současných vysokokvalitních minisérií.Celkově HODNOTÍM seriál za 90%, ačkoliv ve svém hodnocení uvádím něco jiného. To jest výstraha pro budoucí zklamané diváky, lepší je totiž na takovýhle podnikatelský experiment ABC nedívat, skončíte totiž v šoku z cliffhangeru, který se již nikdy neodkryje.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tento seriál je ideální pro tak úzké publikum, že se až divím že ABC natočilo 6 sérií, ale díky Jacobovi za to! Neznám žádný jiný seriál, kde by se tak moc tvůrci snažili odolávat mainstreamovému tlaku o představě 'lepšiho' seriálu pro diváka. Chtěl bych zprvu upozornit na ty 3 a méně hvězdové ohodnocení. Nerad vyjadřuju takhle přesvědčeně a explicitně můj názor, ale tady si to dovolím jelikož vidím že se nemám šanci zmýlit, Vy kdo takové hodnocení dáváte jste z 99% předpojatí idioti, kteří neviděli vśechny epizody seriálu, a navíc se někteří z vás na to ještě dívali s 'povedeným' CZ dabbingem. Hanba na Vás, že známkujete něco i přesto že jste seriál neviděli. Mamlasové. (To by stačilo...) Tato série prošla velkým vývojem přes 6 sezón a proto bohužel nepůsobí tak kompaktně, nicméně kdo by se divil s takovým neobvyklým dílem TV produkce! Hluboké myšlenky, prokreslenost a provázanost postav, záhady, stará historie 'minikosmu' ostrova, fyzikální bonbónky, skvělé dojemné scény, krásné ženy, osobití muži a zlomení lidé. Vše tohle je na tomhle klenotu jedinečné, kdy největší masterpiece jsou asi flashbacky(fw). Kvůli prodlouženosti některých sérií (cca o 2 až 3 díly zkrátit) a pár vedlejších zbytečných odnoží (i když všechny měli později důležitou roli), plus párkrát horší kinematografii dávám těsně 4 hvězdy. Moje oblíbené části jsou 4 a 1 sezóna, nejméně pátá kvůli těm odnožím. Závěr byl naprosto skvěle zvládnutý a příjemně mě překvapil. Děkuji tvůrcům a klobouk dolů! ...1S: 90% 2S: 90% 3S: 80% 4S: 90% 5S: 70% 6S:80%

Těžká váha (2005)

Dramatické, srdcervoucí, neuvěřitelně geniální životopisné drama! Co se týče kategorie sportovních filmů, tak pro mě naprosto bez debat nejlepší film se sportovní tématikou který jsem viděl. Dle méno názoru tam jsou věci, které mu upírají posledních pomyslných 10 procent - příliš hollywoodskosti a někdy až trošku moc dlouhých boxerských scén. Na druhou stranu ale kamera, střih, herci ve vedlejších rolích, hudba, makeup to vše je famózní! Co je ale na tomto filmu nejvíce geniální je výstavba děje a následná ideálně vygradovaná zápletka, naprosto jsem se do filmu ponořil a vím, že i ty největší citové ignoranty dostane na kolena :). Naprosto zasloužených 90%

Zuřící býk (1980)

Naprosto výjimečný sportovní a životopisný film. Scorsese s De Nirem a v podstatě všemi hlavními herci zazářili ve velkém stylu. Prokreslení hlavní postavy a jeho klíčových vlastností je precizní, po konci filmu máte pocit jako byste toho člověka znali celý život. Famózní je i filmařská práce, včetně kamery zápasů, La Mottovi fyzické proměny i menších detailů, které na vás působí tak, že jde o sakra dobrej film. Přestože chápu přítomnost delších záběrů, tak v kombinaci s českým dabingem z filmu nemám 5hvězdičkový pocit :). Prozatím dávám 80% a doufám, že se k filmu někdy vrátím!

Trumbo (2015)

Příběh vyjímečného umělce, který však v životním přesvědčením tápal jako bludný holanďan.Tohoto génia ztvárnil také génius, a to herecký, Bryan Cranston. Role pro něj jako ušitá na míru. S ním téměř celý film stojí a padá. Jinak klasická vypravěčská kompozice je docela nezáživná, hudba příjemná, ale nic extra. Avšak kvůli příněhu a fantastickému hereckému výkonu doporučuji. Myslím, že Eddie s Leem se budou na těch židlích hodně potit :). 70%

Everest (2015)

Dlouho jsem s promítačkou otálel, ale vyplatilo se. V dobré náladě jsem si film pustil a opravdu mě bavil. Skvělé efekty, natočeno brilantně, příběh také zvládnutý dobře a napětí velké! Nemám k tomuto koníčku žádný vztah, ale ohromilo mě s jakou podmanivostí jej režisér představuje, včetně charakteristiky všech postav. Povedený film za který by si i určitě stálo zaplatit IMAX. 80%

Solaris (1972)

Tarkovskij je uznávaný umělec a je pravděpodobně dobře, že mu do rukou padlo takhle velké dílo. Kniha mě naprosto usadila, film byl také skvělý, ale... Něco mi tam chybělo, možná herci s vyjímkou Bondarčukové nebyli úplně skvělý a také poetičnost některých záběrů byla až moc zdůrazňována. Co se mi hodně líbilo, byl odlišný závěr filmu, moc povedené a těším se, až ho zkouknu znovu. Přesto, to není na plný počet mistře.80%

Room (2015)

Další drama z irské produkce a další úspěch, jak jen to ti Irčani dělaj? Nu, dobře. Skvěle zpracovaný příběh o lidské zvrhlosti, zoufalosti a na druhé straně lidského (dětského) vnímaní světa. Skvělé herecké výkony a hlavně gradace příběhu mě přesvědčili abych opět udělil plný počet. No tak nám to vypadá, že tento rok se mi Oscaři trefili do vlusu lépe :). Poslední třetina filmu byla zajímavá z pohledu krize psychiky a nevypělosti hlavní představitelky, přičemž jsme současně mohli sledovat rozběh normálního dětsví Jacka, což mě dojalo. Konec i atomsféra byli trošičku horší než v Brooklynu, ale vynahradili to výše zmíněné lepší stránky. Tleskám. 90%

Brooklyn (2015)

Pokud se necháte na chvíli unést příběhem, dobou a sentimentálností, nebudete daleko od udělení 5 hvězd jako já. Obrovským překvapením pro mě byl tento film, klasicky oslavující americkoukulturu první poloviny 20.století. Hudba, scénář a dějové zvraty, které mě ve dvou případech opravdu překvapili (zejména ten nejdůležitější) byli naprosto skvělé na tento žánr. Na Oscara to asi není, ale na nominaci se vůbec nezlobím! Velice velice povedené romantické drámo. 90%

Důvod k rozvodu (1937)

To byla podívaná. Já pořád říkám že prvorepublikové herečky byly hezčí. :)) Filmová podívaná to nebyla až zas tak super jako Burianovy nebo Marvanovi filmy, ale bavil jsem se také dost dobře. Oldřich Nový tam hraje takového blázna, že Vás to snad musí bavit. Anny Ondráková tentokrát trumfovala Adinu Mandlovou, její raubířské postoje a oči stáli za to ji obsadit.Zase jsem se jednou ponořil do smyšlené reality krásy 30.let a užil jsem si to. 80%