John Wick (2014)

Keby som mal opat 14 a pozrel si to na VHS z pozicovne, tak by to bola 5 hviezdicova zalezitost :) Ale kedze v mojich rokoch ocakavam od filmu viac, a to aj v ramci akcneho zanru, nemozem ist vyssie ako 2. Kedze kvalitne audiovizualne spracovanie je v dnesnej dobe uz nevyhnutny standard, clovek ocakava aspon aku taku zapletku, pribeh, nieco ine, nieco cim sa film aspon kusok odlisi od vsetkeho ostatneho. Toto mi len pripominalo obycajnu prazdnu FPS hru na PC.

Ex Machina (2014)

Rozhodne komornejsie nez som ocakaval, co vobec ale nebolo na skodu. Vizualne a aj myslienkovo mi to evokuje serial Black Mirror, kam by sa to ovela viac hodilo, uz len kvoli skrateniu nie az natolko potrebnych 108 minut. Jemne art-scifi pohravajuce sa s moralnou otazkou, ktora nieje az na tolko mil vzdialena ako si clovek mysli.

Žena v kleci (2013)

Mam rad skandinavske krimi, detektivky, thrillery a filmy vseobecne. Su stale o jeden stupen pochmurnejsie a tmavsie ako tie ostatne. Z menej vedia spravit viac. A aj Kvinden i Buret je tym pripadom. Ziadny prekombinovany dej, len priamociary postup bez zbytocnych obchadzok a zavadzani. Vystavane jednoducho, ale ucelne. Verim, ze kniha mohla byt este omnoho lepsia.

Trans (2013)

Mensi mindf*ck s holym McAvoy zadkom a rozstrelenou Casselovou hlavou. Boyle sa mal ale drzal zlateho pravidla: Less is more!

Na život a na smrt (2013)

Vyborny akcny bezpribehovy narez. Stredna survival pasaz je jedna z tych naj, aka bola natocena na filmove platno. Skoda, velka preskoda, ale opat toho americkeho zaverecneho patosu v dedine.

Atlas mraků (2012)

Take velke ocakavania a iluzie o dalsej pribehovej bombe, ktora ma zasiahne. Predcasna radost. To, co v takychto filmoch je nosny bod - klucova premisa, ta tu chyba. Ziadne velke zvraty, haciky, prepojenia, ci konspiracie sa nedeju. Male rozstrihane pribehy, niektore lepsie, niektore horsie, si volne plynu vdaka prepojenim zivotnymi pravdami. Mozno by som si uzil film viac, keby som nevedel o nom nic a nehladal a necakal by som za nim stale nieco vacsie vo vnutri. Co ale udrzi divaka v kresle, je audiovizualna stranka a fantasticky vykon Toma Hanksa a Hugha Granta., ktori ma milo prekvapili chameleonskymi hereckymi schopnostami.

Elysium (2013)

Napad je originalny ako audiokazeta na Kosickom blsaku, ale to by nebol az taky problem. Ten je v tom, ze namiesto skvelej industrialnej a surovej scifi v podobe District 9 (kedze potencial v technickom spracovani bol ohromny), divak dostava opat len uplakany romanik na pozadi zachrany sveta, ktore v zavere aj tak nic nevyriesi, pretoze nova "Zem/Elysium" sa logicky musi vratit do toho stavu, aky je na znicenej Zemi. Ludstvo nezmenis! Honba za prachami, chudobni vs.bohati, resp. spolocenske triedy boli, su a bohuzial budu.

Ona (2013)

Mam rad Joaquina. Jeho frajerina z Walk The Line je vynimocna. Ale pozerat na na jeho melancholicky, hipstersky vyraz bez akejkolvek zmeny skoro dve hodiny, to je vela! Cely namet je spracovatelny do 40 minut, vid Black Mirror. Neviem, preco sa nasadil trend, ze bez rozdielu na scenar, film sa musi blizit k 120 minutam, inak sa nebude povazovat za vynimocny. Skoda, ambicie boli, ale prepalilo sa. Menej znamena viac!

Světová válka Z (2013)

Technicky spracovane na vysokej urovni, az na prehnane a zmatocne natocene akcne sceny. Chaoticke, neprehladne, odohravajuce sa na neuveritelnych nahodach. Posledna tretina z vyskumneho laboratoria to troska zachranila a konecne priniesla aspon kusok napatia. A nerad priznavam, ale uz ani ten Brad nieje to, co byval. Z neho nemoze byt akcny hrdina - jedine len ako Micky z Podfucku. Contagion bol pre mna uveritelnejsi, riesitelnejsi a vdaka Soderberghovmu spracovaniu svojsky.

Král z ostrova Bastøy (2010)

V porovnani s nedavno videnym anglickym "Scum" je tento pribeh z napravneho zariadenia chladnejsim navonok a citlivejsi vo vnutri; prepracovanejsie vygradovany. Je ale zarazajuce, ake ustavy, skoly, ci zariadenia existovali uz v relativne vyspelom svete.

Ovládací panel
91. nej uživatel Velká Británie