cheyene

okres Blansko
reporting for duty

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89
    • 24.3.2017  13:52

Prakticky neznámý nebo spíše zapomenutý válečný počin, který si však rozhodně zaslouží pozornost všech fanoušků tohoto žánru. Robert Mitchum a Burgess Meredith jsou jasnými lákadly Wellmanova snímku. Příběh pěšáka G.I. Joe ovšem zaujme i svým příběhem, v němž se bez zbytečného prodlužování odehrávají silné lidské příběhy na pozadí důležitých bitev 2. světové války. Výstižný je závěrečný výrok, jenž bychom si měli všichni neustále připomínat "Díky Vám, chlapci. Díky." (bez ohledu na to, zda osvobozovali Evropu ze západu nebo z východu).

• 24.3.2017  10:44

Některé momenty stály za to, zejména ke konci se groteska stává zábavnější. Úsměvná byla rozhodně "šermířská" scénka se štětkou na lepidlo.

• 22.3.2017  13:56
    Sexuální idoly století (TV pořad) (2010)

Další z výborných pořadů na Stream.cz, který zaujme nejen svoji náplní, ale také zpracováním, jež je chytlavé i díky sympatickému hlasu Pavla Zuny. Ne každá epizoda asi zaujme všechny diváky, ale rozhodně si každý najde díl, jenž ho bude zajímat.

• 21.3.2017  00:21
    Cena svobody (2014)

Opravdu silné drama po všech směrech. Přiznám se, že úvodní část, jež se odehrávala v Africe, mě až tak nebavila, avšak jakmile se utečenci dostali do tábora a následně do USA, začal mě jejich příběh patřičně bavit. Cena svobody má v sobě řadu lidských hodnot, na které se v západní civilizaci plné shonu zapomíná. Snímek není prost moudrosti a emocí, což umocňuje výsledný dojem, který by byl za 5* i bez Reese Witherspoon. Abych pravdu řekl, nejlepší herecké výkony tu stejně pro mě podávali neznámí herci černé pleti.

• 21.3.2017  00:15

Bitva o Sevastopol je dozajista zdařilé biografické válečné drama rusko-ukrajinské provenience. Na délku o 110 minutách se mi ovšem jevil poněkud zdlouhavý, což lehce táhne můj dojem ke 3*, avšak celá řada bravurních scén a skutečnost, že se jedná o příběh založený na reálném základě, ustavuje finální hodnocení na 4*.

• 21.3.2017  00:12
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Svět pod hlavou je ve své podstatě zjevením v rámci české porevoluční seriálové tvorby. Přichází s docela originálním námětem, je chytlavý, napínavý, zábavný, ale má i pořádnou atmosféru a dokáže zahrát i na nostalgickou strunu. Ivan Trojan předvádí klasicky zdařilé výkony a potěší i Václav Neužil ml. v hlavní úloze. S pochvalou hereckých projevů bych mohl pokračovat, ale než tu vypočítávat další jména, pochválím raději výtečně zvolené exteriéry i interiéry, které dodávají na autenticitě 80. let. Za zmínku stojí také parádní hudba. Svět pod hlavou se prostě povedl prakticky po všech směrech a stal se tak opravdu příjemným seriálovým překvapením.

• 19.3.2017  23:06
    Incident (1967)

Incident je sice ve své stěžejní pasáži vyhrocený téměř až k absurditě, ale o to lépe staví zrcadlo lidské společnosti, resp. její zbabělosti, netečnosti a poddajnosti. Právě v tomto ohledu tkví ve snímku Larryho Peerce hlavní síla a smysl, který si zaslouží vysoké hodnocení, v mém případě plné. Martin Sheen a Tony Musante si záporné role patřičně užívali a je pravdou, že jakmile přistoupili do metra, stal se film velice napínavý, záživný a silný.

• 19.3.2017  23:00

Gregory Peck zvládá své role vždy na jedničku a není tomu jinak ani v tomto případě. Purpurová pláň má sama o sobě solidní námět, který je díky hereckým výkonům, zejména hlavního hrdiny, dostatečně atraktivní. Od ztroskotání na nepřátelském území je film patřičně chytlavý a napínavý.

• 19.3.2017  22:48

Když se sešli na jednom place dva tvrďáci jako je Lee Marvin a Gene Hackman, nemohlo to dopadnout katastrofálně. Hned úvodní scéna v masokombinátu byla natolik syrová, že diváka navnadila do sledování zbylých minut. Perfektní byl též útěk z jarmarku přes les do obilného pole. V některých pasážích mi film připomínal svým pojetím až Peckinpahovské násilnosti.

• 19.3.2017  22:42
    MASH (1970)

Protože již znám seriál, přijde mi původní film ve všech ohledech slabší. Dost mi vadil dabing, kdy byl Hawkeye nepochopitelně překřtěn na "Koumese". Celá fotbalová pasáž si mě nedokázala získat a nejlepší mi tak přišla úvodní polovina snímku.

• 9.3.2017  09:59

Inu, takové drama, resp. jeho průběh, jsem nečekal. Nečetl jsem si předem obsah, tudíž jsem absolutně netušil, do čeho jdu. Nebylo to na škodu. Gregory Peck je tradičně perfektní a v roli, která není právě kladná, mu to skvěle svědčí. Samotný příběh je napínavý i chytlavý, byť místy předvídatelný. Hudba Johnnyho Cashe parádně dotváří atmosféru kentuckého zapadákova.

• 9.3.2017  09:55

Zpracování pěkné, hudba dodávala atmosféru, ale jinak to pro mě bylo 29 minuty nudy.

• 9.3.2017  09:54

Hodnocení tohoto westernu se mi nakonec rozleželo v hlavě a přihazuji i poslední hvězdičku. Zpočátku sice není dějově našlapaný a ukazuje spíše sbližování Claye Lomaxe s jeho možnou dcerou, avšak dvojice je neustále na cestách, což přináší řadu okamžiků, které nenudí. S blížícím se závěrem je pak snímek i napínavější a Gregory Peck opět potvrzuje své výjimečné herecké kvality. Nejvíce mě zaujala jeho kreace s třesoucí se rukou, svírajíce kolt a míříce na skleničku na hlavě záporňáka.

• 9.3.2017  09:16
    Slavné dvojice (TV pořad) (2011)

Další z řady perfektních "Slavných" pořadů na Stream.cz. S komentářem Pavla Zuny se dobře sledují nejen Slavné dny, Slavní neznámí, Sexuální idoly či Slavné značky, ale také Slavné dvojice. Tento pořad sleduji zpětně, zatím jsem viděl pouze hrstku epizod, avšak už teď vím, že postupně zhlédnu se zájmem všechny.

• 7.3.2017  09:38

Tajný obřad je rozhodně zajímavým filmem, který diváka do svého děje vtáhne a de facto jej do samotného konce nepustí, avšak přiznám se, že po přečtení zdejších komentářů jsem očekával něco víc.. Nepopírám, že Loseyho počin je depresivní, ale že by nebyl pro citlivky? Možná pro hodně, hodně přecitlivělé jedince vskutku není. Nejsem si také jistý tím, že by mi film v době depky ukázal, že na tom ještě nejsem tak špatně. V těchto ohledech zkrátka zůstal Tajný obřad za očekáváním a proto nemohu dát více hvězdiček. Pochválit mohu celkovou atmosféru, herecké výkony a některé provokativní scény. Robert Mitchum je v roli záporňáka, poněkud netypického a snad i nejednoznačného, tradičně skvělý.

• 7.3.2017  09:32

Klasický western, který mě zaujal svým docela neotřelým námětem. Krádež dobytka je sice relativně všedním motivem kovbojek, avšak spojení dvou lupičských band mělo něco do sebe. Stejně tak postava Texe, jenž se v některých pasážích jeví jako ten typický kladný hrdina (neholduje ženám ani alkoholu, mluví pouze tehdy, když je potřeba), avšak rozprostírá se kolem něj aura tajemna ohledně vražd, které měl spáchat. Stejně tak se občas zachová v rozporu s chováním typického klaďase, avšak my, protřelí diváci, víme, že to budou pouze zastírací manévry. :)

• 7.3.2017  09:28
    Lovec min (1943)

Lovec min mě zaujal od samého začátku. Neznámé tváře dodávají snímku větší autenticitu a samotný příběh důstojníka Hustona, resp. Smithe je chytlavý. Divák pochopitelně musí přijmout způsob, kterým se v době války a v 40. až 50. letech filmy tohoto žánru točily, ale pakliže překousne práci, již vykonal zub času, dostane se mu dramatické podívané, která rozhodně není žádnou limonádkou se šťastným koncem.

• 7.3.2017  09:24

Pak se nemůžeme divit, že měli v 4077 MASH tolik práce... Bitva o pahorek Pork Chop byla pravým mlýnkem na maso. Gregory Peck opět potvrzuje svoje herecké kvality postavené nejen na silném charisma. Filmů z korejské války není zas až tolik, tudíž je tento snímek dobrým příspěvkem do kolekce válečných počinů.

• 1.3.2017  16:22
    Rozpolcený (2016)

Již první minuta se postará o to, že vás přiková do sedačky a po celý zbytek filmu nepovolí. Nejde ani tak o horor jako spíš o hodně povedený thriller, kterému dominuje herecký projev Jamese McAvoye. Příběhu nechybí napětí, syrovost i nějaký ten dějový zvrat. Sice moc nevěřím celé té psychologické teorii o tom, že schizofrenik může v některé z dílčích osobností být diabetik a v další pro změnu extrémně silný jedinec, zatímco běžně jde o průměrně silného člověka, avšak do koncepce Shyamalanova počinu to zapadá a funguje to. Tento režisér prostě umí a Rozpolceným rozhodně nezklamal. Potěšilo i závěrečné mrknutí Bruce Willise.

• 1.3.2017  16:17

Sledovalo se to v podstatě tak nějak samo.. Chci tím říct, že příběh mě brzy vtáhl a byť jsem očekával, kde bude zakopaný pes, stejně to celé dobře fungovalo. Film kombinuje nejen prvky thrilleru, ale svým způsobem přesahuje i do psychologicky laděných počinů.

• 1.3.2017  16:15
    Elina (2002)

Překrásný snímeček s prvky rodinného dramatu i exkurzy do psychologického žánru. Na pozadí dechberoucí skandinávské přírody se rozehrává poutavý a silný příběh o malé dívence smutnící po zemřelém otci, po němž zdědila nejen lásku k divočině, ale také neústupnou a tvrdohlavou, leč spravedlivou povahu. Do příběhu zasahuje od pohledu protivná ředitelka školy, které nedělá problém si na žáky zasednout a absolutně nerespektovat osobnostní rysy dětí. Na scéně se ovšem objevuje i liberální nový kantor, jenž je jejím přesným opakem. Jakožto divák jsem chvílemi měl chuť Elině dát výchovný políček za tvrdohlavost, ale daleko více nakopat zadek té staré můře. Elina si stála za svým a možná, že díky tomu, že byla ještě nezkažené dítě, netaktizovala a neuplatňovala žádné strategické chování typu "Omluvím se, ať mám od ní klid, ale stejně si v duchu budu hájit svoji pravdu." Tím mi byla vlastně sympatická. Závěr? Úžasný film za 5*.

• 23.2.2017  08:53

Jak se obecně ví a říká "Z přátelství může být láska, ale z lásky nemůže být přátelství". Když Harry potkal Sally je pohodová romantická komedie, která na mě působila tak civilně a autenticky, že mi ani nepřišlo, že sleduji smyšlený film. Čím více se snímek blížil ke konci, tím více jsem prožíval osud ústřední dvojice. Jediné, co mi vadilo, byly prostřihy na staré páry. To mě otravovalo. Jinak chválím hlavní herecké duo.

• 19.2.2017  22:34

Povinnost pro všechny fanoušky Přátel, sitcomu s velkým S, legendy mezi komediálními seriály. Divák se dozví nějaké ty zajímavosti, připomene si pár scének a vyslechne si názory i postřehy fanoušků, tvůrců i samotných herců. Pravdou je, že tu mohlo být daleko více bonusového materiálu, ale jako ohlédnutí za právě dokoukaným seriálem to prostě funguje. Alespoň u mě.

• 19.2.2017  22:30

Faunův labyrint je jedním z těch snímků, které jsem chtěl již mnoho let vidět, ale vždy jsem jej pro nedostatek patřičné nálady odkládal. Nyní jsem se k němu dostal a rozhodně jsem nelitoval. Příběh, v němž se mísí fantazie s realitou, je prakticky od samého začátku poutavý a dokáže pobavit, napínat i dojmout. Je pravdou, že celý labyrint mohl být ještě více prokreslený a dostat větší prostor, ale i ten, jenž mu byl vyčleněn, dokázal zaujmout. Ve své podstatě se jedná o strašně smutný film, jehož vyznění je ale díky fantasknímu světu hlavní hrdinky méně srdceryvný a finální snová scéna prosycená nadějí či posmrtností mírně odlehčuje syrový a krutý závěr.

• 19.2.2017  22:22
    Velký (1988)

Co říct na úvod? Neumím si představit, že by hlavní roli hrál kdokoli jiný než Tom Hanks. Jemu podobné role opravdu svědčí. "Velký" je chytlavý nejen svým námětem, ale také celkovým podáním, v němž není nouze o humor, romantiku (když se nad tím zamyslíme, tak lehce zvrácenou - pedofilně gerontofilní), ale také dávku fantasy či sci-fi.

• 19.2.2017  22:18
    Lovcova noc (1955)

Lovcova noc je vskutku povedený film-noir, v němž se snoubí zdařilá atmosféra s napětím a povedenými hereckými výkony, zejména Roberta Mitchuma v roli reverenda - hrdlořeza. Od chvíle, když začíná coby otčím Johna a Pearl s nátlakem, aby vyzvěděl skrýš peněz, dostává se počin do napínavé roviny a divák zůstane v očekávání, co následné minuty přinesou, až do samého konce. Útěk po řece je vynikající scénou, stejně jako Powellovo večerní pobrukování před domem Rachel.

• 19.2.2017  22:12

Místy má tento horor zdařilou atmosféru strachu, ovšem v některých částech působí dosti lacině, což mi neumožňuje hodnotit lépe.

• 16.2.2017  22:42

I kdybych chtěl sebevíc, nemůžu dát více hvězd. Vůbec mi to nesedlo. Pochválit mohu kameru, pár atmosferických scén a skutečnost, že ve filmu zazní minimum slov a přesto divákovi nechybí. To je ale tak všechno. Příběhově nezaujalo, psychologická stránka filmu rovněž nezafungovla a ve finále mi přišlo i těch 64 minut celkem dost.

• 15.2.2017  22:57
    Stopař (2002)

Poněkud zdlouhavé, ale s dobrými písničkami, kterých však mohlo být méně, čímž by se děj rychleji posouval kupředu. Čekal jsem více.

• 12.2.2017  22:13

Když jsem zjistil, že je tento snímek jedním z 1001 filmů, které musíme vidět, než zemřeme, rozhodl jsem se, že mu dám šanci a pustím si jej, byť apriori nejde o žánr, kterému bych holdoval a jenž bych vyhledával. Ale víte co? Zaujal mě. Byl tak příjemně naivní a odpočinkový, milý a dětinsky roztomilý, že mu již po pár minutách nešlo odolat. Chválím i český dabing, veškeré dějové zvraty i celkové ztvárnění. Babe - galantní prasátko je filmem, který bych rozhodně doporučil každému, kdo má náladu na něco rodinného, oddechového a nenáročného.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89