cheyene

okres Blansko
reporting for duty

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 23.4.2017  18:01
    Sexmise (1983)

Musím se přiznat, že něco takového jsem od filmu polské provenience a navíc z počátku 80. let nečekal! Sexmise je vtipná, plná sexistických narážek, rozebírá ve své podstatě i závažná témata, přičemž též forma, kterou je příběh vyprávěn, není i na dnešní poměry vůbec marná! Jasně, sci-fi snímky stárnou hrozně rychle, ale některým nemáte absolutně problém odpustit nějaké ty papundeklové scény či dnes již laciné triky. Většinou je tomu tak asi u filmů, kde obsah vítězí nad formou a kde je děj stále atraktivní, nadčasový a v ničem nevyčpělý. Občas mi Sexmise připomínala svoji atmosférou Planetu opic z r. 68. Pochválit bych chtěl vedle zmíněného humoru i napětí a půvab polských hereček. Nemluvě o odvaze tvůrců z katolického Polska zasadit do filmu tolik nahoty a scén se sexuálním podtextem.

• 23.4.2017  17:51
    Velká ryba (2003)

Od Tma Burtona se asi příliš normální snínek čekat nedá a Velká ryba není výjimkou. Pokud nejste fanoušky počinů tohoto režiséra, bude vám asi chvíli trvat, než přijmete jeho styl. Poté se již tento dnes už slavný film začne odměňovat svým chytlavým, fantaskním až pohádkovým příběhem, kde se prolíná skutečnost s fantazií. S blížícím se koncem mě Velká ryba bavila víc a víc.

• 23.4.2017  17:46

Solidní thrillerové drama, kterému až na pár skoro nelogických scén není co vytknout. Bavila mě jak zápletka, tak herecké výkony. Porce brutality je tu odpovídající tomu, co by divák od podobných filmů očekával - prostřelené hlavy, krev a pár výborných krátkých soubojů. Překvapilo. 4*

• 21.4.2017  09:29
    Modrovous (1972)

A já si pořád lebedil v hudebním podkladu, abych nakonec zjistil, že ji složil samotný mistr Morricone! To je ovšem jeden z mnoha velikých kladů tohoto snímku. Dalším je určitě brilantní herecké představení Richarda Burtona, jenž takto potemnělé, démonické a zvrácené role hraje s takovou přesvědčivostí, že si na jeho místě neumíte nikoho jiného snad ani představit a naprosto mu jeho úlohy věříte. Ať už coby Morlar v Doteku medúzy nebo zde jakožto Modrovous. Jeho uhrančivý pohled a mrazivý hluboký hlas dodává každé jeho podobně laděné roli patřičnou sílu. Raquel Welch, Nathalie Delon, Karin Schubert, Agostina Belli a Joey Heatherton svým půvabem dotváří vynikající dojem z Dmytrykova počinu, jenž skvěle kombinuje prvky thrilleru, krimi, dramatu, ale částečně i mysteriózního žánru. Popisy Modrovousových vražd opravdu umí zapůsobit, podobně jako jeho tajná místnost či na tehdejší dobu poměrně odvážná lesbická pasáž.

• 21.4.2017  09:18

Má to atmosféru, napětí, šokující zločin, sympatického hlavního vyšetřovatele a správně slizkého záporňáka Gerta "Goldfingera" Fröbeho. Místy je snímek sice na dnešní poměry naivní, ale z celkového kouzla mu to zas tolik neubere. Zvažoval jsem i 5*.

• 20.4.2017  09:46
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Ted Mosby, Barney Stinson, Marshall Eriksen, Lily Aldrin a Robin Scherbatsky. Ústřední postavy sitcomu, který se velmi rychle stal "legen-počkej si-dární" záležitostí a to nejen díky sympatickým charakterům, ale také formě, jíž je příběh vyprávěn. Samotný námět o tom, jak hlavní hrdina poznal matku svých dětí, je poutavá, avšak nabízí se tu úvaha, zda není 9 sérií zbytečně moc. Kvalita dílů je dosti proměnlivá a zejména v poslední sezóně je celá řada epizod, které jsem dokoukal jen se sebezapřením. Naštěstí většinou pak následovaly díly, jež přinášely něco převratnějšího a poutavého, což mě stále udržovalo v pozoru a nevynechal jsem z s09 žádnou část. Pochválit musím jak zpracování, kdy se často cestuje časem do více či méně vzdálené minulosti a budoucnosti, tak také herecké výkony všech hlavních postav, zejména Barneyho, Teda, Lily a Marshalla. Ano, správně, Robin mě příliš nenadchla. Občas byl seriál na můj vkus až příliš upištěný, uječený a přitažený za vlasy, ale jako celek fungoval dost dobře - i proto jsem u něj vydržel do posledního dílu. Úplně nejvíc musím pochválit ty scény, jež v sobě měly velkou dávku emocí, kterou umocňovala lyrická klavírní melodie na pozadí. Svým způsobem HIMYM zaujme též tím, co mám na sitcomech strašně rád - jednak se sžijete s postavami a stanou se pro vás takřka druhou rodinou a dále na vás dýchne jakousi pohodou, např. v baru u McLarena. Na plný počet hvězdiček u mě tento seriálek není, avšak při jeho sledování jsem zažil příjemné chvíle, na něž budu rád vzpomínat i díky svrchu uvedené sestavě. Často se HIMYM přirovnává k legendárním (bez "počkej si") Přátelům, dokonce se nazývá "Přátelé 21. století", avšak já mám na to jednoznačnou a krátkou odpověď (mám i delší, o kterou vás také neochudím), kterou si vypůjčím od kamaráda a uživatele riggsik, jenž mi řekl "Přátelé 21. století jsou Přátelé". Souhlasím. Friends jsou nadčasový seriál a mají co říci i dnes. Tečka. Delší odpověď pak bude z mé strany obohacena jen o to, že jisté podobnosti se zmiňovaným kultovním sitcomem tu jsou (nejen ta, že je o skupince přátel, která spolu různě bydlí, páruje se, schází se v nějakém podniku, ale také mnohé dílčí zápletky). Co se týče samotného konce seriálu, tak často diskutovaného konce, můžu říct, že pro mě byl poměrně rozčarováním. Menší SPOILER: To, kdo se objevil jako "matka" mi nevadilo, ale jak s touto postavou naložili v poslední epizodě a jak se vše uzavřelo, to mě poněkud zklamalo, podobně jako manželství Barneyho a Robin. Očekával jsem to trochu veselejší. Na druhou stranu je snad také fakt, že tvůrci patrně během psaní seriálu dospěli a tudíž je finále jejich počinu trošku temnější a bez typického happy-endu.

• 18.4.2017  16:11
    Glory (1989)

Starý, poctivý válečný/historický snímek natočený podle skutečného příběhu. Období války Severu proti Jihu mě svým způsobem fascinuje a filmy popisující tuto událost si získávají moji pozornost. Pakliže v nich skvěle hrají jména jako D. Washington či M. Freeman, jsou dobře natočené a ani vám nepřijde, že sedíte u televize 2 hodiny, je jasné, že se tvůrcům podařilo natočit parádní snímek.

• 18.4.2017  16:07
    Maratónec (1976)

Dustin Hoffman sice není mým oblíbencem, avšak jeho filmy často opravdu stojí za to! Maratónec není výjimkou. Příběh obyčejného studenta, který se bez vlastního zapřičinění zaplete do špíny kolem uprchlých nacistů a diamantů, zaujme od samého začátku. Nechybí ani scény, které si člověk bude na dlouhou dobu pamatovat, např. nekompromisní, nevyšperkovaná, tvrdá a testosteronová bitka Roye Scheidera v pokoji, prohledávání Hoffmanova bytu, zubařina či čepel v rukávu Laurence Oliviera.

• 18.4.2017  16:03

Boyka je zpět! A opět ve formě, který divákovi vyrazí dech. Nebudu hodnotit, zda je nejnovější pokračování lepší než předchozí, protože doba, která od jejího zhlédnutí uplynula, je již natolik značná, že mi paměť vytěsnila převážnou část jejího příběhu. Boyka: Undisputed IV mě bavilo od samého začátku jak svým jednoduchým, leč fungujícím příběhem, tak tradičně perfektní choreografií. Z americké produkce je série Neporazitelný mezi špičkou bojových filmů.

• 18.4.2017  15:57

O hvězdičku slabší než Padesát odstínů šedi. Snad každý, kdo se na tento počin dívá, očekává nějaké lechtivé a ožehavé scény, nevšední erotiku. Ehm. Mně to teda absolutně nebralo. Zapojte erotiku do filmů Rosamundy Pilcher a bude to možná lepší trhák.. přinejhorším to vyjde nastejno. Stejná romantická a naivní slaďárna. Odhaduji, že 15-20 minut v druhé půlce filmu jsem prospal (asi dost tvrdě, neb mi bylo řečeno, že jsem hlasitě chrápal). To je asi nejvýmluvnější.

• 18.4.2017  15:53

Dvě hvězdičky jsou za herecké obsazení a celkovou "béčkovost" i lacinost, stejně jako průhlednost příběhu.

• 18.4.2017  15:51
    Infini (2015)

Po všech směrech slabý průměr nebo podprůměr. Nezaujalo naprosto v ničem. Divák v tomto počinu musí nutně vidět celou řadu daleko lepších sci-fi, které měl možnost vidět již před dávnými roky, tudíž přínos tohoto filmu je nulový.

• 18.4.2017  15:49

Pohodový rodinný snímek, který v době svého vzniku a během mládí tehdejší generace musel opravdu hodně zaujmout. Dnes je již filmeček ohlodán zubem času, ale nepopiratelné kouzlo si zachoval i do dnešních dní. Hodnotím čistým středem - příjemných 88 minut.

• 18.4.2017  15:47

Nicolas Cage byl perfektní. Hrál svoji roli tak věrohodně, že to až vypadalo, že je vskutku alkoholik. Po dějové stránce pro mě spíše průměrná záležitost. Více se rozepisovat nebudu, vyrazím si na pívko. :)

• 10.4.2017  09:32
    Boj (2015)

Vynikající válečné drama dánské provenience, u kterého jsem zvažoval i plný počet hvězdiček. Úvodní části mě sice až tak nezaujaly a nejvíce mi utkvěly v hlavě okamžiky, kdy hlavní hrdina telefonoval domů a docházelo tak k jakémusi polidštění vojáků, nebo scéna, v níž se tamní domorodec nechce s rodinou vracet do vesnice a žádá, aby mohl setrvat na vojenské základně, neboť má strach o život svých blízkých (pěkná ukázka toho, že ne každý muslim je terorista), ale se vším všudy mě příběh vtáhl do děje až po incidentu, který vyvolal soudní dohru. Morální dilema hlavního hrdiny či nejasnost, jak vše skončí, to vše mě zaujalo natolik, že opravdu přemýšlím i o páté hvězdičce.

• 10.4.2017  09:26

Nemohu si pomoct, ale když pominu perfektní řemeslné zpracování, tak to byla docela nuda. Nečekal jsem sice zázraky, ale o něco více přece jenom ano.

• 10.4.2017  09:25

Pro fanoušky žánru určitě zajímavý přínos do sbírky. Příběh dokáže zaujmout a svým zpracováním nenudí, čemuž napomáhá i nepřemrštěná stopáž.

• 10.4.2017  09:19
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Temný Kraj se mi líbil o něco více než Policie Modrava, na níž mě zaujalo pouze prostředí, v němž se příběhy odehrávaly. V případě tohoto počinu se mi líbil nápad se specialistou na sériové vraždy, jenž prakticky umírá na nádorové onemocnění. Odstěhuje se tedy na venkov a jen vypomáhá tamní kriminálce a též kolegovi z Prahy. Pochválit mohu atmosféru některých dílů, které svědčí zdařilá hudba a také zaujatost jednoho z policistů venkovskými pověstmi a povídačkami, jež mají vždy nějakou spojitost s daným případem. Jednotlivé díly nemají moc spád, což je dáno tím, že jsou děleny na dvě části. Je tomu tak pravděpodobně proto, aby se mohl více řešit i osobní život hlavních hrdinů. Vše, co je na tomto seriálu dobré a zasloužilo by si vyšší hodnocení, pohřbívá občas do očí bijící nelogičnost, naivita, herecké výkony některých kriminalistů a zejména pak finální záhadný lék na léčbu Petra Kraje. Závěrem bych ještě pochválil Lukáše Vaculíka, který mi na svoji roli perfektně pasoval, ale také Martina Trnavského, jenž tu i přes menší prostor předvádí slušné představení. Dávám 3* stejně jako Policii Modravě či Mordpartě, které však řadím o stupínek níž, byť dát jim 2* nebo Temnému Kraji 4* se mi nechce.

• 28.3.2017  15:57
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Sympatický, neotřelý námět a dobře zahrané postavy (zejména Ondřej Vetchý se mi líbil). To je to, co si budu ze Spravedlnosti pamatovat. Chvílemi se tvůrcům zadařilo i dobře vystupňovat napětí, avšak coby divák jsem nemohl fandit ani jedné straně, tudíž mi bylo tak nějak jedno, jak to celé skončí.

• 27.3.2017  10:16
    Škola přežití (TV pořad) (2013)

Pokud vás zajímají bojové sporty, systémy či umění, máte šanci, že vás Škola přežití zaujme. Jestliže se již něčemu takovému věnujete, ale není to právě Krav Maga, můžete porovnávat a dané techniky či dílčí prvky si daleko rychleji osvojíte, resp. "dostanete do těla". V případě, že neděláte nic, ale pouze jste fanouškem výuky sebeobrany či pronikání do světa bojových umění, zalíbí se vám pořad Michala Otipky díky svoji formě. Rychle, výstižně a srozumitelně se seznámíte s nebezpečnou situací, uvidíte několik variant, jak ji řešit (ať už verbálně či fyzickou konfrontací) a třeba vám něco z toho utkví v hlavě a možná se vám to někdy v životě bude hodit, ačkoliv bez natrénování a osvojení daných technik to nejspíš nepůjde každému jen tak automaticky. To je jedno, tohle už je na delší debatu, která se sem nehodí. Co mi na Škole přežití vadí, je demonstrace technik ve tmě či tmavém prostředí. Patrně vlivem běžného filmového vybavení je občas snaha o zachycení atmosféry na úkor viditelnosti a rozpoznatelnosti pohybů, o nichž tento pořad je. 4*.

• 27.3.2017  10:01
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

Bez ohledu na některé negativní ohlasy od kolegů uživatelů, oceňuji Příběh písně už proto, že přináší nejen některé zajímavosti z hudebního světa, resp. ohledně více či méně známých písní, ale dokáže také rozšířit obzory. Jen by tedy jednotlivé díly mohly být o něco delší.

• 26.3.2017  09:27
    Mami! (2014)

Hmm, nebylo snadné se rozhodnout s hodnocením tohoto počinu. Nemohu mu upřít, že měl v mnoha scénách velikou sílu a dokázal patřičně zapůsobit a zanechat stopu v divákovi, avšak jako celek mě Dolanův film neoslovil tak moc jako mnohé jiné kolegy uživatele.

• 24.3.2017  13:52

Prakticky neznámý nebo spíše zapomenutý válečný počin, který si však rozhodně zaslouží pozornost všech fanoušků tohoto žánru. Robert Mitchum a Burgess Meredith jsou jasnými lákadly Wellmanova snímku. Příběh pěšáka G.I. Joe ovšem zaujme i svým příběhem, v němž se bez zbytečného prodlužování odehrávají silné lidské příběhy na pozadí důležitých bitev 2. světové války. Výstižný je závěrečný výrok, jenž bychom si měli všichni neustále připomínat "Díky Vám, chlapci. Díky." (bez ohledu na to, zda osvobozovali Evropu ze západu nebo z východu).

• 24.3.2017  10:44

Některé momenty stály za to, zejména ke konci se groteska stává zábavnější. Úsměvná byla rozhodně "šermířská" scénka se štětkou na lepidlo.

• 22.3.2017  13:56
    Sexuální idoly století (TV pořad) (2010)

Další z výborných pořadů na Stream.cz, který zaujme nejen svoji náplní, ale také zpracováním, jež je chytlavé i díky sympatickému hlasu Pavla Zuny. Ne každá epizoda asi zaujme všechny diváky, ale rozhodně si každý najde díl, jenž ho bude zajímat.

• 21.3.2017  00:21
    Cena svobody (2014)

Opravdu silné drama po všech směrech. Přiznám se, že úvodní část, jež se odehrávala v Africe, mě až tak nebavila, avšak jakmile se utečenci dostali do tábora a následně do USA, začal mě jejich příběh patřičně bavit. Cena svobody má v sobě řadu lidských hodnot, na které se v západní civilizaci plné shonu zapomíná. Snímek není prost moudrosti a emocí, což umocňuje výsledný dojem, který by byl za 5* i bez Reese Witherspoon. Abych pravdu řekl, nejlepší herecké výkony tu stejně pro mě podávali neznámí herci černé pleti.

• 21.3.2017  00:15

Bitva o Sevastopol je dozajista zdařilé biografické válečné drama rusko-ukrajinské provenience. Na délku o 110 minutách se mi ovšem jevil poněkud zdlouhavý, což lehce táhne můj dojem ke 3*, avšak celá řada bravurních scén a skutečnost, že se jedná o příběh založený na reálném základě, ustavuje finální hodnocení na 4*.

• 21.3.2017  00:12
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Svět pod hlavou je ve své podstatě zjevením v rámci české porevoluční seriálové tvorby. Přichází s docela originálním námětem, je chytlavý, napínavý, zábavný, ale má i pořádnou atmosféru a dokáže zahrát i na nostalgickou strunu. Ivan Trojan předvádí klasicky zdařilé výkony a potěší i Václav Neužil ml. v hlavní úloze. S pochvalou hereckých projevů bych mohl pokračovat, ale než tu vypočítávat další jména, pochválím raději výtečně zvolené exteriéry i interiéry, které dodávají na autenticitě 80. let. Za zmínku stojí také parádní hudba. Svět pod hlavou se prostě povedl prakticky po všech směrech a stal se tak opravdu příjemným seriálovým překvapením.

• 19.3.2017  23:06
    Incident (1967)

Incident je sice ve své stěžejní pasáži vyhrocený téměř až k absurditě, ale o to lépe staví zrcadlo lidské společnosti, resp. její zbabělosti, netečnosti a poddajnosti. Právě v tomto ohledu tkví ve snímku Larryho Peerce hlavní síla a smysl, který si zaslouží vysoké hodnocení, v mém případě plné. Martin Sheen a Tony Musante si záporné role patřičně užívali a je pravdou, že jakmile přistoupili do metra, stal se film velice napínavý, záživný a silný.

• 19.3.2017  23:00

Gregory Peck zvládá své role vždy na jedničku a není tomu jinak ani v tomto případě. Purpurová pláň má sama o sobě solidní námět, který je díky hereckým výkonům, zejména hlavního hrdiny, dostatečně atraktivní. Od ztroskotání na nepřátelském území je film patřičně chytlavý a napínavý.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90