• Rodinný

Legenda o Mulan 2 (2004)

To sa iba málokedy stáva, že by bolo pokračovanie niečoho také dobré. Milujem túto rozprávku, ten príbeh, tie pesničky... je to láska na celý život. A samozrejme aj Mushu-ho, i keď v tonto dieli by som ho miestami najradšej priviazala k stromu, nech s tým už prestane :D

Láska přes okno (2022) odpad!

Toto. Bola. Aká. Blbosť.  Druhú polku som už iba rýchlo preskákala. Nikdy viac. Neviem si predstaviť, kto je cielovka pre tento film... alebo vlastne aj áno – je to niečo presne pre fanúšikov After, ibaže toto bolo ešte horšie než hento!! Ugh, prečo musia sfilmovať takéto hlúpe knihy, pričom je tu veľa iných príbehov, ktoré by si sfilmovanie zaslúžili oveľa viac.

V šedých tónech (2018)

No, bolo to fajn, ale na knihu to nemá... Film nedokázal úplne zachytiť ten "feeling" knihy, ale páčili sa mi niektoré pridané veci, ktoré v knihe neboli.

Hra osudu (2011) (TV film)

Také niečo na štýl Zwartboek, príbeh je takmer navlas rovnaký, ale kvalitou sa mu nevyrovná. Je to ale fajn vojnová romantika a možno sa aj dozviete niečo nové z histórie 2. svetovej vojny.

Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

Ďalší skvelý vojnový film, tentoraz odohrávajúci sa v bombardovanom Londýne počas 2. svetovej vojny. Film medzi ostatnými podobnými filmami vynikne hlavne vďaka svojmu zaujímavému, neokukanému námetu – sledujeme skupinku scenáristov, ktorá dostala za úlohu vytvoriť propagandistický film o Dunkirku. Tento film som si maximálne užila; bolo to vtipné, dramatické, miestami smutné a nechýbalo ani trochu romantiky = moja najobľúbenejšia kombinácia. *MOŽNÝ SPOILER* Len mi je ľúto, že to skončilo tak, ako to skončilo, a postavám nebolo dopriateho viac šťastia. Ja som im to tak priala a zrazu príde jedna nečakaná, šokujúca scéna, ktorá všetko zmení. Ako niekto raz poznamenal, Sam Claflin by už naozaj mal vo filmoch prestať zomierať. Ach, tie nešťastné, horkosladké konce...

Zraněná srdce (2019)

Celkom vydarený film zasadený do povojnového Nemecka. Nechýba ani romantická zápletka, ktorá mi trochu pripomenula film Suite Française. Nejaké výhrady by som k príbehu, samozrejme, mala, ale tie by mali byť smerované asi skôr na knižnú predlohu, podľa ktorej bol film natočený; k tej som sa však zatiaľ medostala, tak neviem posúdiť. Inak je to veľmi príjemná podívaná!

Spojenci (2016)

Trochu pomalší začiatok, ale v polke sa to rozbehne a už to diváka nepustí až do samého konca; nechýba ani slušná dávka napätia.

Legenda o Mulan (1998)

Mujem túto rozprávku, ten príbeh, tie postavy a pesničky aj po neviemkoľkatom zhliadnutí. Top disneyovka navždy.

Violetta (2012) (seriál)

Je to blbosť? Áno, a ešte aká! Ale pesničky to má fakt slušné, dobre sa počúvajú, aj keď ten "príbeh" je strašný a neskutočne naťahovaný (ale keď v telke akurát nič iné nie je, tak na pobavenie a hejtovanie je to super).

Pod vodou (2017)

Toto ma mega moc sklamalo. Neviem, čo si z tohto filmu mám odniesť, a mám taký pocit, že ani tvorcovia nemajú poňatia o tom, čo ním chceli povedať. Proste fakt oničom príbeh bez hlavy a päty.