Friends & Family Christmas (2023) (TV film)

Áno, áno, viem viem viem. Hallmark vianočný film. Tiež som od toho nič nečakala. To čo som však dostala ma naozaj milo prekvapilo. To, čo sa mi ale najviac páčilo bola normalizácia homosexuality.  Homofóbovy sa film určite páčiť nebude, ale to nikoho netrápi.  Herecky si to neviem vynachváliť. Žrala som im všetky emócie napriek tomu, že to je len tv film a povedzme si úprimne, Hallmark robí len podpriemerné veci, na ktoré sa pozerám len ako spoluobčan obývačky a nemám na výber, ale tento počin bol jeden z mála vydarených kusov, ktoré (a v to dúfam) uvidím aj na obrazovkách slovenských televízii.

Marvels (2023)

Bolo to také nejaké a nijaké. Vtipné áno, nudné tiež. Akcia ech... Film, ktorý si pustíte v telke aby nebolo ticho. Určite lepšie ako prepadákový Blue Beetle.

Blue Beetle (2023) odpad!

Trailer na tento film som videla raz a zanechal vo mne veľmi príjemný dojem a na film som sa skutočne tešila. Beda mi, bola to hrôza! Najskôr som myslela, že som sa vrátila v čase a pozerám sa na komixovku z roku 2000. To bolo na nič, ale ak to bude len to, tak to bude aspoň pozerateľné. Nie ó nie. Aj tie najhoršie mali niečo do seba. Prvý Halk? Keď v tv nič nejde ako podmaz sa to dá. Fantastická štvorka 1 aj 2 ako nostalgia, dobré. Green Lantern bol oproti tomuto grcu blockbuster obrieho kalibru.  Dialógy boli stupídne, na city sa príliš tlačilo, nenechali diváka usudzovať a vyvodzovať si veci podľa toho čo vidí a počuje. Rozumiem, že je to prvotne pre americké publikum a teda sa im musia veci veľmi jasne a polopatisticky vysvetľovať, ale toto bolo prííííííííliš. Hovorili nám dokonca veci, ktoré sa nediali, hoci sa mali diať. Dôraz na rodinu a rodinné hodnoty, na rozdiely medzi chudobnými a bohatými znova divákovi servírovali akoby to nebolo jasné. Stále tvrdohlavo a nástojčivo a násilne divákovi ukazovali aká je dôležitá rodina a toto sa dialo stále dokola! Dokola a dokola. Akoby som to pred tým nepočula, nevidela. Jediné čo sa nedialo bolo, že som to necítila. To bol veľký problém filmu. Veci vám hovorili, tlačili vám ich do hlavy, ale nič. Nedokázali s tým urobiť nič. Aj tu sme videli, a to som sa obávala už od zhliadnutia traileru, že film nezvládne korigovať nového superhrdinu a objavovanie nového sveta s toľkým množstvom postáv. A presne to sa stalo. Rodina skôr prekážala, vnucovali sa do každého záberu, boli tam kde nemali čo hľadať, zmýšľanie všetkých postáv bolo ako z rozprávky pre päť ročné deti.  SPOILER (Hodenie kameňa do nepriateľa, ktorý ide dať superhrdinovi posledný smrteľný úder).  Každou ďalšou scénou ste si mysleli, že to snáď nemôže byť horšie, no potom prišla scéna so žuvačkou... Bavil ma nápad mimozemskej technológie, čo však nemôžem pripísať filmu a teda za mňa tam nebolo nič skutočne pozerateľné, pretože aj ten nápad totálne pochovali.

Mafia Mamma (2023)

Jednoduchá nenáročná a pohodová komédia s podarenými vtipnými sekvenciami. Predvídateľná, ale to je už teraz všetko. A na Monicu sa môžem pozerať vždy a Tony Collette je proste trieda či je mafia donna alebo chudera do ktorej všetci kopú.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Film sa mi páčil, no skôr jeho spracovanie. Horor musí byť desivý aby bol skvelý, lenže človek videl už asi všetko čo sa dá a tak ma už len tak niečo nevydesí. Čo sa však týka spracovania, bolo to v skutku niečo, čo sa oplatí vidieť znova. Vizuál bol skvestný a hlavná herečka vyzerala divne už na začiatku, takže ten make-up ju len fajne dotvoril aby bola desivejšia. Všetko bolo veľmi predvídateľné, ale to už neberiem ako negatívum. Len málokedy človek uvidí niečo nové.

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak ako inak, je to vizuálna bomba! Od začiatku do konca vôbec nevnímate, že je to vlastne kreslené, pretože je to skrátka tak neuveriteľne realistické. Je nezvyklé vidieť niečo tak extrémne nerealistické vyobrazené tak ale tak realisticky. Vidieť od prevej scény, že efekty sú úplne na inej úrovni. Keď si porovnáte Avatar (2009) a tento počin, je to jasné od prvej sekundy. Hudba je geniálna, perfektne dopĺňa dané scény a umocňuje ich. Niet čo dodať. Ako vizuálne dielo s pokročilou technológiou sa tomuto nič nevyrovná a to bez debaty. Jediné k čomu mám výhrady je príbeh. Je to naozaj krásne a emočne zahrané, o to vôbec nejde. Príbeh sám osebe je však bez nápadu a ničím neprekvapí. Máme vykreslené úžasné prostredie Pandory aj dokonalý raj, ktorý pre postavy musí skončiť. Presúvame sa inam, kde sa to znova poserie a ideme od začiatku. Neviem si predstaviť, že z tohto má byť ešte päť filmov, keď už teraz je to tak nenápadité a dokola sa opakuje to isté. Ak sa na to pozriem samostatne, film je skvelý no bez nápadu pre príbeh. Ak sa na to pozriem ako na ďalší film z budúcej série, samozrejme sme nechali niekoľko vecí otvorených, aby príbeh pokračoval, ale zase veľmi predvídateľne.  Toto je pre mňa veľkým sklamaním.

Black Adam (2022)

Pre mňa veľká spokojnosť. Bavili ma spomalené zábery, ktoré som si vážne užívala, akcia, kamera, dialógy, hudba, efekty. Všetko pre mňa na sto percent. V celku tam však čosi chýbalo. Na prvý pohľad je vo filme veľa medzier, ktoré by mal vyplniť práve hlavný hrdina, pretože to pôsobí, ako by ani nebol hlavným hrdinom, čo je veľká škoda. Pre mňa pozerateľnejšie než čokoľvek od marvelu. Neboja sa pri antihrdinovi ukázať že skutočne zabíja a všade sú obete a na druhú stranu hrdinov, ktorý zachraňujú úplne všetkých. Práve kvôli tomuto rozporu si viac užijete Black Adama a skôr sa s ním ako úbohá ľudská bytosť ztotožníte.

Bestie (2022)

Ach... To bolo tak zlé. Všetko by som ustála, tie efekty, to, že to celé pôsobí ako tv film s pramalym rozpočtom, lev, ktorý zrejme vyšiel z nejakej bájky a ma ľudské vlastnosti, ale tie vydrbane, hlúpe vrieskajuce hlupane, tak to nie.  Žiadny puberťák by sa tak nechoval. A tie dialógy... Od prvej chvíle som fandila levovi, ale tie postavy si svojím správaním koledovali o poriadny výprask.

Princezna (2022)

Tak to bola zábava. Home invation film zo stredoveku. Film čo sa neberie moc vážne, možno občas, ale vo všeobecnosti je to nadupaná, akčná stredoveká parádička. Nedá sa nespomenúť skvelú choreografiu súbojov a využívanie prostredia. Sladká princezná je bojovníčka, šarmantná a vtipná. Tie jej výrazy čo hádže dokonale podfarbujú smiešnosť filmu. Neprekáža tu žiaden princ, ktorý by nejako zacláňal a musel sa snažiť princovat za každých okolností. Nikdy som nič podobné nevidela a preto také vysoké hodnotenie.

Stranger Things (2016) (seriál)

Geniálna prvá séria! Unikátna, nikde pred tým nevidené! S postavami súcitíte, držite všetkým palce a ked sa nakoniec všetci stretnú divák je vo vytržení. Perfektná hudba dokresľuje už aj tak desivú atmosféru. Dokonalá práca. To sa však všetko v dalších sériach zmenilo. Alebo skôr nie? Na začiatku všetkých sérii je všetko v poriadku, nastane problém, skupina sa rozdelí.  Všetci pracujú na tom istom aj ked o tom netušia. Vzťahovky medzi detskami sú otravné a tak to pokračuje, samozrejme aj dalej, lebo už sú puberťáci, tak čo iné by ich malo zaujímať? Ku koncu sa skupina opäť nájde a "spolu" ZNOVA zachránia svet. El si zaheiluje, vytečie jej z jednej nosnej dierky heroicky krv, poriadne si pokričí a ked už je na pokraji síl a "zdá sa", že je nahratá a zlo vyhrá, prídu kamaráti a presvedčia ju, že je stále silná, má pre čo bojovať a všetci ju majú hroooozne radi. Naberie druhý dych, zaheiluje pre nás druhý krát, pokryčí si a súboj zavŕši krvou vytečenou aj z druhej nosovej dierky. Svet je zachránený... počkať chvíľu. Hovno, dalšia séria na obzore a diváci, ktorí sú ochotní pozerať recyklovanú prvú sériu stále dokola len so staršími hercami.