Pohled do bělma (1987)

Rok po Manhunterovi a Henrym rozšířil sérii filmů o sériových vrazích tenhle thriller. Úvodní vražda kamerově a střihově moc pěkná, dál nepříliš zajímavý děj a nakonec opět fajnově natočené finále v zatopeném kamenolomu.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Příběhově nejlepší a nejvtipnější želvácký film, s fajn animací, akcí a songy. April O´Neil updateovanou do teenagerky s dredy jsem postupně rozdýchal (aspoň že ve finále má symbolicky žlutou bundu), ale ten Trhač, Krang a Technodrom mi tam zatraceně chyběli.

Modrá ocel (1990)

Zručně natočená, ale málo zajímavá kriminálka. Navíc mi nesedělo to obsazení - Jamie Lee jsem nikdy moc nemusel, Ron Silver sice jako psychopat není úplně marný, ale v obou případech bych si snadno dokázal předtsavit někoho lepšího. Ale Clancy Brown byl fajn.

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Preferoval bych čistě mysteriózní retro, ale i to komediální ladění dává s ohledem na téma smysl, akorát, že místo vtipných hlášek dostáváme přiblblé frky a trapné přehrávání. Karty jsou rozdané jasně, nováček-believer vs protřelý skeptik, kteří mají navíc za zadkem hezkou estébačku, jenže Macháček mě tou svou bodrou ležérností a blbými hláškami dost iritoval a postava drsné a přitom směšné estébačky byla vyloženě absurdní. A jelikož mám rozhodně lepší věci na práci, respektive k odpočinku, než koukat na současné české seriály (čest zdařilým výjimkám), tenhle díl mi bude - navzdory dobrému cliffhangeru - stačit.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Potenciál na mysteriózní vyvražďovačku s groteskními zabijáky, creepy dětmi, tajemnými sny a osmdesátkovou nostalgií to mělo, ale zpracování je sterilní a nezábavné. Hutchersona mám rád, ale faktem je, že hraje pořád stejně a ani tady žádný herecký koncert nepředvádí. A i to povolání Lillarda z hororového důchodu je vlastně zbytečné.

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Má to očekávatelně sexy hrdinky a nečekaně dobrou kameru a hlavně dialogy. Ale chybí tomu spád.

Houseboat Horror (1989) odpad!

Znetvořený vrah zabíjí výletníky na hausbotech na jezeře. Australská odpověď na Pátek třináctého, natočená na nějakou příšernou kameru, takže na první pohled vypadá jako něco mezi homevideem a amatérským filmem. Na druhý pohled to má základní řemeslné kvality, ale pořád je to nudný brak s nenápaditými vraždami (snad až na zabití podkovou) a přehlídkou nehezkých australských xichtů.

Tuxedo (2002)

Přiblblá taškařice plná trapného přehrávání.

1899 (2022) (seriál)

Souhlas s J*A*S*M - i já jsem 100% cílovka pro mysteriózní seroš o lodi duchů, ale i mě to prostě nebaví postavově, dějově ani herecky a i ta atmosféra je taková generická a vizuálně jsem se nemohl ubránit dojmu, že štáb se ke skutečnému oceánu a lodím nepřiblížil ani na sto kilometrů. Odar a Friese prostě vrší očekávatelné záhadné události, postavy, vzkazy a symboly, ale vyprávění chybí drajv.

Silent Night (2023)

John Woo se na stará kolena vrátil ke střílečkám, ale radost mi tím zatím nedělá. Tahle žánrová a filmařská legenda zůstane legendou bez ohledu na to, kolik senilních zmetků a la Manhunt nebo Silent Night naseká, ale přesto by se mohla trochu víc snažit. Nic proti přímočarým a ohraným akčňákům - a SN je ten nejpřímočařejší a nejohranější akčňák, jaký je možno vyplodit, mínus dialogy - pokud jsou vyfutrovány hromadou kvalitní akce, nebo podány patřičně stylově. Ale SN se třičvrtěhodiny patlá v hrdinově nudné rekonvalescenci, jeho nudném truchlení a jeho nudném výcviku, než se pustí do pomstychtivé vybíjené, která není nijak památná, byť bezhlasý Kinnaman v punisherovském módu vykosí slušný počet gangstas a pár pěkných záběrů nebo nějaký fajn kill se tu objeví. Ale DNA Johna Woo v tom nepoznávám a i jako řadový akčňák mě to nudí. A Woova remaku jeho Killera se začínám regulérně bát.

Ovládací panel
110. nej uživatel Česko