Šifra mistra Leonarda (2006)

Nebudete se smát, nebudete plakat, film vám nezmění život. Přesto se mi film líbil (není nadto, když si od toho člověk vůbec nic neslibuje a je mile překvapen).

Děvčátko (2002)

Film jsem viděl na poněkud nekvalitním (potemněném) obraze a málo jsem tedy rozlišoval mezi jednotivými charaktery. Díky tomu na mě děj působil tak nějak abstraktně a snově. Očas pobavila i nějaká ta hláška. Jinak průměr.

Vzorec pro vraždu (2002)

Podle mě je zde pěkně vidět, jak lze ze zajímavého nápadu vytřískat jen průměrný film s typickou americkou moralizující příchutí. Absence dějových zvratů a málo uvěřitelná "drsná holka" v podání Sandry Bullock.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

V rámci žánru "romantická komedie" 4* - velmi dobré, koukatelné a melodicky chytlavé.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

ve srovnání s geniálním seriálem bohužel musím jednu hvězdičku ubrat (za občasné momenty, kdy se tvůrci snažili být vtipní za každou cenu a za pár slabších vtípků)... ale i tak skvělá a bavící podívaná... v průběhu jsem uvažoval i o hvězdičku horším hodnocení, ale konec ji nakonec přidal:) taky se mi líbil styl vyprávění - přítomnost (budoucnost) vs. minulost (přítomnost):D

Naqoyqatsi (2002)

Po audiovizuální stránce téměř bezchybnaté, obsahově jsem čekal něco více šokujícího.

Kontakt (1997)

Sci-fi je můj oblíbený žánr, Joddie Foster oblíbená herečka a Robert Zemeckis oblíbený režisér. Mohlo by z této kombinace vzniknout něco špatného? Mohlo, ale nevzniklo! Tomuhle filmu nemám, co bych vytknul - inteligetní, vyvážený, nutící k zamyšelní. Jasných pět hvězdiček.

Ovládací panel
16 bodů