25 let neviny (2020)

Možno pôjdem proti prúdu,ale aby som celý film čakal kedy príde oslobodzujúci rozsudok,ked všetci sme o tom do predu oboznámení,tak to ma vôbec nijak neoslovilo. Nemožno popriet snahu autorov o útrpné čakanie s hlavným hrdinom na to čo muselo príst,ale za mna priemer.

Král psanec (2018)

U mňa jednoznačne plná palba,najmä za zvládnutú dobovú atmosféru,hudbu a príbeh. O hercoch by sa dalo čo to kritické napísat,ale takých filmov sa točí málo takže prižmúrim jedno oko. Max.spokojnost.

Výheň (2020)

Pre mňa dokonalé splynutie pomalého deja s nadčasovým odkazom za asistencie dokonale duchovnej atmosféry,ktorú dolaďuje úžasná hudba.

Stvůra (2017)

Nebyť to neznámy,nízko rozpočtový počin,šiel by som v hodnotení nižšie o jednu hviezdu,ale takto palec hore.

Duna (2021)

Neviem o knižnej predlohe nič,takže som len čakal čo uvidím,no a začiatok ma odradil tak,že som to už šiel vypnúť,ale dal som tomu šancu. Kvôli režisérovi,no a nakoniec musím uznať,že som spravil dobre,pretože postupne ma to bavilo viac a viac,až som dal také hodnotenie,aké som dal a stojím si za ním. Teším sa na dvojku,samozrejme.

Otec (2020)

Neviem čím to je,že niektorí herci ako stárnu,tak ich kumšt sa stráca,ako napr. Al Pacino,alebo De Niro,ale Anthony Hopkins,to je iná klasa,ten zreje naozaj ako staré,archívne víno,čo dokázal aj v tomto filme. Trošku škoda,že jeho vysoká a absolútna profesionalita spojená s tou neopakovateľnou životnou silou aj v jeho pokročilom veku zráža uveriteľnosť stareckej demencie v tomto snímku,ale inak,klobúk dole pred maestrom.

Vyšinutý (2020)

Súhlasím,že úplne zbytočný a nijak zvlášť originálny film,ale malo to spád a démonický Crowe bol fajn.

Utajený pasažér (2021)

Ešte že v poslednom čase moc nedám na tunajší priemer hodnotení,ktorý pri tomto sníku nie ja ani 50%...čo je naozaj pre mňa nepochopiteľné,pretože je to príjemný zážitok,ktorý mám po zhliadnutí. Áno,je tam pár vecí,ktoré sa dajú tomuto filmu vytknúť,ale príbeh,výstup do otvoreného vesmíru,vynikajúca hudba dotvárajúca podmanivú atmosféru,ako aj celkový dojem,je u mňa v pohode na štyri hviezdy. A v konečnom dôsledku u mňa sto krát lepšie ako česká,tunajšími kritikmi ospevovaná gay story Šarlatán.

Šarlatán (2020) odpad!

Zjavne pôjdem proti prúdu,ale ak už len takýto homosexuálny part chýbal Trojanovi k šťastiu,tak z toho mi ,,jde hlava kolem". A Lojovi by som strčil do zadku aspoň násadu z lopaty a nakopal ho doňho za ten jeho antiherecký výkon...

Král z ostrova Bastøy (2010)

Malo to silu,príbeh a aj ľudské posolstvo,ale dlho som váhal medzi 3 a 4. prečo? Sám neviem,asi kvôli tej nejakej odťažitosti,odstupu,k hlavnému hrdinovi a jemu blízkych spoluväzňov a surealistickej naivite s akou nám to režisér podal,ale ano,4 sú správne.