TeeAge

homepage

Twitter: TomasHundza

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 16.3.2017  23:53

--- Všetky komentáre, ktoré boli napísané na základe dabingovej verzie, sú pre mňa bezpredmetné. --- Bál som sa tohto spracovania ako čert kríža, ale moje obavy boli našťastie zbytočné. Nakoľko som si pred zhliadnutím v kine nevyhľadal info o filme, netušil som, že sa jedná o "remake" pôvodnej rozprávky s takmer pôvodným autorským tímom a pôvodnými audiovizuálnymi motívamy. O to viac som bol okúzlený vkusným spracovaním, ktoré ruku v ruke ctí originál, a zároveň pridáva obohacujúce plus jak po dejovej, tak po hudobnej stránke. Hudba: Zo začiatku som mal pocit, že sa jedná o identické árie, ale po krátkej dobe som zistil, že sú často pozmenené jak formou, tak textom či rytmom. Najviac ma zaujala pridaná ária zvieraťa, "Evermore". Naopak, jediná pieseň, ktorá ma v tomto spracovaní nezaujala, bolo "Be our guest" - jediná bola totiž podaná digitálnymi postavami, čo len utvrdzuje moje presvedčenie o tom, že je treba sa digitálneho sajrajtu vo filmoch zbavovať, keď len je to možné. Dej: Príbeh je rozšírený prvkami, ktoré prehĺbujú psychiku postáv, a vysvetlujú veci, ktoré boli v rozprávke nepodchytené - tam na to nebol priestor ani potreba. Vojnová minulosť Gastona, či príbeh matky Belle prispievajú k celkovejšiemu, celovečernému príbehu. Výkony: Hlavná predstaviteľka po filmoch ako Colonia len potvrdzuje, že je elitnou herečkou, ktorá i krásne spieva. Síce je počuť, že sú na jej hlase použité všetky možné štúdiové kúzla existujúce pod slnkom, to ale nič nemení na tom, že je jej spevácky prednes civilne prirodzený a farbou pohlaďujúci. Herecky sa tradične chmúry viac, než by možno bolo potreba, ale inak je presná a uveriteľná v každom momente. Dan Stevens je neokukaný, šarmantný, dobre spievajúci prírastok Hollywoodu, ktorému sa dá zazlieť len záverečný "pomäkčilý" tanečný výkon. Paradoxne je kúzelnejší ako zviera, než ako človek, čomu ale tak bolo už i v rozprávke. Luke Evans bol skvelou voľbou pre ľuďského zloducha, ktorý sa behom deju charakterom podobne intenzívne premieňa, ako hlavná dvojica, a je to zaujímavé sledovať. Beauty and the Beast je pre mňa najvačším milým prekvapením z dielne Disney za posledné roky. Ps: Všetci, čo píšu, že je to film vyrobený na objednávku pre biznis, nikdy nemohli mať naozaj radi pôvodnú rozprávku z 91.-ho. Pre mňa bola i je jedna z najobľúbenejších, a na tomto filmu je na každom kúsku cítiť, že bol vytvorený zo srdca všetkých zúčastnených. ALAN MENKEN NAVŽDY!

• 13.3.2017  19:08
    Lion (2016)

Jednoducho, úprimne, zo života. Zatial najlepší tohtoročný nominant na sošky. Asi starnem.

• 13.3.2017  19:04

Hru poznám, ale nikdy som ju nemal čas hrať. Zaujala ma vizuálom, a hlavne disciplínou parkouru. Film tieto dve elementy spracováva výborne, ale všetko ostatné je len slabý zlepenec, ktorý nemá žiadnu hĺbku či posolstvo. Herecký triumvirát k zožraniu žial nemal skoro čo hrať. A to je škoda. Byť silného scenára, mal AC všetky atribúty k tomu, aby sa stal najlepším pc game filmom vôbec.

• 3.3.2017  18:43

Viac, než dôstojné rozlúčenie Jackmana s Wolverinovou postavou. Čistá a skvelá demonštrácia toho, že hodnotné komixové filmy nie sú o dvoch hodinách efektov, ale o obsahu vo forme zdeleného príbehu a myšlienok. Čím viac sa žáner zbaví digitálneho sajrajtu, tým ľudskejšie filmy môžu vzniknúť. Logan je jedným z nich, po dhlšej dobe. Je mi smutno. 17 rokov stačí na to, aby Vám určité veci prirástli k srdcu. Aj preto nie za 5.

• 22.2.2017  11:14

Čistokrvné drama, na ktoré (ne)musí mať človek náladu. Najviac ma zaujalo spracovanie jednotlivých rozprávok - animácia bola kúzelná. Hlas Liama Neesona pre strom bol výbornou voľbou. Smutný pekný film.

• 21.2.2017  11:18

Jednohubka, ktorá neurazí, naopak ostro zapôsobí na dušu skrze temnú dobu, no čiste z filmárskej stránky nezanechá v pamäti mnoho scén. U mňa zostala len tá o skokoch do diaľky...

• 21.2.2017  11:11

Artové psycho, na ktoré sa mi ťažko pozerá. Kúzlo to má, ale to mi nestačí. Dá sa i lepšie, ukázal to i Intouchables.

• 21.2.2017  11:07

Tak smutný film, že si máte celú dobu chuť ublížiť. Pôsobivé, ale tento typ filmu patrý u mňa do kategórie: NIKDY VIAC!

• 21.2.2017  11:03

Travisa Fimmela som objavil ako Ragnara Lothbroka v seriály Vikings, a preto ma zaujímalo, ako funguje mimo danú rolu. Tak som si našiel tento kus, o ktorý by som bez jeho mena v castu asi nikdy nezakopol. The Baytown Outlaws je tak jednoduchý film, že sa mi onou prostoduchosťou v niečom páčil. Dej mi nebol ukradnutý až do konca, čo som vážne nečakal. A Fimmel? Svoje úšklebky má aj tu, ale patrý to k jeho hereckému prejavu, existencii pred kamerou. Mne to nevadí, ba naopak. Je iný, než všetci ostatný, smrteľne vážne sa tváriaci kolegovia v celom Hollywoode. A to je dobre.

• 21.2.2017  10:58

Bezpohlavná rutina, ktorá má áčkový kabát momentálne už jedine kôli Beckinsale. Scenár, réžia, efekty - slabota, ktorá nemá s pôvodnou jedničkou skoro nič spoločné. Prečo som sa na to teda pozrel? Lebo kedysy to bola moja krvná skupina, a nostalgická struna nejaké emócie vždy vyvolá...

• 19.2.2017  15:58

Film o tom, že zázraky sa v profesnom živote nestávajú. Za každým ozajstným úspechom je tvrdá práca, ktorú nikto nevidí. Príjemná oddychovka.

• 19.2.2017  01:15

Podobné katastofy s globálnym negatívnim dopadom na prírodu sa budú opakovať do doby, kým zdravý rozum nezvíťazí nad chamtivosťou. Niekoľko zaújimavostí: Firma BP, ktorá bola za udalosti zodpovedná: Ušetrené financie nedodržaním protokolov: 125 tisíc dolárov. Škody na ľuďských životoch: 11. Finančné škody firmy: Súdne: 42 miliárd dolárov na odškodných, pokuta 18 miliárd dolárov vystavená USA + zákaz nových obchodných kontraktov s USA. Prírodné škody: 780,000 m3 oleja v Mexickom zálive, milióny rýb, živočíchov a rastlín mŕtvych či otrávených. Následky: Z ropného otvoru dodnes uniká olej - nepodarilo sa ho úplne uzatvoriť. Ryby majú v okolí katastrofy 6x vyššiu úmrtnosť, než predtým. Čistenie oceánskeho povrchu ešte stále trvá.

• 12.2.2017  13:51

Napriek pomalému tempu má ten film neuveriteľný ťah a napätie. Podtext a porovnanie dvoch svetov na základe životných rozhodnutí je viac, než zaujímavé. Koniec s veľkou dávkou emočnej rozporuplnosti a bez zadostiučinenia pre diváka. Hustý filmový turmix, ktorý je podmanivý, ale každý deň by som ho nezvládol.

• 6.2.2017  22:41

Prapodivný film, ktorému som prišiel na chuť len v niektorých častiach. Ono všeobecne veľmi ťažko nachádzam výnimočné filmy o športe. Tá romantická linka? Čo to malo akože byť? :D Klasická mystifikácia ďaľšieho športového oboru. Uznať trebalo pekné lokal-patriotické hodnoty.

• 4.2.2017  12:01

Affleck ma presvedčil, že ešte aj v roli autistu vie byť väčší suchár, než je potreba. Príbeh filmu je skvelý, prelínajúce sa dejové linky spolu s elementami umenia či dodávky pre prežitie sú snom pre každného chlapa. Scenár žial nemal ťah v každej pasáži, tempo bolo správne jedine v akčných scénach. Kendrick nebola zlá, ale ešte by si mohla nejakú dobu pospevovať, na túto partu hercov sa totiž zatial nedotiahla - ajkeď k bezpohlavnému Afflekovi sa celkom hodila - pravdepodobne to bol zámer castingu. Simmons špička jak vždy. Koniec filmu drží pokope Jon Bernthal, John Lithgow už tam prakticky nemal čo hrať - tipický problém záverov, keď sa tlačí na pílu. Príbeh a vedlajšie postavy za 5, všetko ostanté za 3.

• 26.1.2017  18:59
    Spojenci (2016)

Netušil som, že niekedy uvidím film, kde bude hrať dvojica Pitt-Cotillard, a ja sa budem každých 20 minút pozerať na hodinky... Hlavným nepríjemným prekvapením bol scenár, ktorý vôbec nemal schopnosť postavy divákovi priblížiť, nechával ich kontraproduktívne záhadné, a vo fáze, keď už malo dôjsť k emóciám, už bolo na odhalovanie duší neskoro. Herci hrali jak o život, ale ten film bol z vnútra prázdny. Tej prázdnote najviac prispela vyumelkovanosť dokonale nastavených záberov. Tipický film, ktorý už nikdy nebudem mať potrebu vidieť znovu.

• 8.1.2017  13:11
    Inferno (2016)

Dejom priamočiarejší film, než predošlé kusy. A ajkeď sú tam nečakané zvraty, pôsobilo to na mňa až príliž jednoducho. Zo začiatku podarene deprimujúci vizuál, ktorý sa k druhej pólke vytratí, a mení sa na jednoduchý thriller. Jemný nadpriemer, ktorej najsilnejšiou stránkou je hudba Zimmera, ktorú som už ale v Angels and Demons počul, a takmer bez zmeny.

• 5.1.2017  20:34
    La La Land (2016)

La La Land je je je nadštandardná dráma, a o to menej podarený muzikál. Jeho problém je, že sa snaží byť oboje, a tým pádom neni nadčasový ani v jednom z daných žánrov. Našrubovaná osudovosť skrze životných rozhodnutí je len pokus o výnimočnosť. Spracovanie problematiky umeleckého napredovania a každodenných pochybností v sám sebe je pre mňa najsilnejšiou stránkou filmu. Je to ale stránka, ktorú som od filmu vôbec nečakal, a aj keď je to milým prekvapením, všetky ostatné zásadné veci sú len priemerom, čo sa tanca i spevu týka. Herecky je to samozrejme podmanivé, ale od muzikálu čakám vyrovanejšie výkony vo všetkých složkách, hlavne, keď by sa malo jednať o svetovú špičku. Kamera je nápaditá, scenár je našlapnutý, no v pôlke mu totálne dojde dych. Meno J.K.Simmonsa dám na plagát, len ak má viac, než 5 viet, a fór s divadelnou svetelnou zmenou zahrám maximálne dvakrát za film. Skvelé, ale pre mňa trošku sklamanie. Čakal som rozhodne viac. Ps: Nechce sa mi veriť, že človek, ktorý zrežíroval dynamický Wiplash, má na svedomý tento tempom nevyvážený film.

• 17.12.2016  19:02

O Hacksaw Ridge by sa dalo debatovať hodiny. Keď napíšem o ňom jeden riadok, nevyhnem sa pátosu, a keď napíšem viac, spadnem do nekonečnej hĺbky analýzi. A práve preto bude najlepšie, ak si ten kus umenia nenecháte újsť, a pobežíte do kina. Pre mňa osobne najväčší filmový zážitok za posledných 13 rokov.

• 10.12.2016  15:32

Neskutečný, jaký pocity úzkosti dokáže tenhle seriál vyvolat. To už není ani vynucení zamyslet se nad problémem, kam dnešní svět směřuje, ale rovnou se na něj vyblít... 100%

• 10.12.2016  13:07

Dokument prínosný, ale samotné hodnoty, ktoré predstavuje kapela, a ktoré členovia odhalujú, sú totálne choré a staromódne. Práve preto už nikdy kapela nedosiahla na výšiny z 96.-ho. Nie kôli internetu... ;) Nebyť tohoto dokumentu, hľadím na Oasis aj naďalej ako na plnohodnotnú ikonu rocknrollu. Nebudem opisovať, čo za hodnoty sa mi nepáčia, nakoľko pre niekoho môžu byť práve tie imponujúce.

• 2.12.2016  13:40
    Příchozí (2016)

Arrival je nápaditý "mindfuck", aký tu už dávnejšie nebol, a presne typ filmu, kôli ktorému rád chodím do kina. Priznám sa, že pozitívne recenzie boli tak silné, že som dosť veľkú časť filmu čakal, kedy príde ta očarujúca gradácia, ktorú všetci popisovali. Ona prišla, ale v o dosť skromnejšej, a minimalistickejšej podobe, než som na základe predpoveďe očakával. Nič to ale nemení na tom, že je Arrival svetlým bodom v aktuálnej tvorbe kinematografie, nakoľko filmu a jeho tvorcom o dosť viac záležalo na forme, inteligencii a hodnotách, než na mainstreemovej konzumačnosti a akčnosti. A trafili sa do čierneho, pretože toto je presne formát "mainstreemového zajtrajšku". (ktorý začal Inceptionom, a verím, že bude pokračovať podobnými pokusmy, akým je Arrival)

• 2.12.2016  13:25
    I Am Bolt (2016)

Efektní zhrnutí profesní stránky Boltovy kariéry. Dobře se na to kouká, a nehraje se to na nic víc, než čím to v skutečnosti je - a právě ta "bezosudovost" způsobí, že tento dokument zapadne prachem dřív, než třeba sportovní dokumenty Senna nebo Fastest. Čili, pokud chcete poznat víc lidskou stránku Bolta, jeho rodiny a přátel, kupte si knihu. Pokud chcete audiovizuální zhrnutí kariéry, pusťte si I am Bolt, a budete spokojeni. Dokument má v skutečnosti jenom 107 minut, informace tady na čsfd s 160ti minutama je nejspíš chybná, není se tedy důvod bát nesnesitelně dlouhé metráže ;)

• 27.11.2016  00:59
    Ben Hur (2016)

Rutina, ktorá vie prekvapiť jedine podivným zasadením postáv do kontextu, a nesmerovať s nimi nikam. Bratské puto fajn, všetko ostatné nuda a náhoda. Škoda. Ale kto to nečakal, že...

• 22.11.2016  00:17
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Tak vkusne vyhodené hory peniazí som ešte nevidel. Konečne prišiel niekto, kto sa odvážil urobiť show na najvyššej úrovni s megalomanským rozpočtom, tomu adekvátnym obsahom, a hlavne: V 4K!!! Zábery, z ktorých mi nestály len chlpy... :D Absolutly amazing. 2160p, THX, LED meter aj niečo. Audiovizuál: 1000% Umelo generovaný humor: thumbs down. Update: Po štyroch epizódach môžem povedať, že nadšenie z pilotného dielu celkom rýchlo vyprchlo, nakoľko ďalšie diely už nie sú zďaleka tak velkoformátové. Dalo by sa povedať, že pilot ma navnadil na niečo, čo potom séria nedokázala naplniť. To nič nemení na geniálnosti pilotu a nadpriemernosti ostatných dielov.

• 21.11.2016  22:26

Pred zhliadnutím: Nikdy nič nesúdim dopredu, než to nezhliadnem, každopádne je zábavné čítať, jak väčšine, čo to už videli, chýba hutnejší dej, lepšie herecké výkony, prepracovanejší scenár, trafnejšie obsadenie atd atd... a všetci týto uživatelia dajú filmu za 4, minimálne za 3, a vynesie to silných nadpriemerných 80% na čsfd. Tomu sa hovorí fandovstvo zo srdca, niečo podobné, ako to mám ja s Tolkienom: proste nedokážem vysloviť, že Hobbit bol napi.u :D Po zhliadnutí: Pekná oddychovka, ktorá zaujme jedinečnými príšerami a slušnými hereckými výkonmy. Presne typ filmu, ktorý neurazí, ale zároveň ho už nikdy nebudem mať potrebu vidieť znovu. Ps: Tá slečna, čo vedela čítať myšlienky, bola svojou divnosťou viac, než pôvabná :)

• 21.11.2016  00:36

Už rok som presýtený rutinnými komixovkami a bezduchými akčňákmi, nakoľko aj filmy, ktoré sľubovali nejaké nadhodnoty v traileroch, sa ukázali ako silné sklamania. Na to príde Hell or High Water, kde nie je nič zbytočné, a remeslo funguje z všetkých aspektov. Poctivá práca, kde nie je extra rozpočet, len duša.

• 20.11.2016  00:41
    Snowden (2016)

5 hviezd za skutočný príbeh a samotného Snowdena: je to človek, ktorý urobil pre slobodu občanov jeho vlasti viac, než všetci ostatný agenti a politici dokopy. A ajkeď jeho činy nemohli mať okamžitý efekt, urobil niečo, čo môže zmeniť dianie na tej najvyššej úrovni, a hlavne urobil tak anti-egocentrický čin, čo na svete asi zatial nikto iný. Film za 4: Mohlo to byť kľudne za 5, ale film, kde sa 9 megabajtový súbor kopíruje na počítači najvyššieho výkonu viac než 10 sekúnd, je z hladiska, že sa jedná o kybernetické téma, neodpustiteľné :)

• 19.11.2016  21:45

Najväčšie sklamanie roku, ktoré som ale aj tušil. Zlepenec postáv, kde sa niektoré "hlavné" charaktery dvojnásobia, a scenár, ktorý by som označil za jeden z najprostoduchejších a najprimitívnejších za posledných niekoľko rokov vrámci žánru. Ešte aj tak by to mohol byť priemer vďaka osobným výkonom Smitha a Robbie, keby aspoň technická stránka vytrela zrak, no opak je pravdou. Technické a efektové nápady sú bez inovatívnosti. Neviem, či to bolo rozšírenou verziou, ale niektoré scény vyzerali, ako keby neboli z Áčkovej produkcie... Jednoducho a krátko povedané: Takmer všetko zle, a hlavne: bez duše a vtipu. To ešte zlatý Batman vs Superman, a to už je čo povedať...

• 19.10.2016  11:31

Emmerich je kráľom žánru, a kto čaká okrem nadupaného vizuálu a popcorn vtipov niečo viac, je na zlej adrese. Je fakt, že to nemá zďaleka takú osudovosť, ako napríklad jeho 2012, a vo filme nie je ani sekunda, ktorá by sa mohla brať vážne. To všetko sa dá vygradovať už len jediným neuveriteľným zvratom: On ten film bude mať ďalšie pokračovanie :D

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51